PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elektrikli otomobil pil kirası ücreti

hulyapaksoy
18/03/2015, 11:02
İkici bir otomobil almak üzere araştırma yapıyoruz elektrikli hybrid arabaların pil kira ücretleri aylık olarak ödeniyormuş internette de net bilgi mevcut değil. Kimisi 90 kimisi 250 lira diyor ne kadar olduğu konusunda fikri olan var mıdır acaba?

parola1818
18/03/2015, 11:25
2 sene önce okuduğum bir haberde 250-300 tl gibi bir rakam söz konusuydu. Şu an durum nedir bilmiyorum.

kadir_yilmaz
18/03/2015, 11:36
Elektrikli araçlarda en pahalı parçalardan biri olan batarya satılırken fiyata dahil edilmiyor diye biliyorum. Bunun yerine kira öder gibi her ay belirli bir ücret veriyorsunuz pile. Şahsi fikrim piyasası tam oturmadan elektrikli araç piyasasına girmek mantıklı değil.

Evren_c
18/03/2015, 15:18
İkici bir otomobil almak üzere araştırma yapıyoruz elektrikli hybrid arabaların pil kira ücretleri aylık olarak ödeniyormuş internette de net bilgi mevcut değil. Kimisi 90 kimisi 250 lira diyor ne kadar olduğu konusunda fikri olan var mıdır acaba?

Sizin kastettiğiniz araçlar hibrit değil aslında. Hibrit içten yanmalı + elektrik motorlu oluyor. Dolayısıyla bunlarda pil kirası olmaması lazım (bkz: Toyota Yaris Hybrid) çünkü içten yanmalı motor aküyü şarj ediyor ve bu aküler ömürlük.

Ancak %100 elektrikli diyorsanız evet onların batarya kirası var ve gerçekten çok yol yapmıyorsanız aracın hiçbir ekonomisi kalmıyor. Renault Fluence için konuşursak web sitesinde yazıyor kira ücretleri.

İkinci araç dediğiniz için az kullanılacağını varsayıyorum, bence değmez %100 elektrikli almaya. En azından şimdilik.

Eğer ben eskisi gibi işe gidip gelirken çok yol yapıyor olsaydım Yaris Hybrid almayı düşünebilirdim (ama epeyce pahalı).

Castell
18/03/2015, 16:59
Hibritllerdeki pile kira ödeniyormu bilmiyorum ama çoğunda aylık pil kira bedeli getirmişler, Euro bazında hemde....... benzinden daha pahalı hiç bir esprisi yok herkes vatandaşa nereden taksak peşinde maalesef...........

punto57
19/03/2015, 09:59
bursa da bir firma çinden elekrikli araba getiriyor,
elektrikli ama,
otomobil sayılır mı bilmiyorum,

şehir içinde gitmek için yeterli gibi duruyor,
yani bakkala çakkala gitmek,
hani işe gidip akşama kadar şarj olcek filan

bisiklet niyetine
30 bin lira fiyatı vr,
çakma
107