PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turkcell, KVK dan telefon almayın !

byadrenalin
13/06/2015, 09:03
Merhaba arkadaşlar, size 2 aydır yaşadığım rezilliği paylaşmak istiyorum. Çok çok mecbur kalmadıkça Turkcell firmasından telefon falan almayın.

Yaklaşık 2 ay önce ben bir hata yaptım ve Turkcell den HTC One M9 aldım. Telefona sigorta yaptırdım bir de. Telefonu aldığım hafta şanssızlık bu olsa gerek kamera camı çatladı. Telefonu binbir zorluk ile servise gönderdim. Servis 1 ay telefonu beklemede tutmuş. Haberim yok. Neymiş sigortadan karşılanması için gereken evrağı yollamamışız. Ne arayan var ne soran. Binbir telefon zorluğu ile 2 günde sigortaya ulaştım. Sağolsun bir arkadaş çok yardımcı oldu sigortadan ücreti karşılattık. Telefon tamir edildi fakat bana gelmesi 1 ay sürdü. Geldiği gün telefonu bir kontrol ettim ki kamerayı takarken içinde pislikler bırakmışlar. Her çektiğim fotoğrafta üç tane kocaman nokta çıkıyordu. Tabi telefonu tekrar servise yolladık. Üstünden 15 gün geçti. Ne servisten bir haber var ne bir şey. Aradığımda da bir cevap alamıyorum. Anlayacağınız telefonun 2. taksidi geldi ama telefonu kullanamıyorum bile.

Sakın bir hata yapıpta kvk garantili bir telefon almayın derim...

Kadir00906
13/06/2015, 11:07
Tam bir şansızlık seninkisi :) Üzücü bir durum geçmiş olsun.

fawori
13/06/2015, 11:57
Ben benim telefonu askerlik yaptigim hakkari den kacak aldim cok memnunum satici numarayida vermisti durur elimde abi kargoyla kapida odeme ile yollarim demisti kacak alcakdin arkadas baksana garantili alipta ne olacak hemde net %60 fiyatina aliyosun

gorillaz
13/06/2015, 12:24
Bi benzeri benim de fiii tarihinde basima gelmişti 6600 da. Cok ugrastirdilar beni. Ama sonra gene Kvk'dan 5800 aldim onda cok şükür işim rast gitti. Elektronik sans isi ve sizinle ugrasan kisilerin de vicdanli olmasi lazim. Umarim cabuk sürede halledersiniz ve benim nacizade tavsiyem şikayetvar'a şikayet oluşturun hemen geri dönerler.

byadrenalin
13/06/2015, 14:43
Oluşturdum ama geri dönen yok malesef :)

cdogu
13/06/2015, 17:46
KVK yine iyidir Çağatay abi. Allah Teleservice'lerin eline düşürmesin.

Genpa en iyisi bence,KVK da ikinci. Ama o Teleservice.... Telefonu olanlar dikkatli olsun,alacaklar da Genpa garantili olanı tercih etsinler.

Sigorta işin içinde olduğu için böyle olması Türkiye'de normal açıkçası. Sıkma canını,illa ki alacaksın :)

SaLDo
13/06/2015, 18:39
Apple'dan şaşmıyoruz :) En ufak sıkıntıda götürüyorsun zorluya anında değişim :)

byadrenalin
13/06/2015, 22:14
Telefonu KVK dan değil HTC nin kendisinden alsam yine sıkıntı yaşamazdım Saldıray. Hiç Apple fanatikliği yapma boşuna yani :) Sorun telefonun modeli markası değil. Sorun KVK.

tayfux
13/06/2015, 23:04
ben s3 rezaletinden sonra artık sade ve sadece resmi dispiratör garantili telefon alıyorum..200-300 lira fazla veriyorum kafam rahat oluyor hiç olmazsa..

byadrenalin
13/06/2015, 23:23
Bende öyle yapacaktım ama malesef nakit param yoktu. Kredi kartına taksitte kaldırıldı. Turkcell den almaya mecbur kaldık yani. Keşke almayıp kredi çekip adam gibi gidip teknoloji marketten alsaydım. Pişman oldum resmen.

chn73
19/06/2015, 23:49
operatorlerden taahhut karşılığı aldıysanız bence hata yapmışsınız.ben zamanında 2 sene taahhutlu telefon almıştım.benim turkcellde 50 tl ödediğim paket avea da 25 tl ye düştü.neredeyse telefonun değerinin yarısı kadar zarar ettim.uzun taahhutlerden uzak durun derim.peşin aldıysanız da vatan computerden şaşmayın.