PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto evomun babam tarafindan aglatilmasi

Evolution37
24/06/2015, 22:30
Herkese merhaba uzatmadan konuya giricem. Herkesin parmakla gosterdigi, icine binen arkadaslarimin hayran kaldigi, ya bu arabadan tik ses gelmiyor ne kadar guzel dedigi guzelim arabami karadeniz turu yapmasi icin 1 haftaligina babama verdim. Cani sagolsun allah basimizdan eksim etmesin ama bir arabaya bu kadar ni hor davranilir ya. Arabaya resmen tecavuz etmis kapi esik plastiklerini ayaklariyla surte surte cizmisler cekirdek yemisler kabuklarini koltugun altina atmislar yemek yemisler koltuklarina kola dokmusler. En son artvin donusunde trabzonda hararet yapmis devirdaim hortumu erimis radyatordeki tum antifiriz bosalmis hortumu degistirtmis sonra erzincanda su eksilttigini farketmis artik nasil olduysa devirdaimi degistirtmis hava filtresi segmanlarini gerizekali ustalar bi guzel kirmis kapilardan ve teyip etrafindan ses gelmeye baslamis simdi ben napiyim arkadas ya gozumden sakindigim arabami bu halde gorunce cildirasim geldi ben napiyim allah askina soyleyin.

byadrenalin
24/06/2015, 23:13
Valla şu an ki yazıyı okurken ben bile sinirlendim açıkcası. Araçtan soğmuşsun anladığım kadarıyla. İçini bir kuaför yaptırıp satın gitsin. Bir arabadan soğuyunca bir daha zevk vermiyor o araç.

sinaga
24/06/2015, 23:20
canın sağolsun baba :) demek ve gidip (araçtan soğudunuzsa) yeni bir araç almak

ethemyigit
24/06/2015, 23:39
aracına bırsey olursa aynısından temızınden 1 tane daha bulma sansın var ama babanın baska bır esı veya benzerı yerıne doldurabılecegın bır yedegı yok sonucta bı arac ılerıde
durumun degısır sıfırını vs alırsın belkı yıne aynı devam eder takma bence metaları hayatta bu kadar takmasak
zamanında bı aracla takla atmıstım hurdaya cıkmıstı neler cektım
sonra unıde baskasının sucu yuzunden aracın onu komple dagıldı vs zamanında cok uzuldugum olaylar oldu ama gerıye donup bakıyorum hıc bı onemı yokmus takma bence.
babanıda üzme...

sipahi
25/06/2015, 01:11
aracına bırsey olursa aynısından temızınden 1 tane daha bulma sansın var ama babanın baska bır esı veya benzerı yerıne doldurabılecegın bır yedegı yok sonucta bı arac ılerıde
durumun degısır sıfırını vs alırsın belkı yıne aynı devam eder takma bence metaları hayatta bu kadar takmasak
sonra unıde baskasının sucu yuzunden aracın onu komple dagıldı vs zamanında cok uzuldugum olaylar oldu ama gerıye donup bakıyorum hıc bı onemı yokmus takma bence.
babanıda üzme...

Sağlık ve değer verilenler gerçekten dediğiniz gibi çok daha önemli. Tartışılmaz.

Ancak tabi ki değer verdiklerimizin bildikleri halde değer verdiklerimize bu kadar hor davranabilmesi düşündürücü.

makko58
25/06/2015, 01:13
babanıda üzme...

katılıyorum mal yerine gelir can sağlığı olsun babadır arabanı verdiğine göre bugüne kadar sana size karşı yaptığı fedakarlık ortadadır çok düşünme bir kuaför birde ses gelen yerine baktır yoluna devam et :)

Arrest
25/06/2015, 01:23
Babaliktan red davasi ac ve tazminat davasi aç :D

halils2
25/06/2015, 09:28
Babaliktan red davasi ac ve tazminat davasi aç :D

Başka bir cevap vereydin ağlardım

Arrest
25/06/2015, 09:29
Başka bir cevap vereydin ağlardım
Sen aglama dayanamam

halils2
25/06/2015, 09:30
Sen aglama dayanamam

Ben dayanırım canını sıkma :)

Evolution37
25/06/2015, 10:21
Tabiki hicbirsey babamdan degerli degil o bi yana dunya bi yana :) arabayla bugun ise geldim sol stopdan sag arka kapi kilidinden ufak bir ses geliyordu tekrar izole ettim ses kesildi aracimi cok seviyorum ve diger araclardan cok daha degerli oldugunu dusunuyorum su anda saticak bir durum yok ayrica paramda yok :) eski calistigim servisteki kuafore anlastim gold bakimi 200 liraya yapacaklar bu ay icinde fotograflari before and after seklinde tekrar paylasicam.

aposport
25/06/2015, 12:52
babana sor : gevur malı mı bu?

Evolution37
26/06/2015, 09:09
Arkadaslar tum sorun mazot pompasindan kaynaklaniyor. Dun aksam mazot pompasina elimi surdum alti ve borularin baglanti yeri hep mazot olmus. Surekli gaza basildiginda gaz acikken tahliyeyi daha fazla yapip boruya mazot damlayarak erittigini dusunuyorum. Mazot pompasini revize eden arkadaslar oldu mu acaba yardimci olursaniz sevinirim

alidemir
26/06/2015, 09:46
vallahi üzüldüm gerçekten , hassas binici için bu tarz hor kullanımlar sahibini olumsuz etkiler. bu durum sizi galiba arabadan soğutmuş . temizlik ve onarım yaptırarak satmak isteyebilirsiniz..yada bu durumu kabullenip kullanıp kendinizden başkasının kullanmamasını sağlamalısınız..bir karadenizli olarak size geçmiş olsun kafanıza takmamaya çalışın.kolay gelsin.

Kadir00906
26/06/2015, 10:12
Geçmiş olsun, genellikle bu yaşananları oğul yapar , baba gözden sakınır, ama sizde tam tersi olmuş :) Güzel bir detaylı temizlik, ve ses gelen yerlere baktırıp keyifle binmelisin.

ykaya1983
26/06/2015, 15:19
Bu kadar bir sorunda hemen arabayı sat deniyorsa vay halimize.Aracı babanıza vermezden önce ufak sorunları olduğu için babanızın sert kullanımında da sorunlar nüksetmiş olabilir.Ki babanızda olsa bile saydığınız sorunların hiçbiri halledilemeyecek ya da ağır külfetli sorunlar değil.bir miktar para harcadığınızda eski performansına gelir aracınız.Kaportaya ve motora birşey olmadıktan sonra koltukmuş,plastikmiş,hortummmuş vs hepsi değişerek eski orjinal haline gelebilen parçalar.

volkan1065
26/06/2015, 17:36
Arkadaslar tum sorun mazot pompasindan kaynaklaniyor. Dun aksam mazot pompasina elimi surdum alti ve borularin baglanti yeri hep mazot olmus. Surekli gaza basildiginda gaz acikken tahliyeyi daha fazla yapip boruya mazot damlayarak erittigini dusunuyorum. Mazot pompasini revize eden arkadaslar oldu mu acaba yardimci olursaniz sevinirim

Bosch yada delphi enjektör yetkili servislerinden birine git ama mümkünse tanıdık yada ustan varsa onun tavisye ettiği bir servis olursa daha iyi olur. 150 200 Tl gibi bir rakama tutar. pompanın içindeki tüm ornikler değişiyor.

dediğin gibi mazot aka aka borular gidiyor. ama bu akıntı öncesindede varmıştır ama demekki göremedin.

Evolution37
26/06/2015, 18:07
Bosch yada delphi enjektör yetkili servislerinden birine git ama mümkünse tanıdık yada ustan varsa onun tavisye ettiği bir servis olursa daha iyi olur. 150 200 Tl gibi bir rakama tutar. pompanın içindeki tüm ornikler değişiyor.

dediğin gibi mazot aka aka borular gidiyor. ama bu akıntı öncesindede varmıştır ama demekki göremedin.
Yok daha onceden akintinin farkindaydim ben biraz pipirikli biriyim motoru 3 ayda bir motoru sonax urunleriyle temizler yikarim. En son 2 ay once yimayip havayla kuruttugumda farkina vardim balata spreyiyle temizledim surekli bi terletme vardi ama uzun yolda pompaya yuk bindigi icin iyice damlatmaya baslamis. Ustamla gorustum bu cm.tesi pompaciya sokup vericez bakalim ne fiyat cekicek bize :)

Evolution37
26/06/2015, 18:14
Bu kadar bir sorunda hemen arabayı sat deniyorsa vay halimize.Aracı babanıza vermezden önce ufak sorunları olduğu için babanızın sert kullanımında da sorunlar nüksetmiş olabilir.Ki babanızda olsa bile saydığınız sorunların hiçbiri halledilemeyecek ya da ağır külfetli sorunlar değil.bir miktar para harcadığınızda eski performansına gelir aracınız.Kaportaya ve motora birşey olmadıktan sonra koltukmuş,plastikmiş,hortummmuş vs hepsi değişerek eski orjinal haline gelebilen parçalar.
Dogru tabi abi duzelmiycek seyler degil bunlar. Hatta 2.5 saatlik temizlik ugrasim sonunda arabam yine bomba :) gecen p.o ya ugradim yakiti shell haricinde hicbiryerden almam bu arada sigara almaya girdim :) adamin teki geldi baktim arabaya bakip duruyo evet dayi birime mi benzettin falan dedim ya bu araba cok guzel duruyor bizdede var aynisi ama bu cok guzel maasallah kac model bu falan diye muhabbeti bayaa ilerletti 2011 dedim kac bindedir abi sence bu arac diye sordum icine bindi bakti etti 50-60 bin dir en fazla dedi 117.000 km oldugunu soyleyince adamin gozler bi acildi bana sarilcak falan sandim :))

Evolution37
26/06/2015, 18:16
Geçmiş olsun, genellikle bu yaşananları oğul yapar , baba gözden sakınır, ama sizde tam tersi olmuş :) Güzel bir detaylı temizlik, ve ses gelen yerlere baktırıp keyifle binmelisin.
Aynen oyle bizde tam ters sekilde isliyor :) babamda bunun farkinda oldugu icin sagolsun ne kadar kizsamda alttan aliyor :) kendisinde hyundai varken her ikimizde cok rahattik ama kendi arabasini satinca tatili olsun hafta somu gezmeleri olsun alip biniyor cani sagolsun ya ondan degerli degil tabi ama mal her ikimizin kiymetini bilmesini istiyorum sadece.

Evolution37
26/06/2015, 18:20
vallahi üzüldüm gerçekten , hassas binici için bu tarz hor kullanımlar sahibini olumsuz etkiler. bu durum sizi galiba arabadan soğutmuş . temizlik ve onarım yaptırarak satmak isteyebilirsiniz..yada bu durumu kabullenip kullanıp kendinizden başkasının kullanmamasını sağlamalısınız..bir karadenizli olarak size geçmiş olsun kafanıza takmamaya çalışın.kolay gelsin.
Cok tesekkur ederim sagolun. Ben ara sokaklar cukur set bozuk diye ara sokaklara bile girmem ana yollari kullanirim gerekirse yolumu uzatirim oyle bi dengesizim napiyim huyum kurusun :) arabayi satmayi dusunmuyorum su an icin cunku bu arabayi taniyorjm ayni arabadan tekrar alsam buna yaptigim izolasyon islemleri bilmemne hepsini onada yapmam gerekicek. Yani isin dogrusu bu arabada emek var ve satarsam sadece arabami degil emegimide satmis olucam cok ugrastim cunki arabayla kapilari tabani tavani hee yerine izolasyon yaptim en ufak ses gelen yerini sokup elden gecirdim

aydinhakan
28/06/2015, 14:08
Arabadir bu gider daha iyisini alirsin. nasil olsa fabrikası hala binlerce punto üretiyor :) arabana eziyet ettiği için yakinman normal tabi. Ama yinede babanin kalbini kirma. Hiç unutmam babamin hurda bir samarasi vardi. Her gün bi yeri bozulur her parçasından ayri bir ses gelirdi. Maddi imkan olmadigi için katlanirdi o arabaya. Vefat edeli 6 yil oldu.mekani cennet olsun. Simdi Puntomu kullanırken keşke babam su arabayi kullanabilseydi keske boyle bi arabasi olsaydi diye kaç kez iç geçirdim bilmiyorum. Simdi tek hayatta olsaydi da arabama benzin döküp yaksaydi raziyim :)

Evolution37
29/06/2015, 10:54
Haklisin tabi araba icin babamin kalbini asla kirmam hatta baba ozur dilerim biraz sinirlendim niyetim kalbini kirmak degil seklinde konusma yaptim aramiz tatliya baglandi :)

LilSaint
29/06/2015, 11:53
Arabadir bu gider daha iyisini alirsin. nasil olsa fabrikası hala binlerce punto üretiyor :) arabana eziyet ettiği için yakinman normal tabi. Ama yinede babanin kalbini kirma. Hiç unutmam babamin hurda bir samarasi vardi. Her gün bi yeri bozulur her parçasından ayri bir ses gelirdi. Maddi imkan olmadigi için katlanirdi o arabaya. Vefat edeli 6 yil oldu.mekani cennet olsun. Simdi Puntomu kullanırken keşke babam su arabayi kullanabilseydi keske boyle bi arabasi olsaydi diye kaç kez iç geçirdim bilmiyorum. Simdi tek hayatta olsaydi da arabama benzin döküp yaksaydi raziyim :)
Sen bir kralsin [emoji6]

stonebridge
29/06/2015, 20:14
arabayı babana sat yenisini al ...

biancoangelo
30/06/2015, 08:37
Bizimkide aynı.