PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Herşeyi yaptım sorunlar bitmiyor...

ceb_58
01/08/2014, 15:06
Arkadaşlar bu sefer ise ön taraflardan araç ile hareket halinde iken garç gurç baznde tak tuk, lak lok diye ses geliyor. Ön amortisör ve takozları daha önceki sahibi tarafından yetkili serviste değişmiş. Ses neden kaynaklanabilir acaba?

cdogu
01/08/2014, 15:18
Motor takozu,tikirti burcu,suspansiyon,amortisor,lastik bile ses cikarabilir. On takimin komple kontrol edilmesi gerekir sorunun tespiti icin. Ihtimal cok :) kolay gelsin

KG777
01/08/2014, 16:16
Aynı sorun bende de var acayip sinir oluyorum... Başka araçlara biniyorum aynı yerden geçiyoruz araçlarda ses yok, benim araçla geçiyorum lak luk lok tak tuk... Fitil oldum...

Rotcuya gittim z rotlar dedi değiştirdim, yine aynı...

Mübarek sebepleride 500-600 lük :)

khanunl
01/08/2014, 16:33
Salıncak burçlarına ve viraj demir lastiklerine baktırın.Sesler büyük ihtimalle bunlardan birinden geliyordur !

fensinn
01/08/2014, 17:07
rulman ile ilgili olabilir

atlatma
01/08/2014, 18:18
İy bir rot balansciya gidecek ve aracinin dingil acilari dahil kontrol edeceksin. Kuzenin aracta da on takimda degismedik parca kalmadi yapmadik degistirmedik parca kalmadi amortisor dahil. Herkes sasti. Yeni makine getiren bir rot balansciya goturdum arabayi. Alet kamerali kizilotesi led li biseydi adam bize renkli baski dingilinizde bimnem kac dere kayiklik var arabayla kaza yaptinizmi dedi. Sasirdik kaldik. Dingil acisi bozuk olursa taktiginiz parcalar olmasi gereken yerde calisamayacak kasinti olcak vs.vs anlatti. İyi bir kaportacida sase tezgahina cikarip dogrulltuk arabayi sorun bitti en olmadik yerden cikabilir probleminiz. Sozkonusu araba 2000palio ydu.

Saygilar

ceb_58
01/08/2014, 19:04
Uygun bir zamanda ön takımı kontrol ettireceğim. Aydınlattığınız için sizlere teşekkür ederim.