PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hiz ile paralel titresim, aks

snnongn
24/01/2015, 21:21
Gaza bastikca artan titresim ve direksiyonun yuksek hizlarda titremeye baslama nedeni ne olabilir arkadaslar?

Rot balans yaptirdim fakat bakan ustamiz liftte bakip akstandir dedi. parca temini ve montaj persembeyi bulacak. sorun sizce sadece aksta midir? ona gore araci ustume almak icin persembeyi bekleyecegim

SM-G710 cihazımdan gönderildi

evren iskent
24/01/2015, 22:39
Aks ya da ak ic kafalarinda sorun vardir. Zaten ic kafa icin aks sokulecek. Kontroller yapilir. Aksta sorun cikarsa genelde doldurma isleminyapilir ama maalesef bir sure sonra ayni sorun yeniden nuksedebilir. Sorun ic kafalarda ise degisim ile halledilir.

Saygilarimla.

snnongn
24/01/2015, 22:50
Masrafi arac sahibi odeyeceginden ustamiz tamamen degismesini bizim icin uygun gordu zaten, doldurma yapilmacak.. istanbuldan siparis verildi yaklasik 1600 lira..

Aks yenilenince sorun kalkar diyor ama gorucez :)

ethemyigit
25/01/2015, 01:34
hocam hemen sıparişi iptal et ben yenı aksı degıstırdım sag aks 150tl sol aksında aks lalesını degıstırdım 65tl yan sanayı ama gayet sorunsuz ve eşdeger tabıkı bu benım fıkrım servıs tek aksa 900 tl istemişti aks lalesınde olabılır sorununuz ben baya ugrastım bu işle sorun balanstan aks lalesınden aks kafasından titreme gaza basınca artıyorsa sanzıman takozu motor kulakçıgı hepsıne bakmanız lazım aracınızı gorme ımkanım olsaydı yardımcı olabılırdım ıyı geceler

snnongn
26/01/2015, 21:29
hocam hemen sıparişi iptal et ben yenı aksı degıstırdım sag aks 150tl sol aksında aks lalesını degıstırdım 65tl yan sanayı ama gayet sorunsuz ve eşdeger tabıkı bu benım fıkrım servıs tek aksa 900 tl istemişti aks lalesınde olabılır sorununuz ben baya ugrastım bu işle sorun balanstan aks lalesınden aks kafasından titreme gaza basınca artıyorsa sanzıman takozu motor kulakçıgı hepsıne bakmanız lazım aracınızı gorme ımkanım olsaydı yardımcı olabılırdım ıyı geceler

Araca liftte bakan usta aks lalesinde sorun olduğunu söylüyor, fakat satıcıya yaptırmak için yeni aks istiyoruz hem yenilenmiş olur komple.. Bizden bir masraf çıkmayacak sonuçta, 0 aksa tabiki de hayır denmez : )
Umarım motor kulakçığı vb aksamlardan kaynaklanmıyordur.

Peki aks lalesinde sıkıntı oluşması neye işarettir hocam? Kaza, viraja sert girmek, tekeri tam döndürüp parketmek gibi şeyler okudum hangileri doğrudur?

ethemyigit
26/01/2015, 21:45
aks lalesını bozmak ıcın bozuk cukurlar bozuk balans vs etkenler bozar bızım buradakı beledıye sagolsun bıde hanım pek umursamıyor cukurda dagılmıştı benımkı ama ıyıce dagılmaya yakın gazı kokleyınce araba oyle bı sallıyor kı tekerlekler yerınden cıkacak gıbı sallıyo saga sola ben korkarak zor gıtmiştim ıstanbul merkeze kadar tehlıkelı bı durum aksta cıkar tekerlekte acılır hepten dagılırsa ama emın ol dagılmaya yakın gaza basarken arabanın kalkışından bıle korkarsın hayatı mesele ıhmala gelmez...

snnongn
26/01/2015, 22:00
Teşekkür ederim Ethem bey, gayet açıklayıcı oldu içim de rahatladı. Kafa kafaya sağlam çarpışmalardan falan bahsedenler vardı bundan korkuyordum

parola1818
26/01/2015, 22:13
Gecen yaz bende degistirmistim.150 tl tutmustu. Şile yolunda giderken direksiyon birden sertleşti.sola cok zor dönüyordu.cektim kenara bir süre sonra hiç dönmemeye başladı. Arkadas ya herro ya merro diyerek zorlayınca çat diye ses geldi dönmeye başladı tekrardan. Zar zor 40 km geldik o halde.

snnongn
29/01/2015, 17:40
bugun usta aracin sag ve sol aksini komple sifiri ile degistirdi, zaten aks lalesinde sorun oldugunu soyluyordu. aracta herhangi bir titreme veya problem kalmadi. bu sorunu yasayacak olanlara fikir olsun diye yaziyorum. fiyati da 1600 lira tuttu