PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadan vurup kaçtılar

silverback
05/02/2015, 20:15
Bugün tek şeritli sokakla başka tek şeritli sokağın kesişiminde durdum. İlerisi dolu olduğu için kavşağı kapamamak adina, kavşağa girmeden durdum. Arkadaki araç korna vs çaldı ve 30-40 saniye sonra arkadan kasıtlı olarak vurdu. Bende indim haliyle adama bağırdım cagirdim be yapıyorsun diyerek. Arabadan inmeden Ne bir özür ne bir pişmanlık bile olmadan yurusene dedi (yaşlı bi adam olduğu için fiziki bi mudahele olmadı) laf kavgasından sonra tutanak tutacağız dedim, fotoğraf çekmeye başladım (bu arada tek yon olmasından dolayı trafik durdu). Yolu açmak için kenara çektiğim de adam kaçtı. Elimde fotoğraf vs var. Polis cagirdim tutanak tutturdum. Adam güzelce kusura bakma yaşlılıktan oldu filan dese güzel konuşsa eyvallah der yollarim. Ama o terbiyesizligi yanina bırakmak istemiyorum. Pazartesi günü karakola gideceğim. Adamdan şikayetçi olmayı düşünüyorum. Artı sonradan taktirdigim park sensoru arizalandi kazadan dolayi. Zararım nasil karşılanacak? Deneyimli abilerden yardım bekliyorum

cdogu
05/02/2015, 22:43
Tutanağınızı tuttunuz sonuçta.Pazartesi günü de karakola gittikten sonra,eğer şahıs bulunur ve anlaşma yoluna gidilmez ise,mahkemeye kadar uzar. O zamana kadar bir şey yaptıramazsınız. Kaskonun hasarsızlığını bozdurmayın bence,sonuçlanana kadar bekleyin. Yani adam ya gelip hiç bir şey olmamış gibi tutanak tutar,ya sizin zararınızı karşılar.Ya da siz mahkemede hakkınızı ararsınız. Pazartesiye kalmayın bence yarın hemen gidin ki bir an önce sonuçlansın.

fawori
07/02/2015, 00:25
elinizde plaka var mı? tanıdık bir polis varsa adres tespiti 5 dk. da yapılır baktın o böyle bir liğe devam mı ediyor bak sana bir şeytani bir fikir vereyim o plaka var mı elinde sende alamadın ya da uğraştırdı mı? Belli bir zaman sonra gidersin abi bir ankesörlüye tenha bir yerde görüntüde vermeden şu plakalı araca şu model araca vs. mal yüklenecek sevkiyat var şu güzergada şasede kapı içlerinde koltuk içlerinde gömülü diye ihbar et bak bakalım ne oluyor o mahlukat ondan sonra:)

fawori
07/02/2015, 00:27
yanlış anlamayın atara atar gidere gider ben böyle şeylerin milletin yanına kalmasına uyuz olurumda hatta içime sinmez deli olurum da o yüzden

ZAK1980
07/02/2015, 00:48
Bulundugunuz sokaga tekrar gıdın kamera kaydı varmı bır bakın o acıyı goren varsa ısteyın aracınızda hasar var dıyelım karsı taraffın tamponda bırsey yoksa sızın boyanız bulasmamıs ıse ısınız zor ozaman goruntu gerek.Yada sızın cektıgınız fotoda onun on tampon sızınkıne degıyorsa bence oda ıs gorur.
Yıllar once kapıya jandarma geldı abım bılkentte aracın bırıne vurup kacmıs guya adam bızım arabayı tarıf etmıs seat ıbıza ankarada zaten 5 tane seat ıbıza var 2 yesıl 1 kırmızı 2 sıyah 2 yesılden bırısı bızdık jandarma geldı arac nerede parkta ındık sol camurluk tarafına baktı bu aracta bırsey yok (gocuk, boya kalıntısı) kısacası karsıdan bır ız olmadıgından bu arac degıl dıye gıttı

silverback
12/02/2015, 10:45
Karakola gittim. Pek ilgilenmediler tabi. Dosyamin merkezden gelmesini bekliyorlar mış. İçlerinden genç bir memur fotoğraf varsa meraklanma hallolur o is dedi.

aaaa982
14/02/2015, 09:29
Çok geçmiş olsun insanlarda hiç ahlak ve vicdan kalmamış.

thevahsi
14/02/2015, 11:04
geçmiş olsun ama benden sana bi fikir sen şimdi tutanak tuttursan aracın trammerde kazalı görünecek satarken deger kaybedecek keşke arkasından takip edim aracına taş atsaydın yontulmamış öküzün daha iyi :)

speedy_16
14/02/2015, 14:17
gecmiş olsun kesinlikle sikayetci olun...

fatih7106
25/02/2016, 11:25
asla size çarpan aracın peşinden gitmeyin zira haksız sayılırsınız,bizzat yaşadım.
kaza anında hemen trafiği arayıp tutanak tutturmanız lazım hele hele sinirlerinize hakim olmanız gerekmekte asla küfür, darp yapmamanız gerekmekte.

arpadan
25/02/2016, 11:43
geçmiş olsun. bence süründürün. haklı mısınız? evet. konu kilit

ORS15
25/02/2016, 12:54
çarpan aracın arkasından gitmeyin plakasını alın ve polisi arayın. araçı yerinden kıpırdatırsanız polis rapor tutmuyor.

haybat
25/02/2016, 13:44
ilk anda iyi dayanmışsın hocam hem carpıcak sonra yurusene diye bagırcak agzının ustune atardım ıkı yumruk

Ezeldenberi
25/02/2016, 15:07
Öyle bir geçer ZAMAN Kİ!!!;;;;:::)

fluminense
25/02/2016, 20:05
Plakadan aracı ve adresini bulunuz..Sonra 1lt lik 2-3 adet fren hidroliği al..Dibe yakın yerlerinden tornavidayla del.Birisi kaputa,birini tavana,diğerini de bagaj kapağına koy..Yavaş yavaş sindire sindire aksınlar.Tavana koyduğunun dört bir yanına delik aç ki sağ sol kapılar da nasiplensin.Bunu yaparken yakalanma ama.

SinanTR
25/02/2016, 20:58
mevzu 1 yılı geçmiş bence pek bi ilerleme olmamıştır konu sahibi mesajın devamını bile getirmemiş

silverback
09/06/2016, 12:43
Mevzu olalı bir yılı geçti. Sonucunu yazmayi unuttum. karakolda şikayetçi olduk. Mahkeme oldu. Adam ugrasmayalim ben hasarini yaptirayim dedi. Kapandı gitti mesele

Nexus 4 cihazımdan gönderildi

punto1414
09/06/2016, 13:25
hayırlısı olsun:)mahkeme falan olunca yusuflar başmış belliki :)

dgkn
12/06/2016, 17:56
bu tarz anlarda yapılması gerekenlere tecrübesi olmayanlar için anlatabilir mi biri adım adım .