PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amerikan park Hk.

recep83
27/11/2014, 14:00
Merhaba Arkadaşlar,

2007 model Active aracıma geçen hafta ayarlanabilir Amerikan park modülü taktırdım ama maalesef sinyal verince arıza ışığı yakıyor. Işık şiddetini azaltsam da arttırsam da aynı değişen birşey yok. Forumda okuduğum kadarıyla bazı arkadaşların yaptırdıkları modüllerde arıza lambası yakmamış. Böyle olunca ustadandır diye düşünerek bu işi arıza lambası yakmadan yapabilecek istanbul avrupa yakasında (Avcılar, B.Düzü, Bahçelievler tercih sebebi) usta var mıdır? Teşekkürler....

ozkancavus5916
27/11/2014, 14:28
benim elektrik tesisatını forumdanhalil arkadasımız bagladı ikaz vermiyor .

recep83
27/11/2014, 14:33
benim elektrik tesisatını forumdanhalil arkadasımız bagladı ikaz vermiyor .

Peki Halil arkadaşımız istanbul da mı? Eğer istanbul'daysa bana da yardımcı olur mu?

ozkancavus5916
27/11/2014, 14:35
yok çorluda oturuyor .9 kasımda çorlu velimese piknigi vardı . gelebilseydiniz çözerdi işinizi

recep83
27/11/2014, 14:56
yok çorluda oturuyor .9 kasımda çorlu velimese piknigi vardı . gelebilseydiniz çözerdi işinizi

Çorlu da çok uzak kalıyor. İnş yardımcı olabilecek bir arkadaş çıkar

halils2
27/11/2014, 16:22
Arıza lambasını hangi tarafta yakıyor

ozkancavus5916
27/11/2014, 16:27
Halil benim işi unutma cruise control için bana herzaman uyar

F500
27/11/2014, 17:16
Bende dun taktirdim modullu sizinkinden yani ayarlanabilir bide camurluk sinyalleriyle on far parklarini turuncu dipsiz ampul takdim kisalarda ayni woltta beyaz isik veren h1 lerle degistirdim hic ariza yakmadi.sinyal verilince yapiyorsa problem tesisatta gibi

recep83
27/11/2014, 18:00
Arıza lambasını hangi tarafta yakıyor

Arıza lambasını her iki tarafa da sinyal verirken yakıyor. Aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda arıza gidiyor taki yeniden sinyal verinceye kadar.

F500 arkadaşım, aslında tesisatta arıza olduğunu sanmıyorum çünkü modül takılmadan önce böyle bir sorun yoktu. Modülü takan arkadaş bütün puntolarda arıza ışığı yakar dedi ama buradan araştırınca pekte öyle olmadığını gördüm.

halils2
27/11/2014, 18:39
Parkları yakınca arıza lambası yakmıyorsa, sağ veya sol tarafın sinyal ampulüne bağlanan kabloları söküp çaprazlayıp hangi tarafın kablosunu değiştirdiysen o tarafa sinyal ver , arıza lambası yanmıyorsa diğer tarafı da değiştir. Yine arıza lambası yakarsa modülü değiştirmek gerekebilir. Uzaktan anca bu kadar yardımcı olabilirim.

recep83
28/11/2014, 09:55
Parkları yakınca arıza lambası yakmıyorsa, sağ veya sol tarafın sinyal ampulüne bağlanan kabloları söküp çaprazlayıp hangi tarafın kablosunu değiştirdiysen o tarafa sinyal ver , arıza lambası yanmıyorsa diğer tarafı da değiştir. Yine arıza lambası yakarsa modülü değiştirmek gerekebilir. Uzaktan anca bu kadar yardımcı olabilirim.

Çok teşekkür ederim. Yarın birde sisleri taktırmak için elektrikçiye gidicem. Orada dediklerini adamlara tarif etmeye çalışacağım.

tuzemen
04/01/2015, 22:33
konuya hort çektim ama yardımcı olabilirseniz sevnirim.öncelikle ayarlı amerikan park modülü aldım en yakın zamanda bağlatacağım.modülü bağlarken park ampüllerini iptal edeceğim yani parkları yaktığım zaman sadece sinyaller yanacak.bugün deneme amaçlı park ampüllerinden birini söktüm arıza yaktı aracım.modül bağlandığı zaman bu arıza ışığını nasıl söndürebilirim ?