PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Az önce arabanin altini vurdum :S

reis03
18/06/2015, 00:50
Belediye kazmış ortada bir uyari yok gormedim.bile sokağa girmemle sol tekerin gerisinden sofor kapisinin altıyla ortaya doğru sağlam bi sekilde arabanin altini vurdum. Otoparka gelince baktim kaporta olarak hic bi ezik cizik yok. Altina girdim baktım ordada pek biŕsey goremedim. Ama icime bi kuşku oluştü sizce gereksiz evham mi ? Takildim gece gece

fawori
18/06/2015, 01:21
geçmiş olsun ALLAH beterinden korusun ama şu yol yaptık diye övünenlere de içimden sevgilerle sövüyorum bu durumlarda hocam araçlar alttan darbe alınca genelde motor şanzıman kulakları kopabiliyor onlara baktırın hatta siz bile yaparsınız kaputu açın aracı çalıştırın bir kişi içerden boştayken dip gaz yapıp bıraksın motor salınımı fazla olup tak tuk bağlantı yerlerine vurursa kopmuştur rot balansta sapma olabiliri direksiyonda titreşim felan birde en altta egzos var delinmiş olabilir bence siz en temizi bir lifte kaldırdıp baktırın küçük taş baş yarmasın.

reis03
18/06/2015, 01:48
Cumartesi servise goturecegim bakimida geldi bi baktircam. Acaba city zarar gormusmudur. Ama onunla alakali bi yer degil gibime geldi direksiyonu kaybetcek kadar sert degildi. Sol alttan vurdum

reis03
18/06/2015, 02:09
geçmiş olsun ALLAH beterinden korusun ama şu yol yaptık diye övünenlere de içimden sevgilerle sövüyorum bu durumlarda hocam araçlar alttan darbe alınca genelde motor şanzıman kulakları kopabiliyor onlara baktırın hatta siz bile yaparsınız kaputu açın aracı çalıştırın bir kişi içerden boştayken dip gaz yapıp bıraksın motor salınımı fazla olup tak tuk bağlantı yerlerine vurursa kopmuştur rot balansta sapma olabiliri direksiyonda titreşim felan birde en altta egzos var delinmiş olabilir bence siz en temizi bir lifte kaldırdıp baktırın küçük taş baş yarmasın.
Tesekkur ediyorum gecmis olsun dilekleriniz icin. Umarim bi yere zarar gelmemistir

tayfux
18/06/2015, 03:19
hocam geçmiş olsun eğer hasar oluşmuş ve bu hasarı yetkili serviste belgelerseniz İBB ödeme yapıyor bilginiz olsun..

reis03
18/06/2015, 03:40
Bilmiyordum teşekkür ediyorum bilgi icin. Evham yapiyorum sanirim usenmedim bi daha indim baktim altina isikla gozukurde hic birsey yok. Ama kısmet :)

teo53
18/06/2015, 03:45
Geçmiş olsun sağ alttan vurmuş olsaydınız karter mevcut orada sol altta hatırladığım birşey yok :) Zaten araçlarımızda birden fazla sensör var kritik bir durum olsa sürüş açısından muhakkak uyarısını verir.En fazla egzoz borusu yamulmuştur belki ses yapar oda zaten levye ile kastırarak düzeltilebiliyor. Kemer takılı ise bazen Airbag bile açabilir şaseyi vurdurursanız . :) Arkadaşım 0 araba almıştı kaldırıma çıkarak park ediyor araçta herkesin kemer takılı sen araç kaldırımdan düş şaseyi vur 8 hava yastığı birden açılmıştı :D Buna benzer durumlar yaşanabiliyor o yüzden dikkatli olmak lazım bu tarz yerlerde ki en çok korktuğum şeydir airbag patlaması

Kadir00906
18/06/2015, 10:10
Geçmiş olsun, umarım bir sorun ile karşılaşmamış olursunuz.