PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Evo (multiair dynamic) mu Skoda Fabia 1.2 Tsi mi ?

mesutt1905
24/03/2015, 14:18
Arkadaşlar başlıkta ki araçlarla ilgileniyorum. Aşağı yukarı aynı fiyatlar hangisini önerirsiniz ?

engincantan33
24/03/2015, 15:12
halen multıaır punto kullanıcısıyım ve oldukca zevk alıyorum aracımdan satmayı dusunuyorum ama bınıcı ıcın kesınlıkle ıdeal.fabıa nın farkı turbo olmasıyla beraber suruse ek olarak dusuk devırlerde performans saglayacaktır multıaır de bunun ıcın 4 bın devırlerın ustune cıkmanız gerekıyor.ama bana gore her nakadar 1.2 tsı tecrubem olmasada multıaır gercekten cok ekonomık ve daha az yakacaktır gercı arada cok lıtre farkları oynamaz ama ben olsam belkı aşina oldugumdan yada sevdıgımden de olabılır multıaır punto alırım..

boya darbe km fıyatlar belırtırsenız daha ıyı yardımcı olabılırız dıye dunuyorum

mesutt1905
24/03/2015, 16:33
halen multıaır punto kullanıcısıyım ve oldukca zevk alıyorum aracımdan satmayı dusunuyorum ama bınıcı ıcın kesınlıkle ıdeal.fabıa nın farkı turbo olmasıyla beraber suruse ek olarak dusuk devırlerde performans saglayacaktır multıaır de bunun ıcın 4 bın devırlerın ustune cıkmanız gerekıyor.ama bana gore her nakadar 1.2 tsı tecrubem olmasada multıaır gercekten cok ekonomık ve daha az yakacaktır gercı arada cok lıtre farkları oynamaz ama ben olsam belkı aşina oldugumdan yada sevdıgımden de olabılır multıaır punto alırım..

boya darbe km fıyatlar belırtırsenız daha ıyı yardımcı olabılırız dıye dunuyorum

Bilgiler için teşekkürler 1.2 Tsi kullanan birisi olarak beğendiğim bir motor ancak multiair tecrübem hiç yok kimisi öneriyor kimisi uzak dur diyor turbosuz araçlardan. kullanıcı yorumları önemli şuan benim için

Medii
24/03/2015, 16:34
Yeni Fabia harika bence 1.2 Tsı 90 beygir olanı tavsiye ederim

mesutt1905
24/03/2015, 16:55
Yeni Fabia harika bence 1.2 Tsı 90 beygir olanı tavsiye ederim

Yeni değil maalesef 2.el araç bakıyorum. 2011 Tsi var bir tane 105 lik.

Medii
24/03/2015, 16:59
Tsi motorlar güzel diyorlar çevremdekiler ben tücrübe etmedim bilmiyorum ama genel anlamda olumlu yorumları var 1.6 TDİ gücüyle aynı

yakıt tüketimi bildiğim kadarıyla şehir içi 30 kuruş
uzun yolda zannediyorum 25 kuruş olması gerekiyor.

Medii
24/03/2015, 17:00
bakmış oldugun araç 30 milyardan aşağı degildir o kadar çıkarıyorsan bence sıfırını al yeni kasasını

erenemre
24/03/2015, 17:52
bakmış oldugun araç 30 milyardan aşağı degildir o kadar çıkarıyorsan bence sıfırını al yeni kasasını

sıfırları 50 binden başlıyor kardeş 30 milyar nere 50 milyar nere ?

bence tasarım , ikinci el ,servis ve parça olarak punto ancak iç aksam trim kalitesi , oturaklılık ve konfor olarak fabia derim.Ancak genel tercihim 35 bin kadar bütçeniz varsa ne punto ne fabia temiz bir bravo alın c sınıfı olarak keyfinize bakın derim.

engincantan33
24/03/2015, 22:45
Bilgiler için teşekkürler 1.2 Tsi kullanan birisi olarak beğendiğim bir motor ancak multiair tecrübem hiç yok kimisi öneriyor kimisi uzak dur diyor turbosuz araçlardan. kullanıcı yorumları önemli şuan benim için

benım bıldıgım herkes turbolu aractan uzak durun derler kı bence cok sacma bı soylemdır.tercıh takdır sızın tabı.gonlunuzde hangısı agır basıyorsa onu alın derım

stotinka
25/03/2015, 00:05
MULTİAİR punto iyidir istersen ekonomi istersen performans 4 bin DEVİR den sonra canavar bu devirden sonra da motor sesi yüksek beygirli araba kullanıyor hissi veriyor bazen yüksek devirde giderken radyo nun sesini kısıp mtorun sesini dinlemek bana ayrıca keyif tavsiye ederim

makko58
25/03/2015, 01:44
adamlar jettaya 1.2tsı motor koymuşlar ki jetta için d görünümlü c diyorlar 1.2tsı turbolu motor atmosferik motorla kıyaslanmaz yaparsa japonlar yapar mazra 8 turbosuzdur ama teknolojisi farklı motor olarak tsı ama multiair kadar tasarruflu olamaz kesinlikle tüp filan taktırırım diye de düşünme tsı ya maliyeti malum özellik konusuna gelince punto doludur ama fabia ölüdür denilmez

Evren_c
25/03/2015, 12:30
Uzun vadede atmosferik motor bakım giderleri, motor ömrü gibi konularda turbolu motora göre avantajlıdır. Turbonun avantajları ise malum.

Kaç yıl kullanmayı planlıyorsunuz bilmiyorum ama ben olsam (sadece motor açısından bakarsak) TSI olanı tercih ederdim. Çünkü günümüzde arabaları alıp 15 sene kullanmıyoruz.

engincantan33
25/03/2015, 16:37
MULTİAİR punto iyidir istersen ekonomi istersen performans 4 bin DEVİR den sonra canavar bu devirden sonra da motor sesi yüksek beygirli araba kullanıyor hissi veriyor bazen yüksek devirde giderken radyo nun sesini kısıp mtorun sesini dinlemek bana ayrıca keyif tavsiye ederim

:) gulumseyerek okudum cunku sureklı olarak bende radyo yu kısıp motor zırıltısını dınlıyorum:thumbup1: ayrıca tamamen tok bır ses ve orjınal! sesın orjınalı mı olur demeyın golf gtı ornegın sesı hoparlörden vermekte ıcerıye ve bu suni ses aslında ınsanı bır nevı kandırıyor gıbı oluyor.tek elestırcegım nokta multıaır motoru 105 lık olandan bahsedıyorum pek tabı bıraz daha cok azcık mınımınaccık tork daha olsa tadından yenmezdı :cheers00:

byadrenalin
25/03/2015, 18:43
Bence kesinlikle TSI motor ama donanım ve görüntü diyorsanız Punto Evo.

cakabeg
25/03/2015, 23:25
:) gulumseyerek okudum cunku sureklı olarak bende radyo yu kısıp motor zırıltısını dınlıyorum:thumbup1: ayrıca tamamen tok bır ses ve orjınal! sesın orjınalı mı olur demeyın golf gtı ornegın sesı hoparlörden vermekte ıcerıye ve bu suni ses aslında ınsanı bır nevı kandırıyor gıbı oluyor.tek elestırcegım nokta multıaır motoru 105 lık olandan bahsedıyorum pek tabı bıraz daha cok azcık mınımınaccık tork daha olsa tadından yenmezdı :cheers00:

multiair kullanıcısı olarak tamamen katılıyorum, 4000 deviri geç 7000 de kesiciye kadar o ses muazzam. ahhh bide filtre ve egzos olsa adam öldürür.

aaaa982
26/03/2015, 08:17
Merhaba konuyla direkt alakası yok ancak dynamic evo arıyorum 2 araç buldum birinde cam tavan var diyor diğerinde sunroof tabir hatası mi var yoksa bunlar birbirlerinden farklı mıdır? Bir de sunroof olan düşük kmli benzinli 2011 evo dynamic dualogic için 33.000 tl nasıl fiyattır?

EVOCU
26/03/2015, 13:58
Tabir Hatasi. Standart Cam Tavan Hepsi.

aaaa982
26/03/2015, 14:04
Fiyat konusunda ne düşünüyorsunuz peki bahsettigim araç için?

katip onur
26/03/2015, 14:15
Yeni Skoda Fabia 1.2 tsi 90&110 hp para yetişiyorsa bence kaçmaz :) Sanırım siz önceki Fabia ile kıyaslama yapıyorsunuz o yüzden Evo'dan şaşılmaz :)

mesutt1905
26/03/2015, 15:08
evet yeni fabia değil ona param yetmiyor. 2011 model fabia 1.2 tsi

BurakATC
27/03/2015, 13:40
Hocam zamanında aynı ikilemde bende kalmıştım hatta fabia 1.2 tsi 2011 model aracı almak üzereyken satıcının vazgeçmesinden ötürü alamamıştım. Daha sonrasında nasip oldu 1.4 105hp multiar 2012 punto lounge aldım. Uzun piyasa araştırmama dayanarak söylüyorum 30000-35000TL arası modelli alabileceğiniz en donanımlı araç puntodur. Araçın çekişi ve performansı 1.6 motorlarla muadildir. Yakıtı şehir içi kışın 7,5 - 8 lt yazın 6,5 - 7 lt arası; uzun yolda ise 5- 5,5 - 6 lt değerlerini sürüş şeklinde göre çok rahat görebilirsiniz. Aynı segmentte araçlardan çok daha performanslı ve özel karaktere sahiptir. İç ve Dış dizayn olarak fabia yanından bile geçemez net söyleyebilirim. Hele ki fabianın arka koltuklarına oturduğunuzda ne kadar dar ve rahatsız bir araç olduğunu anlayabilirsiniz:)

mesutt1905
27/03/2015, 14:15
Hocam zamanında aynı ikilemde bende kalmıştım hatta fabia 1.2 tsi 2011 model aracı almak üzereyken satıcının vazgeçmesinden ötürü alamamıştım. Daha sonrasında nasip oldu 1.4 105hp multiar 2012 punto lounge aldım. Uzun piyasa araştırmama dayanarak söylüyorum 30000-35000TL arası modelli alabileceğiniz en donanımlı araç puntodur. Araçın çekişi ve performansı 1.6 motorlarla muadildir. Yakıtı şehir içi kışın 7,5 - 8 lt yazın 6,5 - 7 lt arası; uzun yolda ise 5- 5,5 - 6 lt değerlerini sürüş şeklinde göre çok rahat görebilirsiniz. Aynı segmentte araçlardan çok daha performanslı ve özel karaktere sahiptir. İç ve Dış dizayn olarak fabia yanından bile geçemez net söyleyebilirim. Hele ki fabianın arka koltuklarına oturduğunuzda ne kadar dar ve rahatsız bir araç olduğunu anlayabilirsiniz:)

Yeni fabia alabilsem puntoyu elerim direk ancak eski fabia da kararsız bırakan tsi oluşu ama dedikleriniz doğru sanırım petrol yeşili cam tavan bi 105 lik evo bekliyor beni. Hayırlısıyla.

BurakATC
27/03/2015, 19:48
Yeni fabia alabilsem puntoyu elerim direk ancak eski fabia da kararsız bırakan tsi oluşu ama dedikleriniz doğru sanırım petrol yeşili cam tavan bi 105 lik evo bekliyor beni. Hayırlısıyla.
:siritma: benim araçtan bahsediyorsunuz. Ama lounge paket olacak hız sabitleme start stop asr esp dijital klima ne derseniz var araçta

mesutt1905
30/03/2015, 11:44
:siritma: benim araçtan bahsediyorsunuz. Ama lounge paket olacak hız sabitleme start stop asr esp dijital klima ne derseniz var araçta

Aynen diğer paketlere bakmıyorum bile şuan - Lounge veya multiair dynamic