PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araçlarda tutulmayan renkler

EMRE ALTINOK
14/01/2015, 13:47
Selam forum , ülkemizde otomobil satmak için alındığından BEYAZ ve GRİ renklerin dışına pek çıkılmaz. Her araca da her renk gitmiyor biliyorsunuz. Merak ettiğim konu şu;

Otomobil üreticileri genelin tercih etmediği mavi,kahverengi,turuncu,yeşil gibi renklerde üretilen araçları ellerinde kalmasın diye DÜŞÜK FİYATTAN vermiyorlar ? Olsa ne güzel olurdu.. Yoksa bu renkler AZ SAYIDA üretildiği (yada ithal edildiği) için ellerinde mi kalmıyor? Merak ettim.

ykaya1983
14/01/2015, 14:23
Valla ben de merak ediyorum.Saterken beyaz,siyah ve gri renkler dışındakiler tutulmuyor fakat piyasada bir sürü tutulmayan renkte araç var.Madem bu renklerin satışı zor neden insanlar bu renkleri alıyorlar?Gerçekten sıfır alırken bu renkleri diğer renklerden daha mı ucuza verdikleri için alıyorlar? Ya da bayi elimizde sadece bu renk var dediği için almak zorunda mı kalıyorlar?

Bazen kızıyorum gerçekten.Sırf bazı insanlar mavi,kahverengi,kırmızı,bej,yeşil gibi renkleri aldıkları için ikinci elde bazen tutulmayan renkler almak zorunda kalıyoruz.Seçerken düzgün renk seçsenize kardeşim.Sonra boş yere zarar ediyorsunuz.:siritma:

darktiger
14/01/2015, 14:32
Diğer satışı kuvvetli renklere nazaran daha az sayıda üretiyorlar. ama satış yavaş olursa taktikleri hep aynı bayilerin mesela opak beyaz bir araç almak istiyorsunuz bayi diyor ki efendim beyaz rengimiz 2 ay sonra gelicek isterseniz gökyüzü mavisi var hemen alabilirsiniz. 2 ay beklememek için alan oluyor gerçektende. özellikle o rengi seven de vardır ama bazı araçlara hiç yakışmayan renkler var.

aliastam
14/01/2015, 15:13
Ama fiestanın vişne rengi ve kahve rengisi ne kadar güzel oturmuş araca.

darktiger
14/01/2015, 17:08
Ama fiestanın vişne rengi ve kahve rengisi ne kadar güzel oturmuş araca.

senin lacivertte güzel duruyor puntoda

EMRE ALTINOK
14/01/2015, 22:13
fiestanın metalik vişne rengini bende beğeniyorum.gp da en iyi bordo renk gidiyor.evo da beyaz..

zhenny22
16/01/2015, 14:52
Beyaz siyah ve grinin çok tutulması renkli araçların tutulmamasinin sebebi araba çizilme kaza ya da başka durumlarda renk uyuşmazlığı yaşanması