PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nacizane önerim var .

reis03
17/06/2015, 15:11
Gecen hafta İstanbul'dan Niğde'ye gittim ve bugun itibariyle geldim.
Mola amacli durduğumuz yerlerde bi olaya tanık oldum şöyle ki. Araci birakip wc v.b bir yere gittiginizde tesis calisanlari araci yikiyor ya (bir cok yerde gördum) aracin basina geldigimde yan tarafmda bi honda civic vardı siyah tesis calisani fircay yardimiyla yikamis yanindaki arkadasiyla bak üzeri cizik gibi olmuş konusuyorlardi. Benim aracim yikanmamisti ama fircayla yikatirim ne olmus diyenler icin bilmiyorum kendileri bilir ama bu duruma takilanlar icin bence mola yerlerinde dikkat edilmeli.

arenas
17/06/2015, 17:51
Tek sileceğinizi kalkık bırakırsanız yıkamıyorlar,oraların lisanı böyleymiş [emoji6]

reis03
17/06/2015, 18:05
Iyi oldu öğrendiğim ama hic de dikkatimi cekmedi kalkık silecek :)

erenemre
17/06/2015, 20:06
çizik olmasının nedeni biçimsiz yıkamaları adam fırçayı çamurlu yada kumlu lastiğe sürüyor sonra ucunu yıkamadan aynı fırçayı kaputa ve diğer kaporta aksamlarına sürüyor zaten sert kıllı fırça ince kılcal çizik bırakırken birde üstüne üstlük kumlu ve çamurlu olunca çizik oluşturması çok normal özellikle siyah araçlarda kabak gibi ortaya çıkıyor ben normalde lastik ve jantlar en son temizlenmesi gereken şeyler eğer tek fırça ile yapacaksanız o yüzden en iyisi böyle yerlerde yıkayacaklarına kirli gezmek daha iyi :D

tafo0911
17/06/2015, 20:21
Mola yerinde araç yıkatmayin ısınan diskler yamulabilir.

byadrenalin
17/06/2015, 20:30
Ben yıkamasınlar diye uzağa bırakıp ordan yürüyorum. Çünkü yıkayacağım derken daha da leş bir hale getiriyorlar aracı.

Kadir00906
18/06/2015, 10:17
Ben yıkamasınlar diye uzağa bırakıp ordan yürüyorum. Çünkü yıkayacağım derken daha da leş bir hale getiriyorlar aracı.

+1 aynı ben :D

ouzh34
18/06/2015, 10:51
Ben bir kez uzun yola gittim onda da yıkama yoktu zaten,ama disk konusunda arkadaş doğru söylemiş,bi arkadaşımın başına gelmişti.

ykaya1983
18/06/2015, 14:37
Gerekirse 2-3 km öteye park edin.Elinde fırça olan kaporta düşmanları.

reis03
18/06/2015, 16:11

katılıyorum :)

erenemre
18/06/2015, 19:07

2-3 km mi ? yok artık aracı parkedip minibüse binelim istersen bence bu kadar abartmaya gerek yok çoğu işletmede yıkanmasını istemiyorsanız sileceğinizi kaldırın uygulaması var benim gittiklerimin hemen hemen hepsinde böyleydi ben sileceği kaldırıyorum geldiğimde aracı aynı şekilde yıkanmamış buluyorum

EMRE ALTINOK
18/06/2015, 19:43
-BENİ YIKA-

genellikle po larda araç yıkama yerleri var.istersen otomatik makine (aman sakın!) isersen köpük bi lira yıkama bi lira.. emmeee...

*orda normal hortum varsa önden bi ıslatmasının söyleyin.(sıra çok uzun deelse yapiyler.)
*kova içinde su varsa ve fırçalıyorlarsa o kovanın yarısı KUMLA DOLUDUR. fırçalatmayın.!
*köpüğü sıkarken verdiğiniz bozuk paraları makine gibi bişeyin içine atıyorlar.ne olduğunu çözemedim.köpükleme esnasında ön v arka silekleri çalıştırıp bırakırsanız bir daha köpük geçiyorlar.(tüyo)
*su tutarken aynalarınızı kapatın.ve açmamalarını ve aynalara su tutmamalarını söyleyin.(elektrik kablolarının sıhhati)
*hafif ali yada çelik jantların kiri pisi, su tutmayla geçmez.asıl bunların sünger yada fırçayla temizlenmesi lazım.ama şip-şak yerlerde bu iş olmaz.

SAATLER OLSUN.

erenemre
18/06/2015, 19:49
-BENİ YIKA-

genellikle po larda araç yıkama yerleri var.istersen otomatik makine (aman sakın!) isersen köpük bi lira yıkama bi lira.. emmeee...

*orda normal hortum varsa önden bi ıslatmasının söyleyin.(sıra çok uzun deelse yapiyler.)
*kova içinde su varsa ve fırçalıyorlarsa o kovanın yarısı KUMLA DOLUDUR. fırçalatmayın.!
*köpüğü sıkarken verdiğiniz bozuk paraları makine gibi bişeyin içine atıyorlar.ne olduğunu çözemedim.köpükleme esnasında ön v arka silekleri çalıştırıp bırakırsanız bir daha köpük geçiyorlar.(tüyo)
*su tutarken aynalarınızı kapatın.ve açmamalarını ve aynalara su tutmamalarını söyleyin.(elektrik kablolarının sıhhati)
*hafif ali yada çelik jantların kiri pisi, su tutmayla geçmez.asıl bunların sünger yada fırçayla temizlenmesi lazım.ama şip-şak yerlerde bu iş olmaz.

SAATLER OLSUN.

ben otomatik makinalarda yıkıyorum opet inkiler gayet güzel oluyor herhangi bir sorun yaşamadım elbet kılcal çizikler oluyor ama onların önüne geçmek mümkün değil

teo53
18/06/2015, 20:39
Uzun yolda araç yıkatmayın arkadaşlar diskler yamulur balatalar sertleşir sonra yolda frene bi basarsın Allah korusun !