PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gitti punto geldi bravo

ykaya1983
08/05/2015, 19:53
Nihayet 5-6 yıllık hayalime kavuştum.Punto değiştire değiştire bir hal olmuştum ama bu sefer yeter artık puntonun tüm donanımlarını ve çeşitlerini kullandın bu sefer bravoya geçme zamanı dedi.Punto gerçekten ileride tekrar dönecek kadar iyi bir araba ama bravoya geçince gerçekten sınıf farkı başka bir şeymiş dedim.
Arabanın yol tutuşu,ivmelenmesi,darbeleri sönümlemesi ve konforunu görünce hakikaten puntodan 1 gömlek üstün bir araç olduğu açıkça ortaya çıkıyor.Puntoyu sattıktan sonra opel astra klasik kasa da aklımdan geçiyordu ama iyi ki bravo almışım diyorum.Çünkü arkadaşın astrasını da defalarca sürdüm ve bravo astra klasikten de bariz bir şekilde üstün bir araç.Çünkü astra ile punto arasında aman aman bir fark görememiştim ama bravo ile punto arasında epey bir fark var arkadaşlar.Biraz abartı gibi gelebilir kusura bakmayın ama arkadaşlar bu yazdıklarım tamamen benim samimi olarak hissettiklerimden oluşuyor.Neyse fazla uzatmadan aracımı tanıtayım arkadaşlar.

2009 model 1.6 105 hp emotıon donanımlı 99000 km'de aldığım bravom.Dört parçada yüzeysel boya var ama bu benim için hiç önemli değil.Araçta

9 hava yastığı
esp-yokuş kalkış desteği
yağmur ve far sensörü
elektrikli katlanabilir aynalar
soğutmalı kol dayama ve yolcu bölümü klima paneli
hız sabitleyici

gibi daha sayamadığım birçok özellik var.Aracı almama yardım eden izmirli ....... usta'ya (adı yasaklı olduğu için yazamıyorum) çok çok teşekkür ediyorum.Gerçekten 5 kuruş para almadan antepten aramamla araca expertiz yaparak beni aradı.Gelirken de trigerini ve 100000 bakımını yaptırdım.Sağolsun hoş sohbet bir insan.Babasıyla da tanışmış olduk.

https://i.imgur.com/b2yxSGa.jpg

https://i.imgur.com/0B12QTP.jpg

https://i.imgur.com/ch3ngrr.jpg

https://i.imgur.com/I4lNwm3.jpg

sipahi
08/05/2015, 20:07
Hayırlı olsun [emoji106]

hbaspinar
08/05/2015, 21:09
Hayirli ugurlu olsun. Allah tekerine tas degirmesin..

E_N_D_E_R_
08/05/2015, 21:17
hayırlı olsun. kazasız belasız.

halils2
08/05/2015, 22:00
Hayırlı olsun yunus bey :) kaça geldi araç size?

ykaya1983
08/05/2015, 22:10
Hayırlı olsun yunus bey :) kaça geldi araç size?

32000 tl ye aldım.Punto parasına bravo:D

halils2
08/05/2015, 22:14
32000 tl ye aldım.Punto parasına bravo:D

:) iyiymiş. Güle güle kullanın. Bravonun 2.el piyasası yok gibi :) Benim lineanın boşu fiyatına full bravo

ykaya1983
08/05/2015, 22:26
:) iyiymiş. Güle güle kullanın. Bravonun 2.el piyasası yok gibi :) Benim lineanın boşu fiyatına full bravo

Valla ikinci eli olmazsa olmasın halil bey.Zaten artık araba değiştirme işini durdurdum.2 yılda 3 tane punto değiştirdim.Etrafımdakiler dalga geçmeye başladı.En az 3 yıl bu arabayı kullanacağım.Bravo benim için aslında zirveye ulaşmak gibi oldu.Passat,Avensis,Mondeo gibi kocaman D sınıfı araçlarda gözüm yok.Zaten sedan araba alacağımı hiç zannetmiyorum.Eee bravo da astra,golf,focus gibi rakiplerinden aşağı kalır yanı olmadığına göre artık benim için uzun bir zaman araç değiştirme işi bitti.Satma işi benim için sorun değil.İstesem bizim burda bu arabayı rahat satarım.Bugün araba ile bizim ilçenin çarşısından geçtim de herkes bana bakıyor.Bravo gerçekten ben de ilk kez araba sahibi olmuş hissi bıraktı.Aracı aldığımda bayiden sıfır araç almış gibi heyecanlandım.

halils2
08/05/2015, 22:46
Valla ikinci eli olmazsa olmasın halil bey.Zaten artık araba değiştirme işini durdurdum.2 yılda 3 tane punto değiştirdim.Etrafımdakiler dalga geçmeye başladı.En az 3 yıl bu arabayı kullanacağım.Bravo benim için aslında zirveye ulaşmak gibi oldu.Passat,Avensis,Mondeo gibi kocaman D sınıfı araçlarda gözüm yok.Zaten sedan araba alacağımı hiç zannetmiyorum.Eee bravo da astra,golf,focus gibi rakiplerinden aşağı kalır yanı olmadığına göre artık benim için uzun bir zaman araç değiştirme işi bitti.Satma işi benim için sorun değil.İstesem bizim burda bu arabayı rahat satarım.Bugün araba ile bizim ilçenin çarşısından geçtim de herkes bana bakıyor.Bravo gerçekten ben de ilk kez araba sahibi olmuş hissi bıraktı.Aracı aldığımda bayiden sıfır araç almış gibi heyecanlandım.

:) E bir mola ver artık nefes al biraz. Bu kadar kısa sürede bayağı araç değiştirdin maşallah, Allah kazasız belasız kullanmanı nasip etsin. Benim çocuklar biraz büyüse belki bu tarz bir araca geçecem bende ama şuan için maalesef söz konusu bile değil. Bagajımda tane bebek arabası var kısmetse yarın 3.yü alacam :) 2 yazlık 1de kışlık arabamız olacak :) yani senin anlayacağın benim çocuklar 4 5 yaşlarına gelmeden ben sedan araçtan çıkamam :) Yoksa multiairlerde niyetim vardı benimde en azında düşünüyordum, kısmet değilmiş.

ykaya1983
08/05/2015, 23:03
:) E bir mola ver artık nefes al biraz. Bu kadar kısa sürede bayağı araç değiştirdin maşallah, Allah kazasız belasız kullanmanı nasip etsin. Benim çocuklar biraz büyüse belki bu tarz bir araca geçecem bende ama şuan için maalesef söz konusu bile değil. Bagajımda tane bebek arabası var kısmetse yarın 3.yü alacam :) 2 yazlık 1de kışlık arabamız olacak :) yani senin anlayacağın benim çocuklar 4 5 yaşlarına gelmeden ben sedan araçtan çıkamam :) Yoksa multiairlerde niyetim vardı benimde en azında düşünüyordum, kısmet değilmiş.

Allah analı babalı büyütsün.Hayırlısı artık halil bey.Çocuklar büyüyünce artık size de bir bravo yakışır bence.Benim ufaklık bir tane ve 2 aylık olduğu için her yere sığıyor:D

GPEMREE
08/05/2015, 23:05
Hayirli olsun kazasiz belasiz binin insaallah :)

halils2
08/05/2015, 23:18
Allah analı babalı büyütsün.Hayırlısı artık halil bey.Çocuklar büyüyünce artık size de bir bravo yakışır bence.Benim ufaklık bir tane ve 2 aylık olduğu için her yere sığıyor:D

Amin cümlemizinkini. Kısmet yine ama o zamana kadar kasa yenilenir sanırım. Baksanıza yeni modeller geliyor 15 gün sonra.

arenas
08/05/2015, 23:38
Hayırlı olsun,Allah kaza bela vermesin

ouzh34
09/05/2015, 03:22
Hayırlı olsun.Bende 35 plaka siyah Bravo var,sayımız artıyor :)

sercankah
09/05/2015, 09:50
hayırlı olsun

Kadir00906
09/05/2015, 10:27
Yunus Bey hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin, :)

fotobelit
09/05/2015, 10:47
Hayırlı olsun..Güzel fiyat..