PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor temizliği

ozkancavus1659
15/09/2014, 19:41
Bu aksam is cikisi eve gelince aracimin motor kaputunu actim 4parmak toz vardi kaputta moralim bozuldu giristim bolbol aspiirix siktim ve tozlarin akmasini bekledim bezle silmeye basladim en son olarak wurth un arac ici plastik aksamlar icin aldigim spreyi siktim plastik aksamlara motor yeni gibi oldu

halils2
15/09/2014, 20:15
aynından ben de isterim :). Güzel olmuş maşallah benim arabayı çizmişler bugün belki moral olur :(

kalite kontrol
15/09/2014, 20:53
aspirix i nasıl uyguladınız fıs fıs ilemi birde bazı suyun temas etmesinin sakıncalı oldugu bolgelere nasıl yaptınız. bende uygulayayım sizden yanıtları bekliyorum :) emeğinize sağlık güzel olmuş

ozkancavus1659
15/09/2014, 21:01
Aspirix i fisfis ile yogun bisekilde siktim kirlerini biraz salsin diye bekledim bezle bi kere sildim biraz parlasin diye lastik parlatici siktim plastik aksama sonra wurthun torpido koruyucu spreyi vardi en son onu siktim 15dk surmedi

ozkancavus1659
15/09/2014, 21:01
Halil senin motorada yapariz bir hafta sonu benimki gibi olur

ozkancavus1659
15/09/2014, 21:04
Halil o cizenlerin kulaklarini cinlatiyorum benim sag kapida cizik var 5cm kadar her gorunce cizenin kulaklarini cinlatiyorum

halils2
15/09/2014, 21:33
Halil o cizenlerin kulaklarini cinlatiyorum benim sag kapida cizik var 5cm kadar her gorunce cizenin kulaklarini cinlatiyorum

yok ben çizenin değil çizeni yapan ana babaya sesleniyorum genelde. Ya arkadaş sokakda öyle komşularımız var ben para verip aldığım kendi malıma yaslanmıyorum çizilir diye adam rahat rahat gelip yaslanıyor bir de sürtünüyor arabaya dedim yaslanmasana ya nolcak çizilir mi evet dedim çizilir şimdi konuşmuyor benle çok da ... neyse ana babalardan ses çıkmayınca çocuklar da bildiğini yapıyor bıktım çocuklara bağırmaktan birinin anası babası da çıkıp ne bana ne çocuğuna laf etmiyor. Biri gene puntonun motor kaputuna kalp çizmişti kız çocuğuydu gördüm fırçaladım bi daha gelmemişti arabanın yanına :) bakalım nasıl kapatacam çiziği pasta falan da almıyor bunun çiziğini :(

ozkancavus1659
15/09/2014, 21:41
Bizim apartmanda gece sigara icip atiyolardi izmaritler falan kaput sigara kulunden dolayi nokta nokta komsu 2defa tum aparmani dolasti uyardi kimse ben icmiyom dedi 3ay takibe aldik sonunda arani bulduk sert bir dille uyardik 1aydan beri araclarda sigara izmariti yok arkadasimin 2013 jettasi var isten eve bi geliyo cocuklarin biri arabanin tavaninda oynuyo digeri kaputta adam 60bin tl para saydi

ozkancavus1659
15/09/2014, 21:51
Halil cumartesi gunu kaya ramada hotelde dugun var beylikduzunde orda simdi audiler bmwler falan oluucak en dusuk benim arac biraz icini disini temizleyim hergun bugun motor yarin koltuklar bi sonrakigun konsol temizligi cumartesi arac yikama meguiars clean wax surup ustune bi hizli cila en azindan karizmayi toplayalim puntomla

halils2
15/09/2014, 22:00
Halil cumartesi gunu kaya ramada hotelde dugun var beylikduzunde orda simdi audiler bmwler falan oluucak en dusuk benim arac biraz icini disini temizleyim hergun bugun motor yarin koltuklar bi sonrakigun konsol temizligi cumartesi arac yikama meguiars clean wax surup ustune bi hizli cila en azindan karizmayi toplayalim puntomla

ya boşver herkesde merso bmw audi yok ya olsa ne olur takma böyle şeyleri kafaya ;)

ozkancavus1659
15/09/2014, 22:02
Dedigin gibi :) herkestede punto yok

halils2
15/09/2014, 22:03
Bizim apartmanda gece sigara icip atiyolardi izmaritler falan kaput sigara kulunden dolayi nokta nokta komsu 2defa tum aparmani dolasti uyardi kimse ben icmiyom dedi 3ay takibe aldik sonunda arani bulduk sert bir dille uyardik 1aydan beri araclarda sigara izmariti yok arkadasimin 2013 jettasi var isten eve bi geliyo cocuklarin biri arabanin tavaninda oynuyo digeri kaputta adam 60bin tl para saydi

aynı durum bizde de var uyardım 1 2 kişiyi bakalım, gerçi arabanın yerini değiştirdim karşıya aldım şimdilik sıkıntı yok da işte bu günde sıpanın biri arka sol kapıya 2 tane daire yapmış yarım bırakmış bereket tamamlamamış :) ya takmıyorum artık napayım, büyükler yaptımı sıkıntı yok rahat rahat bağırıyorum da çocuklara kıyamıyorum ;)

ozkancavus1659
15/09/2014, 22:04
Kendi arabalari olsa gozu gibi korurlar kapali otopark sart

halils2
15/09/2014, 22:07
Kendi arabalari olsa gozu gibi korurlar kapali otopark sart

aynen öyle. çocuklar evi dağıtıyor diye sokağa salıyorlar sokakta senin benim aracıma topla vurmuşlar kimin umrunda neyse. dediğim gibi sallamıyorum pek, yapacak bişi yok zaten üstüne düşmeyince hiç bişi olmuyo :D

fotobelit
16/09/2014, 11:04
Bu tip temizlikte sigorta kutusu ve beyin poşet gibi birşeyle muhafaza edilmeli..Ne olur ne olmaz...

ozkancavus5916
16/09/2014, 13:57
güvenlik amaclı şigorta kutusu akü sarz dinomasının oldugu yer posetle kapatılırsa iyi olur . tazdikli su ile yıkanıcaksa eger mutlaka bu parçalar kapatılmalı