PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön arka tampon boyatma fiyat?

snnongn
23/10/2014, 20:13
Arkadaslar alacagim bir arac buldum ve almayi dusunuyorum fakat on ve arka tamponun ust kisimlarinda hafiften gunesten dolayi solma var.(renk kirmizi). Sizce boyadan once lki fotolarini ( satarken kanit olarak) saklamak kaydiyla boyatsam nasil olur?

Uzun okumak istemeyen icin net soru;
Ayrica maliyeti ne olur?

byadrenalin
23/10/2014, 20:22
Parça başına 150-200 tl falan alıylar boyacılar bildiğim kadarıyla. İki tampon ya 300 ya da 350 tutar.

Sonsuzluga
24/10/2014, 11:21
6 ay önce ön tamponu 200 tl ye boyattim

Birkan61
24/10/2014, 11:54
Tampondaki işleme göre değişir fiyat

hemen hemen üstte bahsedilen fiyatlar düşer

ama bence boyattığınızdada çok hoşunuza gitmeyebilir bu sefer tamponlar pasparlak öteki taraflar biraz değişik kalacak

puntonun kırmızınında böyle bi sıkıntısı var

4 kez kırmızı punto boyadık bu hep başa geliyor :)

CanGo48
24/10/2014, 13:38
kardeşim aynı sıkıntı bende de var ön arka çamurluklar ne yaparsak yapalım güneşten renkleri açıldı.bildiğin pembe duruyor. önümüzdeki hafta içi ön arka çamurluklar üzerindeki çiziklerle beraber astarlanıp fırın boya yapılacak ve renk farkını minimize etmek için pasta cila yaptırcam. bana verilen fiyat 350 tl oda kavga dövüş pazarlıkla. yaptırınca burdan paylaşırım resimleri.

byadrenalin
24/10/2014, 21:02
Tampondaki işleme göre değişir fiyat

hemen hemen üstte bahsedilen fiyatlar düşer

ama bence boyattığınızdada çok hoşunuza gitmeyebilir bu sefer tamponlar pasparlak öteki taraflar biraz değişik kalacak

puntonun kırmızınında böyle bi sıkıntısı var

4 kez kırmızı punto boyadık bu hep başa geliyor :)

Boyadık derken mesleğiniz kaporta boya mı bilemedim ama bence bu renk olayı tamamen ustaya bağlı bir durum. Eski Puntom Arizoana Bej renkteydi. Ve sedefli boyası vardı. O rengi tutturmayı başarmak ayrı bir maharet ve sedefli yapmak ayrı bir maharet gerektirir ki benim arabanın boyanmayan yeri kalmamıştı. Yaptırdığım ustam bu işi çok iyi beceriyordu mesela :)

cemdogu
24/10/2014, 21:24
aynen.usta faktörü çok onemli.boyayı atarken bile boyanın rengi değişir atma şekliyle...

ayrıca, boyatmadan evvel işini iyi yapan bir detailing dükkanı varsa edirne de.onlar bir ihtimal rengini boyamadan yerine getirebilirler.ankarada böyle bir durum olsa ilk işim dby detailinge sormak olurdu.eğer çaresi yoksa boyatın..

tampon boyası için alıcı teşekkür eder usülen.çünkü orda boya olmaması için toma gibi önünüzde demirden duvarın olması lazım...

Birkan61
24/10/2014, 23:16
Ozel serviste mekanikci olarak calisiyorum ben. Haftaya pazartesi askerim kismetse 3 kasim gunu :)

Tabiki usta faktörü cok onemli. Usta kasar boyacinin boyayi tutturmasida onemli..

Asil demek istedigim şu ben şahsen ayda 1 cila atiyorum 8 9 ayda bir pasta yapiyorum genelde boyle bakan olmuyor en azindan benim tanidigim kirmizi punto sahipleri :) ya da eski sahipleri dogru duzgun bakmamis bu sebepten dolayi kaportada matlasmis durumda sadece pasta ile kurtarilmayacak seviyede araclar geldi

Tamponlar plastik zaten tamponla kaporta rengi birebir tutan kirmizi punto henuz goremedim malesef.

Aman aman asiri fark olmaz ama ben takintili adamim ben o ayrimi fark ettigim an bel alti komple boyatirim care kalmazsa :)

Anlatmak istedigim buydu.. imkansiz degil tabiki ama genel anlamda boyaya iyi bakan arac sahibi bulmak cok zor

ibooovn
27/10/2014, 19:31
tampondaki boya zaten kazalı diye geçmiyor ..boyatsanda sıkıntı olmaz o aksesuar diye geçiyor makineylede ölçüm yapılmıyor zaten

StrawBeeRy
27/10/2014, 23:09
yerine göre değişir zaten yukarıdada yazmışlar ortalama 300 ile 350 arası tutar

sipahi
04/01/2015, 00:11
Günümüz arka tampon macun+boya piyasası nedir?

1 ay önce telefonda 180 diyen Bosch bugün 320 dedi pazarlıkla 300'e ancak indi. Tabi ki tek tampon için pahalı geldi.

mrbleeeed
04/01/2015, 00:47
benim kapıda 15 cm kadar çizik var. biraz da göçmüş durumda içeri. düzeltilip macunlanacak ve lokal boyanacak. sanayide 150 lira istendi benden.
sizin komple tampon macunlanıp boyanacak +100 daha olur sanırım.