PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi Marka Cilayı Önerirsiniz ?

byadrenalin
28/08/2014, 14:08
Merhaba, arabama ara da sırada cila atmak için bir ürün almayı düşünüyorum. Hangi markayı tavsiye edersiniz sormak istedim. Kılcal çizikleri çıkaran arabanın kırmızı rengini canlı gösteren ve elle attığım da sonuç alabileceğim. Bildiğiniz bir ürün ve site varsa link olarak verirseniz sevinirim :) Teşekkürler :)

Castell
28/08/2014, 14:54
Turtle wax yada megiuars güzel ürünleri var...... çizikler için turtlewax strach remover fena bir ürün değil........

byadrenalin
28/08/2014, 15:12
Turtle wax yada megiuars güzel ürünleri var...... çizikler için turtlewax strach remover fena bir ürün değil........

Bir sürü ürün çeşidi var. Arasından hangisini kullanmak gerek ? Yanlış bir şey sürüp arabanın boyasına zarar vermek istemem.

cdogu
28/08/2014, 15:13
Abi bak simdi uzun bi yazi olacak.

Cila cizik gidermez. Pasta giderir. Cila ancak varolan cizikleri dolgu yaparak kapatabilir. Onun disinfa cizikleri cikarmaz. Eger dolgu yapan bi urun diyorsan autoglym srp tavsiye ederim. Ama baskiyla uygulaman lazim. Yorulabilirsin.

Onun disinfa uzun sureli dayanim icin fk1000p denen bir cila kullandim qashqaide. Bomba gibi. Su iticilik sahane. Zaten uzun omurlu. Duzgun sampuanlarla yikanirsa eger 6 ay gibi bi sureye cikabilir korumasi.

Urunler icin sanalpazarda detailing dukkani var.ankarada.benim arkadasim.Kendisi baya bilgilidir. Urunlerin bolunmus halde cok ucuz oldugunu goreceksin. Kati waxlarin bir paketi yillarca gider. Bu adamin sattigi ise 10 15 kere kullanilir. Daha iyi ve ucuz :)

byadrenalin
28/08/2014, 17:33
Hmm. O zaman pastalı cila alıp onunla yapacağız işlemi yani ? Hem kılcal çiziklerden kurtulacağız hem de arabaya cila atmış olacağız ? Benim asıl amacım arabaya ayda bir cila atarak rengini biraz daha parlak hale getirmek ve toz vb. şeylerin tutunmasını en aza indirmek. Hangi ürünü kullanmam gerek sence ? Yukarda bir kaç seçenek verdin ama durduk yere saçma bir ürün sürüp ne araca boşa zarar vermek istemem ne de boşa zaman kaybetmek istemem.

cemdogu
28/08/2014, 19:18
Hmm. O zaman pastalı cila alıp onunla yapacağız işlemi yani ? Hem kılcal çiziklerden kurtulacağız hem de arabaya cila atmış olacağız ? Benim asıl amacım arabaya ayda bir cila atarak rengini biraz daha parlak hale getirmek ve toz vb. şeylerin tutunmasını en aza indirmek. Hangi ürünü kullanmam gerek sence ? Yukarda bir kaç seçenek verdin ama durduk yere saçma bir ürün sürüp ne araca boşa zarar vermek istemem ne de boşa zaman kaybetmek istemem.
Hocam pastalı cilalar piyasada işe yarar diye satılıyor ama işe yaramazlar.Kılcal çizikler için polisaj Makinası ile pasta atmak şart.Ardından cilayı kendiniz atabilirsiniz.

Eğer ucuz olsun ben ayda 1 kendim atarım diyorsanız, Turtlewax beyaz kutulu sıvı cila kolay uygulanır ve iyi parlatır.

Eğer hemen geçmesin arabam düzgün yıkanıyor fırça sürmem diyorsanız, FK1000P güzel cila ve iticiliği çok iyi.

Pastayı biryerde yaptırdıktan sonra kendiniz cilayı şu sırada yaparsanız uzun süreli korumanız olur.

Önce iyi bir yıkama
Ardından İzopropil alkol ile bir bez yardımıyla aracın üzerini silmek.
Ardından cilanızı uygulamak.Cilayı sürün ve arabanın üstünde kuruyana kadar 15 dakika bekleyin.Ardından temiz mikrofiber bez ile kuruyan cilayı silin.Tozlaşarak çıkacak merak etmeyin.

byadrenalin
28/08/2014, 19:45
Araba güzel yıkanıyor. Sünger ile yıkatıyorum zaten. Kafama takılan şey şu an alkol olayı oldu. Nasıl bir alkol bu ? Boyaya bir zararı olmasın. Solma vs. tarzında ? Ve nerden temin edebilirim ?

cdogu
28/08/2014, 20:06
Araba güzel yıkanıyor. Sünger ile yıkatıyorum zaten. Kafama takılan şey şu an alkol olayı oldu. Nasıl bir alkol bu ? Boyaya bir zararı olmasın. Solma vs. tarzında ? Ve nerden temin edebilirim ?
Ipa diye bulunur. 1/2 sulandirilir. Solmaya vs. Yol açmaz abi. Cemin dedigi gibi cizikler icin polisaj makinasi sart. Yoksa anca dolgu yapabilirsin. O da autoglym srp ile olabilir. Dayanimi uzun olmaz.

Arabani yika. Kil ile temizle(piyasada 15 tlye noname killer var is goruyor.) sonra ipayi 1/2 sulandir. Fisfisla mf bez ile sil. Sonra at cilani. Arabanin uzerindeki pislikler vs. Kille iyice cikarken ipa denen izopropil alkol ile kilin kalintilarini ve cilanin tutunacagi yuzeyi en iyi sekilde temizlersin.

Fk1000p ekstra tavsiye ederim. Ben cok memnun kaldim.

Ipayı herhangi bir eczaneden belki verirler. Olmazsa bana ulas ben sana ankaradan gonderteyim.

byadrenalin
28/08/2014, 20:12
O zaman maaşı alayım senin dediğin gibi yapayım kardeşim. İpayı sen yollattırırsın bana. Kili de internetten bir yerden bulurum. Aynı şekilde cilayı da. Pastayı bir kaportacıya attırırım. Daha sonra belirli aralıklarla kendim cilasını yaparak arabanın boyasını diri tutarım öyleyse. Fk1000p yi kullanırım büyük ihtimal. Madem uyguladın ve memnun kaldın :)

cdogu
28/08/2014, 20:28
Kaportaci farecla g3 kullaniyosa hic girisme. Adam akilli meguiars veya scholl urunleri kullanan birilerine yaptir pastayi.

Fk1000pyi de buradan gondertirim. Ipa ve fk1000p ayni yerden cikacak. 50gramlik bir pakette alacaksin cilayi. Ince katlar halinde atarsan(ki olmasi gereken odur) 6 7 cila goturur seni.

Fk1000p atarsin,iyi bir de hizli cila alirsin. Sonaxinki iyidir. Attigin cilaya her ay da hizli cila atarsin.

Bu arada ipayi cila atmadan once kullandigin gibi,ileride cila katmanini sökmek icin de kullanabilirsin.

byadrenalin
28/08/2014, 20:45
Toplam ikisininin ucreti ne peki ?

byadrenalin
29/08/2014, 10:38
Ürün bu sanırım ? :)

Finish Kare Katı Wax FK1000p BoyaKoruma 50gr Bölünmüş 25 TL Detailing Dükkanı'dan (https://www.sanalpazar.com/Finish-Kare-Kati-Wax-fk1000p-Boyakoruma-50gr-Bolunmus__isp8258202)

byadrenalin
29/08/2014, 10:40
IPA Izopropil Alkol - 500ml Bölünmüş 8 TL Detailing Dükkanı'dan (https://www.sanalpazar.com/Ipa-Izopropil-Alkol-500ml-Bolunmus__isp21371474)

byadrenalin
29/08/2014, 10:44
Bu da kil sanırım. Hepsini sanalpazar da buldum. Ama ne kadar güvenilir ? :)

cdogu
29/08/2014, 12:26
Budur. Kendisi benim bir arkadasim abi. Hic bir sorun olmayacaktir.

Ziyaretçi78
29/08/2014, 12:46
29835

Denedim 10 numara 5 yıldız kesinlikle tavsiye ederim zift falan hiçbirşey kalmıyor kuru bez ile silince bile çıkıyor ziftler.

H.KURU Saygılarımla

byadrenalin
29/08/2014, 15:25
Senin bu attın ne tam olarak Harun abi ? Cila mı ?

Ziyaretçi78
29/08/2014, 15:52

sol taraftaki şampuan onu geç sağ taraftaki cila kardeşim kesinlikle tavsiyemdir ben aldım çok memnunum.

ismailglny
29/08/2014, 16:51
Yeni aracım kırmızı leon ben ayda bir sonax hızlı cila uyguluyorum, çok beğeniyorum hem çok kolay hem de pırıl pırıl oluyor, su iticiliği gayet iyi. Ama dediğim gibi cila bu çiziklere karşı hiç bir etkisi olmaz.

cdogu
29/08/2014, 17:54
sol taraftaki şampuan onu geç sağ taraftaki cila kardeşim kesinlikle tavsiyemdir ben aldım çok memnunum.

O cila değil pastadır abi. Polish = Pasta

Amway urunlerini sadece temizlikte kullaniyorum ozellikle amway Loc gayet iyi. Ama pasta ve cilalarini begenmedim.

Israrla fk1000p oneriyorum. Alin gorun on numara parlakligi var :)

byadrenalin
29/08/2014, 19:53
Benim araçta zaten çok fazla çizik yok. Bir kaç yerin de var. Ama ben yine de cila atmadan genel bir pasta attırmak istiyorum. Gözle görünmeyen kılcal çiziklerde tamamen kaybolsun diye. Kaputta derin bir çizik var sadece. O da zaten pastayla da çıkacağa benzemiyor. Boyayı kaldırmamış ama elle dokundum mu eline pütür geliyor. Cenk 'in dediğini deneyeceğim. Maaş gelsin de. Kendimi sıkıştırmıyım şimdi :)

halils2
29/08/2014, 20:58
çağatay benim arabaya da yapalım kardeşim olma mı ?? :)

cdogu
29/08/2014, 22:44
Eger pastan duzgun olursa emin ol ayna gibi olacak ve cok derin bir renge kavusacak araban. Mutlaka pastadan sonra ipa ile temizle.

merzel
30/08/2014, 00:23
Bu işlerde acemiyim. Adım adım anlatabilir misiniz? Aracıma 2 haftada bir olmadı ayda 1 bakim yapmak istiyorum.

Fk1000p ve alkolu ne zaman kullanacağız? Aracı ilk önce su ile temizlemek mi gerekiyor.

Fk1000p cila galiba? Pastayi kendimiz yapabilir miyiz? Hangisini almamiz lazim? Uygulamasi zor mudur? Makinesi yok süngerle uygualayabilir miyiz?

Sent from my Nexus 5 using

celenlee
30/08/2014, 00:44
Ben IPA ile temizlemedim iyi olmadı, onca emek!!!
Cilanın altında ve Derin çiziklerde pasta kalıntıları kaldı :)
Cila ayna gibi parlattı ama cilanın altında beyaz beyaz pasta kalıntıları kaldı :p biraz loş ışıkta yaptığım ve yorgun olduğumdan farkedemedim, sabahına tüm kusurlar çıktı meydana.

Pastadan sonra mutlaka IPA ile temizlenmeli araç....

cdogu
30/08/2014, 01:10
Bu işlerde acemiyim. Adım adım anlatabilir misiniz? Aracıma 2 haftada bir olmadı ayda 1 bakim yapmak istiyorum.

Fk1000p ve alkolu ne zaman kullanacağız? Aracı ilk önce su ile temizlemek mi gerekiyor.

Fk1000p cila galiba? Pastayi kendimiz yapabilir miyiz? Hangisini almamiz lazim? Uygulamasi zor mudur? Makinesi yok süngerle uygualayabilir miyiz?

Sent from my Nexus 5 using

2 haftada 1 iyi cilalar ve iyi uygulamalar için çok kısa bir süredir.

Şimdi şöyle açıklayayım.

Aracı ilk önce güzelce yıkıyoruz. Ilk yıkama esnasında ağır şampuanlar kullanabilirsiniz.

Sonra arabayı kurulamadan kil ile girişiyoruz. Kili kaydırmak için fısfıs şişeye su koyuyoruz. Kilden bir parça koparıp yassı hale getiriyoruz. Zımpara uygular gibi su ile ıslatarak aracın üzerinde yapışmış kir,toz,reçine ne varsa alıyoruz. Dikkat! Her panelden sonra kili yoğurarak temiz tarafın gelmesini sağlıyoruz.

Ardından pasta (polish) yapmak istiyorsak,ve bunu elle yapıyorsak çok büyük sonuç beklememek lazım. Çünkü asıl çizik giderme işlemi makinayla yüzeyin sürtünme kuvveti ile ısınmasıyla yapılıyor. Ama büyük çizikler,tırnak girmeyen çizikler,boya sürtmeleri gibi çizikleri pasta el ile alır. Ben sonax schelif paste kullandım. Işimi gördü.

Kil ve Pastadan sonra aracı bir daha yıkıyoruz. Yine ağır bir şampuan olabilir çünkü pasta ve kilin kalıntıları var arabada..

Bu sefer güzelce kuruluyoruz. Temiz mikrofiber bol tüylü bir bezle çizmeden bastırmadan..

Kurulama işlemi bittikten sonra fısfıs şişeye 1/2 oranında sulandıracağımız şekilde Ipa(izopropil alkol) koyuyoruz. Tertemiz bir mikrofiber bez ile kaportaya sıkıp hemen siliyoruz. Derinlemesine temizlik işte bu oluyor. Cilanın tutacaği yüzey tertemiz oluyor. Böylece koruma süresi uzuyor.

Şimdi cilaya geldi sıra. 7 ila 10 lira arası Meguiars el pedleri satılıyor. Bunlardan birkaç tane bulundurmanızı öneririm. Pasta ile de kullanılabilir. Cila uygulamalarında iyi pedlerdir. Süngerle cila olur ama araçta kılcal çizik oluşturabilir.

Evet fk1000p cila(wax). High temp bir ciladır. Yani uzun ömür vadeder. Tereyağ gibi bir ciladır. Pedi sürüp ince katlar halinde yayıyoruz kaportaya. Cilaladığımız ortamın ışığı iyi olursa daha rahat olur. Nereye cila sürdüğünü görmek için iyi olur.

Cila uygularken panel panel gitmek daha iyi olur. Mesela kaputa sürüp,kurumasını beklerken kapıya sürersiniz,kaputtaki kurumuş waxı silerken kapı kurur,sonra orayı silersiniz vs. vs. Cila kuruduktan sonra tozumsu bir yapı alır. Bol tüylü mf bez ile bu tozu silerek parlatırsınız.

Cilayı uyguladık. Araba parlıyor,mis gibi. Oh. Ama sonrası da var. Fk1000p gibi uzun ömürlü cilalarda su iticiliğin,korumanım devamı için arabayı yıkadığımız şampuan da önemli. Ph nötr şampuanlar kullanmak gerekir. Çünkü kostik içerikli benzinlik şampuanları,veya ağır ph ölçülü şampuanlar waxı söker atar. Emeğe yazık olur. Ben Sonax Turuncu şampuan öneririm. Ph nötrdür ve temizliği de iyidir.

Dilerseniz ayda bir,aracın kirlenme durumuna göre 2 ayda bir hızlı cila atabilirsiniz. Bu hızlı cilalar sprey içinde olur ve sık-sil şeklinde kullanılır. Fk1000p den sonra parlaklığa ve su iticiliğe destek olur. Duruma göre maksimum 4 ayda 1 de yenilersiniz fk1000p'yi. Öncesinde komple ipa ile silerek tabii.

Turtle Wax ve Sonax'ın hızlı cilaları var. Sonax baya iyidir benim kullandığım.

cdogu
30/08/2014, 01:18
Beyaz en parlamayan renktir derler. Gri ile birlikte böyle anılır. Buyrun fk1000p uygulamamdan sonra benim qashqai. :)

https://i.hizliresim.com/32npMp.jpg (https://hizliresim.com/32npMp)

https://i.hizliresim.com/onR6lQ.jpg (https://hizliresim.com/onR6lQ)

halils2
30/08/2014, 01:28
Eger pastan duzgun olursa emin ol ayna gibi olacak ve cok derin bir renge kavusacak araban. Mutlaka pastadan sonra ipa ile temizle.

kardeş senden rica etsem bu saydığın malzmelerin fiyatnı bana söylesen benim kafam karıştı bu konuda şimdi neyi nasıl yapcaz ne alacaz kaça mal olacak olur mu?

cdogu
30/08/2014, 01:33
kardeş senden rica etsem bu saydığın malzmelerin fiyatnı bana söylesen benim kafam karıştı bu konuda şimdi neyi nasıl yapcaz ne alacaz kaça mal olacak olur mu?
Abi bolunmus olarak alirsan cilayi ucuza geliyor. Fk1000p 20 lira. Ince katlar halinde surersen 4 5 uygulama gider. Bu da eger iyi korunursa 1 yil gibi bir sure olur.

Ipa dedigin eczanelerin bazilarinda oluyor. Ben bulmdigim icin bahsettigim abimizden 8 liraya almistim. Saniyorum 1 litreydi.

Onun disinda ped istersen meguiars pedler dedigim gibi 7 ila 10 lira arasi degisiyor dukkanina gore.

Yani 30 40 liraya isin icinden cikilabilir. Eger daha bir seyler dersen bahsettigim abimizden alabilirsin sanalpazar uzerinden. Ben kefilim,ondan da yardim alabilirsiniz o da baya bilgilidir. Onceden sadece sanalpazar satardi. Simdi dukkan acti. Elinde iyi urunler var.

Reklam olur mu olmaz mi bilemem. Amacim reklam degil ama ben sadece Yasin abiden aliyorum boyle urunleri. Detailingdukkani.com onun sitesi. Sanalpazarda da detailing dukkani diye aratirsan cikar. Dedigim gibi,kefilim. Sorun yasamazsin.

cdogu
30/08/2014, 01:35
Eger makine yoksa sadece pastayi birine yaptirabilirsiniz.el ile pasta guzel olmuyor oyle beklenen sonuc alinmiyor cunku. Sadece gozle goruneni aliyor.

Bir meguiars urunu kullanan pastaciya sadece pastanizi yaptirin. Sonra kendiniz cilalayin. Mis gibi olur arac.

halils2
30/08/2014, 01:37
Abi bolunmus olarak alirsan cilayi ucuza geliyor. Fk1000p 20 lira. Ince katlar halinde surersen 4 5 uygulama gider. Bu da eger iyi korunursa 1 yil gibi bir sure olur.

Ipa dedigin eczanelerin bazilarinda oluyor. Ben bulmdigim icin bahsettigim abimizden 8 liraya almistim. Saniyorum 1 litreydi.

Onun disinda ped istersen meguiars pedler dedigim gibi 7 ila 10 lira arasi degisiyor dukkanina gore.

Yani 30 40 liraya isin icinden cikilabilir. Eger daha bir seyler dersen bahsettigim abimizden alabilirsin sanalpazar uzerinden. Ben kefilim,ondan da yardim alabilirsiniz o da baya bilgilidir. Onceden sadece sanalpazar satardi. Simdi dukkan acti. Elinde iyi urunler var.

Reklam olur mu olmaz mi bilemem. Amacim reklam degil ama ben sadece Yasin abiden aliyorum boyle urunleri. Detailingdukkani.com onun sitesi. Sanalpazarda da detailing dukkani diye aratirsan cikar. Dedigim gibi,kefilim. Sorun yasamazsin.
ped yerine mf bez kullansak olmazmı?

cdogu
30/08/2014, 01:41
ped yerine mf bez kullansak olmazmı?
Abi tavsiye etmem. Kilcal çizikler olabilir. Aslında bu mf bezler mf falan değil. Aracı çiziyor. Ben bol tüylü olmadıkça kullanmazdım.

Yengeden makyaj pedi aşırabilirsen o da olur. Maksat cilanın kutusuna paralel olarak sürüp cilayı alıp homojen bir biçimde yayabilmek. Bunu mf bezle zor yaparsın.

halils2
30/08/2014, 01:44
Abi tavsiye etmem. Kilcal çizikler olabilir. Aslında bu mf bezler mf falan değil. Aracı çiziyor. Ben bol tüylü olmadıkça kullanmazdım.

Yengeden makyaj pedi aşırabilirsen o da olur. Maksat cilanın kutusuna paralel olarak sürüp cilayı alıp homojen bir biçimde yayabilmek. Bunu mf bezle zor yaparsın.

ya arkadaş amma meşakatli iş bu pasta cila işi. eskiden bi pasta bi cila alır sürerdik, gazla arabayı yıkardık ayna gibi olurdu şimdi yok ondan al bundan al arabalarda büyük anasını puntoyla yarım gün uğraştıydım bu 1 2 saat daha fazla sürer herhalde

cdogu
30/08/2014, 01:46
ya arkadaş amma meşakatli iş bu pasta cila işi. eskiden bi pasta bi cila alır sürerdik, gazla arabayı yıkardık ayna gibi olurdu şimdi yok ondan al bundan al arabalarda büyük anasını puntoyla yarım gün uğraştıydım bu 1 2 saat daha fazla sürer herhalde
Yok bee. Sırf kıçı var kalanı aynı punto :)

halils2
30/08/2014, 02:07
Yok bee. Sırf kıçı var kalanı aynı punto :)

la arabanın 1/4 ükıç zaten :D

cdogu
30/08/2014, 02:15
la arabanın 1/4 ükıç zaten :D

geniş kalça seviyorsan demek ki...

halils2
30/08/2014, 02:33
geniş kalça seviyorsan demek ki...

hiç sevmem

Seronet
30/08/2014, 20:08
Cenk döktürmüş :)
Fk ya alternatif olarak Fusso12 öneririm. İkisinide kullandim.

cdogu
30/08/2014, 20:11
Cenk döktürmüş :)
Fk ya alternatif olarak Fusso12 öneririm. İkisinide kullandim.

Seni bekledim abi,baktım üstad yok döküldüm :)

Evet Fusso Coat 12 de son zamanlarda trend olmuş bir wax. Ben de Serhat abimin tavsiyesine katılıyorum.

kalite kontrol
31/08/2014, 11:50
geçen gün bende cila aldım baya bi arastırdım. hepsiburadada; Meguiars NXT GENERATION Boya Koruyucu Cila 8512718)
aldım gercekten harika bir ürün mükemmel parlaklık kazandırıyor etkisi uzun süreli oldugu söyleniyor ilerleyen zamanlarda göreceğiz. fiyatı piyasadaki diğer ürünlerden pahalı ama iyi sonuç elde etmek istenince önemsiz oluyor.

cemdogu
31/08/2014, 14:33
geçen gün bende cila aldım baya bi arastırdım. hepsiburadada; Meguiars NXT GENERATION Boya Koruyucu Cila 8512718)
aldım gercekten harika bir ürün mükemmel parlaklık kazandırıyor etkisi uzun süreli oldugu söyleniyor ilerleyen zamanlarda göreceğiz. fiyatı piyasadaki diğer ürünlerden pahalı ama iyi sonuç elde etmek istenince önemsiz oluyor.
sonax, meguairs,turtlewax gibi piyasada çok bulunan ürünlerin ömrü çok ta uzun olmuyor söyleyeyim.özellikle benzinlikte yıkanıyorsa, yada yıkamacı sünger yada fırça kullanıyorsa bu ömür 1 aya düşüyor.İşin aslı aravı kendinizin yıkamasında.Yıkama eldiveni, iyi şampuan şart yoksa nano koruma bile 2/3 aylık.

Sırf bu yüzden biz ayda 1 cila atıyoruz.İşlemimiz şöyle
Önce tazzikli su ve benzinlik köpüğüyle yıkama.
ardından kil.zift, çıkmayan noktalar için.
ardından ipa izopropil alkol ile kaportayı siliyoruz
ardından cila atıyoruz.şu zamana kadar turtlewax beyaz şişe kullandık.en son fk1000p kullandık çok memnunuz .

Golbasi
02/10/2014, 18:51
Merhaba, arabama ara da sırada cila atmak için bir ürün almayı düşünüyorum. Hangi markayı tavsiye edersiniz sormak istedim. Kılcal çizikleri çıkaran arabanın kırmızı rengini canlı gösteren ve elle attığım da sonuç alabileceğim. Bildiğiniz bir ürün ve site varsa link olarak verirseniz sevinirim :) Teşekkürler :)

Meguiars M105 en ufak çiziğe kadar çıkarmakta ve son derece kaliteli bir üründür, çizikleri çıkarma seviyesi zirvede '10'

tayfux
02/10/2014, 18:55
3M i de çok övüyorlar..

cdogu
02/10/2014, 19:57
Meguiars M105 en ufak çiziğe kadar çıkarmakta ve son derece kaliteli bir üründür, çizikleri çıkarma seviyesi zirvede '10'

Meg M105 Cila değil pastadır. Polisaj makinasıyla uygulanmadığı sürece de etkisi çok fazla değildir.El ile kılcak çizik alınmaz.