PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Easy direksiyon sertleşmesi

puntoflex
09/03/2015, 21:18
Arkadaşlar merhaba lar öncelikle..

punto aracımda bir takım sorunlar yaşamaktayım .
arabam 2012 model 1.3 multijet easy model ve donanımlı .
sorunum ise dreksiyonunda aracımın .

puntolar bildiğiniz direksiyon olarak çok hafif tir city modu açıkken .
bende ise % 25 30 civarı bir sertleşme oluştu .

yetkili servisten garantiden baktırdık bir problem yok diyiyorlar bilgisayar verilerinde .. hatta banada bir nusasını verdiler. ..

ama 2 punto'yu yan yana getirince sertlliği anlaşılıyor bana göre ama servis yok diyor . dreksiyonlara bakınca .. ama servis kabul etmiyor hiç bir şekilde bu dreksiyon da bir sorun yoktur diyorum diyiyor ben **** servis olarak ..

hepisini geçtim punto nun direksiyonu city modunda iken kol yorarmı park ederken tüy gibi olan direksiyon...

ikinci sorunumda dreksiyon kilidi ve kontak kilidi ile ilgili bir türlü kabul ettirmeedim ..
ondaki sorunuda şöyle izah ediyim size aracı park ettik direksiyonu topladım tam dreksiyon düz araç düz . kontağı kapatıp anahtarı çıkarıyordum ve direksiynu sağa sola oynatınca biraz direksiyon kilitleniyor ve beraberindede anahtar kontağı kilitleniyordu . .daha sonra çalıştırmak isteyince anahtar dönmüyordu direksiyonu sağa sola hafif oynatarak kontak anahtarının kilidi açılıyordu yoksa anahtar mümkün değil döndürüğ motoru çalıştırmak .

yaşadığım sorun ise kontağı kapattım anahtarı çıkardım sonra direksiyonu sağa sola çeviriyorum ve sonuç olarak direksiyon kilitleniyor ama kontak kilitlenmiyor . yani tekrar çalıştırmak isteyince anahtarı direk dönüyor .

Servis te ise bunun normal olduğunu bunun bir arıza olmadığını her puntoda böyle olduğunu izah etmeye çalıştılar ..
çözüm için direksiyonu biraz yan çevirecekmişim ondan sonra kitlmeye çalışacakmışım doğrusu buymuş böyle diye idda ediyorlar ..ve direksiyonu resmen kamyon direksiyonu gibi zorladı hart hart içim gitti her seferinde.
yandayken de kilit şöyle oluyor muş düzken olmuyormuş dediklerine göre kontak kilidi çalışmazmış . motoru kapattıktan sonra değim yerinde hayvan gibi sağa sola zorlayınca kontak kilidi kilitleniyor .. kilidi açmasıda bir o kadar zor kaba kuvvetle sağlamcana çevirince anahtarı bırakıyor ser kontak kilidi ..
yahu bu işi anlamadım bayan nasıl kullanacak . kullanma klavuzundada
hafifçe sağa sola çevirin kilitlenir .. yine hafifçe sağa sola çevirin kontak kilidi iptal olur diye yazıyor.. ki zaten öncede öyleydi

sonucunda böyle olmadığunı biliyorum ama bütün servis elamanlarıda böyle diyor tek bir ağız resmen adamı deli durumuna düşürüyorlar.

ibooovn
10/03/2015, 14:04
abi bence siz araçla çok uğraşıyorsunuz ...aracı 2 senedir kullanıyorum hiç öyle anahtarı çıkarıp sağ sol döndürmekle ve kilitle uğraşmadım...sadece bir kere anahtar girmemişti sağ sol oynattım girdi...genelde araçtan inerim hiç direksiyonu zorlayıp oynatmaya çalışmam..binerkende direk anahtarı sokup çalıştırırım...direksiyon sertleşmesi düşük lastik basıncından ve ön takımdan olmasın...? servisi kötülemek olmasın ama herkesin bilgisi farklı..termostat bozuktu ..adam bu modeller böyle kışın zaten ısınmıyor dedi..ben halen bozuk ya dedim olamaz dedim.gittim sanayide değiştirdim ve düzeldi..

puntoflex
10/03/2015, 15:38
bugun video çekecem güzelcene anlatacam sorunu .. yazı biraz karışık oldu anlaşılmıyor..
yanlız arabanın özelliği var mevcut ben neden kullanmiyim ? parasını verdim karşılığını istememde gayet doğal değilmi.. herkes parasının karşılığını almak ister... doğru değilmiyim

ibooovn
11/03/2015, 01:39
o bütün araçlarda öyleki zaten kontakta kilit yok direksiyonda var benim bildiğim..direksiyondaki kilit bazen tutukluk yapıyor kontağa anahtar girmiyor hafif oynatınca açılıyor...yani kontakta kilit yokki. şimdiye kadar kullandığım tüm araçlarda öyleydi bu...servistekiler inanmıyorsa orada başka bir araca binip önlerinde kontrol ettirin ozaman..yada arkadaşınızın arabasına falan bakın aynısıdır yine..ara sıra tutukluk yapıyor anahtar girmiyor ..kontak kilidi değil o

fawori
11/03/2015, 02:00
Arkadaşlar merhaba lar öncelikle..

punto aracımda bir takım sorunlar yaşamaktayım .
arabam 2012 model 1.3 multijet easy model ve donanımlı .
sorunum ise dreksiyonunda aracımın .

puntolar bildiğiniz direksiyon olarak çok hafif tir city modu açıkken .
bende ise % 25 30 civarı bir sertleşme oluştu .

yetkili servisten garantiden baktırdık bir problem yok diyiyorlar bilgisayar verilerinde .. hatta banada bir nusasını verdiler. ..

ama 2 punto'yu yan yana getirince sertlliği anlaşılıyor bana göre ama servis yok diyor . dreksiyonlara bakınca .. ama servis kabul etmiyor hiç bir şekilde bu dreksiyon da bir sorun yoktur diyorum diyiyor ben **** servis olarak ..

hepisini geçtim punto nun direksiyonu city modunda iken kol yorarmı park ederken tüy gibi olan direksiyon...

ikinci sorunumda dreksiyon kilidi ve kontak kilidi ile ilgili bir türlü kabul ettirmeedim ..
ondaki sorunuda şöyle izah ediyim size aracı park ettik direksiyonu topladım tam dreksiyon düz araç düz . kontağı kapatıp anahtarı çıkarıyordum ve direksiynu sağa sola oynatınca biraz direksiyon kilitleniyor ve beraberindede anahtar kontağı kilitleniyordu . .daha sonra çalıştırmak isteyince anahtar dönmüyordu direksiyonu sağa sola hafif oynatarak kontak anahtarının kilidi açılıyordu yoksa anahtar mümkün değil döndürüğ motoru çalıştırmak .

yaşadığım sorun ise kontağı kapattım anahtarı çıkardım sonra direksiyonu sağa sola çeviriyorum ve sonuç olarak direksiyon kilitleniyor ama kontak kilitlenmiyor . yani tekrar çalıştırmak isteyince anahtarı direk dönüyor .

Servis te ise bunun normal olduğunu bunun bir arıza olmadığını her puntoda böyle olduğunu izah etmeye çalıştılar ..
çözüm için direksiyonu biraz yan çevirecekmişim ondan sonra kitlmeye çalışacakmışım doğrusu buymuş böyle diye idda ediyorlar ..ve direksiyonu resmen kamyon direksiyonu gibi zorladı hart hart içim gitti her seferinde.
yandayken de kilit şöyle oluyor muş düzken olmuyormuş dediklerine göre kontak kilidi çalışmazmış . motoru kapattıktan sonra değim yerinde hayvan gibi sağa sola zorlayınca kontak kilidi kilitleniyor .. kilidi açmasıda bir o kadar zor kaba kuvvetle sağlamcana çevirince anahtarı bırakıyor ser kontak kilidi ..
yahu bu işi anlamadım bayan nasıl kullanacak . kullanma klavuzundada
hafifçe sağa sola çevirin kilitlenir .. yine hafifçe sağa sola çevirin kontak kilidi iptal olur diye yazıyor.. ki zaten öncede öyleydi

sonucunda böyle olmadığunı biliyorum ama bütün servis elamanlarıda böyle diyor tek bir ağız resmen adamı deli durumuna düşürüyorlar.

serkan bey o dediğiniz anahtar olayı immobilizerlı her araçta vardır geçenlerde getz kullanan bayan arkadaşta aynı sorunu yaşamış telefonda söyledim direksiyonu hareket ettir diye kıpırdamıyor dedi normal dedim motor çalışmaz iken hidrolik pompa ve eps de çalışmaz dedim zorla dedim zorlayınca çalıştı kapattıktan sonra direksiyonla oynamayın eğer oynamadığınız halde yapıyorsa sıkıntıdır city fonksiyonu için başka bir servise danışın derim garip takım ve lastiktende olabilir citydende!

puntoflex
11/03/2015, 21:04
evet arkadaşlar video yu çektim sorunumu güzelce anlattım ...

https://www.youtube.com/watch?v=pSRk...ature=youtu.be

puntoflex
13/03/2015, 16:41
guncell