PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön cam temizliği

ZAK1980
04/02/2015, 22:20
Arkadaslar yagmur yagdıgında öncam sıleceklerı sağdan sola gıdıp gelırken iz kalıyor aracın ıcınden bakarken dıs cam bugulanmıs gıbı oluyor sankı oncamda dairesel lekeler var yagmur yagınca ustune su gelınce belırgın oluyor gıbı bır durum var gorus acısını azaltıyor.
Cam sıleceklerım 2014 Eylul de sıfır alındı bosh air twın marka acaba sılecekmı sıkıntılı cammı pıs anlamadım camı ne ıle temızleyım elma sırkesı ıle temızlık yapın dıyende var kola dokun asıtı temızler dıyende var sızın önerınız

vek66
04/02/2015, 23:04
Aynı dertten bende nasibimi alıyorum. Öyle durumlarda kuru bir bez yardımı ile iyice bastırarak siliyorum ve o izlerin büyük bir çoğunluğu yok oluyor taki bir sonraki yağmura kadar.

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

Berkantonlu
04/02/2015, 23:09
arada sırada ıslak bir mendil ile ssilecek süpürgelerini boydan boya bir silin siyah leke ve psilikleri göreceksiniz zaten...ilaveten sonaxın minik kutularda 3 -5 liraya sattığı saattığı sıvıdandabirtane atın farkı göreceksiniz :) yine ilaveten ben eğer silecek hizasında sert bir pislikler var ise toz çamur vs vs önce onları bir ıslak mendil ile camın dığşından alıyorum ki sileceğin izleyeceği yol öncelikle temiz olsun zarar görmesin..

cdogu
05/02/2015, 00:46
silecek izleri muhtemelen kireç sebebidir.Eğer öyleyse Atas Valer gibi kireç çözen kimyasallar ile cam yıkanmalı.

Yaptığı aşındırmadan ötürü cama seryum oksit maddesi ile polisaj gerektirebilir.

Berkant abinin dediği Sonaxın 1:100 sulandırılıp konulan can suyu gayet lekesiz ve temiz cam siler yazları favorimdir. hatta bulabilirseniz kokuluları da var. Hoş kokuyorlar.

Sakın kola ya da sirke dökmeyin Hem kirlenir hem de pis kokutur. bir işe de yaramaz.Aracınızı kendiniz yıkıyorsanız eğer silecekleri izopropil alkol ve su karışımı dökülmüş bir bezle silebilirsiniz.Her yıkamada sileceği nemli bir bezle silerseniz temiz dururlar.

Du Hast
04/04/2015, 01:52
Yeri gelmişken söyleyeyim
M600 tiner kullanın :)