PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Millet dolandırıcı olmuş dikkat

Medii
28/01/2015, 08:36
Merhaba arkadaşlar; Dizel Grande Punto arayışı içerisine girdim. Yaklaşık 24 milyarlık arabalara bakıyorum model yılı da 2007 veya 2008. 3 gündür araç bakıyorum yaklaşık 3 araç baktım. Ciddi ciddi hepsinin de kilometresi düşürülmüş, şase numaralarını vermeyen de var, neler neler...

Arkadaşlar kesinlikle itimat etmeyin, aracın motor numarası, şase numarası almadan sorgulamadan ciddi düşünmeyin derim.

Arrest
28/01/2015, 09:29
Merhaba arkadaşlar; Dizel Grande Punto arayışı içerisine girdim. Yaklaşık 24 milyarlık arabalara bakıyorum model yılı da 2007 veya 2008. 3 gündür araç bakıyorum yaklaşık 3 araç baktım. Ciddi ciddi hepsinin de kilometresi düşürülmüş, şase numaralarını vermeyen de var, neler neler...

Arkadaşlar kesinlikle itimat etmeyin, aracın motor numarası, şase numarası almadan sorgulamadan ciddi düşünmeyin derim.

Sadece şase değil , ben bi bravoya pazarlık bitirdim. Km sorgulattım problemsiz göründü. Servisi aradım km si düşmüş ordan öğrendim. Örneğin araç 100.000'de ama araç servise 18 ay önce girmiş 145 binde... 19 ay önce 142 binde gibi. Yani her muayneden önce km düşürenler bile var itimat etmeyin onada servise şase no verip orayada baktırın.

parola1818
28/01/2015, 10:13
Gecen yaz bende ararken bu tur seylerle karsilasmistim. 300 binlik arabayi 110 bin diye yedirmeye calisan polis memurumu dersin, memurdan temiz deyip onden agir darbeli 18 yasinda bi veletmi dersin daha neler neler.

Castell
28/01/2015, 10:15

İkinci elde özellikle sahibindedeki ilanlara millet fotolara bakıp kanabiliyor sahibindende en az %60'ı hileli ilan çok fazla dolandırıcı var kilometresiyle oynanmışmı ararsın pert aracı sağlam gibi satmaya çalışanımı ararsın.......... her çeşit var.............

tayfux
28/01/2015, 11:19
2. elde dizel gerçekten alınmaz seviyesine geldi..

emrek8899
28/01/2015, 11:25
Dizelde yetkili servis bakimli almak mantikli yoksa piyasadami dizellerin çoğu ya sirket yada rent a car

Arrest
28/01/2015, 11:43
İkinci elde özellikle sahibindedeki ilanlara millet fotolara bakıp kanabiliyor sahibindende en az %60'ı hileli ilan çok fazla dolandırıcı var kilometresiyle oynanmışmı ararsın pert aracı sağlam gibi satmaya çalışanımı ararsın.......... her çeşit var.............

adam pert kayıtlı arabaya kasko yaptırmış şirket üzerine oldugu icin kıyak yapmıslar bireysel kasko olmaz , ama kasko yapılıyo aracım pertte diye matrak bişe yazmış

cdogu
28/01/2015, 13:21
Dizelde yetkili servis bakimli almak mantikli yoksa piyasadami dizellerin çoğu ya sirket yada rent a car
rent a car ise iyi. yani intercity,budget,avis ise daha iyi. bu firmaların kendi bakım yerleri var ve km km'sine bakımları yapılıyor. geçmişleri belli ve her şey kayıt altında.

Merdiven altı olanlar tabii ki sakat ama büyük filo şirketlerinden senelerdir kiralık araç kiralıyoruz şirket olarak.

mrbleeeed
28/01/2015, 13:27
24bine 2008 temiz dizel punto bulabileceğinizi düşünüyor musunuz? bence zor.
+2 koyarsınız en temizini alırsınız.

thefastest
28/01/2015, 13:33

2 yılda bir TUV'e gitmeden km düşürenler, dışarıda 3 bakım yaptırıp 4. bakımda km düşürüp servise götürebilir...

İkinci elde dizel araba tanıdıktan o da bizzat kendi tanıdığından alınır, diğer türlü çok riskli... Daha önceki arabamı alırken sorgulamalarda km bilgisi gelmiyordu. 115000 km de diye aldığım arabayı 1 sene sonra satarken almadan 2 hafta önce TUV'e 155000 km de girdiğini öğrendim... Allah kimseye yaşatmasın... He aracıda tanıdığımın tanıdığından almıştım!..

Allah, araba alana da satana da dürüst insan denk getirsin...

Ozdede
28/01/2015, 14:19
Gögüs çatlağından dolayı aracımı satmayı düşünüyorum. kmsi orjinal 79.400'de 2006 model dizel 90 bg. 6 ileri dynamic full paket :D ama kıyamıyorum. :blush000::blush000::blush000:

emrek8899
28/01/2015, 14:19
2 yılda bir TUV'e gitmeden km düşürenler, dışarıda 3 bakım yaptırıp 4. bakımda km düşürüp servise götürebilir...

İkinci elde dizel araba tanıdıktan o da bizzat kendi tanıdığından alınır, diğer türlü çok riskli... Daha önceki arabamı alırken sorgulamalarda km bilgisi gelmiyordu. 115000 km de diye aldığım arabayı 1 sene sonra satarken almadan 2 hafta önce TUV'e 155000 km de girdiğini öğrendim... Allah kimseye yaşatmasın... He aracıda tanıdığımın tanıdığından almıştım!..

Allah, araba alana da satana da dürüst insan denk getirsin...
Yani yapmak isteyen bişekilde yapar ama duzenli servise girmis araci anlarsin km sinin oynandigini zaten aracın icide belli eder ama yinede zor is

emrek8899
28/01/2015, 14:21
rent a car ise iyi. yani intercity,budget,avis ise daha iyi. bu firmaların kendi bakım yerleri var ve km km'sine bakımları yapılıyor. geçmişleri belli ve her şey kayıt altında.

Merdiven altı olanlar tabii ki sakat ama büyük filo şirketlerinden senelerdir kiralık araç kiralıyoruz şirket olarak.
Kiralama araclarini cikarip km asagiya cekip satanlardan bahsediyorum yani buyuk sirketten alip kendi oynuyor km ile sonra satiyor isini iyi yapmyan bi cok galerici arkadaslara selam olsun [emoji2]

cdogu
28/01/2015, 14:22
Kiralama araclarini cikarip km asagiya cekip satanlardan bahsediyorum yani buyuk sirketten alip kendi oynuyor km ile sonra satiyor isini iyi yapmyan bi cok galerici arkadaslara selam olsun [emoji2]
çoğu kiralama şirketinin ikinci el departmanları var mesela intercity 2. el denen bir şey var. oradan almak garantili ve daha az riskli bir çözüm.

thefastest
28/01/2015, 14:32
Yani yapmak isteyen bişekilde yapar ama duzenli servise girmis araci anlarsin km sinin oynandigini zaten aracın icide belli eder ama yinede zor is

150000 km, 200000 km düşürülmüş araçlar için söylediğiniz doğru, ama 40000 km, 50000 km düşürülenler için hele birde arabanın yaşı gençse biraz daha zorlaşıyor maalesef bunu anlamak... Yani en azından biz anlayamadık, ki aldığım araba astra h 1.3 idi ve aracı kontrol ettirdiğim özel opel servisinin müdürü dayımdı... Neyse dediğim gibi umarım kimsenin başına gelmez...

ykaya1983
28/01/2015, 14:54
Gögüs çatlağından dolayı aracımı satmayı düşünüyorum. kmsi orjinal 79.400'de 2006 model dizel 90 bg. 6 ileri dynamic full paket :D ama kıyamıyorum. :blush000::blush000::blush000:

Hocam airbag tamiri yapan yerlerle görüştünüz mü?Bildiğim kadarıyla bu tamir edilen birşey.Bir de ikinci el komple göğüs satan çıkmacılar var.

Ozdede
28/01/2015, 16:06
Hocam airbag tamiri yapan yerlerle görüştünüz mü?Bildiğim kadarıyla bu tamir edilen birşey.Bir de ikinci el komple göğüs satan çıkmacılar var.

tamir yapan yerlerle henüz görüşme fırsatım olmadı. açıkcası tamir sonrası nasıl görünür diye şüphelerim var, orjinali gibi olur mu bilmiyorum.

ibooovn
28/01/2015, 19:23
ben alırken 10 taneden 7-8 i kiralama çıktı ilanlarda ise sahibinden orjinal km falan...140 00 de...sistemden baktığımızda ise araç 2010 da servise gelmiş 150 000 de....değişmeyeni yok yok....bi tanıdıklarda korsa almış 28 bine.sigorta yaptırmaya gidince araç pert çıkmış...iş işten geçtikten sonra tabi...5 tl verip kesinlikle sorgulayın plakayı..şase no plaka vermeyenlerlede uğraşmayın direk geçin ilanı...benim aldığımın 3500 hasar kaydı çıktı okadar takıntılı değilim...diğerlerinin yanında en temizi buydu 10 den aşağı hasar kayıtsız yoktu...hepside fatmagüldü kiralık araç ...

erenemre
28/01/2015, 20:57
24 bin tl ye temiz dizel bulunmaz

fct1071
29/01/2015, 00:11
Yazık ya gerçekten yazık millet olarak geldiğimiz noktaya bak. Altı üstü bi dünya malı alacağız kırk kuyudan su getiriyoruz aldatılmamak için. kulu kandırınca Yaradan'ı da kandıracağız sanıyorlar.

snnongn
29/01/2015, 11:36
2.elde en temizi ilk sahibi olan tanidik birinden almaktir. Ozellikle kucuk sehirde oturuyorsaniz o arabanin kazasi varmi yok kac yildir pyasada sehrin yarisi bilir : ))

SM-G710 cihazımdan gönderildi

ykaya1983
29/01/2015, 12:11
tamir yapan yerlerle henüz görüşme fırsatım olmadı. açıkcası tamir sonrası nasıl görünür diye şüphelerim var, orjinali gibi olur mu bilmiyorum.

Hocam antep sanayisini şöyle böyle diye yere göğe sığdıramıyorlar ama bana göre antep sanayisi bir istanbul,ankara.izmir,bursanın yanında araba konusunda sıfır.Ben forumda istanbul ya da ankaralı arkadaşların araçlarına yaptırdıklarının çoğunu antep sanayisinde bulamıyorum.Mesela çıkma parça konusunda asla antep sanayisinde aradığınızı bulmazsınız.Ama eğer ankarada ostim ya da yıldız sanayi sitesi gibi yerlere başvurursanız bulmayacağınız parça yok gibi.Serviste 800-900 tl olan göstergenin sıfır gibisini 200 tl ye aldım.Eğer ankarada olsaydın çıkma bir göğüsle bile uygun fiyata hallederdin.