PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Modifiye Yardım

hzrakts
20/09/2014, 12:49
Arkadaşlar aracıma fabrikadan çıktığı günden bu yana tek bir şey bile yapmamışlar gözüme çok boş geliyor ben ufak tefek elimden geldiğince bir şeyler yapacağım. Fakat yardımlarınıza ihtiyacım var.

1-Panjurlar arasındaki plakanın olduğu bölgeyi siyah yapmak istiyorum forumda bir kaç arkadaşta gördüm hoşuma gitti. Boyatmak mı daha mantıklı yoksa parlak folyo çekmekmi? Masrafları ne olur?

2- Spoiler düşünüyorum. Fakat abarth spoilermi yoksa normalmi daha iyi olur araç grande. Bu arada en önemlisi de araca pasta cila düşünüyorum. Pasta ciladan öncemi taktırmalıyım sonramı?

3-Ön tampona lip taktırmak görsel açıdan yeterlimi sizce?

4-Önceki aracımın önceki sahibi çift egzos çıkışı koydurtmuş. Sadece görüntü amaçlı ses yoktu fakat 2sinede borudan duman geliyordu kullanılıyordu ikiside. Bunu yaptırmayı düşünüyorum bunun için ne yapmalı neler değişmeli ve maliyeti ne olur?

5-Cam filmi. Ceza yemek istemiyorum fakat arka bagajın camı ve arka kapıların camı ön kapıların camlarına göre daha koyu olsa bir sıkıntı çıkarmı polisler takarmı onada?

6-Ön farları ve stopları değiştirmeyi düşünüyorum. Altı siyah olan mercekli gibi ön farlar var onlardan bulamadım bu yüzden fiyat konusunda bilgim yok ve evo stop takmayı düşünüyorum çeşitli fiyatlar gördüm 80den tutun 170e 190a kadar. Gerçek fiyatı nedir bunun.

7-Araç içi aydınlatma düşünüyorum ayak aydınlatması. Bu aydınlatma yürür haldeyken yanıyomu? Gözümü almasın :D

Herşeyi yaptırdıktan sonra da sitemizin stickerını takıp aracıma daha bir zevkle bineceğim :)

cemdogu
20/09/2014, 13:43
Arkadaşlar aracıma fabrikadan çıktığı günden bu yana tek bir şey bile yapmamışlar gözüme çok boş geliyor ben ufak tefek elimden geldiğince bir şeyler yapacağım. Fakat yardımlarınıza ihtiyacım var.

1-Panjurlar arasındaki plakanın olduğu bölgeyi siyah yapmak istiyorum forumda bir kaç arkadaşta gördüm hoşuma gitti. Boyatmak mı daha mantıklı yoksa parlak folyo çekmekmi? Masrafları ne olur?

2- Spoiler düşünüyorum. Fakat abarth spoilermi yoksa normalmi daha iyi olur araç grande. Bu arada en önemlisi de araca pasta cila düşünüyorum. Pasta ciladan öncemi taktırmalıyım sonramı?

3-Ön tampona lip taktırmak görsel açıdan yeterlimi sizce?

4-Önceki aracımın önceki sahibi çift egzos çıkışı koydurtmuş. Sadece görüntü amaçlı ses yoktu fakat 2sinede borudan duman geliyordu kullanılıyordu ikiside. Bunu yaptırmayı düşünüyorum bunun için ne yapmalı neler değişmeli ve maliyeti ne olur?

5-Cam filmi. Ceza yemek istemiyorum fakat arka bagajın camı ve arka kapıların camı ön kapıların camlarına göre daha koyu olsa bir sıkıntı çıkarmı polisler takarmı onada?

6-Ön farları ve stopları değiştirmeyi düşünüyorum. Altı siyah olan mercekli gibi ön farlar var onlardan bulamadım bu yüzden fiyat konusunda bilgim yok ve evo stop takmayı düşünüyorum çeşitli fiyatlar gördüm 80den tutun 170e 190a kadar. Gerçek fiyatı nedir bunun.

7-Araç içi aydınlatma düşünüyorum ayak aydınlatması. Bu aydınlatma yürür haldeyken yanıyomu? Gözümü almasın :D

Herşeyi yaptırdıktan sonra da sitemizin stickerını takıp aracıma daha bir zevkle bineceğim :)

1 - Öncelikle o kısmı folyo ile kaplarlar genelde.çünkü tampon boyatmanın maliyeti folyoya göre daha pahalı.Çok kaliteli folyolar var, kolay kolay sökülme yapmayacak cinsten.Uygulayan yerler de var fiyat alabilirsiniz :)

2 - Bence kesinlikle abarth spoiler.güzel ve keskin hatları var, bence çok daha güzel olur.Ayrıca pasta cila için araç üzerindeki tüm modifikasyonlarınızı bitirdikten sonra yapmanızı tavsiye ederim.en azından aklınızdakileri...

3 - Bence değil ama çok güzel uygulamalar da yok değil.lip düzgün takıldıktan sonra çok şık duruyor bence...Aracınızın rengine göre lipinizi piano black tercih edebilirsiniz...

4 - Sorunuzu tam anlayamadım ama her halükarda bir egzoscuya gideceğiniz kesin.

5 - Kıl polis her zaman ceza yazacak birşey bulur.Arka camlar için yasal olarak bir mani yok.sürücü camı ve sağ sol ön cam için kanun hala geçerli malesef.

6 - Evo stop grandepuntoya direk uymuyor önce soket ile ilgili değişimler yaptırmak ve aralara (led olduğu için) soğutuculu dirençler eklettirmek gerekiyor.ben de malesef tam bilgi sahibi değilim forumda yaptıran çok arkadaşımız var.Diğer mercekli ön farlar için ise şunu söyleyebilirim, verdiğiniz paraya değmeyecek farlar var.Sonar'ın gündüz farlı farları çok güzeller gerçi.Bi-xenon uygulaması yapan yerler var bu firmalar sizin götürdüğünüz fara mercek takıp ayarlamalarını yapıyor ve çok şık bir görüntü oluyor.

7 - Siz nasıl isterseniz öyle bağlanır.Tavan lambasından paralel çekersiniz, siz kapıları açınca ayaklar da üst ile beraber yanar.Direk park lambalarından tetik alırsınız, farlarınızı açınca ayak aydınlatmanız hep aktif olur.Ya da tavan lambasından ayrı, farlardan ayrı tetik alırsınız.Kapılar açılınca daha parlak yanar, yoldayken çok loş yanar.Elektirikçinize bağlı :)

hzrakts
20/09/2014, 13:55
Teşekkür ederim bilgilendirme için.
1- Birazda araştırmadan sonra dediğiniz gibi kesinlikle folyoya karar kıldım.
2- Abarth spoiler alacağım hatta kemal otoya uğrayıp yaptıracağım.
3- Lip konusuna herşeyi bitirdikten sonra bakacağım daha tam emin değilim.
4- Egzozcuya sormaya karar verdim :D
5- Cam filmini de kemal otoda halledeyim diyorum.
6- Farları öylece bırakmaya karar verdim belki ilerde birşeyler deneyebilirim ama evo stoptan kesinlikle vazgeçtim dediklerinizden sonra. Çok zahmetli bir iş gibi.
7- Aydınlatmayı tavan lambasına bağlatmak benim için en mantıklısı.

Yav bide bu arada ön panjurların o tarafa bazı arkadaşlar kırmızı bir ip gibi birşey çekiyorlar konuyu bulamadım bulsam atacağım. O grande de olurmu acaba? Tam anlatamadım ama konuyu bulunca atacağım linkini.

hzrakts
20/09/2014, 13:58
Evet buldum.

https://forum.grandepuntotr.com/gorsel-modifikasyon/50977-ufak-tefek-kendimce-modifiyem.html

Burdaki arkadaşın aracında ızgaraların oralarda kırmızı plastik ip gibi birşey var. Grandeye uygulayabilir miyiz?

Arrest
20/09/2014, 23:05
Kemaloto.com göz atin tüm ürünler mevcut