PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto evo urban modeli benzinli mi dizel mi?

fibonacci
18/10/2014, 22:36
2011 kasım çıkışlı 105 hp multiair punto evomu satılığa çıkardım ve model yükseltmek istiyorum. düşünen arkadaşlar irtibata geçebilir..
Sanırım ilan olduğu düşünülerek moderator tarafından geçen mesajım silinmiş (bir art niyetim yoktu.)

Tabi 105 hp multiair daki performansı yakalayabilecek miyim orası muallak ama hangisini tavsiye edersiniz? hem performans hem ilerki zamanda 2. el satışı hem de servis bakım ücretleri düşünüldüğünde ? Benzinli mi yoksa dizelini mi?

cemdogu
19/10/2014, 14:07
bu biraz göreceli.satışını düşünerek araba almak bana yanlış geldiği için şunları göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim..

senede ne kadar KM yapıyorsunuz.Eğer çok az km yapıyorsanız dizel almanın size bir faydası olmayacaktır.Aksine bakımları benzinliden daha pahalı olduğu için kar ettirmeyecek.

eğer az km yapıyorsanız özellikle de tüplü bir araçsa, bakım maliyetiniz düşecektir ve kar edeceksiniz.hoş, lpgyi siz taktırırsanız bu kar düşecek.ama alacağınız araba lpgli olursa eğer karınız artacak diyebiliriz.

Bunu da geçiyorum, benzinli arabanın piyasası dizele oranla düşüktür.Çünkü dizel daha uzun KM'ler giderken benzinli daha az KM'de motor sıfırlanması ister genelde.Dizeli bu açıdan tercih edebilirsiniz ancak temiz dizel araç bulmak artık çok zor birşey...

fibonacci
19/10/2014, 14:31
Aracımı 2011 kasım ayında almıştım. 3. senesi desek 29000 e yaklaşıyor kmsi daha. Yani senede ortalama 10000 km demek oluyor bu da.. Skydome dışında herşey var araçta..