PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hız Sabitleyici (CC) Montaj ve Aktifleştirme Sürecinin Teşekkürü Beyanındadır

feyzullah
29/06/2015, 11:24
Arkadaşlar merhaba.
Aracımla ilgili birçok konuda olduğu gibi Hız Sabitleyicinin de sonradan takılabildiğini forumdaki büyük bir emek ve zahmetin mahsulü olan paylaşımları inceleyerek öğrendim. Sinyal kolunda herhangi bir arıza bulunmadığından direksiyondaki teyp (ses) tuşlarını feda ederek CC. takmaya karar verdim. Sonrasında forumdan Ali Bey'den gerekli olan devreyi temin ettim. Dün de Çorlu'dan Halil Abi'nin müsait olduğunu öğrenince yanına gittim. Burada montaj ve aktifleştirme işlemini gerçekleştirdik. Çorlu'dan Edirne'ye geldim sonrasında akşam Havsa'ya falan gittim derken bir günde yakşık 300 km. yol yaptım. Sistem sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.
Devrelerin hazırlanmasında emeği geçen Ali Bey'e ve montaj işlemini yapan Halil Abi'ye teşekkürlerimi sunuyorum. Velieşme Korusu'nda geçrekleştirdiğimiz ufak çaplı buluşma vesilesiyle kıymetli iki forumdaşımız, Halil abi ve Özkan Bey ile tanışma fırsatını buldum. Hiç şüphesiz günün en değerli kazanımı buydu. Keşke Ali Bey de orada olsaydı. Onunla da bizzat tanışmak isterdim.
Son olarak "Hız Sabitleyicisiz Punto Kalmasın" diyorum :)

ozkancavus5916
29/06/2015, 11:28
güle güle kullan .

feyzullah
29/06/2015, 11:30
güle güle kullan .

Eyv. teşekkür ederim. Sen de güle güle kullan benden sonra epey bir donanım ilave edilmiş senin araca. Bu gidişle bizim Dynamic'ler yanından bile geçemeyecek senin arabanın :)

tellilizm
29/06/2015, 11:30
Hayirli olsun hocam :)Bende ali bey sayesinde hiz sabitlememe kavustum. Sagolsun. Ayni sekilde bende direksiyondaki teyp tuslarini kullaniyorum. Lakin hiz sabitleme icin arti tusuna bastigimda hiz sabitleniyor bidaha bastigimda hizin artmasi gerekirken hiz sabitleme devreden cikiyor acaba benmi yanlis bisey yapiyorum

ozkancavus5916
29/06/2015, 11:33
benimde artıya basınca hız artıyo .

feyzullah
29/06/2015, 11:37
Hayirli olsun hocam :)Bende ali bey sayesinde hiz sabitlememe kavustum. Sagolsun. Ayni sekilde bende direksiyondaki teyp tuslarini kullaniyorum. Lakin hiz sabitleme icin arti tusuna bastigimda hiz sabitleniyor bidaha bastigimda hizin artmasi gerekirken hiz sabitleme devreden cikiyor acaba benmi yanlis bisey yapiyorum

Teşekkür ederim. Artıya basınca hızlanıyor benim araç. Sürekli basınca da hızlanmaya devam ediyor. Deyim yerinde ise ok gibi fırlıyor :) Orada bir temassızlık falan mı oldu acaba. Ne kadar zamandır kullanıyorsunuz.

tellilizm
29/06/2015, 11:45
Hocam 5.6 ay oldu sanirim. Temassizlik olsa arti ya badinca sabitlememesi gerekmezmi. Hocam siz hiz sabitlemeyi arti tusuylami yapıyorsunuz yoksa sabitleme isini baska tusla yapip hiz arttirmadami + tusunu kullaniyosunuz?

ozkancavus5916
29/06/2015, 12:15
+ tuşunla

feyzullah
29/06/2015, 12:29
Hocam 5.6 ay oldu sanirim. Temassizlik olsa arti ya badinca sabitlememesi gerekmezmi. Hocam siz hiz sabitlemeyi arti tusuylami yapıyorsunuz yoksa sabitleme isini baska tusla yapip hiz arttirmadami + tusunu kullaniyosunuz?

+'ya basınca sabitliyorum. Mute tuşu daha önce sabitlediğim hıza ulaştırıyor yani res'in fonksiyonunu yerine getiriyor. Ali Bey'e yada Halil Abi'ye özelden yazın yardımcı olurlar.