PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Far temizliği (Diş Macunu) araç içi ipad uygulamam

teo53
23/08/2014, 16:08
]Herkese merhabalar bugün can sıkıntısından indim garaja ilk önce ön ızgaraya kırmızı şeritlerimi yapıştırdım ondan sonra ön ve arka farlarım sararmıştı diş macunu ile temizleme işlemini uyguladım ve sonuç ise umduğumdan daha güzel oldu :) Araç dışı bittikten sonra uzun zamandır planladığım ipadi araç için uygun biryere konumlandırmaktı araç tablet tutacagı kullanmak istemedim görüşü çok fazla azalttığını düşünüyorum. kaydırmaz slikon ile desteklediğim ipad de şuanlık çok güzel ama güneş vurdumu zihni sinir fikirler üretmeye başladım ama pek birşey bulamadım sizlerinde fikirleri varsa paylaşırsanız sevinirim :))

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t31.0-8/10560479_10152745641764238_1103860621123348709_o.j pg

https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t31.0-8/10547019_10152745641569238_62898327855286310_o.jpg

Kadir00906
23/08/2014, 16:34
Şerit dediğinizin malzemesi nedir silikonumsu bir şey mi yok bildiğimiz yapışkan sticker gibi birşey mi?Birde nereden aldınız?

cemdogu
23/08/2014, 16:43
Şerit dediğinizin malzemesi nedir silikonumsu bir şey mi yok bildiğimiz yapışkan sticker gibi birşey mi?Birde nereden aldınız?

abi bildiğin sticker onlar.arkası yapışkanlı folyo da kullanırsın daha iyi olur.sana tavsiyem, koyu kırmızı mat 3m folyo almandır.1 metre yetiyor alt üst için sanırım..

Bu arada ipad için tutacak malesef şart kaba dursa da.ben de kullanıyorum ama bazen sıkılıp fırlatıyorum yan koltuğa kazık gibi duruyor orda.en temizi telefonu kullanmak müzik vesaire için...

teo53
23/08/2014, 16:49
Bildiğimiz kablo gibi birşey kalın biraz altında çift taraflı bantı var söküp uyguluyorsunuz sanko sanayi sitesinde aksesuarcıdan aldım tüm aksesuarcılarda bulunuyor

abi bildiğin sticker onlar.arkası yapışkanlı folyo da kullanırsın daha iyi olur.sana tavsiyem, koyu kırmızı mat 3m folyo almandır.1 metre yetiyor alt üst için sanırım..

Bu arada ipad için tutacak malesef şart kaba dursa da.ben de kullanıyorum ama bazen sıkılıp fırlatıyorum yan koltuğa kazık gibi duruyor orda.en temizi telefonu kullanmak müzik vesaire için...
Folyoyu bende denicem mutlaka bu biraz kalın kaçıyor uzaktan iyi güzel hoş ama yakına gelince kaba baya :) ipad için şart gözükuyor şuanda ama dediğiniz gibi kazık gibi durması bi süre sonra can sıkıcı olabilir fakat şuanda test sürüşümde gayet sabit duruyor yerınde ama güneş işi bozdu :D

Adalet
23/08/2014, 22:34
Farları bende temizlenmek istiyorum 50 tl ye sıfır gibi oluyor. ancak diş macunu ile yapılan uygulamalar olduğunu da duymuştum . Sonuç nasıl oldu uğraşmaya değecek kadar bir fark oldumu . Birde uygulamayı tam olarak nasıl yaptınız. Bu konuda daha önce uygulama yapıp detaylı anlatan arkadaş varmı ?
Saygılar

ensmaden
23/08/2014, 22:47
Belkin iPad 2 / iPad 3 / İpad 4 Verve Standlı Kırmızı Kılıf | Ücretsiz Kargo | MobilCadde.com (https://www.mobilcadde.com/belkin-ipad-2-ipad-3-ipad-4-verve-standli-kirmizi-kilif-9813)

bence ıpad için bundan almalısın göğüsün üstüne koyduğun zaman bik bir sekilde direk görebiliyorsun, kaydırmazı bunun altına koyabilirsin.

teo53
24/08/2014, 00:25
Farları bende temizlenmek istiyorum 50 tl ye sıfır gibi oluyor. ancak diş macunu ile yapılan uygulamalar olduğunu da duymuştum . Sonuç nasıl oldu uğraşmaya değecek kadar bir fark oldumu . Birde uygulamayı tam olarak nasıl yaptınız. Bu konuda daha önce uygulama yapıp detaylı anlatan arkadaş varmı ?
Saygılar

Öncelikle diş macunu ile yaptığım uygulamada farın üzerinde bulunan çizikleri buğulanmaları gidermiyor sadece sararan far rengini beyazlaştırıyor uygulama ise şu şekilde diş macununu temiz yüzeyli fara sürüyorsunuz diş macunu ile dişinizi fırcalar gibi yayıyorsunuz uzun bir süre fırçalıyorsunuz temiz ıslak bir bez ile siliyorsunuz işlem bukadar.
Bu uygulamadan sonra can sıkıntısından kalktım komple farları ince su zımparası ile zımparaladım far komple buğulaştı pasta ile pasta işlemini uygulayıp temiz bir nemli bez ile sildiğimde sonuç mükemmel di hatta burda iki far arasında ki farkı bile görebilirsiniz

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/t31.0-8/10582773_10152746597679238_6733338598230496265_o.j pg

Belkin iPad 2 / iPad 3 / İpad 4 Verve Standlı Kırmızı Kılıf | Ücretsiz Kargo | MobilCadde.com (https://www.mobilcadde.com/belkin-ipad-2-ipad-3-ipad-4-verve-standli-kirmizi-kilif-9813)

bence ıpad için bundan almalısın göğüsün üstüne koyduğun zaman bik bir sekilde direk görebiliyorsun, kaydırmazı bunun altına koyabilirsin.
Güzel bir ürün tavsiye için teşekkür ederim :) Denicem bunu ve geri bildirim yapıcam

cdogu
24/08/2014, 00:50
Farlara 2 ayda 1 cila atmazsanız hemen eski sararma sorununu yaşarsınız. Fabrikadan gelen korumayı kaldırıyorsunuz çünkü aşındırarak. Bu arada,Meguiars plastx bu iş için yapılmış en iyi üründür. Zimparada da tek bir kalipta kalmak yerine ilk basta 1000 sonra 2000 sonra 3000 yapip ustune saglam abanarak plastx surerseniz bomba gibi olur. Tabii 2 ayda bir herhangi bir market cilasiyla dahi korumak gerek. Yoksa hemencicik sararir.

teo53
24/08/2014, 00:56
Farlara 2 ayda 1 cila atmazsanız hemen eski sararma sorununu yaşarsınız. Fabrikadan gelen korumayı kaldırıyorsunuz çünkü aşındırarak. Bu arada,Meguiars plastx bu iş için yapılmış en iyi üründür. Zimparada da tek bir kalipta kalmak yerine ilk basta 1000 sonra 2000 sonra 3000 yapip ustune saglam abanarak plastx surerseniz bomba gibi olur. Tabii 2 ayda bir herhangi bir market cilasiyla dahi korumak gerek. Yoksa hemencicik sararir.

Aynen öyle kademe kademe zımparalamayı gerçekleştirdim yalnış hatırlamıyorsam 800 ile başlayıp 2500 ile bitirdim tam emin değilim tavsiye ettiğiniz ürünü denicem üzerine sürmüş olduğum cilada sıradan bir cila şuanda haftaya pazar fırsat bulursam daha detaylı bir elden geçircem küçük noktalar çizikler kaldı :d

Adalet
24/08/2014, 01:40
Güsel olmuş gerçekten ve bi hayli fark var iki far arasında ben yarın diş macunu ile bi silicem bakalım sonuç tatmin etmezse su zımparası uygulamasını yaparım artık :)

cemdogu
24/08/2014, 05:02
far temizlemesi şu yönde olacak.ben belirteyim bulunsun forumda..

-önce saf su ile temizlenecek, yıkanacak.
-Ardından kil dediğimiz aparatla kuş pisliği, sineklerin bıraktığı ufak noktalar vesaireler alınacak (ki farlarda çok olur neden demeyin, elinizi sürün pürüz olur, kil alır...kaportada da uygularsınız)
-kilden sonra İPA dediğimiz izopropil alkol ile farların üstünden geçeceksiniz (ki kalıntı kalmasın.zımpara iyi olsun.kaportada da yıkamadan sonra ciladan önce yaparsanız daha uzun sürer korumanız)
-Ardından rakam babında küçükten büyüğe doğru zımparalayacaksınız, far buğulanacak.
-sonra tekrar İPA ile iyi bir temizlik yapııııp
nihayetinde plastix ürününü kullanıp farlarınızı açacaksınız.Ancak hemen 3-4 yıkamada bir farların üzerine cila atmakta fayda var.yoksa hemen sararacaktır...

hzrakts
26/09/2014, 20:55
Hocam ön ızgaraların oraya uyguladığınız şu kırmızı şeritleri gri aracıma düşünüyorum ankarada nerden ne kadara aldınız? Ve forumda acaba gri araca uygulayan varmı bunu? Nasıl durduğunu görmek iyi olur