PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cam suyu çalışmıyor yardım

ozkancavus5916
07/01/2015, 17:07
Arkadaslar aracimin cam suyu calismiyor .cam motorundan ses geliyo silhec calisiyo .ama su gelmiyor ..dun yeni antifirizli cam suyu aldim aracimin deposuna ilave ettim .bugun silgecleri calistirdim silgecler calisti su basmadi motorumdan ses geliyo sorun nedir sorunu coznek icin napayim .disarsi -6

byadrenalin
07/01/2015, 17:15
Bugün aynı şey bende de oldu. Tahminim o ki sileceğin su attığı fiskilerin ucu dondu. Bir iğne ile falan açmak gerek. İş çıkışı bir daha kontrol edeceğim :) Durumu yazarım :)

ozkancavus5916
07/01/2015, 17:22
Ok .kimileri 1fincan sirke dok diyor depoya

hoksi
07/01/2015, 20:02
Aynı anlattığınız 1 hafta önce başıma geldi antifrizli cam suyu aldım 1 saat sonra denediğimde çalıştı.Birde iğne ile kontrol edin

F500
07/01/2015, 20:25
Aynen donmus olabilir bu aralar tarihi soguklar yasiyoruz arkadaslarin dedigi gibi delikler yada su az antifirizliyse donmuş olabilir bi kontrol ediver ayrica borular delikler donmaktan tikaliysa basinctan öturu ekleme yerlerinden atabiliyor kaputu acip kacak varmi bakmak lazim

ozkancavus5916
07/01/2015, 20:28
En son yarin sabah cep rakisinda raki kalmis ti azbisey onu katicam su deposuna sonucta trakya arabasi cala cala edirne ye gitcem sabah .elma sirkesi ise yaramadi

byadrenalin
07/01/2015, 20:54
Ben akşam otoparktan çıkarken denedim silecekler su attı. Sorun yok. Seninkide biraz dinlense bir yerde açılacaktır eminim. Kapalı otopark olduğu için araba sıcak kaldığından düzelmiş her şey. Balata ikaz lambası falan yanıyordu o da sönmüş :)

halils2
07/01/2015, 21:13
Antifrizli su kullanmıyorsun? Ben 3 senedir kullanıyorum daha hiç sorun yaşamadım. -35C nin yarısına su karıştırıyorum öyle kullanıyorum -10ların üzerine çıkmadığı sürece donmuyor.

ozkancavus5916
07/01/2015, 21:49
Japon pazarindan dun antifirizli cam suyu aldim 1lt .onu koydum ise yaramadi cozulurse 1lt antifiriz katicam icine .az once depodan su cektim jb ve raki kattim az bisey .deliklerin oraya raki siktim

halils2
07/01/2015, 22:22
Antifrizli cam suyunu donmadan önce koyacaksın ama derecesine bakacaksın, bazıları var -3 diyor. Onlar iş yapmaz, aldın mı -30 35 alacaksın ki kolay donmasın. Ben sürekli kullanırım, özellikle son baharda doldurmaya başlarım ki sistemde su kalmasın hepsi antifrizli olsun. Bu sabah -5 ti dış ısı cama su attım hiç sorunsuz. Kipaya gelmiş dün gördüm ama almadım. Benimde su bitti.

hoksi
08/01/2015, 19:27
5 liralık cam suyu koyupta bir sonuç beklemek saçma.Petrol ofisinin kırmızı antifirizi var tavsiye olunur

SaLDo
08/01/2015, 20:23
Bu havalarda normal. Bende de aynı sorun var. Arabada ucu delikli şaşal suyla geziyorum :)

byadrenalin
08/01/2015, 20:28
Bu havalarda normal. Bende de aynı sorun var. Arabada ucu delikli şaşal suyla geziyorum :)

Allah cezanı vermesin :D hahahahaha

ozkancavus5916
08/01/2015, 20:59
Daha duzelmedi

halils2
08/01/2015, 21:37
Havalar düzelmeden zor açar kendini. Ya da kapalı otoparka gir tekiraya falan 1 2 saatte açılır.

Sonsuzluga
08/01/2015, 23:39
Aynı sorun bende de var şuan 1 e 1 antifriz yapmıştım o bile donmuş garajada giremedim önüne araba çekmişler ne zaman açılır bilmem..

KG777
09/01/2015, 10:26
Araç tam ısındığında motor sıcaklığından iç borular çözülür, ara ara silecek motorunu çalıştırıp bırakınız, borunun içerisine giren antifriz donan kısmı yavaş yavaş açacaktır.

Geçmiş olsun arkadaşlar.

aydinhakan
09/01/2015, 21:48
Ayni durum bende de var.bi zaman sonra motorun isisyla çözülüyor :)

cemdogu
09/01/2015, 21:57
suyla karıştırılmış antifirizin klasiği.antize suyla karıştırılırsa direnci düşer.hele içine rakı jb falan konulursa boşa israf için ısının daha iyi...

deponuz açıldığında tüm suyu sıkarak tahliye edin.ardından PO'dan 12Litre bidonda kırmızı antize var onu alın, doğrudan hepsini dökün.Po yoksa Shell'in mavisi de iş görür...

halils2
09/01/2015, 23:32
suyla karıştırılmış antifirizin klasiği.antize suyla karıştırılırsa direnci düşer.hele içine rakı jb falan konulursa boşa israf için ısının daha iyi...

deponuz açıldığında tüm suyu sıkarak tahliye edin.ardından PO'dan 12Litre bidonda kırmızı antize var onu alın, doğrudan hepsini dökün.Po yoksa Shell'in mavisi de iş görür...

Yok be kardeşim, son baharda antifrizli cam suyu alıp yarı yarıya su ile karıştırsa bizim burda iş görür. Tabi su -30 35 derecelik olacak. Ben her yıl bu şekilde kışı çıkarım, çok şükür şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım.

cemdogu
09/01/2015, 23:36
Yok be kardeşim, son baharda antifrizli cam suyu alıp yarı yarıya su ile karıştırsa bizim burda iş görür. Tabi su -30 35 derecelik olacak. Ben her yıl bu şekilde kışı çıkarım, çok şükür şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım.

abi vallaha benim arabanın depo konumundan mıdır nedir.geçen sene kış.her cins cam suyu kondu suyla karıştırılarak ama donuyordu meret.illa saf istiyor.yani kışın her su koymamız minimum 10 lira oluyordu.bu sene shellin birinde yazın kampanya gördük şişesi 6-7 liraya geliyordu 10 şişe aldı bizim peder de öyle yırttık baya bi :D

halils2
10/01/2015, 00:10
abi vallaha benim arabanın depo konumundan mıdır nedir.geçen sene kış.her cins cam suyu kondu suyla karıştırılarak ama donuyordu meret.illa saf istiyor.yani kışın her su koymamız minimum 10 lira oluyordu.bu sene shellin birinde yazın kampanya gördük şişesi 6-7 liraya geliyordu 10 şişe aldı bizim peder de öyle yırttık baya bi :D

Ankara çok soğuk. Suyla karıştırdın mı kurtarmaz. Burda bile bazen -10 ların üstüne çıktığında sorun oluyor. 2 sene evvel gece -16 olmuş arkadaşın demesi, lpg donmuş punto benzinde çalışıyordu sadece. Cam suyu zaten donmuş :) arabayı güneşte bırakmıştım bütün gün, anca öyle açılmıştı. Şimdi iyiyiz, evde arabada ısı sensörü olduğu ve Meteorolojiyi sürekli takip ettiğim için pek sıkıntı olmuyor arabayı işim olmasa da çalıştırıyorum işe gidip geliyorum, kullanmasam da kapılarını açıp kapatıyorum :). Sizde suyun derecesi 30larda bile olsa zaten gerçek derecede olduğunu sanmıyorum , suyla karıştırınca derecesi düşeceğinden saf kullanmak daha mantıklı. Suyu da az kullanırsan pek fazla maliyetli olmaz. Geçen ay 5 lt aldım 8tl ye 2 ye böldüm 5 liğin biri daha yeni bitti. Yarın falan tekrar bi 5 lt alacağım dursun lazım olacak, neticede kış daha bitmedi.

messi78
10/01/2015, 00:59
Bugün antifiriz eklemek için PO dan antifiriz alacaktım. Hem aracımı bu soğukta çalıştırıp test etme imkanım oldu. Antifiriz kar yağmadan ölçtürmüştüm -25 çıkmıştı herhangi bir eklemede bulunmadım. Bugün kızdırma bujisini kızdırarak ilk marşta zorlanmadan çalıştı araç. Isınması biraz zaman aldı tabi. Silecek suyunu da kış gelmeden aynı şekil boşaltıp şu beğenmediniz 5 liralık antifirizli cam suyundan alıp koydum. Bimden almıştım hemde :D Aracın camının buzları çözülmeden deniyim dedim ikiletmeden suyu sıktı :D Üstelik aracın içinde yarım litrelik su vardı baktım o donmuş cam suyu donmamış. Velhasılkelam aracı ısıttığınızda cam suyunu köküne kadar boşaltıp şu 5 liralık mavi antifirizli cam sularından koyun :D

ozkancavus5916
10/01/2015, 14:31
Arkadaslar nihayet cam suyum calisti.tekzenden 3ltre antifirizli cam suyu aldim -22ye dayanikli birde parcacidan 1lt kirmizi antifiriz aldim .cam suyumdaki suyu tamamen bosalttim .1ltrenin yarisi antifiriz koydum hazneye geri kalaninida antifirizli cam suyundan ilave ettim .0, 5litre kirmizi antifiriz cam suyunun icine ilave ettim .2tane 1ltrelik bidonlara koyup bagajs koydum .bu kis artik sorun yasamam kismetse cam suyundan

hoksi
10/01/2015, 18:31
Nazar değdi bugünde benim ki çalışmıyordu bakmadım ama antifrizli su donmamıştır muhtemelen çıkışlar falan buz tuttu.

ozkancavus5916
10/01/2015, 18:45
Antiriz katin icine

RaneZ
10/01/2015, 19:48
karışımı yarı yarıya yapın arkadaşlar.

ozkancavus5916
10/01/2015, 19:51
1ltre antifirizi 3adet 1er litre cam suyuna boldum

hoksi
10/01/2015, 20:32
Çıkışlarda buz tutmamış, içinde antifrizli su da var az önce sirke de koydum oh mis.Cacık oldu ama hala tık yok yarın sıcak su dökeceğim inada bindi iş.