PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kararsız kaldım Fiat - Citroen - Renault

furkanckm
08/07/2014, 15:50
Merhaba arkadaşlar

2.el araç almayı düşünüyoruz bütçe 40 bin tl. Aklımızdaki araçlar
linea 1.6 multijet
Bravo 1.6 multijet
c4 1.6 hdi
megane 1.5 dci

sizden ricam bu araçlar hakkında bilgisi olan arkadaşların bana yardımcı olması. Sizce hangisini tercih etmeliyim. Fiat bravo sanki bana göz kırpıyor gibi ama hiç tecrübem olmadığı için kararsızım.

tayfux
08/07/2014, 16:05
linea bagaj açısından kesinlikle güzel bir araç ama bence o paralara sadece emotion modeli alınır onun dışında şahsen özellik bazında almam..
bravo 1.6 mj gerçekten güzel araç...sport style paketini alabilirsen ne mutlu sana..ama 2. el değer kaybını da unutma..
c4 e yanaşma derim zira çok tutulmadı zaten ve 2. elde inanılmaz değer kaybediyor..
megane nin özellikleri gerçekten çok güzel ön göğüslük falan güzel..1.5 motor da çok güzel bir motor..2. el de değer kaybı da diğer araçlar kadar yok..düşünülebilir..
bu arada sahibi olduğum astra h kasa 1.3 cdti da düşünebilirsin...

Arrest
08/07/2014, 17:06
Bagaj ihtiyaci icin

Linea veya megane olabilir

Ama bravoyu citroene degismem

ResulNigdeli
08/07/2014, 17:12
c4 1.6 hdi tabiki arabadan anlayan biri olarak diyorum.

Arrest
08/07/2014, 17:39
c4 1.6 hdi tabiki arabadan anlayan biri olarak diyorum.
Sen bilir kisi misin sen uzman misin sen kimsin :D

emreilgin
08/07/2014, 17:42
2. el piyasası az olsa da illa ki alan olur Bravo'yu. bana göre full bi Bravo ( gece mavisi favorim ) tercih ederseniz aklınız diğer modellerde kalmamış olur

ResulNigdeli
08/07/2014, 18:08
Sen bilir kisi misin sen uzman misin sen kimsin :D

Buraların arabadan en iyi anlayan kişisiyim :)) O yüzden c4 diyorum pişman olmazsınn sana arabadan anlayan bir usta tavsiyesi.

cdogu
08/07/2014, 18:13
asdasdasdasdadas :D Sato şuna bak satoo :D

Ulan kamuran :) C4'e bravonun yanında iyi araba dedin ya ben daha bir şey demiyorum sana :D

adrentos
08/07/2014, 18:39
Dusuk km ise megan iyidir sehir ici multijet ile 1.5 litre fark ediyor

biancoangelo
08/07/2014, 19:13
focus bakın derim. yada opel astra.

Wv gurubu haddinden fazla para ettiği için kimseye önermiyorum.

Arrest
08/07/2014, 19:41
Kamuran hakli , burnunuzun sumuguyle usta kesilmeyin c4 candir gerisi heyecan

dark
08/07/2014, 19:43
Buraların arabadan en iyi anlayan kişisiyim :)) O yüzden c4 diyorum pişman olmazsınn sana arabadan anlayan bir usta tavsiyesi.

Şakamısın oğlum sen :D el arabası ise şayet amelelik zamanından kalmıştır yoksa sen ne anlarsın arabalardan :D

Zamanında açtığın konuları gördümde şimdi hak veriyorum yazdıklarına sen normal değilsin :kicking0:

ResulNigdeli
08/07/2014, 19:53
Herşey donanım değil anlayın artık şunu prestij önemli. Citroen fiattan daha prestijli bir marka. Ha normalde prestijlimi? Değil tabiki ama fiata göre daha iyi.

Yolda insanlar haa fiatmış deyip geçiyor. Bunu ne ben ne siz değiştirebilisiniz böyle gelcek böyle gidicek başka markalara yönelin.

byadrenalin
08/07/2014, 20:22
Şahsen Fransız grubu hiç bir araba beş para etmez. Bu seçenekler arasında en iyi tercih Bravo olacaktır. Ama o paralara Seat Leon, Opel Astra H veya bir iki bin fazlasına J kasa alabilirsiniz. Fransız arabasına 40 bin verip paranızı çöpe atmayın bence.

alixxx
08/07/2014, 20:25
O paraya neredeyde 1-2 bin fazlasına sıfır astra alınır bence.

korguntuyenc
08/07/2014, 21:09
Hocam onceki aracim citroen c4 tu aslinda donanim olarak super bir arac ama sikintisi biktiriyor be arkadas surekli bi dert surekli bir dert ben bikip satmistim fransiz araclari biraz hassas ya

CMasteR
08/07/2014, 21:50
şu herşeyden anlayan usta tavsiyesi veren arkadaş sanırım şu kamuran denen zımbırtı.

Zamanında Stepne nedir ? diye soran kişi değil mi bu ?

korguntuyenc
08/07/2014, 22:29
şu herşeyden anlayan usta tavsiyesi veren arkadaş sanırım şu kamuran denen zımbırtı.

Saka mi bu :)

cdogu
08/07/2014, 22:36

evet o :) debriyaja basmadan vites değiştiren kamuran hahahaha

Castell
09/07/2014, 10:04
Bravo güzel araba ancak C4 de hayli güzel bizim eniştenin vardı beraber gezdik, hoş araba gerçekten.............

emreilgin
09/07/2014, 10:30
fransız arabaları teneke oluyo biraz tabi ki kötülemek istemiyorum. ama haa fiat mış tabirinden ziyade ben de fransız arabası görsem tenekeden farkı yok diyorum o yüzden bravo yada farklı olarak temiz bi leon astra focus seçeneklerine bakın derim

recepseven
09/07/2014, 10:37
o paraya al bir mondeo keyfine bak dizel hemde

fotobelit
09/07/2014, 10:41
Hemen hemen aynı seçenekler arasında kaldım sadece linea yerine auris vardı listemde..İlk megane i kafaya takmıştım..Pazara gidip biraz baktım..Donanım ve görüntü olarak güzeldi faka reno larda olan şu koltuk rahatsızlıgı ve tavanın alçak olması megane da devam etmiş..Koltuga oturayım derken kafada hafif şişlik oluştu(evo daha yüksekmiş onu anladık)Neyse yüksek ayarlanmıştır dedim oturdum alçalttım en sona kadar,ama malesef tavan hala kafama değicek gibi(boyum 1.80 bu arada)Koltuk en alt kademede bile tavan ile başım arasında ,Ölçtüm 3 parmak boşluk kalıyor..O yüzden görüntüsünü,yolda gidişini ve bagajını beğendiğim aracı elemek zorunda kaldım..Bravo daha iyi gibi ama 6-7 bin zorlayıp bulurum dersen,Yeni kasa astra hb bak derim..

akselerbol
09/07/2014, 10:53
Bagaj sorun olmayacaksa bravo alın 120 beygirlik dizellerinden 1.6 linea kullandım gidişi çok güzel ama görsel olarak bravo alınır bence.

CMasteR
09/07/2014, 11:11
Saka mi bu :)
Yok usta gerçek :)

evet o :) debriyaja basmadan vites değiştiren kamuran hahahaha
Odamı vardı görmemiştim adam usta :)

furkanckm
11/07/2014, 22:01
Yorum yapan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum az çok fikir sahibi olabildim. Yeni focus yada astra j kasa tavsiye eden arkadaşlar olmuş bunlar bütçemin 4-5 bin lira gibi üzerinde eğer olur da çıkarabilirsem bu miktarı focus astra j kıyaslaması ne olur. 1.3 95 hp 190 tork astra için ufak bi değer değil mi.

Ozzy3327
11/07/2014, 23:52
Eğer sizin için fikir olacaksa 1.3 cdti astra h sedan kullanıyorum 1.310kg ağırlığı,bu motor araca yetiyor daha öncede bi kaç konuda yazmıştım.puntomdada aynı motor vardı ve punto 200 kilo daha hafif olmasına rağmen astranın performansı daha iyi ve yakıt tüketimi daha düşük.yakıt tüketimi ve vergi avantajını göz önüne alırsak 1.3 motor güzel bi seçenek bence

TMRT
12/07/2014, 00:12
Yorum yapan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum az çok fikir sahibi olabildim. Yeni focus yada astra j kasa tavsiye eden arkadaşlar olmuş bunlar bütçemin 4-5 bin lira gibi üzerinde eğer olur da çıkarabilirsem bu miktarı focus astra j kıyaslaması ne olur. 1.3 95 hp 190 tork astra için ufak bi değer değil mi.

120 HP - 300 NM gibi olmaz, 3.viteste ASR yakıp sarmaz.:DBir de Fiat Bravo o araçların arasında hiç olmamış. Punto girer oraya Bravo bence o karşılaştırmaya kalın gelir.

tayfux
12/07/2014, 02:19
her ikisini de kullandım focus hb titanium paket süper olur :)

sinaga
12/07/2014, 02:31
kasa olayını tam bilmiyorum ama astranın bir önceki kasası ve sedan olanı bence en ideali

turboferhat
12/07/2014, 10:51
1. sırada Alman-Japon
2. sırada İtalyan
3. sırada Fransız

Artık 25 sene önceki teklonoji farkı markalar arasında çok fazla yok . yani neredeyse hemen hemen çoğu firma üretim aşamasında aynı teknolojiyi kullanıyor.. Ancak marka değeri oluturmak yıllar gerektiren bir süreçtir bu konuda kendini kanıtlamış firmalar tabiki var. Yerinizde olsam önceliği alman-japonlara verirdim.. onun dışında fransız ve italyanlar arasında seçim yaparken piyasasını ve donanımını göz önünde bulundurmanız yararınıza. italyan ve fransız arasında dizel motor farkı vardır bunuda belirtim. ikisizde iyi motorlardır fakat jtd hdi den daha iyi bir motordur.. fransızların yalıtımlarını genel itibari ile daha başarılı buluyorum bu da ayrı bi handikap.. Şahsen Astra j 4-5 bin tl için sektirilecek araba değildir.. hele hele 40 küsür bin lirayı her ne kadar dolu olursa olsun bi lineaya verdiğiniz düşünmek bile istemedim... Bravo yakın arkadasımda var 120hp dizel çok ama çok başarılı ve skydome gibi extra donanımlarla gayet başarılı bir araç.. yalıtım konusunda da başarılıdır.. Ama bi golf değil kendı kanımca. punto kullanıyorum marka fanlığım yok ancak! ikinci el alıcanız bravo aşağı yukarı yıne aynı paraları edıcektır.. sıffır alırsanız arkadasın bahsettıgı zarar konusu dogrudur! fiyat performans anlamında yararınızadır.. şayet alabiliyosanız golf,astra,ford,bravo,citroen şeklinde sıralamaya koyardım.. ancak fordu biraz dar ve hıldır hıldır gürültülü buldum bunuda belirtim. belki kullandığım dizel düşük hp versıyondur bilemıcem.. aslında bakarsanız en güzel araba içinize sinen, keyifle biniceni düşündüğünüz arabadır.. hayırlı olması dıleklerımle..

ceyhunck
16/07/2014, 23:20
GP Forum için ilk mesaj olacak.
30-40 arasındaki ilanları sıraladım. Renault u incelemedim bilr. 2 sene 1.5 dCI expression + kullandım. Yakıtı vs si çok iyidir. Fakat, Renault servisleri arıza yakaladı mı arabayı satman ve geriye bakmaman gerekiyor. Renaultu boş ver. Citroen in Picasso modelini araştırdım. Sırf öğreneyim diye 20 km uzakta servise gittim. Bakımları Fiat yetkili servisinin 3 katı. İkinci eli kıt. Yani onu da geç. Alacaksan ya arıza yapmayan bir şey al-ki 0 km olmalı-ya da Fiat al ve rahatına bak.

Arrest
16/07/2014, 23:29
GP Forum için ilk mesaj olacak.
30-40 arasındaki ilanları sıraladım. Renault u incelemedim bilr. 2 sene 1.5 dCI expression + kullandım. Yakıtı vs si çok iyidir. Fakat, Renault servisleri arıza yakaladı mı arabayı satman ve geriye bakmaman gerekiyor. Renaultu boş ver. Citroen in Picasso modelini araştırdım. Sırf öğreneyim diye 20 km uzakta servise gittim. Bakımları Fiat yetkili servisinin 3 katı. İkinci eli kıt. Yani onu da geç. Alacaksan ya arıza yapmayan bir şey al-ki 0 km olmalı-ya da Fiat al ve rahatına bak.
Hosgeldiniz o halde aramiza :) keyifli aktif forumlar..

byadrenalin
16/07/2014, 23:41
Bunlar arasında alınabilcek seçenek tabi ki Fiat. Ama tabi ki 1-2 senelik veya sıfır tercih et bana kalırsa.