PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : özel eksperlermi yoksa yetkili servislermi?

Medii
23/03/2015, 11:26
Merhaba Arkadaşlar

Yetkili servisler dünyanın parasını alıyorlar ama özel eksperler zannediyorum 100 Tlden başlıyor en kapsamlısı 200 Tl diye biliyorum yetkili servisle arasındaki tek fark servise ne zaman girdiği ve km"si diye biliyorum.

Bundan hariç ne fark var acaba??

Arrest
23/03/2015, 13:01
Merhaba Arkadaşlar

Yetkili servisler dünyanın parasını alıyorlar ama özel eksperler zannediyorum 100 Tlden başlıyor en kapsamlısı 200 Tl diye biliyorum yetkili servisle arasındaki tek fark servise ne zaman girdiği ve km"si diye biliyorum.

Bundan hariç ne fark var acaba??

özel ekspertiz yerlerinde daha kapsamlı kontrol ediliyor , servise ruhsat ile gidip sadece km bilgisi öğrenebilirsiniz rica edip

lionT-JET
23/03/2015, 16:58
ekspertiz ücreti fiyat servislerde fiks diye biliyorum.en son 156tl+kdv idi.ayrıca bilgisayara bağlattırarak km,enjektör vb ekipmanları test ediyorlardı.en azından ben öyle yaptırmıştım.boya kontrolunu de yaptırmıştım.ayrıca 5664 ve sigortacınızdan bilgi almayı da ihmal etmeyin..

Onurhan
23/03/2015, 18:05
Yetkili servislerin büyük bir kısmı çok üstünkörü bakıyorlar. Özel ekspertiz yapan firmalar genelde daha detaylı bakıyorlar. Detaylı çıktı vermeleri de ayrı bir güzellik..

mrbleeeed
23/03/2015, 20:04
yetkili servis 200+kdv
sanayide bilgisayarlı dyno'lu bakan yerler 80 kdv dahil

ilkinde elinizde geçerli bir belge oluyor, ikincisinde dynoda motor performansını görmüş oluyorsunuz ve fiyat da az vermiş oluyorsunuz tabi.

ben yetkili servise götürücem diye diretmiştim, ayak sürüdüler sabah getir akşama kadar kalacak dediler, ben de götürdüm dışarıda yaptırdım. hem 236 lira vericez hem arabayı 10 saat oraya bağlayacağız, tabi...

sahra
23/03/2015, 22:36
yetkili servislerin çoğu belge vermiyor sorumluluk almamak için

mrbleeeed
23/03/2015, 23:16
200+kdv'yi alıp kimmiş belge vermeyen?
izmirdeki fiat'lar veriyor, tek tek aradım sordum imzalı belge veriyorlar mı diye.