PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Folyo kaplama ile bilgisi olan varmı

zahirbaba
01/10/2014, 23:23
bu aralar krom kırmızı film kaplamayı düşünüyorum.
istanbul avrupa yakası usta bilen varmı.
fiyatları nedir.
Uygulayan varmı
artıları eksileri nedir

zahirbaba
03/10/2014, 15:12
bilen yokmu

Ziyaretçi78
03/10/2014, 22:44
Ankarada tam kaplamaya 2500 tl isteniyor ama İstanbulu bilmiyorum.

H.KURU Saygılarımla

hazarcelik
03/10/2014, 23:28
komple krom kırmızı kaplamaya GNG garajda 6000 lira fiyat aldım :D şaka gibi :D

ensmaden
03/10/2014, 23:53
ankarada bir araç vardı o şekilde, gayet şık duruyordu ama zamanla sıkılabilir insan, gereksiz masraflı bir zevk bence.

SaLDo
04/10/2014, 00:36
200-2250 Tl arası fiyat almıştım. İstanbul Maslak'ta. Adamlar sadece kaplama işi yapıyor işlerinde iyiler. Ben tavan kaplatmaya gittiğimde, adamların elinde porche, bmw falan vardı kaplama yapan.

cemdogu
04/10/2014, 11:56
ben eski reklamcıyım.yaklaşık 2 yıl bu işi yaptım.benimki biraz kurumsaldı, Sütaş'ın minibüslerini kargo şirketlerinin karoserlerini kaplıyorduk folyo ile.

Malzeme masraf değil.Bu işte işçilik masraf.Çünkü gerçekten inanamadığınız kadar el emeği var.Fiyat aralığı kullanılacak malzemeye ve yaptırılan yere göre 1500TL'den başlar.yukarıda da yazıldığı gibi 5000'lere kadar çıkar..Kampanya takip etmek lazım.Sanayii bölgelerinde bu işi yapanlara daha çok güvenin.Sonuçta bir sıkıntı çıksa gidilecek yer belli.Şehir içinde yapan yerler hem pahalı olacak hem sanayii ruhu olmayacak..

Folyodan önce aracın iyice temizlenmesi, hatta üzerine pasta cila atılması tavsiye edilir.İstenildiğinde folyo kaldırılabilen bir malzemedir ve altında kalacak yapışkanları engellemek için Cila katmanı iyi olmalıdır.Yani işi bilen birine pasta cila'dan sonra kaplamaya gidilmelidir.

İşçilik çok önemli.Zira kıvrımlı bölgeler kısa sürede atma yapıyor.Özellikle tampon, marşpiyeller ve kaputta atmalara çok rastlardık hem rüzgarın hem de yağmurun çamurun etkisinden dolayı.

Bu işte 2 tane kilit marka vardır, gerisi hikayedir.Biri herkesin bildiği 3M, diğeri de Oracal'dır.Ben fiyat performans açısından Oracal'i tavsite ederim.Fiyatı 3M'den daha ucuz ve bazı çeşitleri 3M'den daha dayanıklıdır.Araç kaplamada bir kısım yer uçak folyolarını tercih eder.Çünkü üzerinde mikron mikron, gözle görülemeyecek ve elle hissedilemeyecek delikler bulunmaktadır.Bu da kaportanın hava almasına ve havasız kalıp folyonun nem yapmasına engel olmaktadır.Kaportanız için iyi tercih olacaktır.

Uygulama ısıtıcıyla yapıldığından dolayı işçilik gerçekten önemli.Acemi işçi, elindeki ısıtıcıyla plastik aksamlara zarar verebiliyor.Boyalı kısım ısıya dayanıklı olsa da ayna kapakları, tamponun plastik aksamları bu ısıdan etkilenebiliyor ve folyo kalkınca biraz masraf çıkarabiliyor.

Bazı firmalar 3 Yıl garanti veriyorlar.Biz bu şekilde Ford Ka cabrio kaplatmıştık.1 yıl içinde yağmurdan çamurdan bagaj kapağı ve tampon kabarmıştı.Firma bu bölgeleri ücretsiz olarak değiştirmişti.taş izlerini de kıyak olarak değiştirmişti.Bu gibi garanti veren yerleri tercih etmelisiniz.

Folyo kaldırıldıktan sonra.Mutlaka ilk folyo çıkarıldığı gün kalıntıları temizlenmelidir.Çünkü bu kalıntılar 1 gün içerisinde sertleşip, çıkamayacak hale gelecektir.Aklınızda bulunsun, İzopropil alkol'ü eczaneden temin edip, Yarı yarıya sulandırarak üstbütü ile kullanabilirsiniz.Folyo artıklarına pasta sürülmesi yanlış işlem olacak.Çünkü bu kalıntılar yabancı maddelerle beraber daha da sertleşecektir.
Nice pehlivanlar sadece tavan folyosunda, hatta kaput koruma filminde bile ucuz ve yanlış tercih yaptıkları için araçlarını boyatmışlardır...

Biraz uzun oldu ama, bunlar önemli :)

zahirbaba
04/10/2014, 14:41
ben eski reklamcıyım.yaklaşık 2 yıl bu işi yaptım.benimki biraz kurumsaldı, sütaş'ın minibüslerini kargo şirketlerinin karoserlerini kaplıyorduk folyo ile.

Malzeme masraf değil.bu işte işçilik masraf.çünkü gerçekten inanamadığınız kadar el emeği var.fiyat aralığı kullanılacak malzemeye ve yaptırılan yere göre 1500tl'den başlar.yukarıda da yazıldığı gibi 5000'lere kadar çıkar..kampanya takip etmek lazım.sanayii bölgelerinde bu işi yapanlara daha çok güvenin.sonuçta bir sıkıntı çıksa gidilecek yer belli.şehir içinde yapan yerler hem pahalı olacak hem sanayii ruhu olmayacak..

Folyodan önce aracın iyice temizlenmesi, hatta üzerine pasta cila atılması tavsiye edilir.istenildiğinde folyo kaldırılabilen bir malzemedir ve altında kalacak yapışkanları engellemek için cila katmanı iyi olmalıdır.yani işi bilen birine pasta cila'dan sonra kaplamaya gidilmelidir.

Işçilik çok önemli.zira kıvrımlı bölgeler kısa sürede atma yapıyor.özellikle tampon, marşpiyeller ve kaputta atmalara çok rastlardık hem rüzgarın hem de yağmurun çamurun etkisinden dolayı.

Bu işte 2 tane kilit marka vardır, gerisi hikayedir.biri herkesin bildiği 3m, diğeri de oracal'dır.ben fiyat performans açısından oracal'i tavsite ederim.fiyatı 3m'den daha ucuz ve bazı çeşitleri 3m'den daha dayanıklıdır.araç kaplamada bir kısım yer uçak folyolarını tercih eder.çünkü üzerinde mikron mikron, gözle görülemeyecek ve elle hissedilemeyecek delikler bulunmaktadır.bu da kaportanın hava almasına ve havasız kalıp folyonun nem yapmasına engel olmaktadır.kaportanız için iyi tercih olacaktır.

Uygulama ısıtıcıyla yapıldığından dolayı işçilik gerçekten önemli.acemi işçi, elindeki ısıtıcıyla plastik aksamlara zarar verebiliyor.boyalı kısım ısıya dayanıklı olsa da ayna kapakları, tamponun plastik aksamları bu ısıdan etkilenebiliyor ve folyo kalkınca biraz masraf çıkarabiliyor.

Bazı firmalar 3 yıl garanti veriyorlar.biz bu şekilde ford ka cabrio kaplatmıştık.1 yıl içinde yağmurdan çamurdan bagaj kapağı ve tampon kabarmıştı.firma bu bölgeleri ücretsiz olarak değiştirmişti.taş izlerini de kıyak olarak değiştirmişti.bu gibi garanti veren yerleri tercih etmelisiniz.

Folyo kaldırıldıktan sonra.mutlaka ilk folyo çıkarıldığı gün kalıntıları temizlenmelidir.çünkü bu kalıntılar 1 gün içerisinde sertleşip, çıkamayacak hale gelecektir.aklınızda bulunsun, izopropil alkol'ü eczaneden temin edip, yarı yarıya sulandırarak üstbütü ile kullanabilirsiniz.folyo artıklarına pasta sürülmesi yanlış işlem olacak.çünkü bu kalıntılar yabancı maddelerle beraber daha da sertleşecektir.
Nice pehlivanlar sadece tavan folyosunda, hatta kaput koruma filminde bile ucuz ve yanlış tercih yaptıkları için araçlarını boyatmışlardır...

Biraz uzun oldu ama, bunlar önemli :)

teşekkür ederim bilgiler için.
Malzeme ucuz fiyatlar baya yüksek. Herhalde malzemeyi alıp kendim yapacağım işlemi.

Sen iyi bilirsin çizikler var araçta. 1 kapıda özellikle . Onlara bir işlem gerekiyormu

cemdogu
05/10/2014, 05:50
teşekkür ederim bilgiler için.
Malzeme ucuz fiyatlar baya yüksek. Herhalde malzemeyi alıp kendim yapacağım işlemi.

Sen iyi bilirsin çizikler var araçta. 1 kapıda özellikle . Onlara bir işlem gerekiyormu
eğer çökük yoksa Ve derin değilse sorun olmaz :)