PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön Tekerleklerin Bulunduğu Yerden Gelen Ses???

fotobelit
22/08/2014, 09:38
Arkadaşlar,aracı tam sağ ve tam sol kırdıgımda gelen ses ne olabilir?Ses vuv vuv vuv şeklinde(nasıl tabir edilir bilmiyorum :) )Sola kırınca daha fazla geliyor gibi,sağdan duydummu onuda bilmiyorum ama sanki geliyor gibi.Davlumbaza sürtme yok bu arada...Poryo bilyası deniyor ama benim araştırmalarıma göre poryodan olsa dönsenden dönmesende o ses geliyormuş..Direksyon hidroliği diyorlar ama hidrolik yağında azalma yok(Bu direksiyon hidroliği motorun arkasındaki sarı kapaklı olan değilmi yani debriyaj hidroliği ile aynı sanırım)..Ve direksiyonda herhangi bir titreme sertleşme vs. yok..

KG777
22/08/2014, 09:43
Hocam hidrolik pompasından olabilir tam kırıp hafif zorlayınca aracın devri bile değişiyor, O ses yapmaya başlamış gibime geldi. Geçmiş olsun.

fotobelit
22/08/2014, 10:13
Hocam hidrolik pompasından olabilir tam kırıp hafif zorlayınca aracın devri bile değişiyor, O ses yapmaya başlamış gibime geldi. Geçmiş olsun.
Sanmıyorum hocam,hiç bir sıkıntısı yok sesten başka..Oda sıkıntı değil aslında tam kırmadan hiç bir ses yok..Ne bir performans kaybı nede bir zorlanma(ne araçta ne direksiyonda)..Ustaya poryolara baktıralım bakalım..

KG777
22/08/2014, 10:22
Umarım zahmetsiz ve çok masraflı değildir. Geçmiş olsun.

fotobelit
22/08/2014, 10:39
Umarım zahmetsiz ve çok masraflı değildir. Geçmiş olsun.
İnşallah..Sağol hocam..

EnzoRosso
22/08/2014, 10:44
Benin böyle bir şey başıma geldi direksiyon her iki yöne döndüğünde ses geliyordu.. amortisör başlarını değiştirdiler sonra yine yaptı bu sefer amortisörleri değiştirdiler ilk değişimde garantiden yaptılar 2nciye bana geçirmişlerdi :D

serrko
22/08/2014, 11:08
puntolarda direksiyon hidroliği yok dolayısıyla pompada yok elektrikli direksiyon

Sent from my iPhone using

KG777
22/08/2014, 12:11
puntolarda direksiyon hidroliği yok dolayısıyla pompada yok elektrikli direksiyon

Benim bildiğim hidrolik var city tuşuna basıncada elektrikli direksiyon destekleyerek yumuşatıyor.

serrko
22/08/2014, 17:02
yok sadece elektrikli hidroik yoktur

zamican
06/09/2014, 09:07
Paliom'da aynı sıkıntı vardı Aks'lardan kaynaklanmıştı.

Kadir00906
06/09/2014, 09:29
Rot başlarından kaynaklanıyor olabilir,babamın 2010 doblosunda da yaptı 2 sefer tam sağ ve tam sol yaptığın zaman böyle lok lok :D diye ses geliyordu rot başlarını değiştirdiler ses kesildi ancak 1 sene sonra tekrarladı, yani tam sağ yada tam sol yapılıp hareket edildiği zaman çok zorluyormuş servistekiler böyle dedi ondan oluyor bu sesler.