PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Iphone ve ipadde virüs sorunum

Castell
17/09/2014, 07:48
Arkadaşlar bu tür konu açmak zorunda kaldım çaresiz kaldığım için belki bir bilen çıkar diye. Telefonda safari olsun chrome tarayıcısı olsun ikisindende internette hangi siteye girersem gireyim "Gezintiye Devam Edebilmek İçin Legend Online Oyununu İndirmeniz Gerekiyor." şeklinde sayfa geliyor.... Sadece ipadde geliyordu şimdi iphoneda geliyor...... Herşeyi formatladım tüm verileri sildim baştan yükledim hala değişmedi kafayı yemek üzereyim interette donanımhaberde bir iki çözüm söylemişler reklamları kapatın vs. ama nafile en son telefonu çöpe atacağım o kıvama geldi artık iş.........

arenas
17/09/2014, 08:27
Jailbreak var mı?

iPhone 'dan Gönderildi...

teo53
17/09/2014, 09:35
Arkadaşlar bu tür konu açmak zorunda kaldım çaresiz kaldığım için belki bir bilen çıkar diye. Telefonda safari olsun chrome tarayıcısı olsun ikisindende internette hangi siteye girersem gireyim "Gezintiye Devam Edebilmek İçin Legend Online Oyununu İndirmeniz Gerekiyor." şeklinde sayfa geliyor.... Sadece ipadde geliyordu şimdi iphoneda geliyor...... Herşeyi formatladım tüm verileri sildim baştan yükledim hala değişmedi kafayı yemek üzereyim interette donanımhaberde bir iki çözüm söylemişler reklamları kapatın vs. ama nafile en son telefonu çöpe atacağım o kıvama geldi artık iş.........

İşin ehline denk geldiniz diyebilirim öncelikle cihazınızda jailbreak yüklümü ? Bu tarz uygulamalarda karşılaşıyoruz. Format işleminden sonra sorun devam ediyorsa eğer yedeklerinizi geri yüklerken sorunlu olan kısmında geri yüklüyorsunuZ demek ki. Istanbulda iseniz Apple zorlu centera gelin beni bulun ben orçun birde burada biz formatlıyalım sorununuz düZelmezse bir çöZüm buluruz. Jailbreak yüklü ise müdahale dahi edemiyoruz bilginiz olsun :)

Castell
17/09/2014, 09:40
Yok jailbrekli değilim ios 7.1.2 kullanıyorum son versiyonuna geçen haftalarda yükseltmiştim, icloud yedekleme var.... Oyun olarak sadece ea games firmasına ait real racing 3 var... Onun dışında herkesin kullandığı standart facebook twitter vb. uygulamalar yüklü İphoneda virüs olmuyor diyorlardı nafileymiş......

erdiyilmaz
17/09/2014, 10:08
Benim telefonda da benzer durum başıma gelmişti yedekleme, format vb. işe yaramaz. Çünkü sorun cihaz üzerinde değil kullandığınız internet ağınızla alakalı olabilir. Mart ayında da benzer durum olmuştu o dönemde -adobe flash playerınızı güncellemeniz gerekmektedir şeklinde uyarı veriyordu ve format vs. işe yaramıyordu. Bunun nedeni modem ve router'lara yapılan saldırılar neticesinde modemin dns sinin başka ip adresine yönlendirilmesi. Bir nevi router virüsü diyebiliriz.

Çözüm önerim; modem ya da router her ne kullanıyor iseniz arayüzüne girmeye çalışın. Örneğin 192.168.1.1 yazın. Zaten internete girebiliyor fakat modem ayarlarına giremiyorsanız kesin virüs yemiştir, bu durumda modemin arkasındaki küçük deliğe kalem vs. sokarak fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Eğer modem web arayüzüne girmeyi başarırsanız girdikten sonra fabrika ayarlarına döndür (reset to defaults) gibi bir seçenek bulursanız o işlemi yapın. Tekrar eski kullanıcı bilgilerinizi kaydedip modemi tekrar çalıştırın. Umarım işinize yarar.

Şu linkte detaylı çözüm anlatımı mevcut: Router Virus Remove (https://forums.macrumors.com/showthread.php?t=1714732)

fotobelit
17/09/2014, 10:21
Legend online veya legend ile ilgili telefonda arama yaptınızmı?Yani bu isimde dosya varmı?İphone un dosya yapısını bilmiyorum ama temp e benzer geçici çerez klasörü varmı?..Veya çerezlerin depolandıgı bir dosya?Bence önce dosyalrı bir tarayın..Yani dosyalara tek tek girip(bu bahsettiğim klasörler yoksa)bakın derim..Yada legend oyununu indirip sonra kaldırın.Belki kurulum yarım kalmış veya tam kaldırılmamış olabilir...Legend in kurulum adı farklıda olabilir..Yani farklı bir isimde klasör açmış olabilir..Örneğin activision veya EA gibi..

Castell
17/09/2014, 11:15
İphonelerde o şekilde klasör yapısına erişilemiyor yani oyunun yüklü olduğu klasör görünmüyor... Legend online oyunu her ne ise hiç yüklemedim zaten..... Ama şu yukarda yazılan modem ayarlarını bir sıfırlayacağım......

fotobelit
17/09/2014, 11:30
Şu sonuçlar var sorununa özel..
Alıntı:çözümü buldum arkadaşlar, bu mesajı da iphone tarayıcımdan atıyorum. ayarlar>gizlilik>reklam bölümüne girin ve sınırlandırmayı etkinleştirin
Bende şu şekilde çözdüm ayarlar /genel /sınırlamalar bölümüne girin orda reklam yazan kısımda reklam takibini sınırla kısmını aktifleştirin oluyor ..
Zekice bir yöntem diyebiliriz aslında başıma gelmese virüs veya trojan diyebilirdim aslında sorun iOS cihazlarda meydana geliyor ve bu iPad veya iPhone gibi aletlerde sıkıntı varmış gibi görünmesine sebep oluyor aslında olan şey çok basit sorun modemde ve öndeki web browserlar **** vb programlar kullandığı için belli olmuyor
Sorun aslında bir sitedeki linke veya başka birşeye tıkladığınız zaman eğer router arayüzünüzün şifresini değiştirmediyseniz admin 1234 veya ttnet gibi çok rahat birşekilde modeminizden dns ayarlarınızı değiştirip kendi sitelerine yönlendiriyor hangi siteye girerseniz girin
Çözüm dns ayarlarını tekrar otomatiğe aldığınız zaman düzelecektir veya modeme res atın tekrar yapılandırın modem arayüz şifrenizi çok basit veya ttnet gibi şifrelerde kullanmaz iseniz problem çıkmayacaktır
iOS browserda reklam takibini sınırla derseniz sorunu bastırmış olursunuz çözmüş değil

Castell
17/09/2014, 12:09
Benim telefonda da benzer durum başıma gelmişti yedekleme, format vb. işe yaramaz. Çünkü sorun cihaz üzerinde değil kullandığınız internet ağınızla alakalı olabilir. Mart ayında da benzer durum olmuştu o dönemde -adobe flash playerınızı güncellemeniz gerekmektedir şeklinde uyarı veriyordu ve format vs. işe yaramıyordu. Bunun nedeni modem ve router'lara yapılan saldırılar neticesinde modemin dns sinin başka ip adresine yönlendirilmesi. Bir nevi router virüsü diyebiliriz.

Çözüm önerim; modem ya da router her ne kullanıyor iseniz arayüzüne girmeye çalışın. Örneğin 192.168.1.1 yazın. Zaten internete girebiliyor fakat modem ayarlarına giremiyorsanız kesin virüs yemiştir, bu durumda modemin arkasındaki küçük deliğe kalem vs. sokarak fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Eğer modem web arayüzüne girmeyi başarırsanız girdikten sonra fabrika ayarlarına döndür (reset to defaults) gibi bir seçenek bulursanız o işlemi yapın. Tekrar eski kullanıcı bilgilerinizi kaydedip modemi tekrar çalıştırın. Umarım işinize yarar.

Şu linkte detaylı çözüm anlatımı mevcut: Router Virus Remove (https://forums.macrumors.com/showthread.php?t=1714732)
Allah razı olsun kardeşim modemi fabrika ayarlarını sıfırladım normale döndü çok şükür telefonu kıracaktım az daha modemden olacağı aklıma gelmemişti....... teşekkürler herkese........