PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pop paket punto yol bilgisayari

oliverkan
29/04/2015, 01:51
Merhabalar forumdaslar,
2012 2013 pop paket punto kullanicilarina araclarinda anlik yakit tuketimi gosteren yol bilgisayari olup olmadigini sormak istiyorum.

Tesekkurler :)

arenas
29/04/2015, 07:34
Gösterge tek satır da olsa.3 satır da olsa,anlık tüketim hepsinde gösteriyor

alivepro
29/04/2015, 08:04
Evet gösteriyor bu arada benimkinin maşallahı var her sabah işe gider gelirim istanbul trafiğinden yakıt ortalamam 4.7 :)

oliverkan
29/04/2015, 10:22
teşekkür ettim cevaplarınız için. peki easy paketteki 3 satırlık ekrandaki menülerden(işlevsel olarak kullanılan, mesafe, kullanım süresi vs.) eksik olanlar var mı? kusura bakmayın aradaki farkı anlamaya çalışıyorum pop paket ile easy paket arasında bir tercih yapacağım da :)

farukileri
29/04/2015, 13:05
teşekkür ettim cevaplarınız için. peki easy paketteki 3 satırlık ekrandaki menülerden(işlevsel olarak kullanılan, mesafe, kullanım süresi vs.) eksik olanlar var mı? kusura bakmayın aradaki farkı anlamaya çalışıyorum pop paket ile easy paket arasında bir tercih yapacağım da :)

3 satır ile 5 satır arasındaki farklar şunlar aslında:

1-) 3 satır radyoyla bağlantılı değildir, aracın göstergelerine bakarken radyoda dönen mesajları göremezsiniz. 5 satır ekranda bunu görebiliyorsunuz, ki bu da bir nevi kaza önleyici bir durum oluyor. Radyo ayarlaması sırasında yoldan uzunca bir süre gözünüzü ayırmak durumunda kalmıyorsunuz çünkü.

2-) 5 satır ekranda A ve B olarak ayrılan iki ayrı şekilde takip sistemi mevcut. 3 satır ekranda sadece bir takip sistemi var. 5 satır ekrandaki A ve B ayrımını şu şekilde yapabilirsiniz: A yı sürekli resetleyip yakıttan yakıta ya da gittiğiniz yoldaki ortalama yakıt değerini görebilirsiniz, B de ise aracın sıfır çıkışından bulunduğumuz güne kadar olan ortalama yakıtı falan görmeniz mümkündür. Bir noktadan sonra sürüş saati ve km birbirinin üstüne bineceği için (atıyorum 100.000 km gittiniz, sistem 0 km gösterir ama o aslında 100.000 km'dir) onları doğru olarak okuyamama durumunuz olacaktır. Normal odometrede (3 satır ekranda ilk gördüğünüz ekrandır, 5 satır ekranda orta satırda bulunur) bu durum gerçekleşmez.

3-) Aracınızda Blue&Me sistemi varsa, telefonunuza dokunmadan direksiyon üstünden telefona komut verebilir, rehberden kişi seçerek arama yapabilir, USB üzerinden müzik seçimi yapabilirsiniz. Bunun için 5 satır ekran şart, 3 satır ekran bunu maalesef karşılamıyor.

Benim kişisel tercihim Pop ile Easy arasında Easy'i almaktır. Hem Active (şimdiki pop), hem de Lounge kullanan biri olarak kesinlikle donanımlı araç baz araca göre daha avantajlıdır. Bir sistem entegre etmek istediğinizde donanımlı araçta bunun tesisatı hazır bulunacaktır, ancak donanımsız olanda bunun tesisatının da çekilmesi gerekeceğinden normalden daha yüksek bir ücret ödemek durumunda kalabileceksiniz. Örnek veriyorum, cruise control'süz aldınız aracınızı, Easy pakette. Araçta Cruise Control ile ilgili sistem hazır olarak geldiğinde sadece sinyal kollarını değiştirdiğinizde cruise control'e sahip olabileceksiniz. Ya da blue&me sistemi için teybin ve direksiyonun değiştirilip ekstradan bir USB port takılması yeterli olacaktır. Bunlar örnektir, kesin işçiliği yansıtmamaktadır, haberiniz olsun.