PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merkezi kilit sorunu

rational
17/07/2014, 10:46
Mrb arkadaslar,
Kapı kilitlenmesi ile ilgili.Aracın kapılarını kilitlediğimde şoför kapısı bazen kilitlenmemekte.Diğer kapılarda sıkıntı yok hepsi kilitleniyor.Sonra kapıyı bir kaç sefer aç kapa yaparak zor kilitleyebiliyorum.Umarım kabortacı ve elektrikçi işi çözer...
Hiç karşılaşan oldu mu? Araçlarımız 5. seneden sonra yavas yavas sıkıntıları çıkarmaya başlıyor maalesef...

Arrest
17/07/2014, 10:57
Kilitciye gidin hocam

magneta
17/07/2014, 11:29
Aynısı bir ay önce benimde başıma geldi.
Şöför kapısı kilitlenemiyordu.
Sorunun kilit motorundaki elektirik bağlantı yerlerinin aşınması olarak söylendi.
Geçici olarak bir çözüm bulundu fakat kilitin değişmesi gerektiği söylemişti.
Şu anda şöför kapısı diğer üç kapıdan yarım saniye sonra kilitlenmeye başladı.
Bu arada bilen var ise 2011 evo dynamic şöför kapı kilit parça kodu nedir?

serseri27
01/08/2014, 16:55
Aynı sorun benimde başıma geldi benimki sağ ön kapı idi. uzun süre anahtarla kitleyip açıyordum mecburen. Sonra merkezi kilidin motoru bozukmuş otoelektrikçinin yanında buna uyacak motor bulamadık normalde bulunabilir araştırılırsa. neyse komple mekanizmayı değiştirdik orjinaline serviste 270 dediler, çıkmasını bi yerde sordum 160 istediler, sonra orjinalini 150 tlye internetten aldım sorun çözüldü.

atlatma
02/08/2014, 01:58
Mekanik olarak şöför kapısını anahtar ile elle açıp kapayabiliyormusun 1 seferde Hepsini birden? eğer kapatabiliyorsan merkezi kilidi açan ve kapayan her kapıda bulunan motor ya arıza yapmıştır yada temassızlıık vardır. bazen başa gelebiliyor ve gerçekten de can sıkıcı konular.

Mugen_punto
04/08/2014, 13:33
Ayni sorun bende de var 2011 model punto evo da servise götürdüm sol söfor kapisi kilit değişmesi gerektigini söylediler. 210 tl fiyat çıkardılar. Aksilik 1 ay oldu garantisinin bitmesi ücret karşılığı yaptiracagiz mecbur.

GT-N7100 cihazımdan 4 ile gönderildi

hayalci79
04/08/2014, 16:28
Aynı sorunu ben de yaşadım, sol ön kapı kumandayla kilitlenmiyordu, garantiden parça değişimi yaptılar. Bu kadar çok kişinin başına geldiğine göre kronik bir sorun olsa gerek.

SEHZADE58
07/01/2015, 18:02
benimde şoför kapısı kumandadan açılıp kapanmıyor arkadaşlar elektrkçiye gittim yenı mekanızma al dedi oda 250 lira çıkma yada yan sanayi bulabilir miyim ki ? yada internette uygun fiyata nerden alabilirim ?

Yoksul
07/01/2015, 18:23
benimde şoför kapısı kumandadan açılıp kapanmıyor arkadaşlar elektrkçiye gittim yenı mekanızma al dedi oda 250 lira çıkma yada yan sanayi bulabilir miyim ki ? yada internette uygun fiyata nerden alabilirim ?

Kapi dosemesini sokup taktiniz mi yada sokturdunuz mu hic. Kapi ac telinin kablosu kablo dedigim teli icine alip ileri geri hareket ettiren kablo o kablo ic kisimda bir yuvaya giriyo ucu 2cm kadar eger o yerinden cikmissa kapi kendini kilitmez acamazda basima geldi ordan biliyorum :)

serseri27
07/01/2015, 18:49

AKSOY FIAT YEDEK PARÇA/ FIAT PARÇACIM / FIAT PARÇACIM (https://www.fiatparcacim.com/) bu siteden orjinalini 145 tl ye aldım. sağ ön kapıydı benim aldığım. Telefonla sol ön kapı var mı sorarsınız.

ibooovn
07/01/2015, 19:46
oto kilitçiye gidin geçen sene 30 tl ye hallettim...hortumun içindeki kablolardan kilide giden kopmuş..bi gün kitliyordu bi gün kitlemiyordu....ek yaptı kabloları birbirine o günden beri sıkıntı yok...arka kapıdada aynısıydı sokettenmiş..kağıt sıkıştırdım arasına soketin düzelti...

mywzz
13/02/2015, 21:45
benım arac arka sag kapı kılıtlemıyor ve soyle detaylı anlatırsam kapıyı actıgımda ekrana kapı acık uyarısı bıle gelmıyor arac resmen kapıyı yok sayıyor dıslıyor :D bu neden olabılır

alixxx
13/02/2015, 23:58
benım arac arka sag kapı kılıtlemıyor ve soyle detaylı anlatırsam kapıyı actıgımda ekrana kapı acık uyarısı bıle gelmıyor arac resmen kapıyı yok sayıyor dıslıyor :D bu neden olabılır

Kapı soketinden olabilir ya da kapı ile çerçeve arasındaki boru içerisinden geçrn kablolardan birisi kopmuştur. Bi kontrol edin isterseniz.

ybt
17/06/2017, 18:46
merhabalar. 2012 punto easy sahibiyim. benim de şöyle bir sorunum var. aracı kumandayla yada anahtarla manuel olarak kilitleyince sağ ön kapı kilitlenmiyor. sağ ön kapıyı açınca bütün kapılar açılıyor. bu tarz bir sorunla karşılaşan var mı acaba? kilitçiye ve servise gitmeden önce bir danışmak istedim. yardımcı olursanız sevinirim.

edll
17/06/2017, 19:19
konularda anlattığınız tarzda sorunlar ve verilen yanıtlar mevcut. bence tavsiyeleri yerine getirip olup olmadıüına bir bakın olmadı isede yapım denedim olmadı dersiniz.