PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kırmızı Grande Punto'ya Farklı Bi Neon Uygulama + Kırmızı Aux

emekilker
19/04/2015, 19:18
Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır forumda yapılan neon çalışmaları görüp özeniyordum. Fazla gecikmeden ebay üzerinden 5 mt neon kablo sipariş verdim. Satıcıdan rica ederek 2 invertör göndermesini istedim. Sağolsun 2 invertör göndermiş.( invertör şunun için gerekli: her elektrik bağlantısı için bi invertör gerekiyor, böylece ne kadar invertörünüz varsa neon kabloyu o kadar kesip kullanabilirsiniz.)

Neon kablom daha bu hafta geldi, yaklaşık 1.5-2 ay bekledim, sanırım onların tatil gibi bi olayı vardı. Ne kadar siparişim varsa hepsi geç geldi ve geliyor hala.

Evo'larda göğüs kısmında müthiş dursa da grande'lere pek yakıştıramıyordum göğüs kısmına. Bende kapılara yapmak istedim. Ve sonuç aşağıdaki gibi oldu.

Önlere elektrik bağladık, arkalar sadece görüntü amaçlı oldu. 5 mt hepsine yetti. Acaba fazla apaçi işi mi olur diye endişelendim ama hoş oldu. Bakalım akşam karanlıkta görmek lazım bir de.

Aslında uygulaması oldukça basit, ancak bizde acemilik olunca oldukça uğraştık.

Aux içinse düz siyah kablo kullanıyordum, ön göğüsün alt kısmından çıkarıp küllük yerinin arkadasındaki yerde kullanıyordum. Ona da kırmızı geniş olan kablolardan aldım(orjinali şu beats kulaklıklarında olan yassı kablolar). Onu da teybin üst kısmında çıkarıp göğüs üstüne çıkardım. En azından alt göz bana kaldı.

Dikkat etmeniz gerekenler:

-Başta sipariş verirken mutlaka geçmeli olanlardan alın. Düz neonlar çok fazla. Geçmeli olanlar genelde "sewable" yani dikilebilir olarak geçiyor ebay ve aliexpress gibi sitelerde.

-Ben kırmızı olandan istedim, ama renk turuncu gibi. Forumda daha önce de konusu geçmişti. turuncu olandan sipariş verirseniz sarımtırak bir renk oluyor.

-Geçmelilerde yön var Benim gibi kapılara yani aslında kablonun sıkışacağı yeri aşağı yada yukarı taraftaysa, zor oluyorsa diğer türlü deneyin daha kolay geçecektir. Eğer düz bir yere geçicekse sıkıntı yok. biz bunu fark etmediğimiz için nerdeyse japon harikası ile yola devam edecektik. son anda kesitine baktık ki o geçmeli kısım bi taraftan geliyor. Diğer türlü denedik ve sıkıntısız geçti. Kablo geldiğinde yan kesitine bakarsanız ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız.

-Elektriği cam açma modülünden aldık. Kabloların ucunu sıra sıra deneyerek hangi kabloda yanıyorsa onlara bağladık. Şu anda hatırlayamıyorum hangi kablolar olduğunu. Gözünüzü korkutmasın kolay bir işlem.

Akşam hava karardıktan sonraki fotolar da eklenecektir.

emekilker
19/04/2015, 19:21
fotoların devamı :)

ogulcay
19/04/2015, 19:44
guzel gecede resım cek bakalım

emekilker
19/04/2015, 20:52
bu da gece modumuz :)

fotoğraflarda açık renk gibi çıktı ancak renk tonu yol bilgisayarı ile aynı.

hoksi
19/04/2015, 21:31
Kabloyu kapının yüzüne nasıl çıkardınız onu anlamadım

emekilker
19/04/2015, 22:26
Kabloyu kapının yüzüne nasıl çıkardınız onu anlamadım

menteşelerin o tarafta içteki bu neonu geçirdiğim plastik oyuntunun bittiği yerden çıkardım, orası hafif aralık zaten.

arabicturkish
19/04/2015, 23:29
Bence gayet şık olmuş. Ayrıca fikir açısından da takdire şayan . Güle güle kullanın

henky
20/04/2015, 06:21
Bence çok şık olmuş güle güle kullanın

byadrenalin
20/04/2015, 07:38
Güzel olmuş. Ellerine sağlık :) İlerde arabaya kolçak taktıracak olursan o aux kablosunu da el frenin altından kolçağın içine getirip tamamen kablo görüntüsünü yok edebilirsin :)

edll
20/04/2015, 07:53
çok tatlı görünüyor ancak teypten çıkan kısım biraz işi bozmuş gibi.
internette varmı bundan sipariş verecek olsak.

ASerifoglu
20/04/2015, 08:27
Maşallah, çok itinalı bir çalışma gibi duruyor. Keyifli kullanımlar dilerim.

Aux kablosunu orada o şekilde sağlıklı bir şekilde kullanamayacaksın bence, sürekli orda öyle durmayacak sonuç itibari ile. Dolayısıyla kablo oraya buraya sarkıp duracak. Kanaatimce sağlıklı bir kullanım olmayacak.

Eminimki siz daha yaratıcı ve kullanımı rahat bir yöntem bulursunuz ona ;)

Kadir00906
20/04/2015, 09:36
Güzel çalışma ellerinize sağlık, görünüm oldukça hoş duruyor.

osmanyal07
20/04/2015, 18:46
Güzel olmuş güle güle kullanın

emekilker
21/04/2015, 22:47
güzel yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar :)

aux kablosunu ebay üzerinden sipariş ettim. 0.7 dolar kargo dahil :) iki ucu erkek olan aux kablosu.

aux kablosunu sadece ipod umu bağlıyorum, ondan pek sağa sola savrulma şansı yok. ama daha estetik bişeyler düşünülebilir :)

Afy
26/04/2015, 15:59
Ellerine sağlık hocam. Yalnız şu geçme işini anlamadım tam olarak. Yerlestirdiginiz yerde düzgün bir oyuk var neon lamba çapında. Yani sıkıştırma yapılacak bir yer göremedim ben. Herhangi bir yapıştırma var mı? @emekilker

emekilker
27/04/2015, 14:48
Ellerine sağlık hocam. Yalnız şu geçme işini anlamadım tam olarak. Yerlestirdiginiz yerde düzgün bir oyuk var neon lamba çapında. Yani sıkıştırma yapılacak bir yer göremedim ben. Herhangi bir yapıştırma var mı? @emekilker

geçicek yer var hocam, orası normalde iki plastik üst üste geçmiş, onun arasına sıkışıyor.