PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni kazası olan aracı satmak

umut24
05/04/2015, 12:17
Merhaba herkese iyi günler
Benim sorum şu aracım grande punto 2007 model aracımla şubat ayında kaza yaptım aracım kaskolu ve kasko/ekspertiz dosyamı onaylaydı aracımın komple ön tarafı değişti
Şimdi arabama bir tane alıcısı çıktı acaba arabamın satışında sorun çıkarma?

Arrest
06/04/2015, 09:22
Merhaba herkese iyi günler
Benim sorum şu aracım grande punto 2007 model aracımla şubat ayında kaza yaptım aracım kaskolu ve kasko/ekspertiz dosyamı onaylaydı aracımın komple ön tarafı değişti
Şimdi arabama bir tane alıcısı çıktı acaba arabamın satışında sorun çıkarma?

siz kaza yaptıgınızı aracın ön tarafının değiştiğini söylemediniz mi ?

volkan1065
06/04/2015, 11:41
Sonuç olarak alıcı bu kazayı bilipte alıyorsa sorun yok. Ama aracı alırken illaki baktıracaktır araca diye düşünüyorum. Baktırmazsada kendi bileceği iş. Etik olarak aracın ne drumda ne gibi kusurları olduğunu sizin söylemeniz lazım. Ama o sormuyorsa sizinde bir açıklama yapmanızada gerekyok.

Bu dediğime kızan arkadaşlar olabilir ama çevremde öyle insalar varki her konuda araştırma yaparlar pinpiriklilik yaparlar senden fikir siterler ama iş icraata gelince kendi bildiklerini okurlar. Onun için fazla düşünmemek gerekiyor. :)

osmanemirfb
06/04/2015, 14:21
Ne olursa olsun. Bence söylenmesi lazım. Sonuçta kolay alınmıyor bir araba. Ve az paralar değil. Kendinizi onun yerine koyun ve söyleyin derim. Satışa gelince de sorun olarak neyi kasdediyorsunuz. Resmi kurum yada noter satışı olarak mı? Yoksa alıcının tavrı olarak mı?

amoleddarkness
07/04/2015, 08:03
alıcı sorsada sormasada söylemeniz lazım. noter satış konusunda sıkıntı olmaz

droid7399
07/04/2015, 08:12
Ben araci aldigimda adam 1 parca boya var dedi. Computeste gittik 2 parca boya 1 parca degisen cikti. Adim gibi eminimki biliyodu soylemedi bana. Olan 70 lira computest parasina oldu. Boyle seyler yapmayin yazik gunah

osmanemirfb
07/04/2015, 10:06
Ben araci aldigimda adam 1 parca boya var dedi. Computeste gittik 2 parca boya 1 parca degisen cikti. Adim gibi eminimki biliyodu soylemedi bana. Olan 70 lira computest parasina oldu. Boyle seyler yapmayin yazik gunah

Kesinlikle katılıyorum. Dediğim gibi araba kolay alınmıyor. Kimisi boğazından kısıyor... Rızkından kısıyor .. Kredi çekip alıyor... Her arabanın alıcısı vardır... Hayırlı şekilde satıp... Huzurlu şekilde almak en güzelidir...

osmanemirfb
07/04/2015, 10:09
Ben 1 aydır punto kullanıcısıyım.... 1 ay önce 97 model opel corsa swingim vardı.. ben sadece sol çamurluk değişik diye biliyordum.. Computeste sokmadım ve ustam bilememiş... Onun kazığı oldu ama satanda söylemedi.... Satarken müşteri götürdüğünde araba önden kazalı kaput ön panel ve sağ sol iki çamurluk değişik çıktı.... Ve müşteri o haliyle kabul etti.... Bilsem söylerdim.. Ama bende bilmeyerek aldım ve o halde çıktığı için zarar ettim. Alan arkadaş bilerek huzur içinde aldı.. Birde benim halimi düşünün. rezil olduğumla kaldım... YalaNCI durumuna düşmekte vardı işin içinde ve ZARAR da ettim...

akk0212
07/04/2015, 12:34
en doğrusu arabanın neyi varsa neyi yoksa herşeyi söylemek ve o şekilde satmak,

Evren_c
07/04/2015, 16:56
Ben de olsam nesi var nesi yoksa en küçük ayrıntısına kadar söylerdim.

guvenmat
08/04/2015, 21:26
Söylemek doğrusu tabi ama cok buyuk bir sorun degil ki far değişme veya parca degisim ne olacak sanki arkadaş neticede ayni aracin parcasi

droid7399
08/04/2015, 23:02
Söylemek doğrusu tabi ama cok buyuk bir sorun degil ki far değişme veya parca degisim ne olacak sanki arkadaş neticede ayni aracin parcasi
Parca degisimi tabi sorun degil. Benim aracimda da degisen var olur oyle seyler. Onemli olan durustluk yani 3 kurus kar edicem diye haram yememek.

guvenmat
09/04/2015, 10:50
Bende aynen katılıyorum soylenek lazim