PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : otomobilyedekparcalari.com alışveriş yapacak arkadaşlar dikkat edin lütfen

ReiZzZ
27/01/2015, 13:25
Arkadaşlar iyigünler. 19.01.2015 tarihinde www.otomobilyedekparcalari.com (https://www.otomobilyedekparcalari.com) adlı siteden parça sipariş ettim. Arayıp parçayı tedarik edemediklerini diğer parçayla birlikte ücretini kutuya koyup iade edeceklerini söylediler ancak parça geldiğinde kutuda para yoktu. Aradığımda kaybolmasın diye koymadıklarını havale yapacaklarını söylediler. Onlarca kez aradım her seferinde 15-20 dakikaya havalenizi yapacağız dediler. Ancak yapmadılar. Yani göndermedikleri parçanın ücretini iade etmediler. Benim alacağım 56 tl yani çok küçük bir meblağ. Zaten para umrumda değil ancak benim 56 tl kaybım çok daha fazla alışveriş yapan için çok daha yüksek bir meblağ olabilir. Sizleride uyarmak istedim ben kazıklandım siz dikkat edin. Yakın zamanda İstanbula gideceğim ve gidip paramı alacağım.Tabiki bu uğraşlarımında hesabını soracağım.

https://i.hizliresim.com/O3NW8Z.jpg

https://i.hizliresim.com/D8mLqv.jpg

Evren_c
27/01/2015, 14:07
Öyle iş mi olurmuş yahu :) Siz kredi kartıyla ödediyseniz iade işlemi de karta anında yapılmalıydı. Havale yaptıysanız da yine havale ile ödenmeliydi. Kargo ile nakit para gönderildiği nerede görülmüş. Geçmiş olsun...

ReiZzZ
27/01/2015, 14:09
Öyle iş mi olurmuş yahu :) Siz kredi kartıyla ödediyseniz iade işlemi de karta anında yapılmalıydı. Havale yaptıysanız da yine havale ile ödenmeliydi. Kargo ile nakit para gönderildiği nerede görülmüş. Geçmiş olsun...
teşekküe ederim :) kredi kartıyla ödeme yaptım ne iade yaptılar ne havale üstüne yattılar resmen :mellow00:

Chipset001
27/01/2015, 14:19
Bilinmedik her siteden alışveriş yaparsanız başınıza bunların gelmesi kaçınılmaz olur. Geçmiş olsun.

Arrest
27/01/2015, 14:28
ne demek yollamıyorlar ya . Bence şikayet edin at hırsızlarını

Mert34
27/01/2015, 15:01
neden şikayette bulunmuyorsunuz sizin ayaklarına gitmeniz daha da kötü direk suç duyurusu yapın

ReiZzZ
27/01/2015, 15:08
Bilinmedik her siteden alışveriş yaparsanız başınıza bunların gelmesi kaçınılmaz olur. Geçmiş olsun.
bilindik 3 5 site var onlardada aradığım parçalar yok mecburen aldım yani teşekkür ederim :)

ne demek yollamıyorlar ya . Bence şikayet edin at hırsızlarını

neden şikayette bulunmuyorsunuz sizin ayaklarına gitmeniz daha da kötü direk suç duyurusu yapın
şikayetçi olayım aslında haklısınız nasıl yapcam bunu nereye başvurmalıyım?

Castell
27/01/2015, 15:14
Emniyette bilişim suçlarına başvurabilirsiniz yada tüketici mahkemesine başvurabilirsiniz...........

thevahsi
27/01/2015, 15:48
bankayı arayıp satışa itiraz et bakalım bi sonuca varabilirsin muhtemelen, ama bankanın işine pek gelmeyecegi için biraz seni zorlar birde inanki bende alacaktım kapı fitili ama şimdi almıyorum yaptıkları çok büyük terbiyesizlik sen benim dedigimi yap sonuca varırsın saygılar

AyBEROZ
27/01/2015, 15:58
Direk sonuç alamasanda şikayetvar.com a yazın bence. orada bir kaç aynı firma şikayeti olunca hemen harekete geçiyorlar.

Mert34
27/01/2015, 16:53
Direk sonuç alamasanda şikayetvar.com a yazın bence. orada bir kaç aynı firma şikayeti olunca hemen harekete geçiyorlar.

Memnuniyet olayı değil ama bariz hırsızlık bu böyle bir sitenin oraya takacağını da sanmıyorum, doğru yer mi bilmiyorum ama üstte de söylemişler bilişim suçları bu tür şeylere çok hızlı geri dönüş yapıyor.

MKMK
27/01/2015, 17:33
Yazık olmuş güvenilir sitelerden alışveriş yapınız böyle sitelere itibar etmeyiniz güveni olmayan beş para etmez esnaf zihniyetinde olan insanlar yazık

bora.sen
27/01/2015, 19:45
kredi kartı iadeleri sitenin kullandığı alt yapıya bağlı olarak 10 güne kadar çıkabilir,yani hemen iade etmeleri gerekiyor gibi bişi yok.
size gönderilen fatura,çekim yapılan mebla kadar değil yani sizin ödediğiniz rakam karşılığında fatura kesilmemiş,bu da demek oluyor ki sizin iade istediğin ücret faturalandırılmamış,bu demek oluyor ki iadesi yapılacak,
aksi takdirde iade edilmeyen tutar karşılığında ürün almadığınız için yani faturalandırılmadığı için sizi tüm belgeleriyle dolandırmış olucaktır,bu da resmen ben bu adamı dolandırdım ahan da burda belgesi demek gibi birşey :D

özet: paranız mutlaka iade yapılır,biraz geç olur ama olur :)

ReiZzZ
27/01/2015, 21:43
ilginize teşekkürler arkadaşlar :) şikayetvar.com a şikayetimi yazmıştım zaten sabah akşam tekrar aradılar şu an yatırıyorum diye kontrol ettim hesabı yine yatmamış yarın dediğinizz yolları deniycem artık :)

mrbleeeed
27/01/2015, 22:13
usta saat 9:43te gelmez zaten para.
banka çalışma saatleri içinde bakacaksınız.

2-3 gün sürebiliyor iadeler.
1 hafta mühlet veriyorum değilse suç duyurusunda bulunucam deyin telefondan, daha gelmezse gidin şikayet edin.

Evren_c
29/01/2015, 14:04
Havale yapıyorlarsa anında geçer para tabii ki ama eft ile göndereceklerse elbette 09:00-17:00 saatleri arasında gelir.

Aslında doğrudan karta iade etmeleri gerekirdi. Neyse para gelsin de...
Eğer sıkıntı devam ederse fatura (eksik ürünü gösteren), kredi kartı ekstresi, yazışmalar vb. bilgilerle tüketici hakem heyetine gidin.