PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fan sesi?

Fuzuli
27/10/2007, 12:47
Merhabalar.
Luigi'm 590km ye ulaştı sonunda..
Benim diğer Gp sahiplerine sormak istediğim şu,açıkçası bir sorun olup olmadığından da emin değilim..
Aracımı stop ettikten sonra 2-3 sn daha fan çalışıyor..
Ama gelen ses vızıltı şeklinde..
Sanki hafif bir sürtme yapıyor gibi..

Aracımın ne hararet problemi oldu,ne de motorun rahatsız edici bir sesle çalışması..
Motor soğukken 1-2 dk rolantide bekliyorum..
Kullanımla alakalı olduğunu sanmıyorum..
Araç çalışırken motor sesi fan sesini bastırdığı için zaten ses duyulmuyor..

Stop ettikten sonra bu şekilde ses duyan var mı?
Bir sorayım dedim :)

stuncar
27/10/2007, 13:54
fan sesi motor sesini bastırması gayet normal bendede aynı oluyor benim ev biraz tepede kalıyor o yokuşu çıkarken motorun harereti yükseliyor bundan dolayı fan devreye giriyor bende tam garaja giriyor oluyorum fanın durmasını beklemeden stop ediyorum fan kısa bi süre daha dönmeye devam ediyor anlıyacan bi sorun yok bide benim ölçmem lazım kaç derece fan devreye giriyor merak ettim :)

okinen_26
28/10/2007, 00:06
fanın arac stop edildikten sonra calısması normal bırsey ,,aslında aracın hararetının yuksek oldugu zamanlarda uzun yoldan gelındıgınde veya buna benzer durumlarda aracı stop etmeden rolantıde bı 1,2 dakka calıstırmakta cok buyuk fayda vardır ..sıcak olan parcalar yag ve su ıle sogur buda motor calıstıgı surece mumkundur ama yuksek hararette fan devrede ıken bırden aracı stop edıp gıtmek o parcaların kendı kendıne sogumaya bırakılması demektır buda ılerleyen zamanda buyuk sorunlar cıkartabılır