PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dikkat: Son 20 yılın en çetin kışı geliyor!

Haberci
16/01/2015, 10:50
23 Ocak'tan itibaren son 20 yılın en çetin kışı başlıyor. Belli bölgelerde 3 metre kar dahi bekleniyor.

https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/1521955_793516584007658_636517979_n.jpg?oh=ee8f7a5 e581bedcc63e09f0135785bcf&oe=556A9DE6

23 Ocak'tan itibaren son 20 yılın en çetin kışı başlıyor. Belli bölgelerde 3 metre kar dahi bekleniyor.

Tüm Türkiye geçtiğimiz haftalarda adeta buz kesti. Pazartesinden itibaren Sibirya üzerinden gelen soğuk hava kütlesi birçok ilde hayatı durma noktasına getirdi. İzmir ve Hatay gibi karla isimleri çok sık yan yana telaffuz edilmeyen iller dahi kışın başında hem karı tattı hem de soğuğu iliklerine kadar hissetti. Başta İstanbul olmak üzere 50'ye yakın ilde ise okullar tatil edildi. İstanbul -10'ları görürken Doğu illeri ise eksi 35'lere kadar düşen hava sıcakları ile dondu.

Türkiye bu kışın geniş kapsamlı ilk karla imtihanını bu şekilde atlatırken akıllara ise aylar öncesinden Meteoroloji Mühendisleri Odası 2. Başkanı Ahmet Köse'nin sözleri geldi. Geçtiğimiz Kasım ayında İstanbul için asıl kışın 20 Ocak sonrasında geleceğini öngören Köse hala bu iddiasını sürdürüyor. Köse'ye göre son 20 yılın en çetin kışı bu yıl yaşanacak. 23 Ocak'tan sonra Türkiye'ye yeni soğuk hava ve kar yağışı geleceğini de söyleyen Köse, ay sonu itibariyle esas kar yağışlarının görülmeye başlanacağını söyledi.

23 YIL ARADAN SONRA İLK

İstanbul başta olmak üzere birçok ilde beklenmedik şekilde hortumlar çıktığına ve Karadeniz'de de deniz sıcaklığının 28 dereceye kadar çıktığına ve bu sıcaklığın ise beklentilerin çok üzerinde olduğuna dikkat çeken Köse, bu yıl enteresan durumların yaşandığını belirterek şöyle konuştu;
''23 yıl aradan sonra ilk kez bu yılbaşı akşamını da etkileyen bir kar yağışı gerçekleşti. İzmir yolu kardan kapadı. Bir çok il uzun yıllar sonra ilk kez karla tekrardan tanıştı. Uludağ'da daha şimdiden 3 metreyi aşan kar birikti. Bizi etkileyen bu akım Mısır'a kadar inerek bölgeye de 6 ayıl aradan sonra kar yağışı bıraktı.''

BARAJLAR ŞİMDİDEN DOLDU

Şu anda İstanbul'daki çoğu barajın tamamen dolmuş olduğuna da dikkat çeken Köse, '' Mesela bizim mevsim normallerinde yağışlarımız olsaydı barajlarımız dolmayacaktı. Ancak baktığımızda daha kışın başında olmamıza rağmen barajlarımız dolmuş durumda. Düşünün geçtiğimiz yıl ilkbahara girdiğimizde barajların doluluk oranları ile ilgili tartışmalar yaşanıyordu.'' dedi.

OCAK KAPIDAN BAKTIRDI KAZMA KÜREK YAKTIRDI

Lapa lapa kar yağışlarının normalde Mart ayında gerçekleşmesinin beklendiğini, ancak bu yıl Ocak ayında bu yağışların görünmeye başlandığını da söyleyen Köse, ''Deyim yerindeyse Mart kapıdan baktırmadı bu defa Ocak kapıdan baktırdı kazma kürek yaktırdı.'' dedi.

ASIL KIŞ YENİ BAŞLADI!

Şuana kadar elde edilen verilerin ışığında Kasım ayında dile getirdiği ''Asıl kışın 20 Ocak sonrası başlayacağı'' yönündeki öngörüsünün geçerliliğini koruduğunu da söyleyen Köse, İstanbul ve Türkiye için asıl kışın daha yeni başladığını ve Mart ayının sonuna kadar süreceğini belirtti.

23'ÜNDEN SONRA KAR GERİ GELİYOR

Son günlerde görülen ılık havanın kimseyi aldatmaması gerektiğini de vurgulayan Köse, Ocak'ın 23'ünden sonra başta İstanbul olmak üzere yurdun tamamını etkileyecek olan soğuk bir havanın kapıda olduğunu ve kar yağışlarının yeniden başlayacağını aktardı.

50 GÜNLÜK ESAS KIŞA HAZIR OLUN

Kışın ilk yarısının 30 Ocak itibari ile biteceğini ve esas kar yağışlarının Şubat başı ile görülmeye başlanacağını buna ise sezon başı ''Hamsin'' denildiğini aktaran Köse, ''Şu an biz eski atalarımızın tabirine göre zemheriyi yaşıyoruz. Yani kışın ilk yarısını ,ilk kırk günlük süreci yaşıyoruz. Ondan sonrasında elli gün sürecek kışın esas yarısını göreceğiz.'' dedi.

KAR KALINLIĞI 3 METREYİ BULACAK

Doğu Anadolu bölgesinin geçen sene ile kıyaslanmayacak şekilde bu yıl bol yağış aldığını söyleyen Köse, Bitlis'te daha şimdiden 1 metre karın olduğunu ancak bölgede de kışın daha yeni başladığını ve önümüzdeki haftalarda Bitlis'te kar kalınlığının 3 metreye dayanacağını tahmin ettiklerini söyledi.

SON 20 YILIN EN ÇETİN KIŞI YAŞANACAK

Yurt genelinde beklenen soğuk hava ve yağışların belli periyotlar halinde Mart sonuna kadar yayılacağını dile getiren Köse, diğer yıllara göre bir kıyaslama yapılması halinde ise bu yılın son 20 yılın en çetin kışının yaşanacağına dikkat çekti.

Kaynak: Milliyet -https://www.milliyet.com.tr/son-20-yilin-en-soguk-kisi-geliyor-gundem-1999033/

tayfux
16/01/2015, 11:54
3 gündür yatıyorum ateşler içinde sanırım benim vücut kaldıramadı bu kışı..

CMasteR
16/01/2015, 12:01
yalan bu haber meteroloji yalanladı.

mrbleeeed
16/01/2015, 12:20
bugün 16sı.
meteoroloji 23ü veya şubat başı için böyle kesin konuşmaz.
tahminler genelde 1-2 günlük tutar.

EMRE ALTINOK
16/01/2015, 12:24
"iğne deliğinden giren soğuk deveyi dondurur." (Atasözü)

punto57
16/01/2015, 12:57
bugün 16sı.

uzman konuştu,

tahminler 1-2 gün tutar dedi,
haber çöp

bunlar zaten tahmin,
kesin veri zaten verilmez

adı üstünde tahmin!

tahmin bkz tdk
tahmin
isim (tahmi:ni) Arapça ta¬m³n
1. isim Yaklaşık olarak değerlendirme, oranlama
2. Akla, sezgiye veya bazı verilere dayanarak olabilecek bir şeyi, bir olayı önceden kestirme, kestirim
"Bu hususlardaki vesikaların azlığı maalesef ancak küçük bir ipucu üzerinde yapılan tahminlerden ibaret kalıyor." - A. H. Çelebi
3. Önceden kestirilen, düşünülen şey
"Tahminlerinde yanılmaz."

https://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_gts&kelime=TAHM%C4%B0N

1-2 günde tutan zaten
artık kesinleşmiş veri,

orda yaklaşan hava akımı alçak basınç görülür,

mrbleeeed
16/01/2015, 13:13
uzman konuştu,

tahminler 1-2 gün tutar dedi,
haber çöp

bunlar zaten tahmin,
kesin veri zaten verilmez

adı üstünde tahmin!

tahmin bkz tdk
tahmin
isim (tahmi:ni) Arapça ta¬m³n
1. isim Yaklaşık olarak değerlendirme, oranlama
2. Akla, sezgiye veya bazı verilere dayanarak olabilecek bir şeyi, bir olayı önceden kestirme, kestirim
"Bu hususlardaki vesikaların azlığı maalesef ancak küçük bir ipucu üzerinde yapılan tahminlerden ibaret kalıyor." - A. H. Çelebi
3. Önceden kestirilen, düşünülen şey
"Tahminlerinde yanılmaz."

TÜRK DİL KURUMU (https://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_gts&kelime=TAHM%C4%B0N)

1-2 günde tutan zaten
artık kesinleşmiş veri,

orda yaklaşan hava akımı alçak basınç görülür,

1-2 günlük söylem tahmindir, henüz gerçekleşmediği için veriler doğrultusunda yakın bir tahmin yürütülür. kesinleşmiş veri falan değildir. 10 derece der 8-12 derece oynar. kesinleşmiş veride %5ten fazla fark mı olur?

20 günlük söylem tahmin değildir, atmasyondur, hurafedir. zirilyon değişkenin olduğu 20 günlük dönemde -100 derece deseler bile inanma, sen beni dinle.

son cümleni yazmamış varsayıyorum, alçak yüksek diye yazmışsın, "bilimsel konuştum" mu görüneyim dedin anlamadım.

punto57
16/01/2015, 13:19
1-2 günlük söylem tahmindir, henüz gerçekleşmediği için veriler doğrultusunda yakın bir tahmin yürütülür. kesinleşmiş veri falan değildir. 10 derece der 8-12 derece oynar. kesinleşmiş veride %5ten fazla fark mı olur?

20 günlük söylem tahmin değildir, atmasyondur, hurafedir. zirilyon değişkenin olduğu 20 günlük dönemde -100 derece deseler bile inanma, sen beni dinle.

son cümleni yazmamış varsayıyorum, alçak yüksek diye yazmışsın, "bilimsel konuştum" mu görüneyim dedin anlamadım.

"bunlar zaten tahmin,
kesin veri zaten verilmez"

hepsi tahmin
1-2 günde tahmin 20 günde tahmin

1-2 gün de kesin veri, var,
ama sonuçta yine o tahmin.
ama tahminin gerçekleşme oranı daha yüksek

son satır neya nedemek istedin
Allah Aşkına
1-2 günlük tahminlerde izlenilen alçak basınç merkezleri ve yüksek basıç merkezleri arasındaki hava akımları daha tutarlı gözlemlenebilir ve sapma ve anlık değişimler ölçülebilir.

uzman bey!

punto57
16/01/2015, 13:21

"1-2 günde tutan zaten
artık kesinleşmiş veri,"
cümlesinde zaten ortada yine bir tahmin olduğu tutan kelimesi ile ima yoluyla belirtilmiş,

mrbleeeed
16/01/2015, 13:26
ya şükrü bey, bi gidiniz allasen :D
tamam ben kapatıyorum muhabbeti, zira çırpınışlarınız vahim olmaya başladı.

bu dahil hiçbir başlıkta daha cevap vermiyorum size. son sözleri siz söyleyip haklı görünebilirsiniz.

hadi eyvallah.

punto57
16/01/2015, 13:34

bu dahil hiçbir başlıkta daha cevap vermiyorum size. son sözleri siz söyleyip haklı görünebilirsiniz.

hadi eyvallah.

sen başlattın bunu,
sen laf yapıştırdın,
bende aynısını yapınca gücüne mi gitti?
hakkını Helal et,

ay kıyamam vah vah vah uzman bey uzamaya karar verdi?

punto57
16/01/2015, 13:36

hadi eyvallah.

hem hangi erkek nickini Mr Bleeed yapar ki,
Bleed kanamak demek,
blood olsa anlayacam,
espriyi daha fazla uzatcam ama
çok ağır olur.
huhauahauehuuhıahuuahhhahahahahhehhehehehhehehehh!

ykaya1983
16/01/2015, 18:50
Bir de şimdi 15 günlük hava durumu moda oldu.Valla çoğu zaman günü gününe takip ediyorum da çoğu tutmuyor.Bana göre de hava durumu 1-2 günlük olur.15 günlük hava durumu pek gerçekçi olmuyor.Meterolojinin iki defa yağmurlu gösterdiği gaziantep'e iki ikisinde de kar yağdı.Lapa lapa kar yağdığı saatlerde bile anasayfada yağmurlu gözüküyordu.Sizi de hava tahmininizi de 15 gününüzü de:siritma:

erenemre
16/01/2015, 20:45
haber hikaye zaten bizim mgn nin dedikleri tam fiyasko çıkıyor yağmur dese güneşli güneş dese yağmur lu oluyor ben tel.imde acuaweather kullanıyorum adamlar dünyanın en iyisi istanbul u bile mgm den çok daha iyi biliyorlar.Birde basının abartmasına hastayım yok -10 muş yok -14 müş ya ALLAH aşkına nerde oldu -14 ? silivri de mi çatalca da mı ? ben maltepe de oturuyor kadıköy de çalışıyorum en fazla -1 yada -2 yi gördük geçen haftalarda yazın da aynı terrane cehennem sıcakları geliyor falan filan sanki arabistan çöllü mübarek .... o yüzden bu tip haberlere tamamen çöp gözüyle bakıyorum.

Mert34
16/01/2015, 21:09
meteoroloji müh. leri bankalarda gişe sorumlusu olarak çalışıyor mgn'de torpilli elemanlar sallıyor heralde :) geçen haftalarda gece -10olacak diyorlardı ne zaman -10gördük yav istanbulda hele 5gün önce güneşli gösterdi akşam ümraniye kardan kapandı ne derlerse tersi çıkıyor

cdogu
16/01/2015, 21:13
haber hikaye zaten bizim mgn nin dedikleri tam fiyasko çıkıyor yağmur dese güneşli güneş dese yağmur lu oluyor ben tel.imde acuaweather kullanıyorum adamlar dünyanın en iyisi istanbul u bile mgm den çok daha iyi biliyorlar.Birde basının abartmasına hastayım yok -10 muş yok -14 müş ya ALLAH aşkına nerde oldu -14 ? silivri de mi çatalca da mı ? ben maltepe de oturuyor kadıköy de çalışıyorum en fazla -1 yada -2 yi gördük geçen haftalarda yazın da aynı terrane cehennem sıcakları geliyor falan filan sanki arabistan çöllü mübarek .... o yüzden bu tip haberlere tamamen çöp gözüyle bakıyorum.

Öyle deme Emre abi. Ankara'da geçen hafta -17 dereceyi gördük. AccuWeather dahil tüm hava tahmin hizmet siteleri de bunu doğruladı. Arabamın göstergesi dahi -12 gösterdi.

marineros
16/01/2015, 21:14
Biz denizin durumunu öğrenmek için poseidon isimli siteden yararlanırız.yunanlılarındır ve neredeyse bire bir bilirler.

cdogu
16/01/2015, 21:15
hem hangi erkek nickini Mr Bleeed yapar ki,
Bleed kanamak demek,
blood olsa anlayacam,
espriyi daha fazla uzatcam ama
çok ağır olur.
huhauahauehuuhıahuuahhhahahahahhehhehehehhehehehh!

Bleed kelimesi kan emen anlamına da gelir. İşi çirkinleştirmek ve cahil cahil yorum yapmak yerine açıp Tureng'ten ya da Zargan gibi sitelerden çevirisine bakabilirsin,fena olmaz.

''Kan almak'' anlamı da var,ne malum,belki ben de espriyi uzatırım,senin için çok ağır olur :)

punto57
16/01/2015, 21:17
Bleed kelimesi kan emen anlamına da gelir. İşi çirkinleştirmek ve cahil cahil yorum yapmak yerine açıp Tureng'ten ya da Zargan gibi sitelerden çevirisine bakabilirsin,fena olmaz.

''Kan almak'' anlamı da var,ne malum,belki ben de espriyi uzatırım,senin için çok ağır olur :)
Tamam ikna oldum harika müthiş,
You keep bleeeding

cdogu
16/01/2015, 21:18
You keep bleeeding

3 e değil,2... :thumbdown:

punto57
16/01/2015, 21:20

Bleeeed diye nick almış bir arkadaş var dı one tease ediyordum. Muhabbet ordan çıktı.

Cahiliyete gelince saati yüz dolardan ingilizce dersi verilir, ielts yada kpds ye de hazırlarız. Web sayfalarına bakmadan.

3 e değil,2... :thumbdown:

Mert34
16/01/2015, 21:20
You keep bleeeding

imza falan toplasak gider misiniz acaba buradan gülerek okuyorum konuşmalarınızı en son lise zamanında duydum böyle şeyleri ?

punto57
16/01/2015, 21:21
imza falan toplasak gider misiniz acaba buradan gülerek okuyorum konuşmalarınızı en son lise zamanında duydum böyle şeyleri ?
Geyik yapıyoruz, ya

Burası yoksa elit bi mı?

Smokin mi giyek gelek

Mert34
16/01/2015, 21:23
Geyik yapıyoruz, ya

Burası yoksa elit bi mı?

Smokin mi giyek gelek

estağfurullah ne eliti geyiği sadece siz yapıyorsunuz gibi geldi :))

cdogu
16/01/2015, 21:24
Bleeed diye nick almış bir arkadaş var dı one tease ediyordum. Muhabbet ordan çıktı.

nickte 3 e yok. 4 tane var. Her türlü gözlük lazım. :thumbdown::thumbdown:

Farkında mısın bilmiyorum,sana senin yaptığın gibi lise düzeyinde cevaplar veriyorum. İşi çirkinleştirip basitleştirmen senin gibi az da olsa bilgisi fikri olan birisine yakışmıyor. Görüşler farklı olsa da saygı çerçevesinde konuşmanı ve iletişim konusundaki sıkıntılarını bir iletişimci olarak gidermeni tavsiye ederim.

punto57
16/01/2015, 21:25

Farkında mısın bilmiyorum,sana senin yaptığın gibi lise düzeyinde cevaplar veriyorum. İşi çirkinleştirip basitleştirmen senin gibi az da olsa bilgisi fikri olan birisine yakışmıyor. Görüşler farklı olsa da saygı çerçevesinde konuşmanı ve iletişim konusundaki sıkıntılarını bir iletişimci olarak gidermeni tavsiye ederim.
Reinder show

punto57
16/01/2015, 21:28

Arkadaş bir iki yerde seviyeyi düşürdü, seviyesiyle cevap verdim.
Geyik olduğundan ciddiyede almadım,
Zaten sonundaki hahahahhahahahaha

Amacı belirtiyor

punto57
16/01/2015, 21:29
Amaç zaten ağlamanız değil

punto57
16/01/2015, 21:32
Arkadaşlar gücünüze giden ne anlamadım, neden benle uğraşıyor sunuz, bazılarınız terbiye sınırlarınızı aşıyorsunuz,

Bu herif orda siyaset konuşuyor diyen adama, çiçek sepetinden çiçek mi yollayacaktım.

Homo homini lupus yani

cdogu
16/01/2015, 21:48
Arkadaşlar gücünüze giden ne anlamadım, neden benle uğraşıyor sunuz, bazılarınız terbiye sınırlarınızı aşıyorsunuz,

Bu herif orda siyaset konuşuyor diyen adama, çiçek sepetinden çiçek mi yollayacaktım.

Homo homini lupus yani

Sana kim ''Bu herif orada siyaset konuşuyor'' dedi ? Benim gözümden mi kaçtı diye ciddi ciddi soruyorum,eğer dediyse gerçekten ayıp etmiş.

Ha ama şu bir gerçek ki,forum ortamında tartışma yaratmaktan hoşlanıyorsun bu çok bariz,beni ve eminim pek çok üyeyi rahatsız eden bir tutum sergiliyorsun. Ben seninle,senin gibi konuşuyorum. Belli bir saatten sonra cevap yazılmamaya başlayacak,ortada senin yazdığın cevapsız bir sürü şey kalacak,boşuna çırpındığın,kendini çok bilgili sandığın o mesajlara bakıp gülünecek. Anlatabiliyor muyum? Gel sen vazgeç şu her mesaja üçer beşer cevap vermeye. Hem forum kurallarını da çiğneyip flood yapıyorsun.

punto57
16/01/2015, 21:51
Hakılısın hocam, zaten ben de politika konuşmak istemiyorum, zaten o entry nin başına burda politika mı konuşuluyor du,.
Bleed ve bir iki kişi terbiyesizce girişler yaptı, ben de elimden geldiği kadar gıcık ettim açıkça söyleyim. Fikirlerimi beğenmeye bilirsiniz, sonuna kadar saygım var.
Bşr terbiyesiz arkadaşın beyinsiz girişinden sonra, arkadaşın beynini eline veririm.
Adı üstünde punto forum bu,
Araçlar üzerine konuşup, muhabbet maksat.
Sizinle de muhabbet onu siz sanmam la başladı,
Ad kısmını okumamıştım. Mobile a geçtim de
Sürç-lisan ettiysek affola.

cdogu
16/01/2015, 21:53
Hakılısın hocam, zaten ben de politika konuşmak istemiyorum, zaten o entry nin başına burda politika mı konuşuluyor du,.
Bleed ve bir iki kişi terbiyesizce girişler yaptı, ben de elimden geldiği kadar gıcık ettim açıkça söyleyim.
Adı üstünde punto forum bu,
Araçlar üzerine konuşup, muhabbet maksat.
Sürç-lisan ettiysek affola.

Hayır,siyaset her yerde konuşulabilir. İnsanların olduğu her yerde siyaset vardır. Bu çok normal ve muhteremdir,fikirler olacak,tartışacağız,ortak bir noktaya varmasak bile farklı fikirleri tanıyacağız.

Ama burada oluşan durum bambaşka ve artık diğer konulara sıçrar oldu. Meteorolojiye dayanan haberin verildiği bir başlıkta,diğer başlığı tartışıyoruz. Tartışmak değil tabii bunun adı,resmen aşağılıyoruz karşı tarafı. Gerek yok..

Temennim bitmesi,son bulması yönünde. Sevgilerimle :)

erenemre
16/01/2015, 22:08

yorum mükemmel beğen tuşu olmadığı için +1 diyim bari :)

Gorky
16/01/2015, 23:21
bugün 16sı.

tamam hocam ozaman bende tahmin yapıyorum pazar günü güneş açacak ve hava 21 derece olacak.

punto57
16/01/2015, 23:23
yorum mükemmel beğen tuşu olmadığı için +1 diyim bari :)
Ya kardeşim madem beğendin.
Hatta +1 verdin bana laf düşer.

Sıra ingilizce dersine geldi.
Arkadaş mrbleeeed demiş.
Değil mi.
Bleed verb yani fiildir.
Türkçe gibi işlemez yani mastar hali
To bleed dir.
isim ve yeri gelince sıfat hali bleeding tir,
Bu bağlamda mr bleed olmaz.
Mr bleeding yada mr blood olur.

Sonuç olarak Mrbleed kırık ingilizcedir.
Yarım yamalak sözlük ingilizcenizle,
Lütfen size ingilizce dersi vermeye gönüllü olan kişiye artistik yapmayın.

Bunu en başta yazacaktım ama arkadaşlar sataştığım konusunda eleştiriyor.
Siz bana sataşan ve ders alan zannedersem 5.kişisiniz.
Kesinlikle bundan keyif almıyorum.
Beni beyinsizlik ve cahillikle suçlayıp,
Cahillliğiniz yüzünüze vurulunca çıldırıyorsunuz. Burda cevap verdiğim arkadaşa değil, diğer konularda bana sataşmaya çalışan arkadaşlara yazıyorum

Ben bu ortama yebi geldim ve,
Farklı siyasal görüşümden dolayı kovuldum, beyinisiz gibi seviyesiz hakaretlere maruz kaldım.
Ayıp ya.
Siz bide cumhuriyetçi ve demokratsınız ya,

Gorky
16/01/2015, 23:25
"1-2 tutar yav bunların hepsi yalan ehiheh" diyen liseli arkadaşlar için buraya yazıyorum:
26 ocakta görüşelim.

Halen durumun ciddiyetini anlamayanlar var. Önceki kar sibiryanun ucundan dokundurmasıydı.Bu sefer sibirya soğukları daha derin + 20gün kadar sürecek biçimde gelecek ve bu sefer yanında iskandinavya soğuklarıda var. Double penetration.. Ve henüz hiç kimse olayın farkında değil. 26'sından sonra kopacak olaylar..

mrbleeeed
16/01/2015, 23:29
arkadaşlar ben cevap vermeyi bıraktım. benden sonra yazdıklarına rağmen cevap vermedim. boşverin bırakın.
kaldı ki saygıdan dem vuran birinin "daha cevap vermeyeceğim" diyen kişiyi gaza getirmek için rumuzdan yola çıkarak kadın-regl benzetmesi yapması kalitesini gösterir sanırım.
puntoya %40 eğim çıktıran, aracı 9 litre yaktığı için şikayet edip yakıt fiyatlatının düşmesine laf edenleri eleştiren bir kişiye cevap veriyorsunuz.
ya emekli bir abimiz ya troll bir kardeşimiz. başka bir açıklama bulamıyorum.
bu cidden son mesajımdı. dileyen dilediği gibi tatmin yaşayabilir, cevap vermiyorum.

punto57
16/01/2015, 23:33
arkadaşlar ben cevap vermeyi bıraktım. benden sonra yazdıklarına rağmen cevap vermedim. boşverin bırakın.
kaldı ki saygıdan dem vuran birinin "daha cevap vermeyeceğim" diyen kişiyi gaza getirmek için rumuzdan yola çıkarak kadın-regl benzetmesi yapması kalitesini gösterir sanırım.
puntoya %40 eğim çıktıran, aracı 9 litre yaktığı için şikayet edip yakıt fiyatlatının düşmesine laf edenleri eleştiren bir kişiye cevap veriyorsunuz.
ya emekli bir abimiz ya troll bir kardeşimiz. başka bir açıklama bulamıyorum.
Arkadaşım kendi bidiğini doğru sanan kişi daha sonra yol direnci konusunda sana bir veri paylaştım,
Siz edepsizce haraket ediyorsunuz.
Mühendis olmadığımı zaten belirttim ama, %40 eğim di demem sende nasıl bir sorun çıkarıyor.
Sonra senin benim mühendislik bilgimle dalga geçme hakkın var ama alınma hakkın var benim yok.
Önce sen terbiyesizlik yaptın kardeşim .

punto57
16/01/2015, 23:40
"1-2 tutar yav bunların hepsi yalan ehiheh" diyen liseli arkadaşlar için buraya yazıyorum:
26 ocakta görüşelim.

Halen durumun ciddiyetini anlamayanlar var. Önceki kar sibiryanun ucundan dokundurmasıydı.Bu sefer sibirya soğukları daha derin + 20gün kadar sürecek biçimde gelecek ve bu sefer yanında iskandinavya soğuklarıda var. Double penetration.. Ve henüz hiç kimse olayın farkında değil. 26'sından sonra kopacak olaylar..
Haklısın arkadaşım, bu sene Avrupada çok soğuk, balkanlarda donarak ölenler oldu. Şubat zaten en soğuk ay.

punto57
17/01/2015, 00:12

Homo homini lupus yani
Homo homini lupus insan insanın kurdudur demek latince hakaret yok

SaLDo
17/01/2015, 07:04
İstanbul'da -10,14 nerede gördük diye yazanlar geceleri sıcak yatağında yattıkları için hissetmemişler anlaşılan :) Geçen hafta ki karlı hava da -11'i ben gördüm. Sabaha 2-3 saat vardı.

halils2
17/01/2015, 07:36
İstanbul'da -10,14 nerede gördük diye yazanlar geceleri sıcak yatağında yattıkları için hissetmemişler anlaşılan :) Geçen hafta ki karlı hava da -11'i ben gördüm. Sabaha 2-3 saat vardı.

Çorluda -8 gördüm :S . Birde son 20 yılın soğukları diyorlar. 2 kış önceydi sanırım arkadaş -16 görmüş o sabah aracım gaza geçmekte sıkıntı çıkarmıştı, şimdi ne olur düşünemiyorum. Saldıray mazotlar donmasın sakın:)

SaLDo
17/01/2015, 17:57
Çorluda -8 gördüm :S . Birde son 20 yılın soğukları diyorlar. 2 kış önceydi sanırım arkadaş -16 görmüş o sabah aracım gaza geçmekte sıkıntı çıkarmıştı, şimdi ne olur düşünemiyorum. Saldıray mazotlar donmasın sakın:)

Abi Allah korusun ya :) Kışı iyi geçiriyoruz şuan. Ağzını hayır aç :p

erenemre
17/01/2015, 18:13
26 ocakta görüşelim.

20 ocak tı 26 yamı uzadı şimdi ? fasa fiso arkadaşım ALLAH tan başka kimse bilemez hele bizim saf mgm hiç bilemez olursa olur olmaz ise olmaz hayırlısı ALLAH tan diyelim ama öyle abartı derecede hele 20 gün sürecek bir soğuk olacağını düşünmüyorum buda benim tahminim sadece

erenemre
17/01/2015, 18:16

ben kendi muhitimden bahsediyorum basının abartması -14 lük gecelik ve anlık olabilir gerçi ihtimal vermiyorum yinede havayı sürekli takip eden biriyim hatta çocuğum odasında daha önceki aracıma almış olduğum iç dış elektronik derece var dış için kablo ile pencereye sensör çekilmiş vaziyette en fazla -2 yi gördüm bahsettiğim yer istanbul küçükyalı