PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaputu çizmişler yardım

makko58
03/10/2014, 20:10
konuyu hortlattım mı bilmiyorum ama yardıma ihtiyacım var. Abiler bayrama gidecem arabayı yıkattım kapıya park ettim geldim ki kaputu çizmişler bir bakın fotoğrafa acaba pasta cila yada zimpara cila ile gidermi nasıl olacak rütüş boyası pasta cila mı

https://i.hizliresim.com/pY0z4N.jpg (https://hizliresim.com/pY0z4N)
https://i.hizliresim.com/kYbBr7.jpg (https://hizliresim.com/kYbBr7)
https://i.hizliresim.com/NbpAVN.jpg (https://hizliresim.com/NbpAVN)

teo53
03/10/2014, 20:15
Tırnağa gelmiyor ise çizik pasta cila alır tamamini ama tırnağa geliyor ise rötuş yapıldıktan sonra o bölgeye güzel bir pasta cila ile aynı seviyeye getirip cilalama yapılabilir. Ama tırnağa gelse bile kalın pasta bir çoğunu alır bir süre sonra göz zaten alışıyor geçmiş olsun siyah araba bakımı cidden zor

makko58
03/10/2014, 20:54
tırnağa gelen yerler var çiziklerin virajını alırken epey zorlanmış heralde :) son bitirirken işini orası beyaz yani biraz derin çizmiş ama kısa orta kısmın yüzü aşınmış gibi beyazı çıkmamış . cila denedim sürdüm ince şekilde bazı yerler belli ama çok değil tabi silince cilayı aynı durum oluştu sonax ile autoking e götürecem bakalım ne diyecekler tamda bayrama giderken şimdi bizimkiler görecek içi acıyacak benim gibi . Ah ah geçende lastiği yardık bitmeyecek bu nazar :(

cdogu
03/10/2014, 21:07
Geçmiş olsun. Çizikler pasta ile alınabilecek gibi durmuyor. Güzel bir ustada rötuş,zımpara,ardından iyi bir pasta uygulaması ile geçer diye düşünüyorum.

makko58
03/10/2014, 21:10
rötüş ama punto siyahı biliyorsun çift renk gibi nasıl olacak siyahlamı tuttaracaklar orjinal boyasını nereden bulacak sanayideki usta

darktiger
03/10/2014, 22:16
Fotograflari sakla sakin silme kardesim. Yarincobur gun satarken sorun cikar boyatirsan. Mikket motordan once elinde bi alet boya ölçüyor

Golbasi
03/10/2014, 22:19
rötüş ama punto siyahı biliyorsun çift renk gibi nasıl olacak siyahlamı tuttaracaklar orjinal boyasını nereden bulacak sanayideki usta
Geçmiş olsun. Kaputun iç tarafında aracın renk kodu yazmakta, servise renk kodunu bildirirseniz yardimci olacaklardir.

makko58
03/10/2014, 22:20
boyatma taraftarı değilim zaten bakalım inşallah kaliteli biryerde pasta cila zımpara filan ile epey gider diye tahmin ediyorum

tayfux
03/10/2014, 22:38
pasta ile çıkacak gibi duruyor..

teo53
03/10/2014, 22:44
tırnağa gelen yerler var çiziklerin virajını alırken epey zorlanmış heralde :) son bitirirken işini orası beyaz yani biraz derin çizmiş ama kısa orta kısmın yüzü aşınmış gibi beyazı çıkmamış . cila denedim sürdüm ince şekilde bazı yerler belli ama çok değil tabi silince cilayı aynı durum oluştu sonax ile autoking e götürecem bakalım ne diyecekler tamda bayrama giderken şimdi bizimkiler görecek içi acıyacak benim gibi . Ah ah geçende lastiği yardık bitmeyecek bu nazar :(

Siyah araba olunca normal bu tarz şeyler daha çok belirginleşiyor. Tırnağa geliyorsa eğer kalın pastada kullansan çıkmayacaktır arkadaşlarinda dedigi gibi rötuş zimpara ile hal olur işin ehli biri yaparsa yada kaplama yapabilirsin tuningcilerde bir çözüm bulunabilir. Ama sokerken boyayı kaldırma riski de var haberin olsun geçmiş olsun tekrardan

makko58
04/10/2014, 16:51
elazığ gibi yerde en iyi usta autoking dir ki ben onlara bile güvenmiyorum sanayi ye götürmem servis uğraşmaz ah ah büyük şehir bir başka :(

ykaya1983
04/10/2014, 21:17
Bence sakın boyatma.Benim önceki siyah puntomunda kaputu aynen sizinki gibi çizilmişti.Gittim biraz pasta cila yaptırdım.Çizikler dikkatli bakmayınca gözükmeyecek dereceye geldi.Tırnak geçen çizik olduğu için haliyle kaybolmadı.Bundan sonra da gidip kaputu komple folyo kaplattım.Belli bir zaman geçince zaten folyosuz bile rahatsız etmiyor.Aracımı satarken de öndeki folyoyu söküp alıcı mırın kırın etmeden boyasız bir şekide aracı sattım.Kaput en çok çizilen bölge olduğu için sıfır araba alınca ilk iş kaputa folyo çekmek olmalı.

makko58
05/10/2014, 09:38
Bence sakın boyatma.Benim önceki siyah puntomunda kaputu aynen sizinki gibi çizilmişti.Gittim biraz pasta cila yaptırdım.Çizikler dikkatli bakmayınca gözükmeyecek dereceye geldi.Tırnak geçen çizik olduğu için haliyle kaybolmadı.Bundan sonra da gidip kaputu komple folyo kaplattım.Belli bir zaman geçince zaten folyosuz bile rahatsız etmiyor.Aracımı satarken de öndeki folyoyu söküp alıcı mırın kırın etmeden boyasız bir şekide aracı sattım.Kaput en çok çizilen bölge olduğu için sıfır araba alınca ilk iş kaputa folyo çekmek olmalı.

haklısınız folyo şart . bayram sonrası iyi bir yerde pasta cila yaptıcağım geçecek yerler var tam tırnak geçmiyor ama can sıkıcı oldu

Gorky
06/10/2014, 01:07
rötuş+zımpara+pasta tamamdır

Sonsuzluga
06/10/2014, 01:49
Geçmiş olsun bunu bir insan neden yapar hadi çizdin eline ne geçiyor bunun obur dünyası var

tenceredibi
06/10/2014, 08:46
babamın yıllar önce aldığı bir cila vardı böyle mavi mor karışımı demir kutuda alman malıydı beyaz arabadaki derin çiziklere elimle sürüyodum onları bile gideriyodu ama sonra kayboldu.o tür cilalardan bakabilirsin

king7
06/10/2014, 09:47
bu arabaları çizen insanları Allah'a havale ediyorum öbür dünyada görüşcez

makko58
06/10/2014, 19:01
arabayı yıkamıyrum bile gözüme görünmesin diye altta bir yer olsa dikkatimi çekmez ama arabaya binerken önünden geçiyorum eskiden temizliğene parıltısına hayran bakarken güzel bir kızın sivilce ile mahvolmuş yüzü gibi :(

fotobelit
08/10/2014, 10:37
Bence boyatın..Fotolarıda var..Satarken sıkıntıda çıkarmaz..Herzaman onu öyle görüp hergün morelin bozulacağına,ben olsam boyatırdım..Geçmiş olsun..

makko58
11/10/2014, 14:46
çizik için bayram sonrası fırsatı bulup kendimi autoking e attım ordaki adam baktı dedi pasta cila ile geçmez bu yapamam deyip işin içinden çıktı. birde sonax a gideyim dedim baktı yüzde 75 geçer cevabını aldım iyi bakalım yapın dedim tabi başındayım önce kaputu sildiler sonra sonaxın beyaz boya kutusu gibi kutudan pastayı cıkardı polisajı dayadı epeyi gitti orda sonra yine sonax ın bir ürününü döktü tüm kaputu yaptı sonrada siyah araba cilasını getirdi tüm kaputu yaptı bana göre yüzde 50 si geçti en azından bakınca beyaz çizik belli olmuyor sadece siyah hafif çizik derinliği belli oluyor içim biraz rahatladı yanlız şunu belirteyim taş izleri epey ortaya çıktı :) muhtemelen bir kaput filmi yaptırmak gerekecek

ibooovn
27/10/2014, 19:40
bu arabaları çizenlerin....anladınız siz onu iki kelimeli bir cümle... benimde paso kapıları çiziyorlar bıktım artık bıktım...yapacak bişey yok haset millet ulan bunda var bende yok deyip çiziyorlar...