PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otomatik arıyorum,otomatik Punto ya geçmeli miyim?,yardım..

ouzh34
13/05/2015, 23:52
Merhaba forumdaşlar,

Otomatik araba arıyorum,eşiminde kullanabilmesi için.Fazla da meblağlara çıkmadan dizel otomatik punto bakıyorum,sizce geçmeli miyim punto ya,var mıdır otomatik punto tecrübesi,bilgisi olan,gidişi,sürüşü,yakıtı,avantajları,dezavantajla rı hakkında aktarabileceği olan vsvs..

Bir de alırsam punto,take-off jant almam lazım.lantsoma yeşili olan bir punto buldum acaba o renkte nasıl durur bu jantlar fikir verebilecek olan varsa sevinirim )

Son olarak take-off jantların sıfırı 2025 tl ye alabiliyorum,varmı temiz 2.el satan ondan alayım,hem israf olmaz para hem de satmak isteyen satmış olur.

Konulara baktım ancak genelde eski bilgiler var.

Yardımlarınızı bekliyorum,çok kararsızım

Evren_c
14/05/2015, 08:56
Çok yol yapılmayacaksa benzinliye de bakabilirsiniz. Fakat ben olsam İstanbul'da (çok yoğun trafik ve yokuşlardan dolayı) Dualogic Punto almazdım. Tam otomatik ya da çift kavramalı şanzımana sahip araçlara bakardım. Çünkü Dualogic bunlar kadar konforlu değil. Yoğun trafik ve yokuşlarda da vites seçimleri genelde hatalı ya da geç oluyor, sürekli manuel müdahale istiyor.

celenlee
14/05/2015, 12:26
Yokuşlarda dikkat ettiğiniz sürece sıkıntı çıkartmayacaktır.

Ani ve sık değişimlerden de kaçınmak lazım.
Test etmek için bile gereksiz. Güzel güzel üzmeden yormadan..

Siz aracı yorarsanız, o da sizi yorar :)

Ben 45000-80000 arası 1.4 Dualogic kullandım.
1 kere hata verdi sensör arızası, arızayı silmeden çalışmıyor araç. Meğer o da soketinden kaynaklanmış.
Soketleri söküp temizledik taktık birdaha arıza vermedi.

Ama benden önceki kullanan sahibi pek dikkat ememiş olacak ki kalkışlarda titreme yapıyordu soğukken (balata yüzeyi yanıktı)
Temiz sorunsuz bir araç alır, güzel güzel kullanırsanız, sorun çıkartmaz inş..

punto57
14/05/2015, 12:38
punto alabileceğin en uygun otomatik,
sıfırı model değişimi yüzünden gelmiyor,
ama
ikinci el temiz
45 bine kadar var,
dizel

start stoplu
ben aynı mantıkla otomatik aldım
memnunum,

Evren_c
14/05/2015, 14:59
Ha bu arada belirtmeyi unutmuşum, ben de sıfır aldım aracımı, yaklaşık 50bin km oldu, titreme vb. hiçbir sorunum yok fakat çok titiz kullanıyorum. Sanki manuel vites kullanırmış gibi nazik davranıyorum araca :)

Sıfır eğimde kullandığımı belirteyim yalnız.

punto57
14/05/2015, 16:45
Sen izmirde şanslısın
biz dağ bayır gidiyoz istanbulda,

yol temiz asfalt olsa da yokuş

bir de trafik cabası

Evren_c
14/05/2015, 19:52
Evet o yüzden İstanbul'da olsaydım dualogic almazdim :) otobanla karışık sehir ici kullanımında ortalama tüketimim 5,5 litre civarında idi.