PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ham petrol fiyatları son yılların en düşük seviyesinde ama tüketiciye yansımıyor

Haberci
18/12/2014, 14:13
Ham petrol fiyatı düşse de vergiye yapılan zam çığ gibi büyüyor.
https://pbs.twimg.com/media/B5IuD8TIUAARzXL.jpg

SteinGP
18/12/2014, 14:23
Kolay mı doyurmak bunları :)

AyBEROZ
18/12/2014, 16:05
Soygun yapmaya alışmış bunlar. Hesapta millet için çalışıyorlar ya. Neyse gene sinirilerim zıpladı.

( O kadarki bir cümlede bir sürü imla hatası yaptırmış bana :D )

Arrest
18/12/2014, 16:13
Ölselerde kurtulsak :D başka çözüm yok 15 yıldır yetim hakkı kul hakkı yemedikleri şey kalmadı hala Allah cezalarını vermiyor böylelerinin(!) Tek çare paşa paşa ölmelerini beklemek kendinizi yiyip bitirmeyin

merzel
18/12/2014, 16:13
Amacim, birini ya da siyasi gorusu savunmak degil. Keske alinan vergiler bu kadar cok olmasa. Vergisiz baktigimizda tum dunya petrol fiyatlari benzin icin soyluyorum 1.60 ile 1.80 lira arasinda. Ancak ulkemizde cok fazla vergi aliniyor. Bu haberdeki kiyaslamayi yapmak için o yillardaki dolar durumuna da bakmak lazim.

Sent from my Nexus 5 using

AyBEROZ
18/12/2014, 16:25
Ölselerde kurtulsak :D başka çözüm yok 15 yıldır yetim hakkı kul hakkı yemedikleri şey kalmadı hala Allah cezalarını vermiyor böylelerinin(!) Tek çare paşa paşa ölmelerini beklemek kendinizi yiyip bitirmeyin

Allah onu ısrarlşa seçtiğimiz için bizim cezamızı mı veriyor acaba? :)

Arrest
18/12/2014, 16:42
Allah onu ısrarlşa seçtiğimiz için bizim cezamızı mı veriyor acaba? :)

O değilde bedduada işlemiyor yani

20 milyon kişi en az 5 defa beddua etse 100 milyon beddua eder adamlar beddua zırhıyla kuşanmış :D

darktiger
18/12/2014, 17:41

Allah vereceği cezayı erteleyebilir ama asla ondan kaçış yoktur. ertelemesi de belki hatalarını anlayıp doğru yola döner tövbe ederler diyedir. ama vadesi dolanın vay haline.

darktiger
18/12/2014, 17:43
Amacim, birini ya da siyasi gorusu savunmak degil. Keske alinan vergiler bu kadar cok olmasa. Vergisiz baktigimizda tum dunya petrol fiyatlari benzin icin soyluyorum 1.60 ile 1.80 lira arasinda. Ancak ulkemizde cok fazla vergi aliniyor. Bu haberdeki kiyaslamayi yapmak için o yillardaki dolar durumuna da bakmak lazim.

yüzde 100 vergi olsa bile 3.20 olması lazım. yeni indirimle 4.26 benzin şuan

merzel
18/12/2014, 19:22
yüzde 100 vergi olsa bile 3.20 olması lazım. yeni indirimle 4.26 benzin şuan
Hocam benzinde vergi 2.86 lira olmasi lazim. O degismiyor fiks.

fct1071
18/12/2014, 19:57
suriye sınırında görevliyim, burda 3,90'dan alıyorum euro dizeli, 20km ileride litresini 60-70 kuruştan satıyorlar :) adalet mi bu

cdogu
18/12/2014, 23:38
suriye sınırında görevliyim, burda 3,90'dan alıyorum euro dizeli, 20km ileride litresini 60-70 kuruştan satıyorlar :) adalet mi bu

şeytan diyor kaçak git galon galon getir,gel de küfretme..

Daha ne kadar yiyecek bu ler ben bilmiyorum. Gözleri doymadı allahın belaları....

cemdogu
19/12/2014, 01:39
vallahi tüketiciyi geç.satıcıya da yansımıyor işin kötü tarafı.petrollük sahipleri bile isyanda.benzinde zorla indirim yaptırılıyor, ama vergiden kesilmiyor.böyle olunca da işletme kendini döndürecek parayı bulamıyor.

zaten içim dışım olmuş vergi.bugün gittim sgk'ya, haberim yok 2500 lira 1,5 senelik sigorta masrafı...Ulan hizmet bile almadığım şeye para ödemek zorunda bıraklıyorum hem de en üst seviyeden.Ödememek için de devlet dairesi denen yerde 3 saatimi harcayıp, o imza bu imza, okuldan belge, şurdan kaşe almak zorunda kalıyorum.Ceza kesmeye, borç yüklemeye gelince 1 dakikada internet üzerinden borçlu çıkıyorum.Ama gel gelelim bi indirime gelince, yapacak birşey yok bu memlekette...

Taş kafayız biz taşş...

fct1071
19/12/2014, 20:36
buralarda küfredecek o kadar çok şey var ki, akar yakıt fiyatları bu listede ilk 20'ye bile giremez... :(

punto57
14/01/2015, 10:45
Norveçe gidin sizde orda çok ucuz benzin de bol

punto57
14/01/2015, 10:47
Bu forumda politika yapılıyor mu ne kadar doğru, destek siz sallamayın bari. Benzinden şikayet eden Norveçe gitsin

punto57
14/01/2015, 10:50
Sabit vergi alındığını bilmiyor musunuzda indirim yansıma dı diyorsunuz Almanya dahil tüm dünya benzinden alınan vergiye zam yaptı. Ve şu anda Avrupa ile aramazda nerdeyse fark kalmadı,. Önceden onlar 1 dolara depoda doldururken biz iki dolara depo dolduruyorduk. Bunuda yaz Sebastiyan

punto57
14/01/2015, 10:52
Petrol 148 dolarken kur ne kadar dı onu da yazın şu anda kur 2.30 çabulculardan sonra kur fırladı hatırlayın. O zaman kurlar 1.20 seviyesindeydi onuda yazsana sebastiyan

punto57
14/01/2015, 10:54

Ülkemizde artık fazla vergi alınmıyor, ne yazık ki

messi78
14/01/2015, 11:01
Bu da mı gol değil @punto57

Türkmenistan'da benzine rekor zam - Hürriyet EKONOMİ (https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/27876918.asp)

punto57
14/01/2015, 11:03

Türkmenistan'da benzine rekor zam - Hürriyet EKONOMİ (https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/27876918.asp)
Bkz Norveç, Türkmenistan mantıklı örnek değil, ıraktada çok ucuz falan filan

ozkancavus5916
14/01/2015, 11:03
sen 1 dolara kaç ltre mazot alıyosun

punto57
14/01/2015, 11:06

O ülkelerde Türkmenistan gibi ekonomi oluşmasın diye benzin bedava dağıtılıyor, halk tembelleştiriliyor, Rusya o zaman doğalngaz bedava olmalıydı, dağ da ot bitiyor bitki çayları bedava olsun falan filan. Norveç petrol zengini Avrupadaki en pahalı yakıt orda adamlar fon kurmuş onla ,. Ve mikro ekonomik dengeler gözetiliyor

messi78
14/01/2015, 11:08
Bu da var daha detaylı... Üstelik Irak, Azerbaycan ve Arap ülkeleri yanı başında kardeş.

Dünyada benzin fiyatları, 12-Ocak-2015 | GlobalPetrolPrices.com (https://tr.globalpetrolprices.com/gasoline_prices/)

Rusya 0.57$ , ABD 0.64$ , İsviçre 1.03$, İspanya 1.34$, Bulgaristan 1.20$

punto57
14/01/2015, 11:11
sen 1 dolara kaç ltre mazot alıyosun
Kaç litre alabiliyorsam o kadar alabiliyorum. Türkiye'de ne yazık ki belirli bir vergi var onun üzerine konuyor fiyat. Doğrudan vergilendirne uygulanıyor. Mantıklı mı tartışılır. Bundan 7 sene önce almanyada 50 sent ti mazot şimdi kaç para biliyor musunuz, Dünya 2008 krizini yaşadı bu sebepten akar yakıta vergilendirme ötv üzerinden her yerde. Oransal olarak Türkiye'de akaryakıt ucuzladı.

ozkancavus5916
14/01/2015, 11:12
işıd olmasa ucuzluyacagı yok

messi78
14/01/2015, 11:13
Bkz Norveç, Türkmenistan mantıklı örnek değil, ıraktada çok ucuz falan filan

Senin kendini Norveçle kıyaslaman için Norveç ile GSMH ve kişi başına düşen milli gelirinin eşit olması gerekli. Kıyaslamayı doğru yapman için bu verileri baz alman lazım. Norveç GSYİH bakımından dünyanın ilk 5 ülkesinden biri :)

Not: İktisat mezunuyum :)

darktiger
14/01/2015, 11:16
Bu forumda politika yapılıyor mu ne kadar doğru, destek siz sallamayın bari. Benzinden şikayet eden Norveçe gitsin

Küfür ve hakaret olmadıkça tabiki politikada yapılır eleştiride. insanın olduğu heryerde politika olur. ayrıca her şikayet ettiğimiz şey yüzünden vatanı terk edecek değiliz heralde. norveç dediğiniz yer yılın 9 ayı karlar altında olan hçbir şeyin yetişmediği bir iklime sahip bir ülke. bizim yanıbaşımızda rafine dilen bir benzinin bizden pahalı olması gayet normal norveçte. Almanya da 1.5 dolar seviyesinde benzin ama adamların hayat standartlarıda ona göre.

punto57
14/01/2015, 11:30
Senin kendini Norveçle kıyaslaman için Norveç ile GSMH ve kişi başına düşen milli gelirinin eşit olması gerekli. Kıyaslamayı doğru yapman için bu verileri baz alman lazım. Norveç GSYİH bakımından dünyanın ilk 5 ülkesinden biri :)

Not: İktisat mezunuyum :)
Norveçle karşılaştırırım. İktisat mezunuysan bilmen lazım. O zaman Norveçin kuzey yarım küredeki en büyük petrol üreticilerinden olduğunu ve diesel fiyatı şu an tr de 1.57 usd. Norveçte 1.66 usd, maltada 1.60 usd. Ruanda da 1.51 usd. Uruguayda 1.50 usd. Slovakyada 1.43 usd çek cumhuriyetinde aynı, nerdeyse 1.38 usd. İngiltere'de 1.77 usd.

Türkiye'de dünyanın en pahalı yakıtı yok artık. Bu bir.

Türkiye'de kaçak vergi oranı ne kadar.

Türkiye'de ki yakıtın fiyatı uluslararası fiyat neyse o, üç aşağı beş yukarı. Burda ne yazık ki kur kötü oldu. Yani fiyatlar uydurma değil. Rasyonel.

messi78
14/01/2015, 11:40
Norveçle karşılaştırırım. İktisat mezunuysan bilmen lazım. O zaman Norveçin kuzey yarım küredeki en büyük petrol üreticilerinden olduğunu ve diesel fiyatı şu an tr de 1.57 usd. Norveçte 1.66 usd, maltada 1.60 usd. Ruanda da 1.51 usd. Uruguayda 1.50 usd. Slovakyada 1.43 usd çek cumhuriyetinde aynı, nerdeyse 1.38 usd. İngiltere'de 1.77 usd.

Türkiye'de ki yakıtın fiyatı uluslararası fiyat neyse o, üç aşağı beş yukarı. Burda ne yazık ki kur kötü oldu. Yani fiyatlar uydurma değil. Rasyonel.

Yahu kardeşim ben Norveçte petrol ucuza satılıyor dedim mi ? Söylemlerimi iyi incele. Al sana 2011 verileri GSYİH listesi.

Ülkelerin kişi başına GSYİH'ya (nominal) göre sıralanışı - Vikipedi (https://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%9Clkelerin_ki%C5%9Fi_ba%C5%9F%C4%B1na_GSY%C4%B 0H'ya_(nominal)_g%C3%B6re_s%C4%B1ralan%C4%B1%C5%9F %C4%B1)

Norveç kabaca 96.000 $
Türkiye kabaca 10.000 $

Yani Norveçlinin alım gücü senin tam 9 KATIN! Yani sen aldığın maaşla 1 depo benzin doldururken elin Norveçlisi 9 depo dolduruyor hemde aynı fiyata! Bu bağlamda konuya vakıf olursan sevinirim.

halils2
14/01/2015, 11:41

Sen ve senin gibi düşünenlerde şu ülkeyi terk etse de kafamızı dinlesek. Sanki bolluk içinde yaşıyor herkes de akaryakıtı savunuyorsun. Adamların gelir düzeyleri bizden kat kat fazla sen kalkmış akaryakıt norveçte en pahalı diyorsun. Bugün bu ülkede emekliye 650 tl maaş ödenirken milletvekili maaşlarına 700 tl zam yapılıyor. Asgari ücretten fazla kazanıyorsun diye kesinti yapılıyor senin savunduğun politikaya bak. Parayı kolay kazandığın belli bu kadar bol keseden konuştuğuna göre.

punto57
14/01/2015, 11:45
Benzin fiyatı ingilterede 2002 yılında 1.04 usd miş İsveçte 0.90 usdymiş. ALMANYA DA İSE 0.90 USDmiş. Türkiye'de ise benzinin fiyatı 0.98 seviyelerinde idi. TÜRKİYE'DE YAPILAN ONCA VERGİ ZAMMINA RAĞMEN ORANSAL OLARAK BENZİNİN FİYATI EN AZ ARTAN ÜLKE

punto57
14/01/2015, 11:57
Sen ve senin gibi düşünenlerde şu ülkeyi terk etse de kafamızı dinlesek. Sanki bolluk içinde yaşıyor herkes de akaryakıtı savunuyorsun. Adamların gelir düzeyleri bizden kat kat fazla sen kalkmış akaryakıt norveçte en pahalı diyorsun. Bugün bu ülkede emekliye 650 tl maaş ödenirken milletvekili maaşlarına 700 tl zam yapılıyor. Asgari ücretten fazla kazanıyorsun diye kesinti yapılıyor senin savunduğun politikaya bak. Parayı kolay kazandığın belli bu kadar bol keseden konuştuğuna göre.
Sen emekli maaşının kaç para olduğunu bilmiyon her halde. Ülke de ben ve benim gibiler ülkeden gitsin mi,? Kardeşim açıklamada yetmiyor mu sana. Hükümet benzini bedava mı dağıtsın amerikadaki gibi sübvanse mi etsin. İktisat mezunusun ama muhasebecisin her hal, kamu yönetimi mezunuyum ben Norveç ve abd dahil 40 ülke de bulundum memleketi terk etrim vaktinde 3 yıl Avustralya da yaşadım. Orda mazot benzinden pahalıdır oda ilginç, Almanyada bile mazot yeri gelir benzinden pahalı olur. Umarım gördüğün en uzak yer yandaki masa değildir. İktisat okumak, bir şey vermez adama keynes öldü, daha dinamik şeyler var ortada Yunanistan var bat mış, orda bile mazot 1.30, herkes vergisini tam ver se böyle olmaz o zamanda en fazla 1.35 olacak. Kur farkı var. Makaadın hükümete... ok atmaksa onu ben söyleyim. Doğru yerden gir. Benzin karşılaştırması yanlış. Hükümet kazanır oranlar ortada. Dünya daki oranlar ortada. Mazot enflasyon dan az artmış. Kur bazında. Hükümet e ok atcaksan. Yapılmayan yollardan, istanbukdaki trafikten at. Mantıklı ol benim güzel iktisatçı kardeşim, abim. Türkmenistanı örnek verme adam norveçi örnek verir. Gelir deme ruanda var, çek Cumhuriyeti var. Slovakya var. Ben grup kurdum İstanbul trafiğe isyan diye. İsyan eden bir benim yani.

punto57
14/01/2015, 12:03
Küfür ve hakaret olmadıkça tabiki politikada yapılır eleştiride. insanın olduğu heryerde politika olur. ayrıca her şikayet ettiğimiz şey yüzünden vatanı terk edecek değiliz heralde. norveç dediğiniz yer yılın 9 ayı karlar altında olan hçbir şeyin yetişmediği bir iklime sahip bir ülke. bizim yanıbaşımızda rafine dilen bir benzinin bizden pahalı olması gayet normal norveçte. Almanya da 1.5 dolar seviyesinde benzin ama adamların hayat standartlarıda ona göre.
Norveçte bir şey yetişmediğini kim söyledi, orda frambuaz bilen yetişiyor. Dünyanın en büyük balık ihracatçısı

halils2
14/01/2015, 12:06
Sen emekli maaşının kaç para olduğunu bilmiyon her halde. Ülke de ben ve benim gibiler ülkeden gitsin mi,? Kardeşim açıklamada yetmiyor mu sana. Hükümet benzini bedava mı dağıtsın amerikadaki gibi sübvanse mi etsin. İktisat mezunusun ama muhasebecisin her hal, kamu yönetimi mezunuyum ben Norveç ve abd dahil 40 ülke de bulundum memleketi terk etrim vaktinde 3 yıl Avustralya da yaşadım. Orda mazot benzinden pahalıdır oda ilginç, Almanyada bile mazot yeri gelir benzinden pahalı olur. Umarım gördüğün en uzak yer yandaki masa değildir. İktisat okumak, bir şey vermez adama keynes öldü, daha dinamik şeyler var ortada Yunanistan var bat mış, orda bile mazot 1.30, herkes vergisini tam ver se böyle olmaz o zamanda en fazla 1.35 olacak. Kur farkı var. Makaadın hükümete... ok atmaksa onu ben söyleyim. Doğru yerden gir. Benzin karşılaştırması yanlış. Hükümet kazanır oranlar ortada. Dünya daki oranlar ortada. Mazot enflasyon dan az artmış. Kur bazında. Hükümet e ok atcaksan. Yapılmayan yollardan, istanbukdaki trafikten at. Mantıklı ol benim güzel iktisatçı kardeşim, abim. Türkmenistanı örnek verme adam norveçi örnek verir. Gelir deme ruanda var, çek Cumhuriyeti var. Slovakya var. Ben grup kurdum İstanbul trafiğe isyan diye. İsyan eden bir benim yani.

Atatürk hükümetinden sonra hiç bir tanesini tutmuyorum ben merak etme senin gibi yanlı değilim ben ;) Bu arada söylesene bu ülkede emekli maaşı kaç para vekil maaşlarını değil ama emekliye bağlananı söyle olur mu? Bu arada ben iktisatçı değilim elektrikçiyim.

punto57
14/01/2015, 12:07

Norveçe iki üç kez gittim bir başından bir başına dolaştım. Et ve süt Türkiye'den ucuz neden se bunu eleştirin abicim, onlarda devletin vergisi de yok. Mazot yanlış. Türkiyedeki penirin kilosu norveçle nasıl aynı olur hadi onu tartışalım, kaşar hollanda da daha ucuz hem orlarda hiç bir şey yetişmiyor. Bu ürünler bu kadar pahalı satılırken burda kimae doğru düzgün vergi vermiyor, sonra tabii gsyih düşük çıkar.

halils2
14/01/2015, 12:12
Norveçe iki üç kez gittim bir başından bir başına dolaştım. Et ve süt Türkiye'den ucuz neden se bunu eleştirin abicim, onlarda devletin vergisi de yok. Mazot yanlış. Türkiyedeki penirin kilosu norveçle nasıl aynı olur hadi onu tartışalım, kaşar hollanda da daha ucuz hem orlarda hiç bir şey yetişmiyor. Bu ürünler bu kadar pahalı satılırken burda kimae doğru düzgün vergi vermiyor, sonra tabii gsyih düşük çıkar.

Şükrü Bey taş yerine kafayı kırdınız galiba kendi kendinize cevap vermeye başlamışsınız :D

punto57
14/01/2015, 12:13
Atatürk hükümetinden sonra hiç bir tanesini tutmuyorum ben merak etme senin gibi yanlı değilim ben ;) Bu arada söylesene bu ülkede emekli maaşı kaç para vekil maaşlarını değil ama emekliye bağlananı söyle olur mu? Bu arada ben iktisatçı değilim elektrikçiyim.
Ben yanlı değilim kardeşim Sen hala Atatürk'e oy veriyorsan yapacak bir şey yok. Gelip yönetemez eldekilerle idare edecez. Mazot fiyatının eleştirilmesi kaygan zemin muallak. Tüsiad üyelerinin ürettiği peynirin fiyatını tartışalım. Ki problemi çözelim sorum şu Türkiye'de üretilen peynir Hollandadan nasıl pahalı olur. Yada diğer ürünler gelir seviyemiz belli dediğine katılıyorum orda, ama Türkiye'de kaçak vergi oranı yüksek. Mantıklı zemin bulunursa, mantıklı muhalefet olursa her zaman vatandaş kazanır. Ben muhalefetin hükümeti doğru yerden eleştirmesini istiyorum ki vatandaş olarak ben kazanayım. Yoksa hükümetin yanlışı çok. Hemde çok. Muhalefetin yanlışı daha. Çok ona yanarım. Et fiyatlarını tüsiaddan dolayo eleştiremeyen bir muhalalefet neye yarar. Dünyanın en pahalı peynirini yiyoruz migrosta satılan domates Almanya dan pahalı orda üstünde birde anlatya yazar.

punto57
14/01/2015, 12:19
Şükrü Bey taş yerine kafayı kırdınız galiba kendi kendinize cevap vermeye başlamışsınız :D
Seçim hatası, siz umarım dediğimi anladınız hümetin yakıt konusunda kendini başarılı gösterme imkanı var, emin olun, şu zamana kadar hiç bir hükümet mazotta indirim yapmıyordu, bu bile vatandaşın gözünü boyar. Ama fiyatlandırma konusunda onca tekel var, dönem dönem tekel olan ürünlerde acaip fiyat koyuyorlar, susam, salatalık. filan.

halils2
14/01/2015, 12:29
Ben yanlı değilim kardeşim Sen hala Atatürk'e oy veriyorsan yapacak bir şey yok. Gelip yönetemez eldekilerle idare edecez. Mazot fiyatının eleştirilmesi kaygan zemin muallak. Tüsiad üyelerinin ürettiği peynirin fiyatını tartışalım. Ki problemi çözelim sorum şu Türkiye'de üretilen peynir Hollandadan nasıl pahalı olur. Yada diğer ürünler gelir seviyemiz belli dediğine katılıyorum orda, ama Türkiye'de kaçak vergi oranı yüksek. Mantıklı zemin bulunursa, mantıklı muhalefet olursa her zaman vatandaş kazanır. Ben muhalefetin hükümeti doğru yerden eleştirmesini istiyorum ki vatandaş olarak ben kazanayım. Yoksa hükümetin yanlışı çok. Hemde çok. Muhalefetin yanlışı daha. Çok ona yanarım. Et fiyatlarını tüsiaddan dolayo eleştiremeyen bir muhalalefet neye yarar. Dünyanın en pahalı peynirini yiyoruz migrosta satılan domates Almanya dan pahalı orda üstünde birde anlatya yazar.

Atatürk konusunda ne demek istediğimi ya anlamadın ya da işine gelmiyor. Muhalefeti tutmuyorum ama benim rahat ferah geçinebilmem için iktidarın beni düşünmesi gerek muhalefetin değil. Ama sağ olsun düşünüyorlar işte: Türkiyede üretilip ihtac edilen her şey ama her şey dışarı 1. kalitede ve ucuza satılıyorken yurt pazarına 2. hatta 3. kalite yurtdışına giden fiyatlardan pahalıya veriliyor. Amasyada toplanan 2 yumruk büyüklüğündeki elmalardan ben yurt pazarına hiç girdiğini görmedim, ya da boğazlardan geçen veya geçmeyip milyon dolarlar verip yat alan marinada bekleyen zengin yatlarına satılan akaryakıtın litresi 2 tlyi bile bulmuyor. daha 2 gün önce tv de haber oldu : mandalina bahçede 25 kr tezgahta 2 tl diye. üreticinin canı çıkıyor mal üretip para kazansın diye arada toptancılar parayı kırıyor. Vatandaş da üretici de eziyet çekiyor. Bunları muhalefet mi düzenleyecek yoksa hükümet mi? İktidar beni düşünerek çalışmıyorsa buna muhalefet nasıl engel olsun? Sorularıma cevap verip zahmet etmeyin zaten ben sorularımın cevaplarını biliyorum, o yüzden hiç boşuna tartışma konusu oluşturmayalım. Size iyi günler diler savunma ya da eleştiri yaparken elinizi vicdanınıza koyu konuşmanızı umarım.

arenas
14/01/2015, 12:29
Yemin hammaddesini hatta samanı bile ithal edersen,hayvansal her ürünü pahalı yersin

Sent from my iPhone using

punto57
14/01/2015, 12:34
Kim ithal ediyor hükümet mi? Özel sektör mü? Yoksa ortada birilerinin samanı pahalı satma hevesi mi var. Bu limonda da oldu.

punto57
14/01/2015, 12:38
Cevap vermeme gerek yok sen herhalde Özel sektörün fiyatlar ile oynamasından epey bıkmışsın. Hal yöneticileri ve aradaki aracılar seni kızdırmış.

Ayrıca gemilere yapkşan ötv indirimi neden sorun, tüm dünyada deniz ulaşımından vergi ayrıcalıkşarı var

punto57
14/01/2015, 12:55
A

punto57
14/01/2015, 12:57
Atatürk konusunda ne demek istediğimi ya anlamadın ya da işine gelmiyor. Muhalefeti tutmuyorum ama benim rahat ferah geçinebilmem için iktidarın beni düşünmesi gerek muhalefetin değil. Ama sağ olsun düşünüyorlar işte: Türkiyede üretilip ihtac edilen her şey ama her şey dışarı 1. kalitede ve ucuza satılıyorken yurt pazarına 2. hatta 3. kalite yurtdışına giden fiyatlardan pahalıya veriliyor. Amasyada toplanan 2 yumruk büyüklüğündeki elmalardan ben yurt pazarına hiç girdiğini görmedim, ya da boğazlardan geçen veya geçmeyip milyon dolarlar verip yat alan marinada bekleyen zengin yatlarına satılan akaryakıtın litresi 2 tlyi bile bulmuyor. daha 2 gün önce tv de haber oldu : mandalina bahçede 25 kr tezgahta 2 tl diye. üreticinin canı çıkıyor mal üretip para kazansın diye arada toptancılar parayı kırıyor. Vatandaş da üretici de eziyet çekiyor. Bunları muhalefet mi düzenleyecek yoksa hükümet mi? İktidar beni düşünerek çalışmıyorsa buna muhalefet nasıl engel olsun? Sorularıma cevap verip zahmet etmeyin zaten ben sorularımın cevaplarını biliyorum, o yüzden hiç boşuna tartışma konusu oluşturmayalım. Size iyi günler diler savunma ya da eleştiri yaparken elinizi vicdanınıza koyu konuşmanızı umarım.
Atatürk konusunda dediğinizi gayet iyi anlıyorum, ama sene 2015 ve Atatürk'ün kurduğu bir parti yada oluşum olmadığından şu anda ne yazık ki Atatürk'ün üzerinden yapılan konuşmalara iyi niyet temennisiyle bakabiliyorum. Sonuçta menderes ve bayarda chpli idi,<br/>

halils2
14/01/2015, 13:05
Cevap vermeme gerek yok sen herhalde Özel sektörün fiyatlar ile oynamasından epey bıkmışsın. Hal yöneticileri ve aradaki aracılar seni kızdırmış.

Ayrıca gemilere yapkşan ötv indirimi neden sorun, tüm dünyada deniz ulaşımından vergi ayrıcalıkşarı var

Türkiye'de yaşayıp milyon dolarlık yatlarla gezenler kısmını atlamışsın ;). Ama tabi onlar da deniz ulaşımına tabi.

punto57
14/01/2015, 13:49
Yat kulanan holywood yıldızları zenfinler para harcamaya gelmesin di mi ülkeye, sırf avantajlı vergi için lüka tükerimde millet Türkiye ye geliyor. Yeni Zelanda hobbit filmi için işçi yasasında değişiklik yaptı. Ülke truzimden para kazanaın diye. Geniş düşünelim hemşerim, sen sanıyon ki zenginler için, ama oluşan sektörle kaç kişi ekmek yiyor. Balıkçı tekneleride zaten uçuyor onları da say. Balıkçılar ötv ödesin de

messi78
14/01/2015, 13:53

Sen halil beyle beni karıştırmışsın galiba iktsatçıyım diyen benim. Muhasebeci değilim ancak bir muhasebeci de iktisat bilimiyle ilgilenebilir iyi bir iktisatçı veya ekonomi uzmanı olabilir. Hükümet benzini bedava dağıtsın demiyor arkadaşlar sadece vergi yükünü hafifletsin demekteler sen işi tamamiyle demogoji yaparak dağıtmaya çalışıyorsun lafları çarpıtıyorsun kardeş. Senin yurtdışını gezip görmen iyi birşey kendi adına sevindirici ancak bunun sana kattığı değerler(sadece bu konu için) SIFIR! Bak sana bir veri daha vereceğim iyi bak ama mazot o verdiğin ülkelerde daha mı ucuz iyi incele :)

Buyrun link : Dünyada dizel fiyatları, 12-Ocak-2015 | GlobalPetrolPrices.com (https://tr.globalpetrolprices.com/diesel_prices/)

Ayrıca Yunanistan'ın battığı falan yok. Yunanistan bir Avrupa birliği üyesidir ve Avrupa birliği fonundan faydalanmaktadır. Avrupalıların krizde olan ülkeler için ne kadar para ayırdığını söylesem dudağın uçuklar güzel kardeşim. Ama açıklamayacağım az öncede yazdığım gibi boşa konuşmaktayım :) Benim Türkmenistan örneğini bile neden verdiğimi anlamamışsın helal olsun. Körfez ülkelerine bu kadar yakın olmamıza rağmen vergi yükünü en ağır çeken ülkelerden biriyiz. Bak sana Enerji Bakanımız Sayın Taner Yıldız Beyin açıkladığı verileri paylaşayım biraz oku buyrun link : Akaryakıttaki vergi oranı bakın ne kadar? haberi (https://www.internethaber.com/taner-mazot--640631h.htm?interstitial=true)

Diyor ki 100 liralık benzinin 60 TL si vergi !

Bu arada Sayın Ali Babacan'ın uyguladığı ekonomide istikrar politikasını sonuna kadar desteklediğimi de eklemek istiyorum. Büyüme sadece inşaatla değil sanayii yatırımları ile olmalı diyor.

halils2
14/01/2015, 14:11
Sen halil beyle beni karıştırmışsın galiba iktsatçıyım diyen benim. Muhasebeci değilim ancak bir muhasebeci de iktisat bilimiyle ilgilenebilir iyi bir iktisatçı veya ekonomi uzmanı olabilir. Hükümet benzini bedava dağıtsın demiyor arkadaşlar sadece vergi yükünü hafifletsin demekteler sen işi tamamiyle demogoji yaparak dağıtmaya çalışıyorsun lafları çarpıtıyorsun kardeş. Senin yurtdışını gezip görmen iyi birşey kendi adına sevindirici ancak bunun sana kattığı değerler(sadece bu konu için) SIFIR! Bak sana bir veri daha vereceğim iyi bak ama mazot o verdiğin ülkelerde daha mı ucuz iyi incele :)

Buyrun link : Dünyada dizel fiyatları, 12-Ocak-2015 | GlobalPetrolPrices.com (https://tr.globalpetrolprices.com/diesel_prices/)

Ayrıca Yunanistan'ın battığı falan yok. Yunanistan bir Avrupa birliği üyesidir ve Avrupa birliği fonundan faydalanmaktadır. Avrupalıların krizde olan ülkeler için ne kadar para ayırdığını söylesem dudağın uçuklar güzel kardeşim. Ama açıklamayacağım az öncede yazdığım gibi boşa konuşmaktayım :) Benim Türkmenistan örneğini bile neden verdiğimi anlamamışsın helal olsun. Körfez ülkelerine bu kadar yakın olmamıza rağmen vergi yükünü en ağır çeken ülkelerden biriyiz. Bak sana Enerji Bakanımız Sayın Taner Yıldız Beyin açıkladığı verileri paylaşayım biraz oku buyrun link : Akaryakıttaki vergi oranı bakın ne kadar? haberi (https://www.internethaber.com/taner-mazot--640631h.htm?interstitial=true)

Bu arada Sayın Ali Babacan'ın uyguladığı ekonomide istikrar politikasını sonuna kadar desteklediğimi de eklemek istiyorum. Büyüme sadece inşaatla değil sanayii yatırımları ile olmalı diyor.

Olmamış şimdi 9 uncu sıraya gerilemişiz hiç bize yakışıyor mu pahalılıkta 1. Sıradan 9 a düşmek.

punto57
14/01/2015, 14:32

Kendinle tezatsın hoca körfeze yakın olunca bize bedava mı veriyorlar gazı, petrolü, şimdi onu söyle bizim dış ticaret açığımızın en büyük kalemi mi bu, ve onun cari açığa etkilerini düşün, hesapla konması gereken vergiyi düşün, bunun ekonomiye negatif etkilerini nasıl azaltırız o soru, ve cevabı vergilendirerek,

Kontrol ederek,

Şimdi iktisat okumuşsun ama boşa okumuşsun,

Ne makro mikro dengesi, ne cari açık, ne enfalsyonel baskı, arz talepi geçtim. Yakıta olan talepin çokluğu tüketime etkileri, ve istanbul trafiği, ve sürdürülebilir dış borç, bunların hepsinin akaryakıtın üzerinde etkisi var.

Gelirden bahsediyoruz Avrupa'dan üç kat pahalı arabalara binip, yahu yakıt niye avrupadan daha ucuz değil diye kızıyoruz.

Sonuçta elbette ucuz yakıtı bende isterim ama durum böyleyken böyle. Benim merak ettiğim Merkel benzine koyduğu vergileri neden azaltmadı! Kadın Bizim hükümettwn daha fazla vergi koymuş neden acaba, yunanistan'ı desteklemek için mi. Yunanistan batmadı değil mi? Batmadı batmadı. Ben Yunanistan'a 18 19 jantlar satardım, Mercedes Bmw jantları 10 sene önceki yunanistan Almanya ise şu anki yunanistan romanyadır. Ama işte forum ekranından ben boşa gezmişim diyebiliyorsun, terbiyesizce insanları ülkeden kovuyorsunuz.
Ben ekonomide, bilgisayarda, vs vs okudum, hani sen iktisatçısın ya. Ben o arada ne oluyorum merak ettim.
Benim dikkat çekmek istediğim vergi sathı boyunca indirimler geliyor, icabında üreticiler baskı altında tutuluyor ama şu anın şartlarında dramatik bir düşüş keşke olsa, ama olamıyor.

Kur ve uluslararası durum düşünülmeden yapılan paylaşımları çürütmek herhalde öyle paylaşımları yapmak kadar özgürlük dahilinde.

Evet kur 1.20 iken petrol 150 dolardı. Şimdi kur 2.30 ve petrol 50 dolar civarı. Bunu altına yazmak bile edeptir.
Çıkın bi hava alın, oksijen iyi gelir.
Not=Avrupadaki kriz ve Çin yüzünden işini kaybetmiş biriyim ben

punto57
14/01/2015, 14:41
Kriz yüzünden çoğu Avruğa ülkesşnde Kdv yüzde 15 ten yüzde 25 e çıktı, bunudanyaz sebastiyan

mrbleeeed
14/01/2015, 15:22
punto57 ne saçmalamış bu kadar?

dünyada varili 110 dolardan 50 dolara gerileyen petrol - %55 düşüş
dolardaki %15lik artışı zarar kaydedip bakarsak - %47 düşüş
ülkemizde litresi 5.10 TL'den 4,17 ye gerileyen benzin - %18 indirim

devletimiz varolsun

çapulculardan önce doların 1.20 olduğunu iddia eden adam.
1.80 di o zaman dolar. geziden sonra 1.90 oldu.
2.30 olmasını sağlayan üzerinden 1.5 sene geçmesine rağmen mi çapulcular.
beyin var akıl yok yemin ederim.

Güncel Dolar Kuru ve Alış-Satış Verileri - Doviz.com (https://kur.doviz.com/ser-piyasa/amerikan-dolari)

6 sene önce bile 1.20de değildi dolar.

diğer ülkelerde petrol fiyatları biraz fazlalaşmış olabilir, bizde zate kol gibi olduğu gerçeğini değiştirmiyor bu.
2 sene önce zaten bizde de zam yapıldı.

punto57
14/01/2015, 19:44
punto57 ne saçmalamış bu kadar?

dünyada varili 110 dolardan 50 dolara gerileyen petrol - %55 düşüş
dolardaki %15lik artışı zarar kaydedip bakarsak - %47 düşüş
ülkemizde litresi 5.10 TL'den 4,17 ye gerileyen benzin - %18 indirim

devletimiz varolsun

çapulculardan önce doların 1.20 olduğunu iddia eden adam.
1.80 di o zaman dolar. geziden sonra 1.90 oldu.
2.30 olmasını sağlayan üzerinden 1.5 sene geçmesine rağmen mi çapulcular.
beyin var akıl yok yemin ederim.

Güncel Dolar Kuru ve Alış-Satış Verileri - Doviz.com (https://kur.doviz.com/ser-piyasa/amerikan-dolari)

6 sene önce bile 1.20de değildi dolar.

diğer ülkelerde petrol fiyatları biraz fazlalaşmış olabilir, bizde zate kol gibi olduğu gerçeğini değiştirmiyor bu.
2 sene önce zaten bizde de zam yapıldı.
Bana beyin yok diyen Beyinsiz arkadaşım benim geziden sonraki artışı hesaplasana. Yuvarlak söylendi o anlama kabiliyetin mi yok.

2001 kur 1.251
2002 kur 1573
2003 kur 1.402
2004 kur 1.466
2005 kur 1.33
2006 kur 1.56
2007 kur 1.29
2008 kur 1.23
2009 kur 1.52
2010 kur 1.57
2011 kur 1.60
2012 kur 1.80
2013 kur 1.92
2014 kur 2.17
2015 kur 2.30 civarı

Şimdi de benzin fiyatı ve varil fiyatındaki farklarada baktın mı?

GPEMREE
14/01/2015, 20:47
Seviyemizi bozmayalim arkadaslar yakismiyor bize lutfen...

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

marineros
14/01/2015, 20:48
Sarıklı hoca medresede ders anlatırken, genç mollalardan biri parmak kaldırmış:
-"Susadım hocam!"
Hoca sinirlenmiş:
-"Öyle denmez... Derûnum âteş-i nâr ile püryân idigünden, bir kadeh lebrîz âb-ı hoşgüvâr, nûş eyleyerek, teskîn-i âteş ve bu sûret ile iktisâb- ı ferâh-ı bî-şumâr eylemeliyim... demeliydin... Cahiller gibi susadım, demek olur mu?"
Aradan zaman geçmiş, bir gün sınıftaki mangaldan sıçrayan bir kıvılcım, gelip hoca efendinin sarığının kıvrımına girmiş...
Genç molla hemen parmağını kaldırmış:
"Ey hâce-i bî-misâl, v'ey üstâd-ı zî-kemâl, bu şâkird-i pür-ihmâl, şol vechile arz-ı hâl eyler ki; bu hikmet-i müte’âl, nâr-ı mangaldan bir şerâre-i cevvâl pertâb ile ser-i âliyyü’l âlinizdeki sarığı iş'âl eylemiştir."
Hoca, elini sarığına atar atmaz, sarık tutuşur, hemen pencereden fırlatır:
-"Bre mel'un, sarığın tutuştu desene!"
Genç molla da:
-"Aman hocam, cahiller gibi, yandı, tutuştu denir mi?"

Şükrü bey,yaşım 31 ve 18 yaşından beri denizciyim.makine teknisyeniyim.gemideki adım çarkçıdır.son altı yıldır yatlarda çalışmaktayım ve öncesi ticari gemilerde çalıştım.ben de Bulgaristan,Romanya,Moldovya,Rusya,Gürcistan,Suriy e,Lübnan,İsrail,Mısır,Kıbrıs,Libya,İtalya,İspanya, Yunanistan(ve adaları)Fransa,Singapur,Vietnam,Çin gibi ülkelere ve bunların birçok şehrine gittim,eşim de yabancı aynı zamanda.avrupa da hiç almadıysam 120 tonun üzerinde euro dizel almışımdır.ötv olayında eğer siz transit geçerseniz size piyasanın altına yakıt verirler.yoksa dolma gibi oyarlar adamı.
Yazmışsınız çizmişsiniz ama siz gireni çıkanı söylememişsiniz.ben bana giren paraya bakarım.asfalt parası bile artık vatandaşın cebinde.bu fıkra da size gelsin.

halils2
14/01/2015, 20:55
Boşuna uğraşmayın arkadaşlar bu vatandaşın kafası değişmez. Zaten zihniyeti belli bunun fıtratında anlamamak var. hiç parmaklarınızı yormayın.

punto57
14/01/2015, 22:41
Seviyemizi bozmayalim arkadaslar yakismiyor bize lutfen...

Seviyeyi bozanlar belli üstad biri memleket ten git dedi. Biri beyinsiz dedi,

Çıkıp bazılarıda yorumu okumadan terbiyesizlik edene destek çıktı.

Kardeşim sizle aynı fikir de olmak zorundamıyım.

Bu forum böyleyse kusura bakmayın ama saçmalık.

punto57
14/01/2015, 22:44
Sarıklı hoca medresede ders anlatırken, genç mollalardan biri parmak kaldırmış:
-"Susadım hocam!"
Hoca sinirlenmiş:
-"Öyle denmez... Derûnum âteş-i nâr ile püryân idigünden, bir kadeh lebrîz âb-ı hoşgüvâr, nûş eyleyerek, teskîn-i âteş ve bu sûret ile iktisâb- ı ferâh-ı bî-şumâr eylemeliyim... demeliydin... Cahiller gibi susadım, demek olur mu?"
Aradan zaman geçmiş, bir gün sınıftaki mangaldan sıçrayan bir kıvılcım, gelip hoca efendinin sarığının kıvrımına girmiş...
Genç molla hemen parmağını kaldırmış:
"Ey hâce-i bî-misâl, v'ey üstâd-ı zî-kemâl, bu şâkird-i pür-ihmâl, şol vechile arz-ı hâl eyler ki; bu hikmet-i müte’âl, nâr-ı mangaldan bir şerâre-i cevvâl pertâb ile ser-i âliyyü’l âlinizdeki sarığı iş'âl eylemiştir."
Hoca, elini sarığına atar atmaz, sarık tutuşur, hemen pencereden fırlatır:
-"Bre mel'un, sarığın tutuştu desene!"
Genç molla da:
-"Aman hocam, cahiller gibi, yandı, tutuştu denir mi?"

Şükrü bey,yaşım 31 ve 18 yaşından beri denizciyim.makine teknisyeniyim.gemideki adım çarkçıdır.son altı yıldır yatlarda çalışmaktayım ve öncesi ticari gemilerde çalıştım.ben de Bulgaristan,Romanya,Moldovya,Rusya,Gürcistan,Suriy e,Lübnan,İsrail,Mısır,Kıbrıs,Libya,İtalya,İspanya, Yunanistan(ve adaları)Fransa,Singapur,Vietnam,Çin gibi ülkelere ve bunların birçok şehrine gittim,eşim de yabancı aynı zamanda.avrupa da hiç almadıysam 120 tonun üzerinde euro dizel almışımdır.ötv olayında eğer siz transit geçerseniz size piyasanın altına yakıt verirler.yoksa dolma gibi oyarlar adamı.
Yazmışsınız çizmişsiniz ama siz gireni çıkanı söylememişsiniz.ben bana giren paraya bakarım.asfalt parası bile artık vatandaşın cebinde.bu fıkra da size gelsin.
Siz gireni çıkın yazın, siz kendi ağzınızla söylediniz, şimdi transit geçiyorlar diye ya ben niye toparlayım, kendi ağzınla kendini yalanlıyorsun. Bir çok ülke zaten bazı imtiyazlar uyguluyor.

Benim dediklerimi okumadan yorum yazıyorsunuz yanıyorum.

Tam bir partizanlık

punto57
14/01/2015, 22:48
Boşuna uğraşmayın arkadaşlar bu vatandaşın kafası değişmez. Zaten zihniyeti belli bunun fıtratında anlamamak var. hiç parmaklarınızı yormayın.
Kardeşim argümanını söyle tartışalım konuşalım,

Bu herifin kafası emin ol, laftan anlar.

İnternetten cut and paste yapıp fıkralar anlatmakla, demogoji yapmakla olmaz bu işler.

Veri sunuyorum size,

Kim inatçı, kimin at gözlüğü taktığı belli.

Yüksek yakıttan mutlu değiliz.
Objektif düşünüp fiyatı değerlendiriyoruz,
Ve yapıcı eleştiri getiriyoruz diye
Hakaret etmek, ülkeden git demek
Af edersiniz ama
..... Lüktür

punto57
14/01/2015, 23:00
İnceleyiin şu dökümanı derim, avrupa birliği denizcilik destekleri https://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&rct=j&ei=nNi2VLHDJIL2UL35gLgM&url=https://www.europarl.europa.eu/RegData/etudes/note/join/2013/513963/IPOL-PECH_NT(2013)513963_EN.pdf&ved=0CCEQFjACOAo&usg=AFQjCNGipyR3KUNLo9bP9AAl7ksDJAk2Kg&sig2=JSrNwV-1Mml_y7ZjfWBbZA öyle desteksiz gireni çıkanı hesaplamakla olmuyor,

punto57
14/01/2015, 23:07
Ayrıca https://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&rct=j&ei=ntm2VIbDKsr3UOeegYgD&url=https://www.imf.org/external/np/g20/pdf/110411a.pdf&ved=0CBkQFjAA&usg=AFQjCNFK9K0p9EcKJytvl0QnveOcx136gQ&sig2=Y6VHTLT5UvrqZsnY9oDkpQ bunu da inceleyin bir çok ülkede gemiler için tax ayrıcalıkları var

marineros
14/01/2015, 23:08
Siz gireni çıkın yazın, siz kendi ağzınızla söylediniz, şimdi transit geçiyorlar diye ya ben niye toparlayım, kendi ağzınla kendini yalanlıyorsun. Bir çok ülke zaten bazı imtiyazlar uyguluyor.

Benim dediklerimi okumadan yorum yazıyorsunuz yanıyorum.

Tam bir partizanlık

Sizle başlayıp ....lüktür diyip bitirmişsiniz.sonra da partizanlık.dalkavukluğun adı imtiyazsa varın öyle bilin.ama 20 ton yakıtı alıp,iki yunan adası yapıp sonra ülkeye girmekle bu transit yakıt işleri olmuyor oralarda.
Bu ülkede insanların kaçı benzinli araç sahibi olup da benzin keyfini süremeden bu arabalara biniyor?benim işimin içerisinde makineler ve yaktığı yakıt miktarları da mevcut.2,15e transit mazot satılıyor bu ülkede hem de paraya ihtiyacı olmayan insanlara.adamın 1 ayda yaktığı 60 ton yakıtı normal bir vatandaş ömrünün sonuna kadar kullanabilir mi acaba?sanmıyorum...(gemilerden bahsetmiyorum.lüks motoryatlardan.yabancı bayraklı)neyse daha fazla tartışmak istemiyorum.konuyu başka yerlere çekiyorsunuz.

punto57
14/01/2015, 23:14
Sizle başlayıp ....lüktür diyip bitirmişsiniz.sonra da partizanlık.dalkavukluğun adı imtiyazsa varın öyle bilin.ama 20 ton yakıtı alıp,iki yunan adası yapıp sonra ülkeye girmekle bu transit yakıt işleri olmuyor oralarda.
Bu ülkede insanların kaçı benzinli araç sahibi olup da benzin keyfini süremeden bu arabalara biniyor?benim işimin içerisinde makineler ve yaktığı yakıt miktarları da mevcut.2,15e transit mazot satılıyor bu ülkede hem de paraya ihtiyacı olmayan insanlara.adamın 1 ayda yaktığı 60 ton yakıtı normal bir vatandaş ömrünün sonuna kadar kullanabilir mi acaba?sanmıyorum...(gemilerden bahsetmiyorum.lüks motoryatlardan.yabancı bayraklı)neyse daha fazla tartışmak istemiyorum.konuyu başka yerlere çekiyorsunuz.
Uluslararası hukuk, denen bir şey var, transit sırasında normalde kara yolunda bile kdv uygulayamazsın.
Gemicilik ve kaptan yasalarını siz daha iyi bilirsiniz.

Bunun mesele yapılmasını ben anlamadım.

Lük dedim, farklı insanlara, yada başka insanlara tahammül edememek nedir ki?

Arrest
14/01/2015, 23:30
Ulan başlarim.denizinede golunede. Benzinin litresinde 2.90 krs vergi. Sigara içiyorum malbora on lira 8i vergi raki içiyorum 35 lira 25 lirasi vergi daha sayimmi?

Memlekete vergi odemeyek eyvallah.

Kimileri altin varaklimidir tarrraklimidir nedir bardaklarda su icsin diyemi odeyek?

Diyanet isleri baskani dini daha hizli yaysin diye 1 trilyona merco alsinlar vergimizle demi?

Versekte vermesekte " az kaldi bibicim 30 milyin avro " sifirlayin verilerimizi.

Arkadasin biri iyi savunma yapiyo ama bizde BEYİN diye bi organ var , sen kil olmaya alismissin git vucudun baska uzuvlarinda yasa birader hadi bakalim

Arrest
14/01/2015, 23:31
Gece hic acile gittin mi ehli muslim din kardesim? 50 kisi sirada bekliyo. Bi camide 5 imam calistirana kadar hastane yapsinlar desek imansiz dersiniz zihniyetinis bu sizin.

Arrest
14/01/2015, 23:38
Adama benzin pahali dioz norvece git dio , Olm biz türk oğlu turkuz burada bizim vatanimiz. Ama senin gibi hirsiz severlrr yuzunden poku cikti o baska. Norvecte kisi basina dusen gelir kac para biliyonmuda norvec pohu yiyon. Memlekette her seyin vergisi az zaten bi benzinin cok biz o yuzden makara kukara yapiyoruz.

Bagkurlu maasi 648 tl ( en dusuk )

Milletvekili emeklisine yapilan zam 700 - 750 tl

Buda mi gol degil ateistler bunuda aciklasin :)

SaLDo
14/01/2015, 23:41
Sırf şu bozuk ağızlar yüzünden foruma girmek istemiyorum artık. Konuyu siyasete çevirmişsiniz, argo şeklinde atıp tutarak onu bile becerememişsiniz.

Arrest
14/01/2015, 23:49
Sırf şu bozuk ağızlar yüzünden foruma girmek istemiyorum artık. Konuyu siyasete çevirmişsiniz, argo şeklinde atıp tutarak onu bile becerememişsiniz.
Saldiray zaten konu siyasi bi konu , benzin fiyatini hukumet belirliyor bizde eski veya yeni fiyatlari goz önünde bulundurarak hangi hukumet bizi ne kadar ......(öpmüş) Ona bakiyoz.

SaLDo
14/01/2015, 23:55
Saldiray zaten konu siyasi bi konu , benzin fiyatini hukumet belirliyor bizde eski veya yeni fiyatlari goz önünde bulundurarak hangi hukumet bizi ne kadar ......(öpmüş) Ona bakiyoz.

Tamam eyvallah ancak düzgün bir lisan kullansak olmuyor mu ? Yönetim zaten uyuyor bu tür mesajlara müdahale bile etmiyor. Dışarıdan gelen adam bunun ser olduğunu düşünüp o da yazmaya başlıyor. Herkes bu şekil konuşsa çok mu hoş olur. Argo kelimeleri sansürlemek, bizim onu anlamıyor anlamına gelmiyor. Bayan üyelerinde olduğunu unutmayalım. Kaldı ki ben bile rahatsız oluyorum.

punto57
14/01/2015, 23:56
Ulan başlarim.denizinede golunede. Benzinin litresinde 2.90 krs vergi. Sigara içiyorum malbora on lira 8i vergi raki içiyorum 35 lira 25 lirasi vergi daha sayimmi?

Memlekete vergi odemeyek eyvallah.

Kimileri altin varaklimidir tarrraklimidir nedir bardaklarda su icsin diyemi odeyek?

Diyanet isleri baskani dini daha hizli yaysin diye 1 trilyona merco alsinlar vergimizle demi?

Versekte vermesekte " az kaldi bibicim 30 milyin avro " sifirlayin verilerimizi.

Arkadasin biri iyi savunma yapiyo ama bizde BEYİN diye bi organ var , sen kil olmaya alismissin git vucudun baska uzuvlarinda yasa birader hadi bakalim
Ya nedesem boş.

Avustralya'da bundan 10 sene önce 20 lik camel paketini 11 aus doları veriyordum.

Almanyada 5-6 Euro

Dediklerinizin hepsi tüm gelişmiş ülkelerde ağır vergi kalemi.
Ne yazık ki,
Gürcistan'da ne güzeldi ya Ukrayna da 1, 20 dolara kent.

Arrest
14/01/2015, 23:57
Tamam eyvallah ancak düzgün bir lisan kullansak olmuyor mu ? Yönetim zaten uyuyor bu tür mesajlara müdahale bile etmiyor. Dışarıdan gelen adam bunun ser olduğunu düşünüp o da yazmaya başlıyor. Herkes bu şekil konuşsa çok mu hoş olur. Argo kelimeleri sansürlemek, bizim onu anlamıyor anlamına gelmiyor. Bayan üyelerinde olduğunu unutmayalım. Kaldı ki ben bile rahatsız oluyorum.
Arkadaşın biri beyin ozurlu olduğu için insani çileden cikariyor yazdiklariyla , bizde poka pok dioz kaka demiyoz yani angara bebesiyiz alismisiz , alismis kudurmustan beterdir.

punto57
15/01/2015, 00:03
Arkadaşın biri beyin ozurlu olduğu için insani çileden cikariyor yazdiklariyla , bizde poka pok dioz kaka demiyoz yani angara bebesiyiz alismisiz , alismis kudurmustan beterdir.
Arkadaşın biri de herhalde millet istediği gibi konuşsun el pençe divan dursun istiyor.

Bu genelde kimler de görülürse işte,

Kardeşim verecek cevabın varsa ver.
Beynin yetmiyorsa hakaret etme

Arrest
15/01/2015, 00:11
Arkadaşın biri de herhalde millet istediği gibi konuşsun el pençe divan dursun istiyor.

Bu genelde kimler de görülürse işte,

Kardeşim verecek cevabın varsa ver.
Beynin yetmiyorsa hakaret etme
Bu genelde senin siyasi görüşünü yansitan , terorle masaya oturan , masum halka gaz sıktıran , bebek katili , hirsizlarda oluyor. Daha cok sifat ekleyebilirim lazimmi?

punto57
15/01/2015, 00:18
Gece hic acile gittin mi ehli muslim din kardesim? 50 kisi sirada bekliyo. Bi camide 5 imam calistirana kadar hastane yapsinlar desek imansiz dersiniz zihniyetinis bu sizin.
Merak etme ben anamı babamı kanserden kaybettim 15 sene içinde Türkiye'de ki hastanelerin durumunu çok iyi bilirim, okmeydanında sabahtan ilaç kuyruğu çok bekledim, oğlum göz ameliyatı oldu geçen yıl 5 kuruş ödemedim, eşim doğum için acile kaldırıldı oğlum 7 aylık doğdu, 1 ay kuvezde kaldı özel de 1000 tl ödedim. 2002 de olsa çocuk mahfolurdu.

Aklının almadığı şey hastanelerin yapıldığı
Camilerinde yapıldığı.
Daha da çok hastane lazım.
Ama birşnş yaparken diğerini durdurmaya gerek yok.
Sonuçta iyi doktor ağaçta yetişmiyor.

Sskyı iyi bilirim eziyetini çok çektim.
Cerrahpaşa yı iyi bilirim. Ana binanın bir ucunda babam diğer ucunda anam vefat etti.
Biri 2000 de diğeri 2005te
Pahalı kemoterapi ilaçları için neler çektik.
Ssk da doktor 45 kiloya düşmüş annemi ayağına sevk için çağırdı. Üsküsara 15 sene önce.
O mezbeleliği,
10 - 12 sene önce samatya devlet hastanesini gördün mü sen ahır gibiydi.
Düzeliyor şimdi.

Ama bir anda olmuyor işte.

Norveç örneğini vermemin sebebi vergi lerin aşırı yüksek olmasıdır.
İskandinavyada gelirinin yarısına devlet el koyar.

Yaptığım ironiyi keşke anlayabilseydiniz

punto57
15/01/2015, 00:20
Bu genelde senin siyasi görüşünü yansitan , terorle masaya oturan , masum halka gaz sıktıran , bebek katili , hirsizlarda oluyor. Daha cok sifat ekleyebilirim lazimmi?
Üzerime hiç alınmadım
ANAP_dsp_mhp hükümeti dönemini hatırlattı dediklerin.
1) yüce divanla düşen hükümet
2) bebek katilinin paketlenmesi ve teslim alınması
3) apoya verilen idam cezasının kaldırılması, onun karşılığında sonraki emre kadar silahların susması.
4) ekonomide kötü gidişten dolayı esnafa gaz sıkılması
5) başbakanın bez bağlaması
6) bankaların içinin boşaltılması
7)ekonominin çökerek kemal dervişin getirilmesi falan dilan.

Ben o zaman uniden yeni mezundum nasılda iş bulmak hayaldi.

Daha anlatayım mı,
Yoksa sıradaki mi gelsin.

GPEMREE
15/01/2015, 00:27
Seviyeyi bozanlar belli üstad biri memleket ten git dedi. Biri beyinsiz dedi,

Çıkıp bazılarıda yorumu okumadan terbiyesizlik edene destek çıktı.

Kardeşim sizle aynı fikir de olmak zorundamıyım.

Bu forum böyleyse kusura bakmayın ama saçmalık.

Farkindayim sizin lafiniza istinaden "seviyemizi bozmayalim " demedim zaten. Evet maalesefki bu forumda sen ne dusunuyorsan baskasi da illa senin gibi dusunecek algisi var. Karsi dusunceye tahammulsuzluk var gibi. Gunumuzde hemen heryerde alevli tartismalar oldugu gibi Burda da oyle sikintilar oluyor ne yazikki.

punto57
15/01/2015, 00:34
Farkindayim sizin lafiniza istinaden "seviyemizi bozmayalim " demedim zaten. Evet maalesefki bu forumda sen ne dusunuyorsan baskasi da illa senin gibi dusunecek algisi var. Karsi dusunceye tahammulsuzluk var gibi. Gunumuzde hemen heryerde alevli tartismalar oldugu gibi Burda da oyle sikintilar oluyor ne yazikki.

Teşekkürler, yani üzdüysem herkesten özür dilerim. Ama ben geniş bir bakış açısıyla düşünmeye çalışıyorum.

Şöyle bir anımı anlatayım

Norveç te müşterime sordum.
İsveç norveçten çok daha ucuz, millet oslodan çıkıp isveç sınırında alışveriş yapıyor dedim.(büyük bir alış veriş merkezi var sınırda)
Dediği laf şu

Biz zengin ülkeyiz.

Halbuki Norveçin isveçten ucuz olmak için 50 bin sebebi var. Petrol ve doğal kaynaklar gibi.

Bakış açısı böyle bir şey.

Benim yorumlarım deneyimlerime dayalıdır.

Şunu da not edeyim

Hiç bir siyasal partiye üye değilim.
Siyasal partilere üye olmak sivilleşmenin önünde engeldir.

Arrest
15/01/2015, 00:45
Merak etme ben anamı babamı kanserden kaybettim 15 sene içinde Türkiye'de ki hastanelerin durumunu çok iyi bilirim, okmeydanında sabahtan ilaç kuyruğu çok bekledim, oğlum göz ameliyatı oldu geçen yıl 5 kuruş ödemedim, eşim doğum için acile kaldırıldı oğlum 7 aylık doğdu, 1 ay kuvezde kaldı özel de 1000 tl ödedim. 2002 de olsa çocuk mahfolurdu.

Aklının almadığı şey hastanelerin yapıldığı
Camilerinde yapıldığı.
Daha da çok hastane lazım.
Ama birşnş yaparken diğerini durdurmaya gerek yok.
Sonuçta iyi doktor ağaçta yetişmiyor.

Sskyı iyi bilirim eziyetini çok çektim.
Cerrahpaşa yı iyi bilirim. Ana binanın bir ucunda babam diğer ucunda anam vefat etti.
Biri 2000 de diğeri 2005te
Pahalı kemoterapi ilaçları için neler çektik.
Ssk da doktor 45 kiloya düşmüş annemi ayağına sevk için çağırdı. Üsküsara 15 sene önce.
O mezbeleliği,
10 - 12 sene önce samatya devlet hastanesini gördün mü sen ahır gibiydi.
Düzeliyor şimdi.

Ama bir anda olmuyor işte.

Norveç örneğini vermemin sebebi vergi lerin aşırı yüksek olmasıdır.
İskandinavyada gelirinin yarısına devlet el koyar.

Yaptığım ironiyi keşke anlayabilseydiniz
Oncelikle basin saolsun. Allah rahmet eylesin.

İnsan ibadetini her sekilde yapar. Evinde namazini kilabilir. Cumaya gitmek icin 100 metre yuruyosa 1000 metrede yurur. Allaha giden yol tektir. Uzak cami gidemem diyosa gitmesin zaten. Ha ama saglik durumu el vermez yaslidir uzak gelir. Allah onun icinden geceni bilir. Bunu sorgulamak bize dusmez.

Diyanete ayrilan bütçe sagliga ayrilanin kac kati bunu bize soylesene. Bu butceyle kac tane hastane yapilir? Bizim mahallede 3 tane cami var. Ucundede en az maasli 5er6sar kisi var. Ne cuma gunleri nede teravileree ful dolu cekmiyo en baba %50 ve su anda bi cami daha yapiyolar. Cokmu luzum var 150 metre arayla iki camiye? Neden hastane okul kütüphane yapilmiyor? 1milyon nüfuslu ilcede yasiyorum hastane sayisi yalnizca 1 :)

Su anda cadde uzerinde binada otura apartman sakinlerinden 500er lira civari asvalt vergisi alinmaya baslandi :D asvalti arabalar kullaniyor. Yillik vergisini veriyor niye veriyor? Sifir araba aliyon %50 si falan vergi niye veriyoruz?

Bide asvalt vergisi nedir?

Biraz fazla olmadimi artik? İs artik akaryakitin disina cikti farkindaysan... Ota poka vergi olmaz birader. Bazi seylere dur demek gerek. Biz avrupanin 20 yil gerisindeyiz demeyi iyi biliyoruz.

2003 yi ornek veriyosun eyv. Zorluklarini anladikta. Senin verdigin ornek suna benziyor. Benim memleketim 80.000 nufusa sahip bi ilce hastatesinde acilde gece dr. Bulana ask olsn. Ank merkezdeki hastaneye 55 km eee nerde kaldi 2015? 80.000 kisiye bi dr dusmuyo bak hala.. Gelişen bisey yok aslinda. Hala 20 yil gerideyiz.

SaLDo
15/01/2015, 00:49
Camii ye takmışsın kafayı ancak bütün camiileri devlet yapmıyor dikkatini çekerim. Bunun için mahalleli bir dernek kurar ve hayır severler tarafından yapılır. Örnek çok yanlış :)

Arrest
15/01/2015, 00:58
Camii ye takmışsın kafayı ancak bütün camiileri devlet yapmıyor dikkatini çekerim. Bunun için mahalleli bir dernek kurar ve hayır severler tarafından yapılır. Örnek çok yanlış :)
Yav camii ye taktigim yok , bi ornek oydu. Bizim sanayiye ber yerine kaldirim yaptilar yaya bile yurumeyen yerde kaldirim var bi dunya sey anlatirim. Ne dernegi ya o devede kulak kalir. Butcesinin hepsini diyanet karsiliyor neredeyse. 1 milyonluk makam arabasi olan diyanet baskaninin dernegini dion galiba :D

punto57
15/01/2015, 07:55

İnsan ibadetini her sekilde yapar. Evinde namazini kilabilir. Cumaya gitmek icin 100 metre yuruyosa 1000 metrede yurur. Allaha giden yol tektir. Uzak cami gidemem diyosa gitmesin zaten. Ha ama saglik durumu el vermez yaslidir uzak gelir. Allah onun icinden geceni bilir. Bunu sorgulamak bize dusmez.

Diyanete ayrilan bütçe sagliga ayrilanin kac kati bunu bize soylesene. Bu butceyle kac tane hastane yapilir? Bizim mahallede 3 tane cami var. Ucundede en az maasli 5er6sar kisi var. Ne cuma gunleri nede teravileree ful dolu cekmiyo en baba %50 ve su anda bi cami daha yapiyolar. Cokmu luzum var 150 metre arayla iki camiye? Neden hastane okul kütüphane yapilmiyor? 1milyon nüfuslu ilcede yasiyorum hastane sayisi yalnizca 1 :)

Su anda cadde uzerinde binada otura apartman sakinlerinden 500er lira civari asvalt vergisi alinmaya baslandi :D asvalti arabalar kullaniyor. Yillik vergisini veriyor niye veriyor? Sifir araba aliyon %50 si falan vergi niye veriyoruz?

Biraz fazla olmadimi artik? İs artik akaryakitin disina cikti farkindaysan... Ota poka vergi olmaz birader. Bazi seylere dur demek gerek. Biz avrupanin 20 yil gerisindeyiz demeyi iyi biliyoruz.

2003 yi ornek veriyosun eyv. Zorluklarini anladikta. Senin verdigin ornek suna benziyor. Benim memleketim 80.000 nufusa sahip bi ilce hastatesinde acilde gece dr. Bulana ask olsn. Ank merkezdeki hastaneye 55 km eee nerde kaldi 2015? 80.000 kisiye bi dr dusmuyo bak hala.. Gelişen bisey yok aslinda. Hala 20 yil gerideyiz.
Tavsiyem 5 vakit namaza başla, arkadaşlarını teşvik et camiler dolsun, camileri devlet dolduracak, zorla camiye yollayacak değil ya, her şeyi devletten bekleme..

Hastane konusunda dünyanın hiç bir yerinde her mahallede hastane yok. 112 var. Hava ambulansı var. Daha dün 700 ambulans alındı.

Ara gelmezlerse dava et.

Ben oğlumun durumubda rop muyanesi ve ameliyatı için ne yapcağımı bilemedim. Özel 8000 lira istedi 2 aylık prematüre çocuk ameliyatı için. Göz ameliyatı prof seviyesi lazım. Yoksa oğlum kör. Düşün ya. Tek çocuğum.
Bakanlığı aradım.
Şişli ETFAL ve Marmara üni hastanesi aradı. Pazartesi. Ben Bakanlığı (halka açık 3 haneli no) pazar aradım. Hesap et. Aradı benim hastanelrr gel tedavisini yapacaz diye.
Yaptılar.

Bu bile bir şey abicim.

Hiç bir şey mükemmel değil.
Hiç bir şey berbat değil.
Zaman ve mekan görecelidir.
Benim diyeceğim
Ben almanyada domuz gribi olup acile de gittim. Burdan bir farkı olduğunu düşünüyorsan yanılıyorsun.
Fark nifüs yoğunluğu özellikle istanbul.

Bazı yörelerde özel vakalar var halak biraz bilinçaiz olunca kötü niyetli tepiyor, kullanıyor bunu.

Bu halka özgü sonuçta bizde birbirimizi boğazlardık. Sakin olmayı öğrensek ve bazı şeylerin çok detay olduğunu ve incelikle düzeltilmesi gerektiğini bilmemiz lazım.
Fiat 124 italyan ama ferrari motoru ile çalışmaz.

punto57
15/01/2015, 07:56

Yaz abi bütçe rakamlarını.
Ssk bütçesi nerdeyse bütçenin tamamı tapma etmr eyleme salla ama destekli salla

Arrest
15/01/2015, 08:41
Sana bir milyon nufus diyorum mahalle diyosun

Sana bi tane hastane var diyorum ambulans var diyosun...

Kaldirim ve asvalt vergisi diyorum cami diyosun :)

punto57
15/01/2015, 09:03

Senin yaş kaç?

punto57
15/01/2015, 09:06
Asfalt vergisini bilmiyorum, bana gelmedi,

İstanbul'da ilçeler ortalama 500.000 ve hastaneler yapılıyor yeni yeni. Mantar mı bu ekmeden sulayınca. Çıksın.

punto57
15/01/2015, 09:08
Sana bir milyon nufus diyorum mahalle diyosun

Sana bi tane hastane var diyorum ambulans var diyosun...

Kaldirim ve asvalt vergisi diyorum cami diyosun :)
Bana ne hükümütten ,
bimere yaz ben köyün yolunu, ve ogs hatalı geçişleri bimere yazıp geri aldım, 45 günden sonara,

SteinGP
15/01/2015, 09:11
Sato'cuğum ne anlatmaya uğraşıyorsun. Arkadaşlarımız gayet mutlu bırak kafalarını yaşasınlar :)

punto57
15/01/2015, 09:13
Sato'cuğum ne anlatmaya uğraşıyorsun. Arkadaşlarımız gayet mutlu bırak kafalarını yaşasınlar :)
Mutlu mu?

:):):):):):):):):)

Kriz yüzünden işimi kaybettim diyom.
İhracat çalışıyorum diyorum,.

Çin diyorum,
2008 krizi diyorum.

Rakı dışında ne içiyonuz ya la.
Bana da verin belki ben de mutlu olurum.

AyBEROZ
15/01/2015, 09:14
Beyler iktisat bilimiyle ekonomi yorumları ile boşa kafanızı yoruyorsunuz. Dünyada petrole zam yapıldığında nasıl orantı kurularak fiyatlara yansıtılıyor ise petrol fiyatları ucuzladığında da aynı orantı ve matamatiksel hesaplar devreye giriyor mu? hayır ... Neden, işlerine gelmiyor. Hükümet en çok parayı nereden kazanıyor? 1. işçiden direk eline geçmeden kestiği vargi. 2.de petrol vb ürünlerde parite farkı. Bunun tartışılacak bir tarafı yok. Şu anki hükümete gelince, boşuna yorulmayın Sn. Davutoğlu zaten kuklaydı , bu resmiyet kazanıyor. RTE kendi kabinesini ve bakanlar kurulunu kurmakla meşgul. Davutoğlu sen burda kumda oynayadur, biz ülkenin gelecek için nasıl ağzına daha sıçabiliriz görüşmelerini PKK ile anlaşmaları, daha hangi yandaşımızı kayırabiliriz hangi ülkeye hangi terör örgütüne ne yardımı yapabiliriz nereye ne silahı göndersek, Miti nasıl kendi ayak oyunlarımıza alet etsek gibi ciddi konuları kaçAKsaray da kurduğumuz kabine ile hallederiz. Sen git medyaya şeffaflık projelerinden bahsededur, rüşvet alan yolsuzluk yapan kamu görvlilerini ihbar edenlere ödül verilecek gibi masallarla pembe gözlüklü mutlu mesut %50 yi uyutmayla meşgul ol talimatı verildi. NOKTA...

punto57
15/01/2015, 09:14
Sıradaki geldi, naber sende cevap veremeyince ne diyecen.

halils2
15/01/2015, 09:15

Teee 3 sayfa önce yazdım bırakın gitsin diye hala yazıyor benim sato kardeşim.

punto57
15/01/2015, 09:22
Beyler iktisat bilimiyle ekonomi yorumları ile boşa kafanızı yoruyorsunuz. Dünyada petrole zam yapıldığında nasıl orantı kurularak fiyatlara yansıtılıyor ise petrol fiyatları ucuzladığında da aynı orantı ve matamatiksel hesaplar devreye giriyor mu? hayır ... Neden, işlerine gelmiyor. Hükümet en çok parayı nereden kazanıyor? 1. işçiden direk eline geçmeden kestiği vargi. 2.de petrol vb ürünlerde parite farkı. Bunun tartışılacak bir tarafı yok. Şu anki hükümete gelince, boşuna yorulmayın Sn. Davutoğlu zaten kuklaydı , bu resmiyet kazanıyor. RTE kendi kabinesini ve bakanlar kurulunu kurmakla meşgul. Davutoğlu sen burda kumda oynayadur, biz ülkenin gelecek için nasıl ağzına daha sıçabiliriz görüşmelerini PKK ile anlaşmaları, daha hangi yandaşımızı kayırabiliriz hangi ülkeye hangi terör örgütüne ne yardımı yapabiliriz nereye ne silahı göndersek, Miti nasıl kendi ayak oyunlarımıza alet etsek gibi ciddi konuları kaçAKsaray da kurduğumuz kabine ile hallederiz. Sen git medyaya şeffaflık projelerinden bahsededur, rüşvet alan yolsuzluk yapan kamu görvlilerini ihbar edenlere ödül verilecek gibi masallarla pembe gözlüklü mutlu mesut %50 yi uyutmayla meşgul ol talimatı verildi. NOKTA...
Ben buna diyecek laf bulamıyorum

Salla gitsin diyorum.

Kardeşim hiç bir hükümet işçiden para kazanmaz eğer sosyal güvenlik varsa,

Zaten sorun işçinin vergi vermemesi değil. Zenginin vergi vermemesi.

Zengin vergi kaçırdığı için sosyal politika olarak vergi politikası olarak ötv denen bir şey var.
Ötv nedir =tüketim vergisi. Kazanırken alınamayan vergi tüketirken alınır.

Acı ama gerçek.

İskandinav modeli sosyal hukuk devleti seçildi bu ülkede. Hayırlı olsun.
Yüksek vergi ve sosyal hizmetler olayı.

Yoksa abd deki gibi olsaydı.
Özel sigortalar filan.

punto57
15/01/2015, 09:24
Teee 3 sayfa önce yazdım bırakın gitsin diye hala yazıyor benim sato kardeşim.
Tam bırakacam biri daha atlıyor.
İşim gücüm var kardeşim veriyoz cevabınızı kabullenemiyorsunuz.
Sonra hakaret.

Burası forum yazarsanız yazarım.

Yazmamı istemiyorsan ya yazma yada cevabı adam gibi ver haklıymışsın diyim.

SteinGP
15/01/2015, 09:28
Sıradaki geldi, naber sende cevap veremeyince ne diyecen.

İyidir senden naber? Ne sordun ben bir soru göremedim? Sor cevaplayayım :)

punto57
15/01/2015, 09:33
İyilik yuvarlanıp gidiyoz, boş ver abi. Ne sorusu hükümütten ondan bundan bana ne halk seçiyor, bize yaşamak kalıyor.

Hükümetin alternatifi olsun abicim.
Bunca zırvayı öğretemedim bu insanlara.

Saçmalayarak hükümete alternatifn olunmaz.

Halk adamı niyr seviyor anlayamayan insanlar var. Yaşı 25 olan zaten zor algılar. Adam anasol hükümetlerini görmedi o zaman ergen değildi.

Türk siyasal tarihini okuyun derim.
Mevzu bu hükümetin ne kadar berbat olduğu değil .
Mevzu alternatifin ne kadar berbat olduğu.

punto57
15/01/2015, 09:38
Erik jan zürcher : modernleşen Türkiye'nin Tarihi, Feroz Ahmad Modern Türkiye'nin oluşumu okuyun bunları abi

AyBEROZ
15/01/2015, 09:40
Ben buna diyecek laf bulamıyorum

Salla gitsin diyorum.

Kardeşim hiç bir hükümet işçiden para kazanmaz eğer sosyal güvenlik varsa,

Zaten sorun işçinin vergi vermemesi değil. Zenginin vergi vermemesi.

Zengin vergi kaçırdığı için sosyal politika olarak vergi politikası olarak ötv denen bir şey var.
Ötv nedir =tüketim vergisi. Kazanırken alınamayan vergi tüketirken alınır.

Acı ama gerçek.

İskandinav modeli sosyal hukuk devleti seçildi bu ülkede. Hayırlı olsun.
Yüksek vergi ve sosyal hizmetler olayı.

Yoksa abd deki gibi olsaydı.
Özel sigortalar filan.

Bilmiyorum kardeş bu yazdıklarıma burada kimbilir kaç kişi katılıyordur. Ben işçiden vergi alınmasın falan demiyorum zaten. Alınması gereken yerlerden alınamayan verginin eli kolu bağlı işçiden alındığını söylüyorum. Git en büyük kuyumcunun vergi levhasına bak . Asgari ücretli bir işçinin yıllık ödediği vergiye bak anlayacaksın demek istediğimi. Maliye bakanı dün çıkmış utanmadan vergiyei tabana yayaycağız diyor daha. Ne tabanı çocuğu verginin daniskasını taban ödüyor zaten diyesim geldi dingile.
Vatandaş devrilmeye razı olduktan sonra yapılanları reva gördükten sonra daha çooook uzun yıllar bu RTE ve saz grubu kendi sülalerini zengin ederken bizim gibileri devirmeye devam ederler..

halils2
15/01/2015, 09:48

ya sevabına sil şu konuyu ya da kilitle lütfen. Boş teneke gürültüsü dinletiyorsun bize.

SteinGP
15/01/2015, 09:51
İyilik yuvarlanıp gidiyoz, boş ver abi. Ne sorusu hükümütten ondan bundan bana ne halk seçiyor, bize yaşamak kalıyor.

Hükümetin alternatifi olsun abicim.
Bunca zırvayı öğretemedim bu insanlara.

Saçmalayarak hükümete alternatifn olunmaz.

Halk adamı niyr seviyor anlayamayan insanlar var. Yaşı 25 olan zaten zor algılar. Adam anasol hükümetlerini görmedi o zaman ergen değildi.

Türk siyasal tarihini okuyun derim.
Mevzu bu hükümetin ne kadar berbat olduğu değil .
Mevzu alternatifin ne kadar berbat olduğu.

İyide ben size hükümet filan demedim ki :) Kendi kendinize cevap vermişsiniz, bana cevap veremeyecen filan derken, siz cevap vermişsiniz.

Şimdi anasol hükümetini görmedik diye, yaşımız 26 diye, hadi rakıda içiyorsunuz demişsiniz rakıda içiyoruz diye, bunca adaletsizliği, hırsızlığı, yalancılığı, yenen kul haklarını, ölen işçi kardeşlerimizi, sokakta yaşayan garip gurebayı, belediyelerin zehirlediği sokak köpeklerini, milyonlarca sokakta gezen ne olduğu belli olmayan Suriye'lileri, profesyönelce kase yalayanları, kaçak sarayları, terör dostlarını, altın kaçakçılarını, milletin a. koyanları, ormanların canına okuyanları, aynı evde kalıp kpss'den full çeken 58 kişiyi, polis koleji sınavlarında dağıtılan soruları, devlet dairelerinde "bizim insanımız", "bizim insanımız değil" diye fişlenenleri, İzmir'de yapılan Isuzu mitinglerini, akrabalarını torpille kpss ye girmeden işe alıp, Allah size akrabalarınızı kollayın diyor siz Allah'ın ayetine karşı mı geliyorsunuz diyen vekilleri görmezden mi gelelim?

Göremeyelim mi? Kör müyüz? Gerizekalı mıyız? Menfaati için namusundan, şerefinden, karakterinden, insanlık onurundan vazgeçenlerden miyiz?

AyBEROZ
15/01/2015, 10:00
İyide ben size hükümet filan demedim ki :) Kendi kendinize cevap vermişsiniz, bana cevap veremeyecen filan derken, siz cevap vermişsiniz.

Şimdi anasol hükümetini görmedik diye, yaşımız 26 diye, hadi rakıda içiyorsunuz demişsiniz rakıda içiyoruz diye, bunca adaletsizliği, hırsızlığı, yalancılığı, yenen kul haklarını, ölen işçi kardeşlerimizi, sokakta yaşayan garip gurebayı, belediyelerin zehirlediği sokak köpeklerini, milyonlarca sokakta gezen ne olduğu belli olmayan Suriye'lileri, profesyönelce kase yalayanları, kaçak sarayları, terör dostlarını, altın kaçakçılarını, milletin a. koyanları, ormanların canına okuyanları, aynı evde kalıp kpss'den full çeken 58 kişiyi, polis koleji sınavlarında dağıtılan soruları, devlet dairelerinde "bizim insanımız", "bizim insanımız değil" diye fişlenenleri, İzmir'de yapılan Isuzu mitinglerini, akrabalarını torpille kpss ye girmeden işe alıp, Allah size akrabalarınızı kollayın diyor siz Allah'ın ayetine karşı mı geliyorsunuz diyen vekilleri görmezden mi gelelim?

Göremeyelim mi? Kör müyüz? Gerizekalı mıyız? Menfaati için namusundan, şerefinden, karakterinden, insanlık onurundan vazgeçenlerden miyiz?

Alkışlıyorum yazınızı...

Siyasal tarihten bahsetmiş arkadaşın biri. Ben 50 yaşındayım 12 Eylülü yaşayanlardanım. Türkiye siyaset tarihi bunlar kadar ülkeye zarar vermiş bir hükümet daha görmedi, umarım görmeyecekte. Bunu gelecekte kara bir leke olarak hatırlayacaksınız, 20 li 30 lu yaşlardaki arkadaşlar..

Arrest
15/01/2015, 10:15
Alkışlıyorum yazınızı...

Siyasal tarihten bahsetmiş arkadaşın biri. Ben 50 yaşındayım 12 Eylülü yaşayanlardanım. Türkiye siyaset tarihi bunlar kadar ülkeye zarar vermiş bir hükümet daha görmedi, umarım görmeyecekte. Bunu gelecekte kara bir leke olarak hatırlayacaksınız, 20 li 30 lu yaşlardaki arkadaşlar..
Amiiiiin :)

punto57
15/01/2015, 10:17
Konu iyice uzadı, dediğim gibi iyice teneke gürültüsü oldu.
Ben dediğimi dedim,

Kimsenin kalbini kırmak gibi niyet yok.

Arkadaşlar bem hükümet üyesi değilim, hükümet ile alakalı şikayetler Bimer'e
26 yaşındaki arkadaşa çok güzel bir kitaplar tavsiye ettim.

50 yaşındaki arkadaşa diyeceğim şu 12 Eylül sonrası ortam nasıl süt liman oldu bir an. Bizi nasıl bize kırdırdılarsa şimdi de onu yapmaya çalışıyor, ondan dolayı siyasal partilerin üye toplmasına karşıyım. Ona başka çözüm olmalı. Ne o öyle üyelik askere alır gibi.
Hangi parti olursa olsun.
Ondan dolayı

Hükümetin yaptığı hataları yada yanlış Prları savuncak değilim ki bana ne.

Yolsuzluk mevzusu.
Tırlara baskınları bile söyledi arkadaşın biri.

One minute olayın dan beri hükümete karşı korkunç bir pr var.

Ondan dolayı çok dikatli olmak gerekir.

Ben alternatifi olan hükümetleri olan bir ülke de yaşamak istiyorum.

Gelelim pkk ile var olan sürece.

Bu terör bitmeli diyorum o kadar.

Ne olursa olsun.
Toprak vermeden daha fazla kan dökülmeden

Kırmızı çizgi belli.
Toprak nah alırlar.

50 yaşında arkadaşım bilir tahamül etmeyince sağcının solunun birbirini nasıl öldürdüğünü.

O günlere döner Türkiye 1 ayda. Eğer istikrar olmasa.

Derdim bu.

Benim.
Ondan dolayı elinizdeki verileri tartın.

Ben tez konum olduğundan dolayı tüm türkiye hükümetlerini az çok inceledim. Türkiye'de üç dönem vardır. Türkiye nin atılım yaşadığı.
1-Atatürk dönemi
2-1951 - 1959 arası.
3- kemal derviş sonrası şu an içinde bulunduğumuz dönem.

Şimdi hiç bir hükümet adam gibi bu ülkeyi yönetemedi.

Neden çünkü hep boş siyasal tartışmalar.
Ondan dolayı forumda siyasi mesajı görünce tepki verdim. Sonra öyleyse böyle diyerek sunulan teze anti tezler sundum ki
Sonuçta bir sentez olsun

Ülke sentezlen mesi lazım anlayın

Rakıda iç bana ne. Espri de mi yapmayalım kardeş.
Bem de günde 2 paket sigara içiyom o da sana ne

AyBEROZ
15/01/2015, 10:30
Konu iyice uzadı, dediğim gibi iyice teneke gürültüsü oldu.
Ben dediğimi dedim,

Kimsenin kalbini kırmak gibi niyet yok.

Arkadaşlar bem hükümet üyesi değilim, hükümet ile alakalı şikayetler Bimer'e
26 yaşındaki arkadaşa çok güzel bir kitaplar tavsiye ettim.

50 yaşındaki arkadaşa diyeceğim şu 12 Eylül sonrası ortam nasıl süt liman oldu bir an. Bizi nasıl bize kırdırdılarsa şimdi de onu yapmaya çalışıyor, ondan dolayı siyasal partilerin üye toplmasına karşıyım. Ona başka çözüm olmalı. Ne o öyle üyelik askere alır gibi.
Hangi parti olursa olsun.
Ondan dolayı

Hükümetin yaptığı hataları yada yanlış Prları savuncak değilim ki bana ne.

Yolsuzluk mevzusu.
Tırlara baskınları bile söyledi arkadaşın biri.

One minute olayın dan beri hükümete karşı korkunç bir pr var.

Ondan dolayı çok dikatli olmak gerekir.

Ben alternatifi olan hükümetleri olan bir ülke de yaşamak istiyorum.

Gelelim pkk ile var olan sürece.

Bu terör bitmeli diyorum o kadar.

Ne olursa olsun.
Toprak vermeden daha fazla kan dökülmeden

Kırmızı çizgi belli.
Toprak nah alırlar.

50 yaşında arkadaşım bilir tahamül etmeyince sağcının solunun birbirini nasıl öldürdüğünü.

O günlere döner Türkiye 1 ayda. Eğer istikrar olmasa.

Derdim bu.

Benim.
Ondan dolayı elinizdeki verileri tartın.

Ben tez konum olduğundan dolayı tüm türkiye hükümetlerini az çok inceledim. Türkiye'de üç dönem vardır. Türkiye nin atılım yaşadığı.
1-Atatürk dönemi
2-1951 - 1959 arası.
3- kemal derviş sonrası şu an içinde bulunduğumuz dönem.

Şimdi hiç bir hükümet adam gibi bu ülkeyi yönetemedi.

Neden çünkü hep boş siyasal tartışmalar.
Ondan dolayı forumda siyasi mesajı görünce tepki verdim. Sonra öyleyse böyle diyerek sunulan teze anti tezler sundum ki
Sonuçta bir sentez olsun

Ülke sentezlen mesi lazım anlayın

Rakıda iç bana ne. Espri de mi yapmayalım kardeş.
Bem de günde 2 paket sigara içiyom o da sana ne

Haklısın ama bu istikrarı sağlayacak doğru kişi RTE ve AKP değil. Tekrar anlatmaya gerek yok, icraatları ortada. Savaşa falan sürüklenirsek PKK ile olan süreç yüzünden sürüklenecez zaten. Bitmek üzere olan PKK terörünü başımıza açılım saçılım deyip başımıza bunlar musallat etti. Neyse ben o kardeşin kardeşi vurduğu okulların boykot edildiği faşist , komünist tartışmaları çarpışmalarını görmüş , gece mahalle kahvemizin bombalanmasıyla uykudan fırlamış , abimin mimar olabilecek iken kargaşa yüzünden üniversite yerine astsubaylığ tercih etmiş bir dönemden bugünlere geldim. Bu riyakarlara da din tüccarlarına ve hırsızlarına da güvenmiyorum. Ülkenin daha fazla içine edilmeden bu ülke vatandaşlarının gözünü açacak bir bomba bekliyorum. Öyle birşey patlamalı ki herkes bu kış uykusundan uyanıp gerçekleri görebilsin. Gelecek hiç bir yeni hükümet bunların vermekte olduğu zarardan daha fazla zarar veremiyecektir zaten. Su yolunu bulacaktır. Atatürk Türkiyesini özledim ben, 19 Mayısları 29 ekimleri 23 nisanları adam gibi kutladığımız Atatürkü layıkı ile andığımız 10 kasımları özledim. Anlatabildim mi kardeşim.

punto57
15/01/2015, 10:31

Suriye'deki durum başımıza gelmez inşallah.
Bu bir suriyedeki durum çok acı.

Çabam öyle olmasın diye. Çünkü
Metal fırtına diye bir roman bile yazılmıştı.
Abd nin Tr işgali filan.

Ayrıca her gördüğünüz adam kayırmayı ihbar edin abi.

Yanlışı belirtelim ama destekli, sözcü gibi militan muhalefet olmaz abi. Militan iktidar da olmasın. Zaten o işin sonu hitler.

Dediğimi halen anlmadınız.
Hükümeti seveni soğutmak için doğru söylem lazım.

Adam kayıran yetersiz millet vekilleri gibi.

punto57
15/01/2015, 10:32
Alkışlıyorum yazınızı...

Kpss de kimin ne halt ettiği ortaya çıkıyor, yargı sürecinde

punto57
15/01/2015, 10:34
Haklısın ama bu istikrarı sağlayacak doğru kişi RTE ve AKP değil. Tekrar anlatmaya gerek yok, icraatları ortada. Savaşa falan sürüklenirsek PKK ile olan süreç yüzünden sürüklenecez zaten. Bitmek üzere olan PKK terörünü başımıza açılım saçılım deyip başımıza bunlar musallat etti. Neyse ben o kardeşin kardeşi vurduğu okulların boykot edildiği faşist , komünist tartışmaları çarpışmalarını görmüş , gece mahalle kahvemizin bombalanmasıyla uykudan fırlamış , abimin mimar olabilecek iken kargaşa yüzünden üniversite yerine astsubaylığ tercih etmiş bir dönemden bugünlere geldim. Bu riyakarlara da din tüccarlarına ve hırsızlarına da güvenmiyorum. Ülkenin daha fazla içine edilmeden bu ülke vatandaşlarının gözünü açacak bir bomba bekliyorum. Öyle birşey patlamalı ki herkes bu kış uykusundan uyanıp gerçekleri görebilsin. Gelecek hiç bir yeni hükümet bunların vermekte olduğu zarardan daha fazla zarar veremiyecektir zaten. Su yolunu bulacaktır. Atatürk Türkiyesini özledim ben, 19 Mayısları 29 ekimleri 23 nisanları adam gibi kutladığımız Atatürkü layıkı ile andığımız 10 kasımları özledim. Anlatabildim mi kardeşim.
Dediğinize keşke katılabilsem şu anki alternatif şişli belediyesini bile yönetemiyor, derdim o.
2 yıl maslağa gittim geldim. Şişliye acıyorum.

AyBEROZ
15/01/2015, 10:39
Kpss de kimin ne halt ettiği ortaya çıkıyor, yargı sürecinde

bana niye söylüyosun bunu paraleli kim kurdu daha doğrusu paralel dediğiniz yapı bu RTE yi buralara taşımadı mı? bu ne iki yüzlülüktür anlamadım gitti. 12 sene uyudunuzda sizin gözünüzü ne açtı ? rüşvetlerden yeterince paymı vermediniz Amerikadaki eteklerini yaladığınız hoca bozuntusuna , o yüzden mi şimdi getirdip başını vurmaya çalışıyosunuz..
İşinize gelmedimi paralelin işi iyi taktik vallaha..

merzel
15/01/2015, 10:41
Konuyu takip edenlerdenim. Yeri geldi guldum, yeri geldi uzuldum ancak sunu gordum:

Ulke olarak birbirimize karsi hic hosgorumuz kalmamis. Sen bene donmus olay. Biraksalar birbirimizi bir kasik suda bogacagiz.

Ben yas itibariyle forumdaki arkadaslardan yasca kucugumdur. 28 yasindayim. Sunu goruyorum, biz de bu kin bu nefret varken bizdn bir halt olmaz.

A'nin B'nin içindeki dislanmadigi, B'nin A icinde hor gorulmedigi bir Turkiye olmayacak. Yillar gecsede bu boyle devam edecek galiba.

Sunu diyemiyoruz: Arkadas ben seninle ayni dusunmuyorum ama evet seninde hakli oldugun yerler var. Bunun yerine hemen bizim gibi dusunmeyen birine asagilama, hakaret saydiriyoruz.

Halk nasil bir devlet istiyorsa karsisinda onu bulur. Zamaninda bu ulkede neler dondu. Sadece bu kadar yanki bulmuyordu. Gelisen ve surekli degisen zamanimizda bilmem nerenin bilmem neresinde olan olaydan haberimiz oluyor artik.

En küçük örnek, eskiden olulerin ustune bile milyonlarca recete yazildi.

Demem o ki insan bozuk olunca yapacak birsey kalmiyor. Herkes vergi kacirma derdinde. Aldigim maastan vergi veriyorum. Kulandigim her seyden vergi veriyorum. Adam is adami trilyonlarla oynuyor o da benim kadar vergi veriyor. Helal olsun.

Her insan ilk once kendini duzeltmeli ki baskasina laf etsin.

2009 GP 1.4 Fire Fun

punto57
15/01/2015, 10:41
Dediğinize keşke katılabilsem şu anki alternatif şişli belediyesini bile yönetemiyor, derdim o.
2 yıl maslağa gittim geldim. Şişliye acıyorum.
Atatürk Türkiyesini yaşamış olmak için yaşınız 90 filan olmalı. Ben lisede 19 Mayıs ta inönü stadında şortla takla da attım. Boş stad.

Sydney'de Avustralya günü sokak resmi geçitleri olurdu harika şeyler. halk sokaklarda bayrak sallardı. Çok imrenirdim. Neden bizde öyle olmuyor diye.

Çünkü aklı sıra partinin biri Cumhuriyeti sahipleniyor, sahibi gibi davranıyor, tekeline alıyor halbuki cumhuriyet hepimizin. Cumhuriyet siyasete alet edilemez.
En büyük tehlike bu aslında.

messi78
15/01/2015, 10:42
Arkadaş tam bir "troll" boşa cevap verip nefesinizi ve ellerinizi yormayınız arkadaşlar :) Ben işin iktisadi boyutuyla ve verilerle cevap verdikçe kafa almıyor almıyor ALMIYORRR.. Adama diyoruz ki mazot pahalı avrupa da da öyle diyor. Yahu tamam avrupada da öyle ama adamların geliri senin 10 katın diyoruz lafı evirip çevirip nerelere bağlıyor. Konuya baktımda uçmuş gitmiş :)))

punto57
15/01/2015, 10:43
Arkadaş tam bir "troll" boşa cevap verip nefesinizi ve ellerinizi yormayınız arkadaşlar :) Ben işin iktisadi boyutuyla ve verilerle cevap verdikçe kafa almıyor almıyor ALMIYORRR.. Adama diyoruz ki mazot pahalı avrupa da da öyle diyor. Yahu tamam avrupada da öyle ama adamların geliri senin 10 katın diyoruz lafı evirip çevirip nerelere bağlıyor. Konuya baktımda uçmuş gitmiş :)))
Sensin trol, güneş açınca taşa dönersin ha

punto57
15/01/2015, 10:45
Altın neden bu kadar pahalı, halbuki gelirimiz çok düşük altını ve gümüşü değerli tüm ham maddeleri hükümet düşük olduğu için ucuzlatmalı, mazotta ucuzlasın hepsi ucuzlasın.
Tamam haklısın.

Mutlu musun?

AyBEROZ
15/01/2015, 10:46
Ben kendi açımdan noktalıyorum.

MÜSTEHAKIZ....

punto57
15/01/2015, 10:47
bana niye söylüyosun bunu paraleli kim kurdu daha doğrusu paralel dediğiniz yapı bu RTE yi buralara taşımadı mı? bu ne iki yüzlülüktür anlamadım gitti. 12 sene uyudunuzda sizin gözünüzü ne açtı ? rüşvetlerden yeterince paymı vermediniz Amerikadaki eteklerini yaladığınız hoca bozuntusuna , o yüzden mi şimdi getirdip başını vurmaya çalışıyosunuz..
İşinize gelmedimi paralelin işi iyi taktik vallaha..
Paraleli ecevit bile çok severdi,

punto57
15/01/2015, 10:48
Ben kendi açımdan noktalıyorum.

MÜSTEHAKIZ....
Mevzu zaten o, hükümetten memnun muyum sanıyorsun, derdim daha kötüsünün olması. Yok işte yok. Demek ki müstehakız

SteinGP
15/01/2015, 11:06
Düğünde Çılgınca Dans Eden Türbanlı - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=oGMDl4mZ6as)

punto57
15/01/2015, 11:11
www.youtube.com/watch?v=m_7-OablSDQ

Millet neşeli

mrbleeeed
15/01/2015, 16:17
şükrü hocam sayende bilgilendik.
teşekkür ederiz.
tamam daha fazla yazma ne olur. yazdıklarını gördükçe sinirlerimiz zıplıyor.

"aracım 9 litre yakıyor, çok yakıyor, nasıl azaltırım" deyip "yakıtlar ucuzlamıyor" diyenleri yaftaladığınız için sizi kınıyorum. belki bilgi birikiminiz var ama bağnaz olduktan sonra bir işe yaramıyor. sanmıyorum sizi herhangi bir şekilde ikna eden biri çıksın. kendi fikirlerinizi kendinize öyle inandırmışsınız ki, cumhurbaşkanımız gibi.
"yakıt ucuzlasın" diyerek camide içki de içen ve türbanlı üzerine de işeyen insanlarız biz. mazur görün, affedin bizi. kanıta gerek yok, dediğim gibi söylemeniz inanmanız için yeterli zaten.

hadi hayırlı işler herkese

not: hepimiz 26 yaşındayız. akıl yaşta çünkü.

fct1071
15/01/2015, 17:16
Üzerime hiç alınmadım
ANAP_dsp_mhp hükümeti dönemini hatırlattı dediklerin.
1) yüce divanla düşen hükümet
2) bebek katilinin paketlenmesi ve teslim alınması
3) apoya verilen idam cezasının kaldırılması, onun karşılığında sonraki emre kadar silahların susması.
4) ekonomide kötü gidişten dolayı esnafa gaz sıkılması
5) başbakanın bez bağlaması
6) bankaların içinin boşaltılması
7)ekonominin çökerek kemal dervişin getirilmesi falan dilan.

Ben o zaman uniden yeni mezundum nasılda iş bulmak hayaldi.

Daha anlatayım mı,
Yoksa sıradaki mi gelsin.

Bütün muhabbeti okudum konu var olma nedeninin çok uzağında bir eksene gelmiş. Konuya müdahil olmayayım dedim ama artık bu yukarıdaki ezberlenmiş cümlelerden sıkıldım.
1-Hükümet yüce divanla düşmedi, Temmuz 2002'deki erken seçim oylamasıyla yerini seçimle glen hükümete bırakmıştır
2-Bebek katili teslim alındığında MHP mecliste değildi, apo 15 şubatta Türkiyeye geldi, MHP 18 nisan seçimleri ile meclise girdi. Mayıs ayında meclis yerleşti
3-Apo'ya verilen idam cezası koalisyon hükümeti tarafındankaldırılmadı, idam cezasıyla ilgili alınan karar: TERÖR SUÇLARINI ve VATANA İHANETİ kapsamıyordu! Daha sonra akp hükümeti döneminde önce kapsamı genişletildi sonra AB uyum yasaları ile 2004 yılında 5218 sayılı kanunla YANİ AKP DÖNEMİNDE KALDIRILMIŞTIR
4-Ekonomideki kötü gidişten ötürü esnafa gaz sıkılması? hangi olay?
5-Başbakanın bez bağlaması, insanların rahatsızlıklarını ti'ye almamalısınız. sonuçta darbeyle değil seçimle gelmişti. sorun varsa Türk Milleti olarak seçemeseydik
6-bankaların boşaltılması konusuna gelince şimdi bankalar dolu da kimin parasıyla dolu? Günümüzde Türkiye genelinde 309.000 kişi banka borcunu ödemekte zorlanıyor ve bankalara olan toplam borç 475 milyar yeni Türk Lirası
7- Son olarak değinmediğiniz ama genelde ezebere cümlelerin sonuncusu olana ben siz söylemeden cevap vereyim Milli GÜVENLİK: Sınırda görevliyim, 4 yıldır suriye sınır hattında çalışıyorum, buradaki olanları forumdan yazsam hayal gücünüz kabul etmez. Gelip görmeniz lazım. Düşündüğünüz gibi bir gül bahçesi yok maalesef ve size ezberlettikleri gibi Türkiye süper güç olma yolunda ilerlemiyor. Bu nedenle a partisine ya da b partisine destek yada muhalefet olsun diye değil sadece gerçekleri bilerek konuşmanızı ve düşünmenizi temenni ederim. Son olarak Anne-babanızı kanserden kaybetmişsiniz, başınız sağolsun mekanları cennet olur inşallah; sonra da konuyu hükümetin hastane reformlarına bağlamışsınız. sanki o zamandan olsaydı daha iyi olurdu gibisinden: keramet akp'deyse bu yıl da ben babamı kanserden kaybettim. bu nedenle yapılan düzenlemeleri ÇAĞIN GEREKLİLİĞİ olarak yorumlamak, ilahi kudret telakkisi olarak görmekten daha mantıklı olacaktır. Sonuçta bu ülkeye de cep telefonu teknolojisi koalisyon hükümetleri döneminde geldi, bu onların mı başarısı yoksa ÇAĞIN GEREKLİLİĞİMİYDİ???

Arrest
15/01/2015, 18:01
Ulen stiriptiz bara cevirdiniz burayi :) hatunlarda iyiymis ucunude yollayin ahahaha

AyBEROZ
15/01/2015, 18:30
Bütün muhabbeti okudum konu var olma nedeninin çok uzağında bir eksene gelmiş. Konuya müdahil olmayayım dedim ama artık bu yukarıdaki ezberlenmiş cümlelerden sıkıldım.
1-Hükümet yüce divanla düşmedi, Temmuz 2002'deki erken seçim oylamasıyla yerini seçimle glen hükümete bırakmıştır
2-Bebek katili teslim alındığında MHP mecliste değildi, apo 15 şubatta Türkiyeye geldi, MHP 18 nisan seçimleri ile meclise girdi. Mayıs ayında meclis yerleşti
3-Apo'ya verilen idam cezası koalisyon hükümeti tarafındankaldırılmadı, idam cezasıyla ilgili alınan karar: TERÖR SUÇLARINI ve VATANA İHANETİ kapsamıyordu! Daha sonra akp hükümeti döneminde önce kapsamı genişletildi sonra AB uyum yasaları ile 2004 yılında 5218 sayılı kanunla YANİ AKP DÖNEMİNDE KALDIRILMIŞTIR
4-Ekonomideki kötü gidişten ötürü esnafa gaz sıkılması? hangi olay?
5-Başbakanın bez bağlaması, insanların rahatsızlıklarını ti'ye almamalısınız. sonuçta darbeyle değil seçimle gelmişti. sorun varsa Türk Milleti olarak seçemeseydik
6-bankaların boşaltılması konusuna gelince şimdi bankalar dolu da kimin parasıyla dolu? Günümüzde Türkiye genelinde 309.000 kişi banka borcunu ödemekte zorlanıyor ve bankalara olan toplam borç 475 milyar yeni Türk Lirası
7- Son olarak değinmediğiniz ama genelde ezebere cümlelerin sonuncusu olana ben siz söylemeden cevap vereyim Milli GÜVENLİK: Sınırda görevliyim, 4 yıldır suriye sınır hattında çalışıyorum, buradaki olanları forumdan yazsam hayal gücünüz kabul etmez. Gelip görmeniz lazım. Düşündüğünüz gibi bir gül bahçesi yok maalesef ve size ezberlettikleri gibi Türkiye süper güç olma yolunda ilerlemiyor. Bu nedenle a partisine ya da b partisine destek yada muhalefet olsun diye değil sadece gerçekleri bilerek konuşmanızı ve düşünmenizi temenni ederim. Son olarak Anne-babanızı kanserden kaybetmişsiniz, başınız sağolsun mekanları cennet olur inşallah; sonra da konuyu hükümetin hastane reformlarına bağlamışsınız. sanki o zamandan olsaydı daha iyi olurdu gibisinden: keramet akp'deyse bu yıl da ben babamı kanserden kaybettim. bu nedenle yapılan düzenlemeleri ÇAĞIN GEREKLİLİĞİ olarak yorumlamak, ilahi kudret telakkisi olarak görmekten daha mantıklı olacaktır. Sonuçta bu ülkeye de cep telefonu teknolojisi koalisyon hükümetleri döneminde geldi, bu onların mı başarısı yoksa ÇAĞIN GEREKLİLİĞİMİYDİ???

Hiç acımadan kapak yapmışsın hocam.
Ben bu AKP öncesi eleştiri kısmını atlamışım. Detaylı ve cuk oturtan cevaplar gelmiş.
Ben neyi anlamıyorum biliyomusunuz ? İyi olan herşeyi AKP yapıyor, kötü ne varsa iktidarda olsun ya da muhalefette olsun farketmiyor diğer partiler ya da ona da çamur atacak bir tutunacak dal yok ise paralele yükleniyor. Bunu da benim koyun halkım yiyiyor malesef.

hoksi
15/01/2015, 19:45
Petrol fiyatları eski haline gelsin bizde benzin 7tl.

ykaya1983
15/01/2015, 20:16
Arkadaşlar tartışarak boşuna birbirinizi kırıyorsunuz.Zamanı gelmeden hiçbir şey istediğiniz gibi olmaz.Ben artık siyaset konuşmaktan o kadar bıktım ki artık ana haber bülteni bile izlemiyorum.Çünkü yıllardır hep iki taraf var ve konuşulanlar hep aynı.Birisi birşey söylediğinde öbürü onun tam tersini söylüyor.Birgün de görmüyorum ki senin söylediklerinin de şurası gerçekten doğru diyen.Onun için bazen konuşmamak hiç birşey bilmemek değil konuşulacak birşeyin kalmaması demektir.Hükümetin yanında duranlar hiç yanlışının olmadığı gibi savunma yapıyor.Karşısındakiler de yapılan ne varsa karşıyım şeklinde bakıyor olaya.

2011 de şike olayları çıkınca kaybettiğim boşa geçen zamanlarıma yanarak bir daha hiçbir maçı izlemiyecek derecede futboldan suğuyacağım diye kendime söz verdim ve o günden sonra her maçın özetini izleyen ben spor haberi çıktığında bile kanalı değiştirecek derecede prensibimi koruyorum.Bu yaz tartıştığım fanatik bir partilinin bana sen vatan hainisin dediği tarihten sonra da artık kimseyle siyaset tartışmıyorum ve haber izlemeye tahammül edecek derecede siyesetten soğudum.Konuşmaya değmez çünkü bizde herkes uçlarda yaşıyor.Hiçbirşeyin ortası yok.Konuşulmaya değmez çünkü ne kadar konuşursanız konuşun yanlış olan ne varsa vakti gelmeden anlaşılmaz.Konuşulmaya değmez çünkü biz de konuşulacak hoşgörü yok.

celenlee
15/01/2015, 20:19
Ham petrol fiyatı düşse de vergiye yapılan zam çığ gibi büyüyor.
https://pbs.twimg.com/media/B5IuD8TIUAARzXL.jpg
Varilin kaç dolar olduğu bir şey ifade etmiyor bizim için.
Bizim için önemli olan, TÜRKİYE için maliyeti nedir?

***1 Varil= Kaç TL??

Temmuz 2008 1Varil Petrol 170TL
Mazot 3,25
Benzin 3,55

Ocak 2015 1Varil petrol 130TL
Mazot 3,51 olması gereken (2,50)
Benzin 4,05 olması gereken (2,70)

YİNE DE OLMASI GEREKEN ÇOOOK DAHA PAHALI.

punto57
16/01/2015, 09:36
Hiç acımadan kapak yapmışsın hocam.
Ben bu AKP öncesi eleştiri kısmını atlamışım. Detaylı ve cuk oturtan cevaplar gelmiş.
Ben neyi anlamıyorum biliyomusunuz ? İyi olan herşeyi AKP yapıyor, kötü ne varsa iktidarda olsun ya da muhalefette olsun farketmiyor diğer partiler ya da ona da çamur atacak bir tutunacak dal yok ise paralele yükleniyor. Bunu da benim koyun halkım yiyiyor malesef.

Nominal: O günün parası
Reel: Bugünki alım gücü

nominal değer / reel değer

temmuz 1983 - 117 tl / ocak 2013 reel değeri - 4,32 tl
aralık 1983 - 138 tl / ocak 2013 reel - 4,23 tl
aralık 1984 - 223 tl / ocak 2013 reel - 4,57 tl
aralık 1985 - 298 tl / ocak 2013 reel - 4,23 tl
aralık 1987 - 379 tl / ocak 2013 reel - 2,66 tl
temmuz 1989 - 1,125 tl / ocak 2013 reel - 3,38 tl
aralık 1990 - 2,449 tl / ocak 2013 reel - 3,62 tl
aralık 1991 - 4,341 tl / ocak 2013 reel - 3,75 tl
aralık 1992 - 5,768 tl / ocak 2013 reel - 3,00 tl
aralık 1993 - 8,525 tl / ocak 2013 reel - 2,59 tl
28 ocak 1994 - 9,473 tl / ocak 2013 reel - 2,76 tl
5 nisan 1994 - 17,340 tl / ocak 2013 reel - 3,63 tl
aralık 1994 - 23,890 tl / ocak 2013 reel - 3,22 tl
aralık 1995 - 39,080 tl / ocak 2013 reel - 2,95 tl
kasım 1996 - 75,660 tl / ocak 2013 reel - 3,28 tl
30 haziran 1997 - 100,340 tl / ocak 2013 reel - 3,11 tl
aralık 1998 - 211,100 tl / ocak 2013 reel - 3,62 tl
aralık 1999 - 530,000 tl / ocak 2013 reel - 3,90 tl
aralık 2000 - 597,200 tl / ocak 2013 reel - 3,16 tl
4 mayıs 2001 - 1,019,000 tl / ocak 2013 reel - 4,20 tl
aralık 2001 - 1,245,000 tl / ocak 2013 reel - 3,91 tl
28 haziran 2002 - 1,472,000 tl / ocak 2013 reel - 4,13 tl
04 kasım 2002 - 1,670,000 tl / ocak 2013 reel - 4,11 tl
26 aralık 2002 - 1,661,000 tl / ocak 2013 reel - 4,02 tl
26 aralık 2003 1,775,000 tl / ocak 2013 reel - 3,63 tl
24 aralık 2004 2,290,000 tl / ocak 2013 reel - 4,28 tl
*
31 aralık 2005 2,58 tl / ocak 2013 reel - 4,49 tl
30 aralık 2006 2,75 tl / ocak 2013 reel - 4,36 tl
28 aralık 2007 3,05 tl / ocak 2013 reel - 4,46 tl
01 temmuz 2008 3,55 tl / ocak 2013 reel - 4,90 tl
25 aralık 2008 2,75 tl / ocak 2013 reel - 3,65 tl
31 aralık 2009 3,65 tl / ocak 2013 reel - 4,55 tl
30 aralık 2010 3,88 tl / ocak 2013 reel - 4,55 tl
28 aralık 2011 4,31 tl / ocak 2013 reel - 4,58 tl
22 aralık 2012 4,65 tl / ocak 2013 reel - 4,65 tl
17 mart 2013 4,75 tl

dipnot : "reel değer" demek şu demektir ; ocak 2013'de * , cebinizdeki paranın alım gücüdür. ocak 2013'de cebinizde 4.32 tl olsaydı , temmuz 1983'de 1 litre benzin alabiliyordunuz. yada örneğin , aralık 1987'de 2.66 tl vererek benzin alabiliyordunuz. yani enflasyondan arındırılmış değerdir. belli bir yılı sabit alarak bu hesabı yapabilirsiniz.

ekşi sözlük ve DH den buldum, arkadaşlar

punto57
16/01/2015, 09:46
nasıl bir Türkiye ?

Ekonomi / Türkiye Son Güncelleme 16:27
03.01.2003
Otomobil keyfi maliyetli

1983-2002 yılları arasında, 45 litrelik bir otomobil deposunun süper benzinle doldurulmasının maliyeti, dolar bazında yüzde 102.2, Türk Lirası bazında ise 14 bin 148 kat arttı.

1983'ün Temmuz ayında 5 bin 283 lira olan (23.1 dolar) bir depo benzinin maliyeti, 19 Aralık 2002 itibariyle 74 milyon 745 bin liraya (46.7 dolar) çıktı.

1983 yılının sonunda 138 liraya yükselen süper benzinin litre fiyatı, 1984 sonunda 223 liraya, 1985 sonunda 298 liraya yükseldi.

1987 Aralık ayında 379 lira olarak belirlenen benzin fiyatı, 1989'un Temmuz ayında 1,125 liraya, yıl sonu itibariyle 1990'da 2,449 liraya, 1991'de 4,341 liraya, 1992'de 5,768 liraya, 1993'de 8,525 liraya ulaştı.

28 Ocak 1994'de 9,473 lira olarak belirlenen süper benzinin litre fiyatı, 5 Nisan kararlarıyla birlikte 17,340 liraya fırladı. 1994'ü 23,890 liradan kapatan benzinin litresi, 1995 sonunda 39,080 lirayı, Kasım 1996'da 75,660 lirayı, 30 Haziran 1997'de 100,340 lirayı buldu.

1998 yılı sonunda 211,100 lira olarak açıklanan süper benzinin litre fiyatı, 1999'u 553,300 liradan kapattı.

2000 yılı sonunda 597,200 lira olan benzin, krizin ardından yükselişe geçerek, 4 Mayıs 2001'de 1 milyon 19 bin lirayı gördü. 2001 sonunda 1 milyon 245 bin lira olan süper benzin, 28 Haziran 2002'de 1 milyon 472 bin, 19 Aralık 2002'de de İstanbul'un Avrupa yakası için 1 milyon 661 bin lira olarak açıklandı.

DOLAR BAZINDA DA KATLANDI

Akaryakıt fiyatları artış tarihindeki Merkez Bankası dolar satış kurlarıyla yapılan hesaplamaya göre, Temmuz 1983'de 23.1 dolar olan 45 litrelik bir depo benzinin maliyeti, dalgalı bir seyir izlese de artışını sürdürdü.

Son 20 yıllık dönemde benzinin dolar bazındaki litre fiyatında en düşük seviye 0.39 dolar ile 2 Aralık 1987'de oluştu. Bu tarihde 45 litrelik bir depo benzin 17.5 dolar olurken, 13 Aralık 1999'da litresi 1.06 dolarla en yüksek dolar bazında fiyat görüldü.

19 Aralık 2002'de açıklanan süper benzin fiyatının dolar karşılığı litre fiyatı 1.04 dolar olarak gerçekleşti. Son fiyatlarla bir depo benzinin maliyeti 46.7 doları buldu.

YILLARA GÖRE DEPO MALİYETİ

Süper benzin fiyatında 1983-2002 yılları arasındaki bazı değişimlerle, 45 litrelik bir araç deposunun fiyatta değişim yapılan tarihteki Türk Lirası ve Merkez Bankası döviz satış kurlarına göre oluşan dolar bazındaki maliyetleri şöyle:

. (TL) (TL)
. SÜPER BENZİN 45 LİTRELİK (DOLAR) (DOLAR)
TARİH LİTRE FİYATI DEPO MALİYETİ LİTRE DEPO
---------- ------------ ------------- --------- -------
25.07.1983 117 5,283 0.51 23.1
27.12.1983 138 6,219 0.49 21.9
09.07.1984 172 7,722 0.44 19.6
31.12.1984 223 10,040 0.50 22.5
29.06.1985 266 11,975 0.49 22.2
26.12.1985 298 13,415 0.51 23.1
02.12.1987 379 17,055 0.39 17.5
27.06.1988 591 26,595 0.43 19.3
28.12.1988 802 36,090 0.44 19.9
01.07.1989 1,125 50,625 0.53 23.6
02.12.1989 1,259 56,655 0.54 24.5
03.06.1990 1,410 63,450 0.54 24.4
01.12.1990 2,449 110,205 0.87 39.1
01.07.1991 3,430 154,350 0.79 35.6
19.12.1991 4,341 195,345 0.85 38.4
06.07.1992 5,032 226,440 0.73 32.7
17.12.1992 5,768 259,560 0.70 31.3
13.05.1993 6,342 285,390 0.64 28.6
16.12.1993 8,525 383,625 0.60 27.2
28.01.1994 9,473 426,285 0.55 24.7
05.04.1994 17,340 780,300 0.75 33.8
12.12.1994 23,890 1,075,050 0.65 29.2
11.06.1995 30,000 1,350,000 0.69 31.3
28.12.1995 39,080 1,758,600 0.64 28.8
13.06.1996 55,840 2,512,800 0.70 31.7
17.11.1996 75,660 3,404,700 0.77 34.6
30.06.1997 100,340 4,515,300 0.68 30.6
01.12.1997 178,700 8,041,500 0.92 41.4
05.06.1998 185,800 8,361,000 0.72 32.4
24.12.1998 211,100 9,499,500 0.68 30.5
11.06.1999 317,400 14,283,000 0.77 34.8
13.12.1999 553,300 24,898,500 1.06 47.6
11.03.2000 561,000 25,245,000 0.97 43.5
18.11.2000 597,200 26,874,000 0.87 39.2
04.05.2001 1,019,000 45,855,000 0.87 39.3
04.11.2001 1,245,000 56,025,000 0.79 35.6
28.06.2002 1,472,000 66,240,000 0.91 41.1
19.12.2002 1,661,000 74,745,000 1.04 46.7

(aa)

haberin linki
Hürriyet (https://webarsiv.hurriyet.com.tr/2003/01/03/229926.asp)

messi78
16/01/2015, 09:50

*
17 mart 2013 4,75 tl

dipnot : "reel değer" demek şu demektir ; ocak 2013'de * , cebinizdeki paranın alım gücüdür. ocak 2013'de cebinizde 4.32 tl olsaydı , temmuz 1983'de 1 litre benzin alabiliyordunuz. yada örneğin , aralık 1987'de 2.66 tl vererek benzin alabiliyordunuz. yani enflasyondan arındırılmış değerdir. belli bir yılı sabit alarak bu hesabı yapabilirsiniz.

Hahaha güldürdün sabah sabah. Yahu bu değerleri kim yazdıysa kafası hakkaten güzelmiş. Reel değer hesaplanırken birçok faktör katılır hesaba. Sadece enflasyondan arındırmakla gerçek reel değeri bulamazsın. Sana senin anlayacağın dilde söyleyeyim 1983 yılında emekli bir insan emekli ikramiyesi ile 1 ev alabiliyor muydu ? Alabiliyordu. Peki şuanda emekli bir insan (ki 30 yıl çalışmış bir memur emekli olduğunda 63 bin TL alıyor) yeni sıfır bir daire alabilir mi ? Kesinlikle ALAMAZZZ!!

Bazı veriler sunuyorsun ama çoğu kof ve içi boş veriler. Daha detaylı incelemeni öneririm.

punto57
16/01/2015, 09:52
bazı arkadaşlar kapak kapak diye inleyecek,
kusura bakmasınlar

SSK da çetiğimiz eziyeti, kuyruklarda beklemeyi bile
AKP olsaydı anam babam yaşardı dediğimi sanan bu zihniyete yorumsuz istatistik ve arşiv yayınlamaktan başka çare kalmadı.

benim dediğime inanmıyorsanız verilere bakın

ne yorumlarsanız yorumlayın
ama benle paylaşmayın,
çünki
benim amacım burada bakış açınızı değiştirmeye çalışmaktı.

evet benzin pahalı,
evet cari açık yüksek

cari açığın müsebbibi yakıt.

punto57
16/01/2015, 09:55
Hahaha güldürdün sabah sabah. Yahu bu değerleri kim yazdıysa kafası hakkaten güzelmiş. Reel değer hesaplanırken birçok faktör katılır hesaba. Sadece enflasyondan arındırmakla gerçek reel değeri bulamazsın. Sana senin anlayacağın dilde söyleyeyim 1983 yılında emekli bir insan emekli ikramiyesi ile 1 ev alabiliyor muydu ? Alabiliyordu. Peki şuanda emekli bir insan (ki 30 yıl çalışmış bir memur emekli olduğunda 63 bin TL alıyor) yeni sıfır bir daire alabilir mi ? Kesinlikle ALAMAZZZ!!

Bazı veriler sunuyorsun ama çoğu kof ve içi boş veriler. Daha detaylı incelemeni öneririm.

demişim altına,

diğer paylaşıma bak
farkındaysan yorum katmadım,
neyse onu paylaştım
2003 hürriyet gazetesi arşivi de var.

birisi şimdiden inlemeye başladı :grup::stretche::fun::dj2::kewlpics::boat0000::rud olph0::tongue00:

punto57
16/01/2015, 09:59

Reel değer matematiksel ve en basit olarak enflasyondan arındırılarak bulunur.
çünkü talep görecelidir.
yada fiyat teknoloji ile bile bağlantılıdır.
o zaman bende şunu desem, yanlış da olsa desem
bundan 20 yıl önce 30 maaşına araba alabiliyor muydun.
şimdi alabiliyorsun.
kredi ile araba almak 15 sene önce ne kadar mümkündü?

fiyat, talep görecelidir.
istekle talepin aynı şey olmadığı gibi

emekli ikramiyesine gayet esenyurttan ev alabilirisin,
yada anadoludan,
ama etilerden istersen yapacak bir şeyim yok buna

messi78
16/01/2015, 10:02
demişim altına,

diğer paylaşıma bak
farkındaysan yorum katmadım,
neyse onu paylaştım
2003 hürriyet gazetesi arşivi de var.

birisi şimdiden inlemeye başladı :grup::stretche::fun::dj2::kewlpics::boat0000::rud olph0::tongue00:

Ekşi sözlük dediğin site senin benim gibi yazarlar topluluğunun görüş belirterek yazı yazmasıdır. Bak farkındaysan "görüş" dedim. Ne ekşi sözlük ne de vikipedia parantez içinde bir bilgi veya veri belirtmediyse yazılanların doğru olduğu anlamına gelmemektedir.

Hürriyet gazetesini okuman senin için faydalı ama farkındaysan girizgah bölümünde ne diyor sana bold olarak yazayım : 1983-2002 yılları arasında, 45 litrelik bir otomobil deposunun süper benzinle doldurulmasının maliyeti, dolar bazında yüzde 102.2, Türk Lirası bazında ise 14 bin 148 kat arttı. Yani 1983 yılında 1 depo benzin alan kişi 2002 yılında aynı benzini yüzde yüz dolar zamlı olarak aldı.

punto57
16/01/2015, 10:08
İşte Apo'yu kurtaran imza (https://www.zaman.com.tr/politika_iste-apoyu-kurtaran-imza_560208.html)

5 Temmuz 2007, Perşembe 12:03
Abdullah Öcalan'ın asılması için meydanlarda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ip atan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin idam cezasını uygulamasını önleyen kararın altında imzası bulunuyor.

Paylaş
Tweetle
Paylaş
Gönder
Yazdır
A A
Star Gazetesi'nin haberine göre 12 Ocak 2000 tarihli mutabakat metninde dönemin Başbakanı Bülent Ecevit ile koalisyon ortakları Devlet Bahçeli ve Mesut Yılmaz'ın imzaları bulunuyor. Devlet Bahçeli bu kararın ardından verdiği beyanatta, ölüm cezasının uygulanmayacağı konusunda sözüne sadık kalacağını belirtiyor.

BİR GÜNDE DEĞİŞMİŞTİ

57. Hükümet'in ortağı MHP lideri Bahçeli, 11 Ocak 2000 günü Osmaniye'de yaptığı konuşmada Öcalan'ın idam edileceği mesajını verdi. Ancak bu mesajdan bir gün sonra Bahçeli'nin de katıldığı Ankara'da yapılan liderler zirvesinden 'Öcalan'ın idam cezasını bekletme kararı' çıkmıştı. ANASOL-M hükümeti, bir yandan Öcalan'ın idam kararını bekletirken diğer yandan da idam cezalarının kaldırılması için yasal düzenleme hazırlığı başlatarak verilen idam kararının infaz edilmesini yasal olarak da imkansız hale getirmişti.

İŞTE O KARARIN METNİ

Bülent Ecevit, Devlet Bahçeli ve Mesut Yılmaz imzasını taşıyan 'Karar Metni'nde, 'Koalisyonu oluşturan DSP, MHP ve ANAP'ın genel başkanları, bugün(12 Ocak) Başbakanlık'ta yaptıkları toplantıda, AİHM'in teröristbaşı Abdullah Öcalan hakkındaki kesinleşmiş idam cezasının infazının bir süre ertelenmesine ilişkin ihtiyati tedbir kararını ayrıntıları ile değerlendirmişlerdir. Bilindiği gibi Türkiye'nin de yargı yetkisini kabul etmiş olduğu AİHM'in Türk yargısınca verilmiş kararları değiştirmesi hiçbir şekilde sözkonusu değildir. Anayasamızdan ve uluslararası taahhütlerimizden kaynaklanan süreç tamamlandığında, dosya gereği için ivedilikle TBMM'ye gönderilecektir' deniyor.

TERÖRİSTLERE MESAJ VERİLMİŞ

Terör örgütü PKK üyeleri ve sempatizanlarının eylemlerde bulunmaması uyarısı da yapılan metinde 'Genel Başkanlar, hukuka saygı içinde aldıkları bu kararın, terör örgütü ve yandaşı çevrelerce milleti ve devleti ile Türkiye'nin yüksek menfaatleri aleyhine kullanılmak istendiğinin değerlendirilmesi halinde, erteleme süreci kesilerek infaz sürecine derhal geçilmesi konusunda görüş birliğine varmışlardır' ifadeleri yer alıyor. Son paragraftaki ifadelerin Bahçeli'nin tabanını rahatlatmak için uzun tartışmaların ardından metne konduğu belirtiliyor.

Kararın altındaki imza bizim, sadık kalacağız

BAHÇELİ, bu kararın ardından Hürriyet Gazetesi'ne 25 Haziran 2002 tarihinde verdiği beyanatta Öcalan'ın idam edilmemesi yönündeki sözüne sadık olacağını belirtti. Bahçeli beyanatında 'Biz ölüm cezalarının uygulanmayacağı yolunda bir moratoryum ilan ettik. Buna sadığız. İdam cezasının kaldırılmasını orta vadeli bir karar olarak ilan ettik. Buna da sadığız' açıklamasını yaptı.

O ZAMAN İDAMA KARŞIYDI

Bahçeli, Hürriyet'in 'Peki bazı milletvekilleri, seçim ortamının da etkisiyle 'getirin şu dosyayı Meclis'te oylayalım' derse ne olacak?' sorusuna ise 'İdam cezaları uygulanmayacak diyen o moratoryumu kim imzaladı? Altında bizim imzalarımız yok mu? Elbette imzamıza sadık kalacağız' karşılığını vererek, Öcalan'ın idam dosyasının raftan indirilmesine karşı olduğunu açıkladı.

Öcalan aldığı her nefesi MHP'ye borçlu

AK Parti Grup Başkanvekili Salih Kapusuz MHP'nin 1999'da Öcalan'ı idam etme vaadiyle iş başına geldiğini hatırlatarak, iktidarda ise terörist başının idamını engellediğini söyledi. Kapusuz 'Karar Başbakanlık'ta iki yıl bilinçli bekletilmiş. İdam engellenmiştir' dedi.

KOLTUĞU TERCİH ETTİ

Apo'nun idamının ertelenmesiyle ilgili belgede Bahçeli'nin imzasının olduğunu belirten Kapusuz 'MHP, hükümet ortağının bölücübaşına verilen idam cezasını müebbet hapse çeviren kanun teklifine göz yummuş, hükümet ortaklığını yani koltuk sevdasını bebek katilinin idamına yeğlemiştir. Bahçeli, milletin ve Türk adaletinin kendisine emanet ettiği ipi, seçim meydanlarında yine millete atma gafletini göstermiştir' dedi.

BAHÇELİ ODASINDA VEKİLLERE NE DEDİ?

İdamın kalkmasıyla ilgili değişiklik Anayasa Komisyonu'nda görüşülürken idam ile ilgili düzenlemenin çıkarılması için verdiği önerge reddedilen AK Partili Ramazan Toprak, verilen arada MHP'li milletvekillerinin Bahçeli'nin odasına çağrıldığını ve toplantıya dönüşlerinde Öcalan'ı kurtarma yönünde oy kullandıklarını anlattı.

BAHÇELİ'YLE 1 SAAT 15 DAKİKA

Toprak 'MHP'li milletvekilleri, 1 saat 15 dakika süren bu toplantıdan yüzleri kıpkırmızı olarak döndüler. Ve önergeme red oyu verdiler. Böylece idam cezası kaldırılırken, Apo kapsam dışı kalmadı. Yasal olarak böylece idamdan kurtuldu. İş bittikten, düzenleme Genel Kurul'a bu haliyle gittikten sonra da aynı düzenlemenin Genel Kurul'daki oylamasında 'hayır' yönünde oy kullandılar' diye konuştu.

iDAM iPi ELiNDEYKEN SEN NiYE ASMADIN?

Dönemin MHP milletvekili Edip Özbaş, Başbakan olarak, Öcalan'ın idam cezasını uygulamadığı gerekçesiyle Ecevit hakkında soruşturma önergesi açılması için imza toplamak istemiş, ancak MHP'liler Özbaş'a destek vermemişti. Önergeye destek veren Abdulhaluk Çay, Enis Öksüz, Ali Güngör, Mehmet Ceylan ve Mesut Türker de Bahçeli tarafından tasfiye edildi.

SEÇMENE SELAM GÖNDERİYOR

Özbaş, Bahçeli'nin idam ipi ile şov yapmasının 'seçmene selam'dan ibaret olduğunu belirterek 'Apo'nun idam ipinin ucu elindeyken gereken adımları atmadı. Öcalan'ı, Ecevit, Yılmaz ve Bahçeli üçlüsü idam kararını bekleterek, fiilen kurtardılar. Daha sonra da Anayasa'dan idam cezasını çıkararak yasal olarak kurtardılar' diye konuştu.

messi78
16/01/2015, 10:11
Şükrü bey sizin yanıldığınız nokta tamamiyle bu işte bu yazıyı okursanız belki aydınlanabilirsiniz : Para Aldanması? Bugün ve Yarının Değeri | SPP42 Yazılım Geliştirme ve Danışmanlık (https://spp42.com/para-aldanmasi-bugun-ve-yarinin-degeri/)

punto57
16/01/2015, 10:16
Ekşi sözlük dediğin site senin benim gibi yazarlar topluluğunun görüş belirterek yazı yazmasıdır. Bak farkındaysan "görüş" dedim. Ne ekşi sözlük ne de vikipedia parantez içinde bir bilgi veya veri belirtmediyse yazılanların doğru olduğu anlamına gelmemektedir.

Hürriyet gazetesini okuman senin için faydalı ama farkındaysan girizgah bölümünde ne diyor sana bold olarak yazayım : 1983-2002 yılları arasında, 45 litrelik bir otomobil deposunun süper benzinle doldurulmasının maliyeti, dolar bazında yüzde 102.2, Türk Lirası bazında ise 14 bin 148 kat arttı. Yani 1983 yılında 1 depo benzin alan kişi 2002 yılında aynı benzini yüzde yüz dolar zamlı olarak aldı.

ne anlıyorsan o! kardeşim
ekşi sözlüğün notunu boşuna atmadım,
yoksa ama bak buda var anlamında
onu yeterli görseydim.
zaten ek bir kaynak aramazdım.
ki şu anda biraz vaktim var
aradım reel fiyat veren bir başka yer bulamadım.
zaten anlatmak istediğim size benzin fiyatının artış trendi.

çünkü bu kuyuya taş atan haber manşetine sinir oldum ben,

sanki petroldeki her kuruş indirim sanki hemen pompaya yansıyacak diye bir durum var, ÖTV artışı göz ardı ediliyor, falan filan.
1983 ile 2002 arasındaki durumu bilinçli verdim, bulduğuma sevindim.
TL bazındaki artışı görün de nasıl saçma bir ülkede yaşamışız hatırlar.
dalgalanmaları ve TL bazındaki korkunç artışları görün diye,

2002 yılında sydneydeki ilk günümüzde,
otobüs durağında bilet fiyat listesi aradık,
liste bulduk,
yoldan adam çevirip doğru mu diye sorduk,
alışmamışız ki öyle biz haftalık liste aramaya alışık beyin.
2000 yılından kalma bir liste vardı tabelada

1995 yılında pederden arabayı almışım, liseye arabayla gittim.
bir gün önceden para topladık benzin için.

10 litre benzin alabiliyoz,
ertesi gün
5 litre benzin alabildik
çünkü
zam gelmiş,

biz bunları yaşadık.

punto57
16/01/2015, 10:22
Şükrü bey sizin yanıldığınız nokta tamamiyle bu işte bu yazıyı okursanız belki aydınlanabilirsiniz : Para Aldanması? Bugün ve Yarının Değeri | SPP42 Yazılım Geliştirme ve Danışmanlık (https://spp42.com/para-aldanmasi-bugun-ve-yarinin-degeri/)

güzel bir konu teşekkürler,

dediğinize katılıyorum orda,

ama ev de kıstas değil araba,da

malum genç nifus,

ayrıca
öncedden insanlar para biriktirip ev alırdı.
şimdi kredi ile alıyor,
satıp tekrar alıyor.

buda taleple beraber fiyatları fırlattı.

ondan dolayı zaten en basit şekilde ve matematiksel olarak dedim.

ev fiyatları yüksek ama millet milyon dolara ev alıyor şimdi.
neden?
çünkü alabiliyor
ondan dolayı mutlu
peşin para mı alıyor? yoook
ama
borçlanıyor
da alıyor
ama işte mevzu bu

punto57
16/01/2015, 10:25
Kamuoyunda büyük tartışmalara neden olan, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in, emeklilik yaşının 38’e düşürülmesi kararının, devlete tam 852 milyar YTL’ye mal olduğu ortaya çıktı. Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal güvenlik sisteminde emeklilik yaşının 38’e düşürülmesi nedeniyle, 1994 ile 2007 arasında sosyal güvenlik kurumlarına aktarılan kaynağın, yaklaşık 22 GAP parasına bedel olduğunu söyledi.

REFORM GELECEĞİ KURTARDI

Mehmet Şimşek, sosyal güvenlik kurumlarının her yıl milyarlarca dolarlık açık vermesinin temelinde, Süleyman Demirel’in Başbakanlığı döneminde emeklilik yaşının 38’e düşürülmesinin yattığını belirterek ‘1994-2007 arasında sosyal güvenlik kurumlarına toplam 852 milyar YTL’lik kaynak aktarmak zorunda kaldık. Bu da yaklaşık 22 GAP parasına bedeldir’ dedi.

Kaynak
Star Gazetesi

punto57
16/01/2015, 10:42
ssk konusunda bunu kast ettmiştim.

okmeydanı onkoloji de iki gün sevk için uğraşıp.
cerrahpaşada muayne ( ki çok zordu)
sonra ilaç yazırma,
sonra
ssk da reçeteyi onaylat.

sonra kurula götür.
sonra
1998 SSK hastanelerinin içler acısı ve Kılıçdaroğlu (https://www.hitittv.com/1998-ssk-hastanelerinin-icler-acisi-ve-kilicdaroglu-12568.html)

punto57
16/01/2015, 10:44
batan ve hortumlanan bankalar

Borcunu kamuya ödeten bankalar?n listesi ! (https://www.haber53.com/borcunu-kamuya-odeten-bankalarin-listesi-_d6905.html)

https://www.milliyet.com.tr/Ekonomi/HaberDetay.aspx?aType=HaberDetayArsiv&KategoriID=3&ArticleID=1162032

https://farukarslan.com/genel/iste-2001-hortumcularinin-listesi/
https://www.dunyabulteni.net/haber/244926/hortumlanan-bankalarin-pasalarina-dava

https://www.haber365.com/Haber/2001_Krizinde_Turkiyede_Ne_Oldu/

akıl yaşta değil başta diyen kardeş okusun,
aklı başındaysa

punto57
16/01/2015, 11:09
bir bardak suda fırtınlar kopardıktan sonra
arkadaşlar

şimdi bence istanbulda yaşayan bir trafik çilekeşi olarak

yıllara göre artan trafik yoğunluğu
yapılcak hiç bir metro çözüm değil
3. köprü yada tünel de çözüm değil

Yandex.Şirket ? İstanbul trafiğinde yolculuk süreleri bir yıl içinde nasıl değişti? (https://sirket.yandex.com.tr/press_center/infographics/changes_map_2013.xml)

asıl dert trafik

bunun üzerinden hükümete, belediyeye cumhurbaşkanına gidin sonuna kadar arkanızdayım

şöyle bir hesap yaptım
1 km double yolun maliyeti takriben diyelim 2 milyon dolar( belkide yarısı)
istanbul en azından 500 km yeni yol lazım
senede 5 milyar dolar çöpe gidiyor

çözüm halen yok

konu budur abi
tek geçerim

Arrest
16/01/2015, 11:49
Yav nerdeyse 2000 yilinda 2000 model arabaya biniyodunuz simdi 2015 modele biniyonuz diyeceksiniz yuh yav

punto57
16/01/2015, 11:56
Yav nerdeyse 2000 yilinda 2000 model arabaya biniyodunuz simdi 2015 modele biniyonuz diyeceksiniz yuh yav

bu güzeldi:grup:

cemdogu
16/01/2015, 12:14
kopyala yapıştır verilerle konuşmak kolay.tuzlar kuru olunca herkes sallasın bol keseden.

Kardeş bana aldığın parayla neler yapabildiğini anlat sen.Elin gavuruyla burayı kıyaslarsan sen kaybedersin.Adamların parası değerli bizim paramızla aynı tutan şeylerle adamlar istediklerini yapıyor.100 dolarla onlar 5 gün geçinirse bizim memlekette 3 gün takılamazsın.borç alıp borç kapatan milletiz biz.milletin gözü boyandı imf borcu kapandı diye, bir yerden borç alıp diğer borcu kapatmakla ülke refah bulmaz.aldığın her şeyr tepeden zam gelmişse vardır bi sıkıntı.Memlekette herşeyin ucuzlaması gerekirken sen hala pahalı alıyorsan, kuruşluk indirimlerle avunup Allah Razı diyorsan bu memleketin başındakiler aynı tas aynı hamam devam edecek.Çapulcular diyorsun ama o insanlar haklarını hukuklarını savunan genç insanlardı.Gelip içine etmeselerdi eğer amacına ulaşır, herkes ayağını denk alırdı ama olmadı.

dolar çapulcular yüzünden arttı denmiş.dolar çapulcular vaktinde evet arttı çünkü işin içine saçma sapan vandal öğeler girdi.Peki üzerinden geçmiş 2 yıl hala neden inmedi dolar madem iyi gidiyorduk? Cemaatin de aldığı kazandığı parayı gözüne koyup saçma saçma meselelere girişen hükümetimiz yüzünden değil mi sizce de?

bu ikinci kurtuluş savaşıdır dediler, törene starwars kahramanlarıyla katıldılar, baş örtülü bacılarımıza işediler dediler... hangisi doğruydu? hep yalan hep dolan olunca gerçekleri unutuyorsunuz.Herkes borç ödüyor borç.

sahi sizin kaç lira borcunz var ödeyebiliyor musunuz?

punto57
16/01/2015, 12:18
.:. Krizler Tarihi Raporu (2005-04-17) - ANKARA TICARET ODASI .:. (https://www.atonet.org.tr/yeni/index.php?p=276&l=1)

aklı başında arkadaşlara
krizler tarihi raporu
ATO

punto57
16/01/2015, 12:19
T.C Kalkınma Bakanlığı Ekonomik ve Sosyal Göstergeler (https://www.kalkinma.gov.tr/Pages/EkonomikSosyalGostergeler.aspx)

her türlü endeks

tüketici fiyat endeksi dahil

punto57
16/01/2015, 12:24
kopyala yapıştır verilerle konuşmak kolay.tuzlar kuru olunca herkes sallasın bol keseden.

Kardeş bana aldığın parayla neler yapabildiğini anlat sen.Elin gavuruyla burayı kıyaslarsan sen kaybedersin.Adamların parası değerli bizim paramızla aynı tutan şeylerle adamlar istediklerini yapıyor.100 dolarla onlar 5 gün geçinirse bizim memlekette 3 gün takılamazsın.borç alıp borç kapatan milletiz biz.milletin gözü boyandı imf borcu kapandı diye, bir yerden borç alıp diğer borcu kapatmakla ülke refah bulmaz.aldığın her şeyr tepeden zam gelmişse vardır bi sıkıntı.Memlekette herşeyin ucuzlaması gerekirken sen hala pahalı alıyorsan, kuruşluk indirimlerle avunup Allah Razı diyorsan bu memleketin başındakiler aynı tas aynı hamam devam edecek.Çapulcular diyorsun ama o insanlar haklarını hukuklarını savunan genç insanlardı.Gelip içine etmeselerdi eğer amacına ulaşır, herkes ayağını denk alırdı ama olmadı.

dolar çapulcular yüzünden arttı denmiş.dolar çapulcular vaktinde evet arttı çünkü işin içine saçma sapan vandal öğeler girdi.Peki üzerinden geçmiş 2 yıl hala neden inmedi dolar madem iyi gidiyorduk? Cemaatin de aldığı kazandığı parayı gözüne koyup saçma saçma meselelere girişen hükümetimiz yüzünden değil mi sizce de?

bu ikinci kurtuluş savaşıdır dediler, törene starwars kahramanlarıyla katıldılar, baş örtülü bacılarımıza işediler dediler... hangisi doğruydu? hep yalan hep dolan olunca gerçekleri unutuyorsunuz.Herkes borç ödüyor borç.

sahi sizin kaç lira borcunz var ödeyebiliyor musunuz?

ben mayıs olaylarında tesadüfen
istanbuldan çıkıp izmir üzerinden Antalya gittim,

vala meydanlarda duvarlara yazı yazıp küfreden, tipler dışında pek bir şey göremedim.

hak aramak için 50 bin tane yol var.

bu ülke benzin fiyatı 1 günde ikiye katlandığında bile böyle galeyana getirilmedi.

bankalar hortumlandığında ne oldu.

hakları savunanlar ayrı,

ama çapulculardan kastım provakatörlerdir,

şimdi 12 eylül öncesindeki gibi bir ortam çıksın istenlerdir çapulcular

o olaylar sırasında dükyanın kapalı kalmadıysa, aracın yakılmadıysa şanslısın,

sahi sen malına ve canına zarar görenler olduğunu bilmiyor musun,

öyle hak arama mı olur Allah Aşkına

punto57
16/01/2015, 12:39
sonunda güzel bir çalışma buldum,

https://128.118.178.162/eps/mac/papers/0306/0306005.pdf

bu arkadaş güzel bir tez yazmış

inceleyin

playguy
16/01/2015, 12:58
Arkadaşlar boşuna Şükrü Taşkıran ile tartışmaya girmeyin kendisi görevini yapmaktadır. AKP seçmeni cahil olduğu için internetle sosyal medyayla gazeteyle işi olmadığı için AKP bu alana el atmamıştı ama sosyal medya çok güçlenince AKP bu alana maaşlı ve gönüllü personel görevlendrdi, görevleri her konuda hükümeti koruyan, akp yararına paylaşım yapıp gerçeklerin bilinmesini engellemek vs.. Şükrü beyde bu görevini icre etmektedir, yani konu benzin konusu ama Türkiyede benzin litresi 100 TL bile olsa Şükrü bey sonuna kadar hükümeti savunmaya haklı göstermeye çalışacaktır bu yüzden konunun uzamasına gerek yok aklı başında olan herkes neyin ne olduğunu gayet iyi biliyor Şükrü bey dahil ama napsın ekmek parası için görevine devam etmek zorunda

punto57
16/01/2015, 13:02
Arkadaşlar boşuna Şükrü Taşkıran ile tartışmaya girmeyin kendisi görevini yapmaktadır. AKP seçmeni cahil olduğu için internetle sosyal medyayla gazeteyle işi olmadığı için AKP bu alana el atmamıştı ama sosyal medya çok güçlenince AKP bu alana maaşlı ve gönüllü personel görevlendrdi, görevleri her konuda hükümeti koruyan, akp yararına paylaşım yapıp gerçeklerin bilinmesini engellemek vs.. Şükrü beyde bu görevini icre etmektedir, yani konu benzin konusu ama Türkiyede benzin litresi 100 TL bile olsa Şükrü bey sonuna kadar hükümeti savunmaya haklı göstermeye çalışacaktır bu yüzden konunun uzamasına gerek yok aklı başında olan herkes neyin ne olduğunu gayet iyi biliyor Şükrü bey dahil ama napsın ekmek parası için görevine devam etmek zorunda

hahahahhahahhaa
benim durumumda öyle bir şey varsa yani oğlumu göremeyim bu akşam,
bu kadar büyük konuştum.
senin maaş almadığını nerden bilelim.
kardeşim
hemen iftira
iftira atan .... dır

trollerde ....dir

terbiyesizliği bırakın,

AyBEROZ
16/01/2015, 13:39

*
17 mart 2013 4,75 tl

Ekonomik terimler kullanıp kafamızı karıştırma kardeşim. Yıl 2002 asgari ücret 120 TL 26 Gram altın ediyor. Yıl 2015 Asgari ücret : yaklaşık 900 TL 6 gram altın ediyor. Daha ne hesabı yapıyon bize. Bu anasını sattığımın enflasyonu sadece işçi ve memur ücretlerinin artışlarını düşürerek mi ayarlanıyor. Herşeyimn fiyatı 1 yılda 2 katına çıkıyor ( Et, peynir, sebze vb. günlük ihtiyaçlar ) işçi memur zammı %5, %6 . Git işine bana martaval okuma..

AyBEROZ
16/01/2015, 13:45
''Şükrü Bey , Yaşasın Yeniden Osmanlı de'' RTE ye jöleliden sonra 2. danışman olarak atan ve kurtul bizde kurtulalım. :D :D

messi78
16/01/2015, 13:47
Şükrü bey size diyeceğim sadece budur : Ray Ray Kasım - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=fcawRJK0hLM)

SteinGP
16/01/2015, 13:52
Belki bu forumda da çorbası bol bi ihale vardır. Ne kadar getiriyorduk %10 mu?

punto57
16/01/2015, 13:56
Ekonomik terimler kullanıp kafamızı karıştırma kardeşim. Yıl 2002 asgari ücret 120 TL 26 Gram altın ediyor. Yıl 2015 Asgari ücret : yaklaşık 900 TL 6 gram altın ediyor. Daha ne hesabı yapıyon bize. Bu anasını sattığımın enflasyonu sadece işçi ve memur ücretlerinin artışlarını düşürerek mi ayarlanıyor. Herşeyimn fiyatı 1 yılda 2 katına çıkıyor ( Et, peynir, sebze vb. günlük ihtiyaçlar ) işçi memur zammı %5, %6 . Git işine bana martaval okuma..

martaval deyil bilakis aydınlatıyorum,
ya
anlaşılan
değerli madenlerde fiyat belirlenmesi bu gün kü konumuz anlaşılan
https://www.lme.com/metals/precious-metals/

anlayamıyorsan saati 100 dolara ingilizce ders veririm.

bak şanslısın bedava buldum

Altın fiyatları nasıl belirlenir? - UZMANTV (https://www.uzmantv.com/altin-fiyatlari-nasil-belirlenir)

Türkiye altın ithalatçısı bir ülkedir.
ve Fiyatı uluslararası piyasalarda belirlenir.
Biz belirlenen fiyatla alırız.
fiyatı neyse o,
LMe web sayfasında da o belirlenen fiyatı takip edebilirsin.

gelelim asgari ücrete 2002 yılında 126 Tl imiş, sen dedin
dolar kaç paraydı?

şu anda altın 1300 dolar civarında

Altın Madencileri Derneği (https://www.altinmadencileri.org.tr/index.php?secim=9&mid=82)
web sayfasından
1850 yılına kadar tüm fiyatları görebilirsin.

2002 yılında altın 309 USD imiş.

dolar kurları ise
02/01/2002 tarihli Dviz Kurlar (https://www.kazanci.com/kho2/ortak/dk020102.htm)
burdan bak 1,41 lira civarı

burda da fiyat artışları rakamsal olarak yer alıyor
TR de liste halinde

Geçmişten Günümüze Altın Fiyatları | Sirius Pırlanta (https://blog.siriuspirlanta.com/gecmisten-gunumuze-altin-fiyatlari/)

sonuçta durum ortada,

ser piyasa ekonomisi

cemdogu
16/01/2015, 13:59
ben mayıs olaylarında tesadüfen
istanbuldan çıkıp izmir üzerinden Antalya gittim,

vala meydanlarda duvarlara yazı yazıp küfreden, tipler dışında pek bir şey göremedim.

hak aramak için 50 bin tane yol var.

bu ülke benzin fiyatı 1 günde ikiye katlandığında bile böyle galeyana getirilmedi.

bankalar hortumlandığında ne oldu.

hakları savunanlar ayrı,

ama çapulculardan kastım provakatörlerdir,

şimdi 12 eylül öncesindeki gibi bir ortam çıksın istenlerdir çapulcular

o olaylar sırasında dükyanın kapalı kalmadıysa, aracın yakılmadıysa şanslısın,

sahi sen malına ve canına zarar görenler olduğunu bilmiyor musun,

öyle hak arama mı olur Allah Aşkına

meselenin en büyük olduğu günde.Arabamla tunalı hilmi caddesindeydim.Yürüyüşün ortasında arabamla kaldım ve orda bırakmak zorunda kaldım.park bile edemedim.kalabalık dağılınca gelir alırım diye düşündüm şirkete haber de verdim.Ertesi gün gittiğimde arabam sapasağlam duruyordu yerinde.Tek hasarım ön camım patlamış, arabanın içinde biber gazı kapsulü.Yani çapulcu dediğiniz insanlardan değil, sürekli övdüğünüz polisinizden gelmiş hasar aracıma.Helal ettim geçtim.Yazdı hem, serin serin sanayiiye gittim.

ayrıca tunalı hilmide kafemiz var.Provokasyon yapmıyorsa mekan, yardım lazım olunca kepenk indiriyorsa, zalimliğe göz yumuyosa o dükkanı evet yakarlar.4 bir yanda starbuckslara, leman kültür kafelere olduğu gibi.

zaten benzin 2 katına çıktığında ses etmeyenler, dolar tepeye çıktığında susanlar, bankalar hortumlanınca sağlık olsun diyenler yüzünden işimiz inşallaha maşallaha kaldı.Allah büyük bunların cezası büyük, destekleyip onları pohpohlayan, sosyal medyada yalakalık yapanların da cezası büyük.

Gelecekten çalınmış 100 yıl var, saltanata geri gitmeye çalışan cumhuriyet ne hallere geliyor görmemekte ısrarcısınız sanırım.Her oka muhalefet etmenin anlamı yok, bunları görmek için de profesör iktisatçı muhasebeci olmaya gerek yok.İnsan olsak yeter.Hoş profesör olsak bile başbakan ne demişti Ekmeleddin ihsanoğlu için ? "Devlete tercüman aramıyoruz bize 8 dil bilen insana gerek yok" dimi? Aydınların, profesörlerin, nice sanatçıların saygısızlıkla sınandığı günler bunlar.hem de cumhurun başkanı tarafından.Üstelik yanına da kuklasını koydular iyice saldırganlaştı ortalık.

Allah akıl fikir versin

punto57
16/01/2015, 14:00
''Şükrü Bey , Yaşasın Yeniden Osmanlı de'' RTE ye jöleliden sonra 2. danışman olarak atan ve kurtul bizde kurtulalım. :D :D

kardeşim o kadar güzel pas atıyonuz ki gol atmadan duramıyorum,
bkz altın fiyatları:grup:

punto57
16/01/2015, 14:01
Şükrü bey size diyeceğim sadece budur : Ray Ray Kasım - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=fcawRJK0hLM)

buda sana gelsin kardeş

Erkin Koray - Ankara Rüzgârı (Ankara Sokakları) - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=amTRiavQ1-Y)

punto57
16/01/2015, 14:05
meselenin en büyük olduğu günde.Arabamla tunalı hilmi caddesindeydim.Yürüyüşün ortasında arabamla kaldım ve orda bırakmak zorunda kaldım.park bile edemedim.kalabalık dağılınca gelir alırım diye düşündüm şirkete haber de verdim.Ertesi gün gittiğimde arabam sapasağlam duruyordu yerinde.Tek hasarım ön camım patlamış, arabanın içinde biber gazı kapsulü.Yani çapulcu dediğiniz insanlardan değil, sürekli övdüğünüz polisinizden gelmiş hasar aracıma.Helal ettim geçtim.Yazdı hem, serin serin sanayiiye gittim.

ayrıca tunalı hilmide kafemiz var.Provokasyon yapmıyorsa mekan, yardım lazım olunca kepenk indiriyorsa, zalimliğe göz yumuyosa o dükkanı evet yakarlar.4 bir yanda starbuckslara, leman kültür kafelere olduğu gibi.

zaten benzin 2 katına çıktığında ses etmeyenler, dolar tepeye çıktığında susanlar, bankalar hortumlanınca sağlık olsun diyenler yüzünden işimiz inşallaha maşallaha kaldı.Allah büyük bunların cezası büyük, destekleyip onları pohpohlayan, sosyal medyada yalakalık yapanların da cezası büyük.

Gelecekten çalınmış 100 yıl var, saltanata geri gitmeye çalışan cumhuriyet ne hallere geliyor görmemekte ısrarcısınız sanırım.Her oka muhalefet etmenin anlamı yok, bunları görmek için de profesör iktisatçı muhasebeci olmaya gerek yok.İnsan olsak yeter.Hoş profesör olsak bile başbakan ne demişti Ekmeleddin ihsanoğlu için ? "Devlete tercüman aramıyoruz bize 8 dil bilen insana gerek yok" dimi? Aydınların, profesörlerin, nice sanatçıların saygısızlıkla sınandığı günler bunlar.hem de cumhurun başkanı tarafından.Üstelik yanına da kuklasını koydular iyice saldırganlaştı ortalık.

Allah akıl fikir versin

Ouroboros - Wikipedia, the encyclopedia (https://en.wikipedia.org/wiki/Ouroboros)

Ouroboros,

diyorum,
o gösterileri savunmanı tkdir ettim.
ouroboros durumu,
kendi kuyruğunu yiyen yılan
kısırdöngü,

yani gösterici mi polisten çıktı yoksa yumurta mı tavuktan.
umarım
kaskonuz vardı.

sen diyon kepenk kapatını taşlıyorlar diye

ben başka ne diyeyim

punto57
16/01/2015, 14:09

Allah akıl fikir versin

eylemciler yüzünden iş yapamayan lastikçi esnafını da epey dinledim,
çünkü eylemciler gelip lastikleri çalıyordu.

ayrıca senedi borcu olan vardı?

SteinGP
16/01/2015, 14:40
Şükrü bey yorulmadan erinmeden cevap veriyorsunuz, kredi kartı aidatlarınızı geri alıyoruz diyen çağrı merkezleri kadar azimlisiniz, vallahi imrendim.

cemdogu
16/01/2015, 14:40
eylemciler yüzünden iş yapamayan lastikçi esnafını da epey dinledim,

çünkü eylemciler gelip lastikleri çalıyordu.

ayrıca senedi borcu olan vardı?

bahsettiklerin polise barikat kurup molotofla saldıran sonra da ak partiyle ilişikleri çıkan elemanlar olmasın? hangi gezi eylemcisinin yapısına uyduruyorsun bunu? eylemlerden sonra ortalık çöp oldu diye sokakta çöp torbalarıyla çöp toplayanlara mı? yoksa sokak köpeğinin gözü yandı diye ona limon suyunve su verenlere mi?

Sadece polisin bile eylemcileri kovalarken sırf "dükkanları yıktılar" demesi için cam kırdığını açıp youtube dan izleyebilirsin.Ya da halkın evine biber gazı attığını da görebilirsin.Daha da ileriye gidip 5 tane eylemcinin yan yana yere çökmesini eylem sayıp tazzikli suyla 1 genci felç etmesini de.Hatta vicdanın el verirse açıp ali ismail korkmazın, ethem sarısülük'ün, Berkin Elvan'ın görüntülerini de izle.

punto57
16/01/2015, 15:23
Şükrü bey yorulmadan erinmeden cevap veriyorsunuz, kredi kartı aidatlarınızı geri alıyoruz diyen çağrı merkezleri kadar azimlisiniz, vallahi imrendim.

yoruldum, açıkçasını söyleyim

SteinGP
16/01/2015, 15:33
yoruldum, açıkçasını söyleyim
E normal :)

punto57
16/01/2015, 15:33
bahsettiklerin polise barikat kurup molotofla saldıran sonra da ak partiyle ilişikleri çıkan elemanlar olmasın? hangi gezi eylemcisinin yapısına uyduruyorsun bunu? eylemlerden sonra ortalık çöp oldu diye sokakta çöp torbalarıyla çöp toplayanlara mı? yoksa sokak köpeğinin gözü yandı diye ona limon suyunve su verenlere mi?

Sadece polisin bile eylemcileri kovalarken sırf "dükkanları yıktılar" demesi için cam kırdığını açıp youtube dan izleyebilirsin.Ya da halkın evine biber gazı attığını da görebilirsin.Daha da ileriye gidip 5 tane eylemcinin yan yana yere çökmesini eylem sayıp tazzikli suyla 1 genci felç etmesini de.Hatta vicdanın el verirse açıp ali ismail korkmazın, ethem sarısülük'ün, Berkin Elvan'ın görüntülerini de izle.

polis mi yumurtadan çıktı eylemci mi yumartadan çıktı, sonuç yumurta hepimize girdi. devekuşu yumurtası.
manyak eylemciler olduğu gibi manyak polisler olduğunu zaten olayları izleyen günlerde hepimiz gördük, ne yazık ki.

ortaya bir taş atıldı, bozukluğa atlayan yahudi gibi,
herkes üstüne atladı,

ayrımcılık olmasın,

altar boya zıplayan papaz gibi atladı herkes olaya,

yada şöyle deyim,

üfleyen rüzgard salınan ne varsa bakan bizler gibi atladık olaya.
sonuç,
koca bir hiç.

bakınız Türkiye 100lerce yıldır, vaktinde batı berlin olduğu gibi ajanların cirit attığı bir ülkedir.
onca bond filmi keyfine, boşuna çekilmedi burda.
Türkiye'deki bir olay dünyada olay olur.
1980 öncesinde bu ülkede tiyatro oynandı.

80 ve 90 arasında sübyan olan arkadaşlar algılayamıyor bunu.
Galeyana gelincekse bakarım, kimin sesi en çok çıkıyor,
izlerim.
maaşlı sol dergi ve topluluğu elemanları dışında o güzelim haklı gösteriler iç edildi.
ayağa kalkmak başka amuda kalkmak başka.

hukuk dışı haraketleri elbette destekleyemeyiz, onaylayamayız.

bakınız bazen zıvanadan çıksakta
burda ne güzel bir şeyleri konuştuk tartıştık.
şimdi sosyal medya denen bir şey var.
insanlar içini dökebiliyor, şükür.

memnuniyetsizliği dillendirmek en güzel hak.
istanbuldaki trafik yüzünden tem çıkıp eylem yapayım diyom,
trafiği kitleyim diye
ulan zaten trafik kitli, dayak yediğimle kalacam. :tongue00:

punto57
16/01/2015, 15:40

izle dediğin videonun linkini yolla merak ettim cidden, haklarında işlem yapılmış mı lerin?

yolla cidden merak ettim
ben aradım bulamadım

punto57
16/01/2015, 15:46

ben bunu buldum sayılır mı?

Bu Provokatör Kim? Ülkücüler'in de BDP'lilerin de Önünde O Var! PAYLAŞ HERKES GÖRSÜN - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=24_BBtDB_4Y)

bide vur ama ben başka bir şey bulamadım
varsa video paylaş lütfen

burda da demokratik bir şekilde dayak yiyen mahalleden kovulan vatandaşlar var

https://www.youtube.com/watch?v=8ACRFPuJl4c

AyBEROZ
16/01/2015, 16:13
Şükrü bey sizin gibi çok var emin olun. Siz hesap kitap bilen mürekkep yalamış cinsindensiniz. Bide sadece biat eden kesim var. En tehlikelisi de onlar. Birgün bu rakamlar yanlışlıkla da olsa size farklı görünüp gözünüzü açma ihtimali var ama, öyle bir kesim varki ayağındaki donu götürseler sağlık olsun, yaşasın padişahım RTE diyen kesim , işte o beni ürkütüyor. Birde hızını alamayıp bidahaki seçime yatırım yapan cinsten milletvekilleri var , yalama cinsinden ; kalkıp Osmanlıya 90 sene reklam arası verdik , Osmanlıya devam edelim deme cürretini gösteren ; ki o 90 sene içinde Atatürk ün sayesinde seçme ve seçilme hakkını kazandığını unutarak geldiği mevkinin ne sayede olduğunun bile farkında olmayan ( Tülay pabuçcu ) aşifte gibiler. Bunlar en tehlikelileri işte. Senin birgün uyanabilme ihtimalini gözardı etmiyorum Şüktü kardeşim.

punto57
16/01/2015, 16:28
Şükrü bey sizin gibi çok var emin olun. Siz hesap kitap bilen mürekkep yalamış cinsindensiniz. Bide sadece biat eden kesim var. En tehlikelisi de onlar. Birgün bu rakamlar yanlışlıkla da olsa size farklı görünüp gözünüzü açma ihtimali var ama, öyle bir kesim varki ayağındaki donu götürseler sağlık olsun, yaşasın padişahım RTE diyen kesim , işte o beni ürkütüyor. Birde hızını alamayıp bidahaki seçime yatırım yapan cinsten milletvekilleri var , yalama cinsinden ; kalkıp Osmanlıya 90 sene reklam arası verdik , Osmanlıya devam edelim deme cürretini gösteren ; ki o 90 sene içinde Atatürk ün sayesinde seçme ve seçilme hakkını kazandığını unutarak geldiği mevkinin ne sayede olduğunun bile farkında olmayan ( Tülay pabuçcu ) aşifte gibiler. Bunlar en tehlikelileri işte. Senin birgün uyanabilme ihtimalini gözardı etmiyorum Şüktü kardeşim.

abicim,
ben partizanlığa karşıyım,
sorgusuz teslimiyete karşıyım,

bu kim olursa olsun,
hangi parti mensubu olursa olsun,

yalakalar her partide çok, emin olun,
ben onlara gülüp geçiyorum.

yani Türkiye burası,
ne malzemeler var ne malzemeler.
Gezi olayları belkide başarılı olabilir hükümet düşebilirdi,
ama öyle zeminsiz bir muhalefetimiz var ki bizde ondan bile hükümet kazançlı çıktı. bu kadar,

bu gün bir haber okudum.

elemana 6 binlira ceza gelmi ş bir de 300 gün hapis
adamın birinin evine gitmiş, boyalardan, yemek kuponu çıkmış, 15 TL lik.
boyacılarle beraber oturup pide almışlar
işveren ev sahibi, boyalar benimdi deyip bunları mahkemeye vermiş
ve kazanmış

Budur olay ya,
bu böyle teneke böyle mahkeme.

Atatürk Mevzuna gelince,
Atatürk'ün siyasete karıştırılması kadar kızdığım şey yoktur.
Bu keza din için de geçerli.

punto57
16/01/2015, 16:40

Düzeltme=

seçme ve seçilme 1 .meşrutiyetle bşladı
Türkiye kurulmadan önce de meclisi mebusan vardı,
hatta BMM nin temeli odur, Meclis daha sonra TBMM adını almıştır hatta
Kadınlarımız Avrupanın bir çoğundan önce Seçilme ve seçme hakkında kavuşmuştur.

kusura bakmayın düzeltmeden duramıyorum :grup:

SteinGP
16/01/2015, 16:54
Arkadaslar, daha fazla konu disi yorum yapmayalim artik. Kabak tadi verdi.

punto57
16/01/2015, 16:56

bence de:kewlpics:

Arrest
16/01/2015, 17:20
Kabağıda hic sevmem Mert , kuru fasulye tadi vermedigi için konuya dahil olmiciyim

Yeri gelmisken twitir adresimide veriyim esorfmanlisato_esofman :)

AyBEROZ
16/01/2015, 17:54
Düzeltme=

seçme ve seçilme 1 .meşrutiyetle bşladı
Türkiye kurulmadan önce de meclisi mebusan vardı,
hatta BMM nin temeli odur, Meclis daha sonra TBMM adını almıştır hatta
Kadınlarımız Avrupanın bir çoğundan önce Seçilme ve seçme hakkında kavuşmuştur.

kusura bakmayın düzeltmeden duramıyorum :grup:

Milleti yanlış bilgilendirme diye veriyorum sadece..
kadın seçme ve seçilme hakkı (https://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrkiye%27de_kad%C4%B1nlar%C4%B1n_se%C3%A7me_ ve_se%C3%A7ilme_hakk%C4%B1n%C4%B1n_tan%C4%B1nmas%C 4%B1)

kadın seçme ve seçilme hakkı (https://www.tukd.org.tr/bulten_secilmehakki.asp)

punto57
16/01/2015, 20:43
Milleti yanlış bilgilendirme diye veriyorum sadece..
kadın seçme ve seçilme hakkı (https://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrkiye%27de_kad%C4%B1nlar%C4%B1n_se%C3%A7me_ ve_se%C3%A7ilme_hakk%C4%B1n%C4%B1n_tan%C4%B1nmas%C 4%B1)

kadın seçme ve seçilme hakkı (https://www.tukd.org.tr/bulten_secilmehakki.asp)
Ben farklı bir şey mi dedim.

Heceleyerek mi yazayım..
Ya za lım.
Ka dın la rı mız seç me ve se çil me hak kı nı Av ru pa nın bir çok ül ke sin den ön ce el de et ti cum hu ri yet dö ne min de

SteinGP
16/01/2015, 20:53
Kabağıda hic sevmem Mert , kuru fasulye tadi vermedigi için konuya dahil olmiciyim

Yeri gelmisken twitir adresimide veriyim esorfmanlisato_esofman :)
Mert kim ya :D Can Murat :)

AyBEROZ
16/01/2015, 20:56
Şükrü Bey yazdıklarımı dikkatli oku da ondan sonra dalga geç. Ben seçme ve seçilme hakkından bahsetmiyorum. Kadınların seçme ve seçilme hakkından bahsediyorum. O salak lafı eden Belıkesir milletvekili BAYAN TÜLAY PABUŞÇU çünkü.
Anlatabiliyormuyum.

erenemre
16/01/2015, 21:04
Norveçe gidin sizde orda çok ucuz benzin de bol

meeeee meeeee

anladın sen

punto57
16/01/2015, 21:06
meeeee meeeee

anladın sen
Koyunca bilmiyom tercüme et,

punto57
16/01/2015, 21:07
Şükrü Bey yazdıklarımı dikkatli oku da ondan sonra dalga geç. Ben seçme ve seçilme hakkından bahsetmiyorum. Kadınların seçme ve seçilme hakkından bahsediyorum. O salak lafı eden Belıkesir milletvekili BAYAN TÜLAY PABUŞÇU çünkü.
Anlatabiliyormuyum.
Olayı bilmiyorum, ne olmuş ki,
O kadın kim ki,

messi78
16/01/2015, 21:15
Ben ikna oldum beyler. Norveçe gidiyorum :D

AyBEROZ
16/01/2015, 21:19
90 yıllık reklam arası sona erdi Tülay Pabuşçu (https://www.toplumgazetesi.com/haber/akpli-bayan-vekilin-90-yillik-reklam-arasi-sozune-tepkiler-buyuyor-4277.html)

Azıcık gündemi takip etsen bu soruyu sormazdın. Tabi sen sadece yandaş ve yalaka medyayı izliyosan o ayrı..

punto57
16/01/2015, 21:27
90 yıllık reklam arası sona erdi Tülay Pabuşçu (https://www.toplumgazetesi.com/haber/akpli-bayan-vekilin-90-yillik-reklam-arasi-sozune-tepkiler-buyuyor-4277.html)

Azıcık gündemi takip etsen bu soruyu sormazdın. Tabi sen sadece yandaş ve yalaka medyayı izliyosan o ayrı..
Yok ben guardian ve haretz dahil çoğu medyaya bakarım

halils2
16/01/2015, 22:18
Ya bu punto57 kamuran olmasın? ? ? Beyni sağlıklı çalışan bir insan böyle cevaplar vermez ya.

Arrest
17/01/2015, 08:20
Mert kim ya :D Can Murat :)
Kanka kafam güzeldi karistirdim :D

Ya bu punto57 kamuran olmasın? ? ? Beyni sağlıklı çalışan bir insan böyle cevaplar vermez ya.
Hilmi bunu mantikli buldu

punto57
17/01/2015, 09:26
Arkadaşlar
kusura bakmayın ama çok ayıp ediyorsunuz,
hani ben eşşeklik ettim, bilgi paylaştım, aşırıya da kaçtım ama forumda defalarca yeri geldi gönlünüzü almaya çalıştım, özür diledim,
hatam olduğu yerde örneğin eğim gibi bilgilenelim istedim.

burası bir forum,

ben herşeyi siliyor ve baştan başlıyorum.

herkese günaydın,
aynı şeyi bekliyorum in re.

forum nedir?

forum
ˈfɔːrəm/Gönder
noun
1.
a meeting or medium where ideas and views on a particular issue can be exchanged.
"we hope these pages act as a forum for debate"
synonyms: meeting, assembly, gathering, conference, seminar, convention, colloquy, convocation, congress, rally, council, symposium, conclave, congregation, synod, diet; More

Arrest
17/01/2015, 09:56
Arkadaşlar
kusura bakmayın ama çok ayıp ediyorsunuz,
hani ben eşşeklik ettim, bilgi paylaştım, aşırıya da kaçtım ama forumda defalarca yeri geldi gönlünüzü almaya çalıştım, özür diledim,
hatam olduğu yerde örneğin eğim gibi bilgilenelim istedim.

burası bir forum,

ben herşeyi siliyor ve baştan başlıyorum.

herkese günaydın,
aynı şeyi bekliyorum in re.

forum nedir?

forum
ˈfɔːrəm/Gönder
noun
1.
a meeting or medium where ideas and views on a particular issue can be exchanged.
"we hope these pages act as a forum for debate"
synonyms:meeting, assembly, gathering, conference, seminar, convention, colloquy, convocation, congress, rally, council, symposium, conclave, congregation, synod, diet; More
Aksamdan mi kalsin dayi ne diyon :D

AyBEROZ
17/01/2015, 10:02
Konu neydi ? Ham Petrol fiyatları 145 dolardan 46 dolara geriledi. Türkiyede yakıta neden yansımıyor ? Neden ihraç ederken 1 dolara satılan benzin Türk halkına 4 liradan zaman zaman 5 liradan satılıyor. Cevabını maliye bakanı Şimşek verdi.
Trafik sıkışmasın diye Akaryakıt fiyatlarını düşürmüyoruz dedi. :D :D :D ( Başka taraf ile gülme ikonu bulamadım bununla idare edin artık. )

Detay için
AÇ OKU (https://hanhaber.blogspot.com.tr/2015/01/simsek-trafik-sksmasn-diye-akaryakt.html)

fct1071
17/01/2015, 10:08
:D :D
Petrol fiyatları neden akaryakıt fiyatlarına yansımıyor
Bakan Şimşek: "petrolü dış ülkelerden ithal ediyoruz. Fiyatı ucuzlarsa tüketim artar ve cari açık büyür." maalesef hükümet gelir kapısı olarak görüyor

punto57
17/01/2015, 10:22
beğenin yada beğenmeyin okuyun yada okumayın,
aynı şeyi söylüyorum,
benzin vergisiz satılırsa,
emin olun o vergi başka bir şeyin üzerine konacak, tüm dünyada olduğu gibi,
konmazsa enflasyon, artan emisyon, her gün artan dolar falan filan.

bu konu hakkında son mesajım.
lütfen uzatmayalım artık

Berkan76
18/01/2015, 20:56
Beyler onu bunu boşverin de sağlam kazık yiyoruz vergi diyerekten
bu ay yaptığım bütün alışverişlerin fişlerini atmayacam biriktiricem ay sonu maaşımdan kesilen vergi ile beraber 1 ayda ne kadar kazık yediğimi hesaplayacam.önümüzdeki ay başında konu açıp belirtirim:)

mrbleeeed
18/01/2015, 21:15
:D :D
Petrol fiyatları neden akaryakıt fiyatlarına yansımıyor
Bakan Şimşek: "petrolü dış ülkelerden ithal ediyoruz. Fiyatı ucuzlarsa tüketim artar ve cari açık büyür." maalesef hükümet gelir kapısı olarak görüyor

cari açığı üreterek dışarıya katma değerli mal satarak değil de pahalı yakıt satarak mı düşürüyorlarmış yani :D
aynı mantıkla litresini 100 lira yapsınlar da cari açık kapansa.

kedi-trafo kafası hala geçmedi bu adamın.

erenemre
18/01/2015, 21:38
cari açığı üreterek dışarıya katma değerli mal satarak değil de pahalı yakıt satarak mı düşürüyorlarmış yani :D
aynı mantıkla litresini 100 lira yapsınlar da cari açık kapansa.

kedi-trafo kafası hala geçmedi bu adamın.

adamda kafa yok ki zaten çalıp çırpmaya çalışıyor sadece

punto57
19/01/2015, 01:32
cari açığı kapatmak için tavsiyelerinizi yazın . belki memlekete faydanız olur boş eleştirmekten başka

Arrest
19/01/2015, 09:18
cari açığı kapatmak için tavsiyelerinizi yazın . belki memlekete faydanız olur boş eleştirmekten başka
Sana yazalim sen iletebilirsin , tanidiklarin var galiba :D

CMasteR
19/01/2015, 09:23
şaka maka 6lt yakıyom lan sakin kullanımda oww shit :D

punto57
19/01/2015, 09:36
Sana yazalim sen iletebilirsin , tanidiklarin var galiba :D

sen yaz, ben blog açar paylaşırım, Google'a reklam veririm, memleket kurtulur,
tandıklarım olmasa da en azından talep görür, meşhur oluruz, popüler oluruz,
sonra parti kurarız, ben başbakan sen ekonomi bakanı olursun.
Ben cumhurbaşkanı olunca sen de ağaca pardon başbakanlığa çıkarsın,
o kadar yani, yeter ki memleket kurtulsun

çözümün var galiba,
heyecanlandım,
hemen kendimi başbakanlığa hazırlayım

punto57
19/01/2015, 09:38
şaka maka 6lt yakıyom lan sakin kullanımda oww shit :D

şu an 6,6 görünüyor 6,6 Ortalama Tüketim.

yarım depo ( Yakıt göstergesi ortanın biraz solunda) 440 Km yaptım.

CMasteR
19/01/2015, 09:59
şu an 6,6 görünüyor 6,6 Ortalama Tüketim.

yarım depo ( Yakıt göstergesi ortanın biraz solunda) 440 Km yaptım.

Mazota karşıyız başkan Forever Benzin. ayrıca araç ticett :D

punto57
19/01/2015, 10:05
Mazota karşıyız başkan Forever Benzin. ayrıca araç ticett :D

Devlet zaten, halen benzin kullananlara üstün hizmet madalyası takacakmış!!!,
ayrıca siz zekattan Muaf olabilirsiniz Diyanete sor derim !!! :)
:puke0000::devil::icon11::shuriken::uzayli::uhm000 00:

CMasteR
19/01/2015, 10:06
Fakirmiyiz la lpg mazot kullanacaz :D

ozkancavus5916
19/01/2015, 10:10
Bugun benzin ürünlerinde 5 kuruş , motorin ürünlerinde 6 kuruş artış beklenmektedir.
Bilgilerinize,

punto57
19/01/2015, 10:11
Fakirmiyiz la lpg mazot kullanacaz :D

Konu keşke fakirlik olsa,
halen benzin kullananlara mümeyyiz olup olmadığını tespit için noter işlemlerin de iki şahit gerekebilir ha,:devil::shuriken:
şaka bir yana,
Mitsubishinin yeni aracı varya, sedan,
4,5 litre ortalama benzin tüketimi 1,2 motor yarı otomatik,
inceledim,
adamlar çok iddalı
araçta yok yok.

ona bile cesaret edemedim.
sonuçta benzin depoda durduğu gibi hiç durmuyo, uçuyo

AyBEROZ
19/01/2015, 10:11

Yiğit Bulut jöleli kafa niye o kadar para alıyor cari açığı kapatma yöntemlerini biz bulacak isek ?

Bak padişahınız efendiniz şeffaflaşmanın sırasımıydı deyip başkuklayı fırçaladı ; sen bu boku yiyermicen kabineyi ben topliim bari dedi.

O ne ben duymadım cevabını bekliyoruz Şükrü bey, gündemi Guardian dan takip edince gerçek gündemden uzak kalıyorsunuz nede olsa. :D

CMasteR
19/01/2015, 10:12
benzin iyidir iyi :) olurda araç değiştirirsem sonraki aracımda mutlaka benzinli olur :) mesela leon 1.4 TSi :D

punto57
19/01/2015, 10:17
Yiğit Bulut jöleli kafa niye o kadar para alıyor cari açığı kapatma yöntemlerini biz bulacak isek ?

Bak padişahınız efendiniz şeffaflaşmanın sırasımıydı deyip başkuklayı fırçaladı ; sen bu boku yiyermicen kabineyi ben topliim bari dedi.

O ne ben duymadım cevabını bekliyoruz Şükrü bey, gündemi Guardian dan takip edince gerçek gündemden uzak kalıyorsunuz nede olsa. :D

belki yiğite para değil, jöle tedarik ediyorlardır , kuponla, ne bileyim.

vatandaş olarak siz o oku yiyemiyorsanız , aha çözümü bu inin ordan aşğı demek için olmasın?
çünkü sinema eleştirmeninin sinemayı çok iyi bildiği varsayılır.

onları alakadar eden şeyleri lütfen onlara sorun,
biz yeni parti kuruyoruz hemicik.
Arrest beyin cari açık çözümü üzerinden PR yapacaz,
Forza Punto partisini kuracaz,

(punto nokta demek ya)
Noktayı koduk anlamında da mottosu olacak

punto57
19/01/2015, 10:22
benzin iyidir iyi :) olurda araç değiştirirsem sonraki aracımda mutlaka benzinli olur :) mesela leon 1.4 TSi :D
bir Türk olarak TSI uzantılı motor almam,
TISS gibi o ne ya?
yada kısaltmasından bir şeyler türetmeye çlışıyo kafa
Türk Süper Insanı gibi.

tam Türk usulü yorum oldu.

adam cehenneme gitmiş sormuş ya zebaniye
siz burayı çok zor ısıtıyorsunuz diye.
oda sormuş,
Türksün dimi?

( tribute to Selçuk ERDEM)

CMasteR
19/01/2015, 10:24
müdür senin gerçek adın KAMURAN mı ?

punto57
19/01/2015, 10:26
müdür senin gerçek adın KAMURAN mı ?

what is that,

I can not compile the bloody Joke,

yok abi nedir bu kamuran esprisi,
bana da anlatın güleyim

ozkancavus5916
19/01/2015, 10:37
Bugun benzin ürünlerinde 5 kuruş , motorin ürünlerinde 6 kuruş artış beklenmektedir.

halils2
19/01/2015, 10:46
Bilgilerinize,

Vay anasını %40lık inişi yansıtmadılar % 10 luk artışta hemen zam geldi.

punto57
19/01/2015, 10:58
Vay anasını %40lık inişi yansıtmadılar % 10 luk artışta hemen zam geldi.

yüzde 10 mu zam geldi?

ozkancavus5916
19/01/2015, 11:00
%90 gelebilir

punto57
19/01/2015, 11:25
%90 gelebilir

ben o isviçre'nin varya,
dünyanın dengesi şaştı ya,

isviçre frangı ile isviçreliler Alman ve fransızları iyi kazıkladı.

Arrest
19/01/2015, 11:36
sen yaz, ben blog açar paylaşırım, Google'a reklam veririm, memleket kurtulur,
tandıklarım olmasa da en azından talep görür, meşhur oluruz, popüler oluruz,
sonra parti kurarız, ben başbakan sen ekonomi bakanı olursun.
Ben cumhurbaşkanı olunca sen de ağaca pardon başbakanlığa çıkarsın,
o kadar yani, yeter ki memleket kurtulsun

çözümün var galiba,
heyecanlandım,
hemen kendimi başbakanlığa hazırlayım
Ben ekonomi bakani olmam. Diyanet isleri baskani olacam harem kurucam 1 trilyona arabada isterim

punto57
19/01/2015, 11:47
Ben ekonomi bakani olmam. Diyanet isleri baskani olacam harem kurucam 1 trilyona arabada isterim

canın sağ olsun
sen cari açığın nasıl kapanacağını söyle,
diyanet sana feda olsun,
nasıl olsa imam surunca cemaat aynısını yapıyor.

slında ben spor bakanlığını da tavsiye ederim,

ispanya'yı ve portekiz'i işgal edecez ya, orda işsizlik yüzde 25,
endülüsü geri alacaz ya!
genç işsizliği yüzünden sporla üremeye başlayacak gençleri spora yönlendirirsin. Vay haline barcelona ve real madridin,
Zaten Barcelona'ın adı Trabzon, real madrid'De ilahi madrid olarak değişecek.

sonra viyanaya, Rapid Wien'in adı Hızır Viyana olarak değişecek.

Salzburg Sazlıbosna olacak!
tez elden.

Arrest
19/01/2015, 11:58
canın sağ olsun
sen cari açığın nasıl kapanacağını söyle,
diyanet sana feda olsun,
nasıl olsa imam surunca cemaat aynısını yapıyor.

slında ben spor bakanlığını da tavsiye ederim,

ispanya'yı ve portekiz'i işgal edecez ya, orda işsizlik yüzde 25,
endülüsü geri alacaz ya!
genç işsizliği yüzünden sporla üremeye başlayacak gençleri spora yönlendirirsin. Vay haline barcelona ve real madridin,
Zaten Barcelona'ın adı Trabzon, real madrid'De ilahi madrid olarak değişecek.

sonra viyanaya, Rapid Wien'in adı Hızır Viyana olarak değişecek.

Salzburg Sazlıbosna olacak!
tez elden.
Ayikken seni anlamiyorum

merzel
19/01/2015, 12:16
Ne kullaniyorsaniz bana da verin. Yeni evli ciftler gibisiniz.

2009 GP 1.4 Fire Fun

AyBEROZ
19/01/2015, 12:36
Şükrü Bey bu AKP de savunacak ne buluyosun bu kadar bilmiyorum. Bu ..neler kendilerine yılbaşında 1700 TL zam yaptılar. Benim emekli maaşıma gelen zammı söyliimde oturma organınızla gülün. 1883 TL den 1917 TL ye çıkmış. 34 TL artış var. 30 Sene çalışma 9250 gün ve yüksek matrahtan ödeme aldığım maaşa bak. Sokarım böyle Adaletin kalkınmasına ben.

cihankardes
19/01/2015, 12:47
Adam resmen trol hala konuşup uğraşıyosunuz ya :)

punto57
19/01/2015, 12:58
la ne savunması, osmanlı geyiği yaptım,
hala yaranamadım.

son yolladığım mesajlarda,
size destek oldum, hatta,
dedim ya açıklayın cari açık nasıl kapanır,
hükümet morarsın.
Muhalefet partisi kuralım dedim.

abicim benim için konu kapanmıştır,
işin geyiğindeyim artık.

hükümeti tartışmak yada övmek benim işim değil,

kesinlikle
bana trol diyen arkadaş ta ben trolsem gün ışığında trole dönsün,

ben bakıyorum,
bana saldıranların çoğu forumda,
doğru düzgün otomobil hakkında bir şey de paylaşmıyor.
sanki bana cevap vermek için paylaşım yapıyorlar.
1 haftadan az bir zamandır aranızdayım ama,
benden az katkısı olup sanki sırf bana cevap vermek için yazışan tipler var.

ben miyim trol siz misiniz

bu kısma yazmayacaktım,
ama
siz mecbur braktınız

Arrest bey ile güzel de geyik yaptık,
ama hala saldırı hala saldırı,
kardeşim
dediğime cevap verin

burası ne acaip bir yer.

buraya sadece muhalefet partisine oy atanlar mı girebilir
politik bir forum mu burası.

iki söylem getirdim.
cari açık nasıl düşer yazın o zaman.
ikincisi
yüzde 10 benzin zammı mı geldi son 1 hafta da.

buna cevap vermek yerine,
trole bağlayan troller oldu.

çalıştığım sitenin resmini zaten paylaştım.
çaya beklerim

messi78
19/01/2015, 13:08
Konu kilitlensin arkadaş uyarılsın ya da banlansın konu çok uzadı. Konu başlığı ne idi ne oldu.. Hergün buraya aracım hakkında bilgi toplamaya gelirdim şu başlığı gördükçe ve abuk subuk kahvehane sohbetlerini okudukça foruma giresim gelmiyor.

İlgililere duyurulur.

punto57
19/01/2015, 13:12
Konu kilitlensin arkadaş uyarılsın ya da banlansın konu çok uzadı. Konu başlığı ne idi ne oldu.. Hergün buraya aracım hakkında bilgi toplamaya gelirdim şu başlığı gördükçe ve abuk subuk kahvehane sohbetlerini okudukça foruma giresim gelmiyor.

İlgililere duyurulur.

katılıyorum kardeş
konu kapansın
bu ne ya,

halils2
19/01/2015, 13:18
katılıyorum kardeş
konu kapansın
bu ne ya,

Sen bir sussan sıkıntı yok da gelip boş boş konuşuyorsun gereksiz yere ortamı geriyorsun.

punto57
19/01/2015, 13:26
Sen bir sussan sıkıntı yok da gelip boş boş konuşuyorsun gereksiz yere ortamı geriyorsun.

ya kardeşim emin olun dışardan bakan bir göze göre

hepimiz saçmalıyoruz,

ya sizin saçmalama hakkınız var da
benim saçmalama hakkım yok,
bak dengeyi de buldum,

kırmadan eğleniyoruz
yani kırıcı laf söylememeye dikkat ediyorum.

hatta bir yorumumu gereksiz ve kırıcı olduğu için ben kendim sildim.
son 5 dakkada,

Örneğin Mr Bleed isimli arkadaş sonra bana eğim konusunda yanlışımı gösterdi,

sonra onun üzerinden konu açtım,
ben de bilgilendim.
ama
en son bir arkadaş atlayıp benim imlaya dikkat etmediğim konusunda hakarete varan paylaşım yaptı.

ben de içerledim,
açıkçası,

benim dediklerime katılmayabilirsiniz,
ama kırıcı olmamaya çalışıyorum.
artık
yanlış bir yoldu, düzelttim.

lütfen ama
aynısını siz değerli arkadaşlardan bekliyorum

SteinGP
19/01/2015, 13:44
Konu konu olmaktan çıktığından dolayı kilitlendi.