PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracım ne içten ne de dıştan açılıyor bir çözüm?

HakanA
11/05/2015, 22:37
Arkadaşlar herkese merhaba aracı daha yeni aldım kapılarda sorun yoktu yani açılıyodu sonra sadece içten açıldığını anladım dıştan hiç bir türlü açılmıyordu çocuk kilidi dediler alttaki anahtar gibi olan şeyi döndürdüm bu sefer ne içten ne dıştan açılıyo bilen varsa bir yardım eder mii Aracım grande punto :gome_whi:

GPEMREE
11/05/2015, 22:43
Araciniz hayirli olsun. Bence ilk once cocuk kilidi aktif degilmis. Kapiyi disardan acmaya calistiginizda; puntolarda sorun olan ara sira kapi acilmama sorunu olmus. Siz daha sonra cocuk kilidini kapiycam diye de aktif hale getirmissiniz. Ve kapi iki taraftan da acilmiyor. Siz ara ara disardan acmayi deneyin. Acilinca da cocuk kilidini tekrar kapayin.

kecelikalem54
11/05/2015, 22:56
Hocam kapı kolunun üst kısmına bastırarak açmayı deneyin bir de. Aynı sorun bende de mevcut özellikle sıcak havalarda daha da zorlaşıyor.

HakanA
11/05/2015, 23:23
Hocam kapı kolunun üst kısmına bastırarak açmayı deneyin bir de. Aynı sorun bende de mevcut özellikle sıcak havalarda daha da zorlaşıyor.

üstüne derken hocam zorluyayım mı biraz demin denedim sol kapı açıldı şuan sol kapı oldu fakat sağ kapıyı yapamadım şuan o kaldı ne içten ne dıştan açabiliyorum yavaş yavaş öğrencem inşallah :)

kecelikalem54
11/05/2015, 23:28
Bizimki de deneme yanılma yoluyla oldu hocam :) kapı kolu plastiğinin üst tarafındaki sac kısmına bastırın

HakanA
11/05/2015, 23:33
Bizimki de deneme yanılma yoluyla oldu hocam :) kapı kolu plastiğinin üst tarafındaki sac kısmına bastırın

Delirtti beni ya aç kapa aç kapa yeter dedim yani olmadı en son çözüm bir servise uğruyacam :)

kecelikalem54
11/05/2015, 23:39
Geçmiş olsun :)

Gorky
12/05/2015, 00:23
kronik sorun. arka kapıların zor açılması. serviste çozerler. kendiniz yapmak istiyosanız forumda başlığı ve resimli anlatımı olacaktı bunun.