PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hepimize hayırlı olsun !! (Akaryakıt zammı)

ozmermer
04/11/2007, 12:32
Yeni ayarlamayla Ankara ve İzmir’de 95 oktan kurşunsuz benzinin litre fiyatı 2,95 YTL iken BP ve Petrol Ofisi istasyonlarında 3,09 YTL’ye, OPET ile Shell-Turcas istasyonlarında ise 3,08 YTL’ye yükseldi. İstanbul’un Avrupa ve Anadolu yakasında 95 oktan kurşunsuz benzinin litre fiyatı da 2,96 YTL’den söz konusu istasyonlarda BP ve Petrol Ofisinde 3,10 YTL, OPET ve Shell-Turcas’da 3,09 YTL’ye çıktı.Ankara’da motorinin pompa fiyatı litrede BP, OPET, Petrol Ofisi ve Shell istasyonlarında 2.40 YTL’den 2.51 YTL’ye, İstanbul’un Avrupa ve Anadolu yakalarında 2.37 YTL’den 2.48 YTL’ye yükseldi. Motorinin pompa fiyatı İzmir’de ise aynı istasyonlarda 2.36 YTL’den 2.47 YTL’ye çıktı. Bu arada, gazyağı fiyatları da 5-6 kuruş arttı.

Vergi normal yoldan alınamayınca, işte böle sonuçlar doğuruyor.

grandecaglar
04/11/2007, 13:54
biz koyun oldukca daha çok artar herkes mutlu görünüyo ilginç valla ben açmıştım böyle bir konu benzin fiyatlarıyla ilgili ama olmuyo trafiğe bak yine akışı devam ediyo gündem değiştirip zamı çakıyolar helal olsun birşey demiyorum :ranting2::shocking:

Linos
05/11/2007, 10:12
İşin kötü tarafı, direkt olarak benzine gelmedi zam! ÖTV'nin arttırılmasıyla, bir çok ürünü artık zamlı fiyattan alacağız! :@

ÖTV kadar saçma bir vergi, hiç bir ülkede yok!!!:ranting2:

Korhan
05/11/2007, 10:37
ÖTV artışı sadece akaryakıt ve sigarada oldu.
Ama tabi akaryakıt zamlanınca herşey zamlanacak. Kötü oldu bu.
Bir de fiş alma zorunluluğu ortadan kalkınca 4 milyar YTL zarar etmiş devlet. 4 milyar kaç tane bakanlığın bütçesi eder. GAP 'a yapsalardı o yatırımı onbinlerce hektar daha arazi sulamay açılabilirdi.vs. mantıksız mantıksız işler işte.

memat
05/11/2007, 10:39
evren abi senin bahsettiğin sadece tüpraş çıkışındaki fiyatları tabiki pompa ve nakliyedi işin içine binence fiyatlar yüksek olur
Bu arada tekel ürünlerinede zam geldi:D:D

faruktuzlu
05/11/2007, 11:01
ya dünya rekorlarını başka ne şekilde elimizde tutacağız! sağolsun idareciler rekorlara imza atmaya devam ediyorlar!

MACHINE
05/11/2007, 20:42
Helal olsun valla.GEÇİRMEYE DEVAM! Olan her zaman sadece vatandaşa oluyor bunuda unutmamak lazım!!!