PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP Kumanda Kabı Yenileme

Mert34
11/09/2014, 17:00
Selamlar, aracımı 2.el almıştım ve kumanda kabı rezil durumdaydı pil yuvasını değiştirip en azından sustasını açılır kapanır duruma getirdim ama şimdide susta sarkıyor ve kap çatlaklarla dolu 8C tavsiye edebileceğiniz tedarik eden biryer varmı. benimki klasik fiat kumandası ama şu ovalimsi renkli grande kumandalarda çok hoşuma gitti acaba onlarla benim klasik kumanda uyuşur mu ? sadece kumanda kabını değişmek istiyorum anahtarı yeniden yaptırmak istemiyorum

Ziyaretçi78
11/09/2014, 18:53
Öyle bir alternatifiniz yok malesef yeni tip kumandalar uyum sağlamamaktadır.
Ha bazı kişiler yani anahtarcılar olur diyor ama servis olmaz diyor bende çok istedim ama malesef yerime oturdum ben.

H.KURU Saygılarımla

Mert34
11/09/2014, 20:18
Sanayide imb. işleri dahil yapan bir anahtarcı görmüştüm bizim klasik kapları 75lira gibi bir ücrete yeniliyorlardı ama bahsettiğim yeni anahtarları sormak aklıma gelmedi olsa iyi olurdu çok hoş anahtarlar. acaba bu yan sanayi kap ile değiştirsem sıkıntı olurmu ileride açıp kapamada

Ziyaretçi78
11/09/2014, 21:34
Sanayide imb. işleri dahil yapan bir anahtarcı görmüştüm bizim klasik kapları 75lira gibi bir ücrete yeniliyorlardı ama bahsettiğim yeni anahtarları sormak aklıma gelmedi olsa iyi olurdu çok hoş anahtarlar. acaba bu yan sanayi kap ile değiştirsem sıkıntı olurmu ileride açıp kapamada

Açma kapama tuşları aynı hizada olacağı için herhangi bir sorun yaşamassınız anahtarcılarda yaptırırsınız problem olmaz ama dediğim gibi yeni anahtarların açma kapama tuşları uymamaktadır bilginiz olsun.

H.KURU Saygılarımla

Mert34
11/09/2014, 21:50
teşekkür ederim bilgi için, evo anahtarına çeviren biri ile görüştüm bende orjinal olarak 250 liraya yapmışlar yeni kumanda yapmanın maliyeti buymuş yani

Ziyaretçi78
12/09/2014, 00:04
teşekkür ederim bilgi için, evo anahtarına çeviren biri ile görüştüm bende orjinal olarak 250 liraya yapmışlar yeni kumanda yapmanın maliyeti buymuş yani

Değermi sizce tabi nacizane fikrim bu benim.
Eğer kaskonuz varsa ve yakınlarda bitecekse son 1 ay kala servise gidin kaybettim deyin sıfır anahtar versinler tabi kaskoda bozulacak bu durumda.
Ama ben bir anahtarcıya sordum aynı kasa ile değişiklikte 60 tl fiyat verdi.

H.KURU Saygılarımla

Seronet
12/09/2014, 06:38
Dış kabı 15 liraya alıp kendim değiştirmiştim.

Mert34
13/09/2014, 10:59
Dış kabı 15 liraya alıp kendim değiştirmiştim.

ben 75 liraya değiştiren bir yer gördüm sadece kendim değiştirmem zor bir iş mi nereden aldığınızı söylermisiniz yansanayi bir kaba 75lira vermek saçma geliyor

Seronet
14/09/2014, 10:04
Bende ona yakin fiyatlar alınca kendim değiştirmeye karar verdim.
Tahtakale de bir kumandacidan aldım. Hemen her marka aracın kumanda kabı var.

cdogu
14/09/2014, 11:26
Kabı alıp içindeki çipi oraya geçiriyorsunuz,yeni kaptaki metale de anahtar çektiriyorsunuz. Böyle oluyor sanıyorum. Doğru mu?

Mert34
14/09/2014, 22:38
metali çıkarıp benim anahtarı metaliyle taksam uyum sağlarmı bunlar standarttır heralde değiştirenler yardımcı olabilir mi