PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Telefon tercihi iphone 6 vs note 4

ato
06/11/2014, 12:26
Arkadaşlar ocakta telefon alıcam ama kararsız kaldım şu an iphone 4s kullanıyorum değiştirme vakti geldi artık çünkü şarjı neredeyse gitmiyor internette dolaşırken 1 saat içinde yüzde 30-35 yiyor ses açma tuşu arada takılıyor malum 2.5 sene falan oldu ilk çıktığında almıştım ama tıkanma donma falan olmuyor arkadaşın iphone6 yı kullanınca bariz hız farkı var arada tamam telefon donumuyor ama diğer telefonu eline alınca yavaş olduğunu anlıyorsun. asıl soru note 4 alsam 3 sene sorunsuz kullanabilirmiyim çok oyun oynamam genelde internette takılırım hep ve müzik dinlerim film izlerim telden note 4 alasım var ama gelen yorumlar 1 sene içinde donar şişer vs tarzı yoksa telefon çok hoşuma gitti içinizde kullanan veya bilgi sahibi olan varsa beni bilgilendirirse sevinirim

adrentos
06/11/2014, 13:00
Bence 4s ten memnunsan yine ios ile bence devam edin Samsung' un telefonları çok çabuk eskiyor bence iphone 6 iyi bir tercih olur 2.5 sene önceki 4S bile şuan hala satılıyor ve tercih ediliyor

teo53
06/11/2014, 14:18
Kesinlikle 6 ve 4 den 6 ya geçerseniz inanılmaz bir rahatlık hissedeceksiniz https://m.youtube.com/watch?v=nCln9_mgZJo bu video herşeyi anlatıyor zaten

hzrakts
06/11/2014, 14:24
Hocam kesinlikle ios kullanın derim. Ben bi süre galaxy serisi kullandım sonra iphone 4 aldım bi süre öncede 5S e geçtim ve inanılmaz memnunum iostan 6dan da kesinlikle memnun kalırsınız ve samsunga göre daha uzun ömürlü olur

SiyanInci
06/11/2014, 15:06
Merhaba ,

Şahsi Telefonum İ 6 Gold , İş telefonum Samsung S5 ..

KEsinlikle diyebilirm ki Samsung hayatı kolaylaştırıyor.
Saçma sapan uğraşmalar gerektirmiyor.
Fakat Bi Apple cı olarak İphone tercih et derim.
Kalite ve prensip açısından henüz daha iyisi yok ...

arenas
06/11/2014, 15:34
iphone 6 plus
+1

Sent my iPhone using

AyBEROZ
06/11/2014, 16:36
Sony Xperia Z2 diyorum ben. Suya , toza en dayanıklı telefon, En iyi kamera ( 20.7 m.pixel ) en iyi ses özelliği; Z3 de çıktı ama oyunla işin yok ise arada başka fark yok. Fiyat farkı ödemeye değmez. ( 1.900 TL )

Berkantonlu
06/11/2014, 16:42
6 yı beğenmedim ovalliği yamulması falan bana göre değil ne adam gibi kılıf kabul ediyor ne birşey en ideal telefon 5s bence :D güzel kutucuk köşeli tasarım falan

KG777
06/11/2014, 17:59
yaklaşık 3 hafta önce telefon almak için telefoncuya gittiğimde aklımda 2 model vardı (sgN4 daha yoktu) aklınıza ne gelirse telefonda kullanırım.

Biri i6+ diğeri Note3 (büyük ekran için)

İ6 yı gördüm ki i5s falan hep beğenmişimdir. Kasasını gördüğümde elime almadım şekli hiç hoşuma gitmedi.

Note 3ü inceledim hoşuma gitti. Özellikle o büyükleteki telefon için kalem büyük bir avantaj.

En iyi kamera bu telefonda şunun hızı çok yüksek vb. yazan arkadaşlarında görüşüne saygım var ama yapılan araştırmalarda kamerası en iyi telefon Note4 seçildi şaşırtıcı şekilde Note3 de z3 ü falan geçmiş.

Kısacası i6+ a daha yakınken kasasından ve elde duramamasından dolayı Note3 aldım. İyiki de almışım. Telefonum yeni olmasa gözüm kapalı Note4 ü alırdım :)

i6 gittikçe samsung tasarımlarına dönüyor tarzını bozdu malesef. Lock tuşunu yana falan aldılar.

Note4 te metal kasaya geçiş yaptı samsung, Note4 ünde artık uzunca bir süre dayanacağı kanaatindeyim.

Ben Note4 derdim.

Eğerki satarken fazla zarar etmeyeyim diyorsanız i6 alın :)

sipahi
06/11/2014, 18:05
Her şeyi kenara bırakın ve Nexus 6'yı bekleyin derim. Hem de saf android keyfini yaşayın. Gerçi benim bile aşırı bulduğum 6 inch ekranı tercih eder misiniz bilemem. :thumbup1:

teo53
06/11/2014, 20:57
En iyi kamera su anda htc ve iphone aittir lütfen bağımsız kuruluşların yaptığı testleri ve sonuçlarına bakın sunuda unutmayin sony kamerasi 20 mp hikaye hiçbir telefon 20 megapiksel değerinde ve kalitesinde çıktı veremez ! Mümkün değil küçücük sensor ve lens ile

Sonsuzluga
06/11/2014, 21:11
Tavsiye konusunda apple derim çünkü ios arayüzü bana göre daha başarılı bende iphone 4 vardı ilk çıktığında almıştım 3 küsür yıl kullandım sadece tepe kilit tuşu bozuldu birde bataryası az.gitmeye başlamıştı ki normal karşılıyorum 3 yıl boyunca şarj konusunda hiç özen göstermedim hatta telefondaki interneti usb ile bilgisayara aktarıyordum k online oynamak için oyundan para kazanıyordum pazar yapıp 24 saat oyun açık kalıyordu telefon abartısız 5-6 ay bilgisayara bağlı kalmıştır hep şarj konumunda o durumda bile birşey olmadı telefona :)
Şimdi arkadaşın aklına uyup zenfone 6 aldım 6'' ekranı var benim gibi telefonla çok uğraşan biriyseniz 6'' tavsiye etmem gece yatakta foruma bakıyorum elimden kaydı yüzüme düştü telefon burnumu kıracaktı 😁😁 bende telefonu değiştirmeyi düşünüyorum 6' gerçekten büyük geliyor ve androide ısınamadım tercihim iphone 6 olacak

krm1983
06/11/2014, 21:23
Tavsiye konusunda apple derim çünkü ios arayüzü bana göre daha başarılı bende iphone 4 vardı ilk çıktığında almıştım 3 küsür yıl kullandım sadece tepe kilit tuşu bozuldu birde bataryası az.gitmeye başlamıştı ki normal karşılıyorum 3 yıl boyunca şarj konusunda hiç özen göstermedim hatta telefondaki interneti usb ile bilgisayara aktarıyordum k online oynamak için oyundan para kazanıyordum pazar yapıp 24 saat oyun açık kalıyordu telefon abartısız 5-6 ay bilgisayara bağlı kalmıştır hep şarj konumunda o durumda bile birşey olmadı telefona :)
Şimdi arkadaşın aklına uyup zenfone 6 aldım 6'' ekranı var benim gibi telefonla çok uğraşan biriyseniz 6'' tavsiye etmem gece yatakta foruma bakıyorum elimden kaydı yüzüme düştü telefon burnumu kıracaktı 😁😁 bende telefonu değiştirmeyi düşünüyorum 6' gerçekten büyük geliyor ve androide ısınamadım tercihim iphone 6 olacak

+1283

iPad 'den aracılığı ile gönderildi

marineros
06/11/2014, 21:58
Benim telefonum note3,tablet olarak ipad air kullanıyorum ve eşime de samsung 10.1 almıştım.note 3 güzel telefon fakat yüksek çözünürlüklü amoled ekran o bamya kadar bataryayı deli gibi sömürüyor.iki batarya,şarj ünitesi ve batarya aküsüyle geziyorum.ya telefon fazla doldu ya da casus bir yazılım var anlamadım.
Ipad den memnunum.çalışması gerçekten sakin ve düzenli.özgürlükleriniz kısıtlanıyor ama iş amaçlı kullanacaksanız ios derim.
Samsung 10.1 tablet aldığımda sınıfında amiral gemisiydi ve hala memnuniyetle kullanıyoruz.ki bizim bebeğin işkencelerine maruz kalmasına rağmen :)

Contrast For Life
06/11/2014, 22:01
Hocam ben de arkadaşlara katılıyorum, iOS kullanmaya alışan birisi olarak eğer Android ve özellikle Samsung kanadına geçerseniz güçlük ve pişmanlık hissedersiniz. Apple'dan devam etmeniz yararınıza olacaktır diye düşünüyorum.

Fakat yine de tavsiyem şudur ki müsait zamanınızda bir teknoloji mağazasına gidin ve iki telefonu da olabildiğince uzun süre inceleyin, elinize alın kurcalayın, cebinize koyun, sağını solunu inceleyin, en çok içinize sineni alın. Yazılım ve alışkanlık yönünden bakacak olursak 1. paragrafı tekrar okuyun.

tayfux
07/11/2014, 00:04
bende alıcam da apple düşünüyorum kalitesi daha iyi gibi geliyor bana..

tolgabaydar
07/11/2014, 02:30
direk iphone 6, bu arada vodafone da calıstıgımıda belırteyım samsung a sakın ha sakın bulasma

ato
07/11/2014, 11:32
arkadaşlar yorumlarınızı okudum teşekkür ederim mağazadada inceledim iphone 6 alıcam aklında soru işareti olan arkadaşlar için uzun uzun dolandım forumlarda note4 kullanım olarak kısaca içine veri atma olarak daha kolay ayrıca hız testinde iphone 6 plus ı geçmiş ama ne kadar süre bu verimlilikle çalışır bilmiyorum ayrıca note 3 hakkında çok memnun olanda var memnun olmayan da var kenarları soyuluyor ısınıyor şarjı çabuk bitiyor diyenler kısacası eğer senede birkere telefon değiştiriyorsanız note4 alınabilir ama ben 2.5-3 sene kullanıyorum tercihim iphone dan yana insanlar samsungtan korkuyor biraz bu arada z2 ve g3 de inceledim açıkça g3 çok övülüyordu ama üsküdarda turkcel bayisindekideki alet bariz kasıyordu z2 suyun altında çekim yapma olanağı çok iyi ama tercihim yine iphone oldu teşekkür ederim iyi günler dilerim

AyBEROZ
07/11/2014, 12:25
Güle güle kullanın. Bir elektronikçi olarak kameralarda ki çözünülürlük ve pixel konusunu iyi bilirim. 8mb, 16, mb , 20. mb bunların hepsi profesyonel çekim yapan profesyonel makina çözünülürlüklerine kafa tutuyor gibi gözüksede tabi ki aynı anlama gelmiyor. Ama fotoyu işleyiş ve detaylandırışlarında digital işleme farklılıkları var. Fakat değerler gerçek pixel değerleri olmasa da aralarında farklar var. Ablamda İphone 5 var oğluma da yeni Sony Z2 aldım. Foto kalitesi anlamında Sony gerçekten yabana atılmaz. Ama Iphone6 kötü demiyorum , bilmiyorum çünkü. Eminim verdiğiniz parayı hak ediyordur. güle güle kullanın.

sundown
07/11/2014, 18:12
iphone6 = Mercedes
Galaxy Note4= Volkswagen :D