PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza Yaptım :(

ceb_58
04/06/2015, 11:00
Geçen gün yayaya çarptım. Yarım saat bilinci yerinde değildi. Çarpmanın etkisiyle düşerken başını çarptı. Allah'tan filmler, tomografilerde bişey çıkmadı. Verilecek sadakamız varmış demekki. Şimdi durumu iyi sabah taburcu oldu. Ön sol yan tarafta biraz kaporta içine çöktü. Vakum felan diyorlar işlem yaptırmadan düzeltebilir miyim acaba?

SinanTR
04/06/2015, 11:08
çok geçmiş olsun

Zafer92
04/06/2015, 11:13
Çok geçmiş olsun allah beterinden korusun

Mert34
04/06/2015, 11:44
geçmiş olsun vakumla çektirerek düzeltiyorlar sıfıra yakın olur

ceb_58
04/06/2015, 12:04
geçmiş olsun vakumla çektirerek düzeltiyorlar sıfıra yakın olur

Kaportacıya mı gitmem gerekiyor yoksa camurlugu söksem arkadan elle ittirerekte düzelir mi?

Mert34
04/06/2015, 12:12
Kaportacıya mı gitmem gerekiyor yoksa camurlugu söksem arkadan elle ittirerekte düzelir mi?

keskin bir göçük değilse yumruk darbesi ile düzeltenler var forumda ben tavana vakum yaptırmıştım ama benimki dediğim gibi sivri bir göçüktü kiremit kaynaklı. fotoğraf yükleyebilirmisiniz

Kadir00906
04/06/2015, 12:25
Geçmiş olsun kardeşim, Allah büyük kazalardan korusun. Senin sorununa gelince vakumla çekiyorlar gayet sağlıklı oluyor.

mustafayalcin
04/06/2015, 12:51
Çok Geçmiş Olsun.

Arrest
04/06/2015, 15:01
Gecmis olsun yayaya çarpmak cok kotu birsey allahtan bisi olmamis , bi kaportaciua gidin gordonda bisey yoksa problem olmaz

karamurat1735
04/06/2015, 15:04
Büyük geçmiş olsun Allah beterinden korusun

YaYa
04/06/2015, 15:46
Büyük geçmiş olsun Allah beterinden korusun, çok şükür çarptığınız kişide sıkıntı oluşmamış onun yanında sizinkisi dert değil, en kötü vakum ile düzelttirirsiniz, yada bırakın öyle kalsın her gördüğünüzde size kazayı hatırlatır ve sizi çok çok daha dikkatli olmaya iter.

Kryguns
04/06/2015, 16:01
geçmiş olsun kardeş

cgultekin
04/06/2015, 16:17
geçmiş olsun

ceb_58
05/06/2015, 00:29
O değil çarptım kişi benden şikayetçi olmuş.. Oysa elimden geleni yaptım kaza sonrasında 2 saat hastanede yanında kaldım taburcu olduğunda evine bıraktım. Kanunen bi sıkıntı yaşar mıyım acaba?

Arrest
05/06/2015, 00:36
O değil çarptım kişi benden şikayetçi olmuş.. Oysa elimden geleni yaptım kaza sonrasında 2 saat hastanede yanında kaldım taburcu olduğunda evine bıraktım. Kanunen bi sıkıntı yaşar mıyım acaba?
Bisey olmaz sanmam yakinlarda yaya gecidi vs varmi veya olayi goren kamera?

ceb_58
05/06/2015, 10:34
Bisey olmaz sanmam yakinlarda yaya gecidi vs varmi veya olayi goren kamera?

Yaya geçidi yokta kamera varmı bilmiyorum

Arrest
05/06/2015, 10:35
Yaya geçidi yokta kamera varmı bilmiyorum
Yaya geçidi ust gecit trafik isigi varmi emin olun veya kamera goruyormu bi inceleyin

Evren_c
05/06/2015, 11:26

Herhangi bir sağlık problemi kalmadıysa, siz de iyi niyetli olduğunuzu gösterdiyseniz çok ciddi bir yaptırımla karşılaşacağınızı sanmıyorum ama para cezasına çevirilebilir bir ceza gelebilir.

Hukukçu değilim tabii, sadece tahmin ediyorum. Siz bir avukata danışın vakit kaybetmeden. Geçmiş olsun her iki tarafa da.

alidemir
05/06/2015, 12:06
gelmiş geçmiş olsun , Allah beterinden saklasın . vakkum çekmesiyle eski haline getirirler.

teo53
07/06/2015, 03:29
Siz gene ne olur ne olmaz aracınızı yaptırmayın bir avukat ile görüşün belki öyle kalması lehinize yada aleyhinize olabilir çok çok geçmiş olsun

ceb_58
17/06/2015, 13:54
Buügn karakoldan aradılar. Uzlaşmak isitiyormusunuz diye bende o kâğıdı imzalamadım yani istemiyorum diye çünkü adam bunak onla oturulup konuşulmaz bile. Ayrıca şimdi ne olacak acaba. Şunuda yazıyım verdiğim ifade aynen şöyle.

"02.06.2015 günü saate 13.30 sıralarında kullanmış olduğum 58 FZ 705 plakalı araç ile küçük Minare Mh. 4. Sk tan Dikilitaş caddesine çıkıp sola dönerken cadde üzerinde karşıdan karşıya geçen bir şahsa çarptım şahıs yaralandı, şahıs arkası dönük olduğu için beni fark etmedi, ben araçtan inip ambulans çağırdım, şahsı ambulans hastaneye götürdü, benim kullanmış olduğum aracımda da hafif maddi hasar meydana geldi, bende ifade vermek iiçin Polis Merkezine geldim, şahsa çarpmada benim kusurum olduğunu düşünmüyorum benim söyleyeceklerim bundan ibarettir"

İfadem bu şekilde. Orada yaya geçidide yok. Bundan sonraki süreçte ne olur sizce ?

grandeizmit
17/06/2015, 13:59
Buügn karakoldan aradılar. Uzlaşmak isitiyormusunuz diye bende o kâğıdı imzalamadım yani istemiyorum diye çünkü adam bunak onla oturulup konuşulmaz bile. Ayrıca şimdi ne olacak acaba. Şunuda yazıyım verdiğim ifade aynen şöyle.

"02.06.2015 günü saate 13.30 sıralarında kullanmış olduğum 58 FZ 705 plakalı araç ile küçük Minare Mh. 4. Sk tan Dikilitaş caddesine çıkıp sola dönerken cadde üzerinde karşıdan karşıya geçen bir şahsa çarptım şahıs yaralandı, şahıs arkası dönük olduğu için beni fark etmedi, ben araçtan inip ambulans çağırdım, şahsı ambulans hastaneye götürdü, benim kullanmış olduğum aracımda da hafif maddi hasar meydana geldi, bende ifade vermek iiçin Polis Merkezine geldim, şahsa çarpmada benim kusurum olduğunu düşünmüyorum benim söyleyeceklerim bundan ibarettir"

İfadem bu şekilde. Orada yaya geçidide yok. Bundan sonraki süreçte ne olur sizce ?

Öncelikle geçmiş olsun ama kazada büyük kusuru muhtemelen size vereceklerdir. Dönüşlerde muhakkak suretle yol yayanındır.Bide siz sokakdan caddeye çıkıyorsanız tam köşede bir DUR tabelası olması lazım o bile hatalı olan kişiyi gösterir.

Evren_c
17/06/2015, 15:19
Neden uzlaşmak istemediniz? "Uzlaşmak" derken kastedilen karşılıklı olarak şikayetlerin geri alınması mıdır? Merakımdan soruyorum.

Bahsettiğiniz yol şehir içinde, bölünmemiş, standart bir yol anladığım kadarıyla. Yayaya nasıl çarptığınızı da bilmiyoruz. Acaba o kişiyi görmediniz mi ya da başka bir şey mi oldu? Tabii ki kasıtlı çarpacak haliniz yok ama yaya geçidi olsun olmasın, yolda yaya varsa, yol verilir. Büyük ihtimalle büyük oranda sizi suçlu bulacaklar.

Tekrar geçmiş olsun.

ceb_58
17/06/2015, 21:29
Arkadaşlar adamın yanına gidip abi şu mübarek ramazana girerken şikayetini al uğraşmayak dedim, bana 1,000,000 TL ver şikayetimi alıyım dedi. Yoksa 3-4 bin ceza alın gibisinde sözler etti. o kadar iyi niyet gösterdim hastanede yanında durdum, evine bıraktım. Şimdi bana akıl verirseniz ne yapmam gerekiyor, o sözünden sonra arabayı yakarım yine para vermem ha ceza alırsam oda zoruma gider onun o sözüne rağmen..

stonebridge
17/06/2015, 21:36
Yol kamerası diye birşey var. aracım 19,700 kmde 1 km bile kamerasız gezmedim. Çünki insanımız . Daha önce cezan yoksa sıkıntı olmaz taksirle yaralamadan az bi ceza alırsın.
ayrıca hükmün açıklanmasıda geriye bırakılır. 5 yıl içinde de birşeye bulaşmazsın olur biter. Ama sana tavsiyem. Olayı olduğu gibi anlat ceza almamaya çalış. Polisin tuttuğu kaza tutanağı aleyhineyse adli tıpa itiraz et. Falan filan işte. Ceza almamaya alış çünki adam akıllıysa ceza aldığın anda tazminat davasını yapıştırır bilgin olsun.

ceb_58
17/06/2015, 21:58
Yol kamerası diye birşey var. aracım 19,700 kmde 1 km bile kamerasız gezmedim. Çünki insanımız . Daha önce cezan yoksa sıkıntı olmaz taksirle yaralamadan az bi ceza alırsın.
ayrıca hükmün açıklanmasıda geriye bırakılır. 5 yıl içinde de birşeye bulaşmazsın olur biter. Ama sana tavsiyem. Olayı olduğu gibi anlat ceza almamaya çalış. Polisin tuttuğu kaza tutanağı aleyhineyse adli tıpa itiraz et. Falan filan işte. Ceza almamaya alış çünki adam akıllıysa ceza aldığın anda tazminat davasını yapıştırır bilgin olsun.

Ya işte tazminat felan o korkutuyor beni olurya aha ceza aldık diyelim ona o aklı verenler tazminatta aç derler. Kesin bi şekilde ceza almamam lazım. Yarın bi avukata danısacam, bakalım

arpadan
17/06/2015, 22:17
adamın işi maddiyata dökmesi kötü olmuş. bence bunu da ispatlayabilirseniz aleyhte delil olarak kullanabilirsiniz. hukukçu değilim ama binevi şantaj.

bu arada merakımdan soruyorum yaya yürü gider diye mi yavaşlamadınız yoksa farketmediniz mi.
şahsen beni bazı yayalar ayar ediyor da kornaya basmama rağmen tıngır tıngır gidiyor yaya efendi.
istiyor ki tamamen durayım sonra tekrar kalkayım

ceb_58
17/06/2015, 22:20
adamın işi maddiyata dökmesi kötü olmuş. bence bunu da ispatlayabilirseniz aleyhte delil olarak kullanabilirsiniz. hukukçu değilim ama binevi şantaj.

bu arada merakımdan soruyorum yaya yürü gider diye mi yavaşlamadınız yoksa farketmediniz mi.
şahsen beni bazı yayalar ayar ediyor da kornaya basmama rağmen tıngır tıngır gidiyor yaya efendi.
istiyor ki tamamen durayım sonra tekrar kalkayım

Hocam karşıdan karşıya geçiyodu bende o sırada bende sağa doğru dönüyordum, oda kaldırıma çıkarken bir ayağı gerideydi öyle vurdum, dalgınlımada geldi tabi. Birde bu kişiye daha öncedende araba çarpmış ve ayağının biri plantinli vidalıymış.

ceb_58
18/06/2015, 00:06
Ayrıca kaza tutanağı hakkında bilgim yok bunu karakoldan mı almalıyım yada tutanağı gösterirler mi kusur oranım ne onu bilmiyorum.

teo53
18/06/2015, 03:22
Tekrardan çok geçmiş olsun öncelikle bu durumu bir avukat ile muhakkak görüşün. 1000TL ver şikayetimi geri çekeyim nedir ya ? Siz yapabileceğiniz herşeyi yapmışsınız ve iyi niyet göstermişsiniz hastaneye kadar götürmüş başında beklemiş ve evine kadar da eşlik etmişsiniz. Adamın yaptığı terbiyesizlik bu noktada tabiki'de kanuni hakkıdır şikayetçi olabilir ama sizinde kanuni haklarınız var yapmış olduğu şantajı dile getirebilirsiniz aracınızda oluşan maddi hasarı gösterebilirsiniz bunlara karşı hiç birşey talep etmediğinizi dile getirebilirsiniz yaya geçidi olmayan bir yerden geçtiğini ifade edebilirsiniz bir çok sebep gösterebilirsiniz sizde. Bizim puntoların sağ sol direkleri malesef dönüşlerde tüm açıyı kapatıyor söylenecek çok fazla birşey yok artık gerisi adalete kalmış. Ama geç kalmadan mutlaka bir avukat ile görüşme sağlayın işin içine avukatlar girince genellikle farklı olabiliyor

fotobelit
18/06/2015, 10:32
Daha önce bu tip cezanız yoksa,ötelenir diye düşünüyorum..En kötü hastane masrafları çıkar bence..Birde söyle birşey yapılabilirmi acaba..Polis ile vereceğiniz paranın seri numaraları alınıp,sizden rüşvet istediği ispatı..

ouzh34
18/06/2015, 10:48
Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın

powermoon
18/06/2015, 12:13
Yayaya çarpmışsınız, araçtaki hasarı dile getirmenizi yadırgadım açıkçası.

Arrest
18/06/2015, 13:40
+1

Evren_c
18/06/2015, 15:19
Vallahi anlattığınıza bakılırsa kusur sizde. Zaten yaya geçidi olsun olmasın, yayaya çarpınca direk kusurlu oluyorsunuz. Şanslıymışsınız adama bir şey olmamış.

O kişinin para istemesi elbette hoş bir durum değil. Bence doğrudan bir avukattan destek alın. Burada biz ne desek boş. Gelişmeleri de yazarsanız bizim için de tecrübe olur.

ceb_58
18/06/2015, 17:10
Vallahi anlattığınıza bakılırsa kusur sizde. Zaten yaya geçidi olsun olmasın, yayaya çarpınca direk kusurlu oluyorsunuz. Şanslıymışsınız adama bir şey olmamış.

O kişinin para istemesi elbette hoş bir durum değil. Bence doğrudan bir avukattan destek alın. Burada biz ne desek boş. Gelişmeleri de yazarsanız bizim için de tecrübe olur.

Hocam trafik raporunu aldım, 53/1-b sola dönüş kuralına riayet ihlali yazıyor. Şimdi ben %100 kusurlumuyum bu sonuca göre, ayrıca avukat belli bir oranda ceza alırsın diyor. Tahmini 500 ila 2,500 arası bişey diyor. Birde çarptım kişi 1,000 tl altına inmiyor, sizce uğraşmamak adına bu parayı veriyim mi kendisine?

ceb_58
18/06/2015, 17:24

Ne yaptığımı bilmiyorum ki ifade verirken bile telaşlıyldım, ilk defa başıma bir olay geliyor.

stonebridge
18/06/2015, 21:12
Ne para vermesi sonuna kadar git cezanı al hükümde açıklanır sıkıntı da olmaz..Kimseyi zengin etme.

ceb_58
19/06/2015, 00:43
Ne para vermesi sonuna kadar git cezanı al hükümde açıklanır sıkıntı da olmaz..Kimseyi zengin etme.

Hocam ceza alıyımda sonrasında manevi tazminat felan açarsa diye tırsıyorum

stonebridge
19/06/2015, 00:53
Adama verilen sağlık raporunda daha doğrusu adamdaki yaranlanma ne derecede. kısacası Basit Tıbbi müdahale ile giderilir mi demiş doktor ne demiş önemli olan orası...
Eğer kalıcı sakatlanma yada ölüm varsa tazminat kazanabilir yoksa mahkeme tazminat falan vermez. Yargıtayın tonlarca emsal kararı var ;)

ceb_58
19/06/2015, 00:59
Hocam son bir soru :)

Bu kişeye verilen sağlık raporunu nasıl temin edebilrim, ilk gittiği acile gidip hastane polisinden veya sekreterden istesem alabilir miyim? Ayrıca iş göremez raporu veya işe gidemediğinden dolayı maliyeden vs artık neresi bilmiyorum rapor alırsa manevi tazminata etkisi olabilir mi?

Rahatsızlıgım için özür dilerim, kusuruma bakmayın. İyi geceler.

Evren_c
19/06/2015, 09:46
Kardeş sen direk avukata danış. Biz burada seni istemeden yanlış yönlendirmeyelim.

Benim mantığım adama para verme diyor. O parayı verdiğini nasıl ispat edeceksin? Parayı almasına rağmen sonradan şikayetçi olursa ne olacak? Birçok bilinmez var. O yüzden kafanı iyice karıştırma, avukatın seni yönlendirsin.

Karşı tarafta ciddi bir yaralanma olmadığına göre daha sonra manevi tazminat davası açabileceğini zannetmiyorum (hukukçu değilim). Ben hakim olsam, böyle bir durumda karşı tarafın "çakallık yaptığını" düşünür, reddederdim.