PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Serviste Yazılım Güncellemesi ve Start&Stop Hafızası

serkandikici
06/07/2014, 21:55
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar..

Aracım body computer değişimi nedeniyle servisteydi ve aldığımda yazılımını da güncellemişler bu sayede siz start&stop'u kapalı veya açık hangi konumda bırakırsanız aracı bir sonraki çalıştırmanızda o şekilde buluyorsunuz. Benim için harika bir güncelleme oldu çünkü her sabah araca binip emniyet kemeri takmadan kapatıyorum s&s'i.. Bilginize..

halils2
06/07/2014, 22:20
geçmiş olsun ne oldu ki aracınıza

serkandikici
06/07/2014, 23:00
geçmiş olsun ne oldu ki aracınıza

Teşekkür ederim.. Çok önemli bir sorunla karşılaşmadım yalnızca anahtar kapıları açmıyordu uzaktan kumanda ile ben yine anahtar bozuldu sanırken body computer kafayı yemiş meğerse:frusty00:

Önceki gp ve bu evoda toplam 4 kere anahtar değiştirmiş biri olarak artık her sorunu direkt olarak anahtara yüklüyorum işin komik tarafı anahtar düşüren bi adamda değilim şans işte:D

halils2
07/07/2014, 01:07
:( geçmiş olsun tekrar. Geçejde arkadaşın araç da kapıları açmamış kumandadan çıktı sorunu. Size kaça mal oldu? Garantiden mi yaptırdınız?

serkandikici
07/07/2014, 09:21
Ben garantiden değiştirdim hocam ama yanılmıyorsam 1500TL civarında bir masrafı var biraz tuzlu yani :)

halils2
07/07/2014, 09:53
evet body 1500 tl civarı da cebinizden yaptırdıysanız size kaça mal oldu diye soracaktım ki bedavadan halletmişsiniz :) geçmiş olsun tekrar.

serkandikici
07/07/2014, 15:25
evet body 1500 tl civarı da cebinizden yaptırdıysanız size kaça mal oldu diye soracaktım ki bedavadan halletmişsiniz :) geçmiş olsun tekrar.

Valla açıkçası dışarda bir parçacıya sorduğumda 800TLye buldum. Yani fiyatlar muazzam değişken ama çıkma veya tamir yoluna giderdim büyük ihtimalle :))

halils2
07/07/2014, 20:40
Valla açıkçası dışarda bir parçacıya sorduğumda 800TLye buldum. Yani fiyatlar muazzam değişken ama çıkma veya tamir yoluna giderdim büyük ihtimalle :))

Aslında bursa fabrikadan direkt parça getiren bir yer bulunsa dediğin gibi uygun fiyata gelebilir. Ama servisten edindiğim bilgiye göre çıkma body araçlara olmuyormuş.

serkandikici
07/07/2014, 23:49
Yanlış bilmiyorsam anahtar kodlama da sıkıntılı olur çıkma da çünkü daha önceden kodlanmış bir beynin tekrar kodlanabilmesi çok mantıklı değil. Tabi yine de daha iyi bilen bir arkadaş varsa daha detaylı bilgi verecektir..

halils2
08/07/2014, 01:29
Yanlış bilmiyorsam anahtar kodlama da sıkıntılı olur çıkma da çünkü daha önceden kodlanmış bir beynin tekrar kodlanabilmesi çok mantıklı değil. Tabi yine de daha iyi bilen bir arkadaş varsa daha detaylı bilgi verecektir..

Sorun anahtar kodlama olsa kod kartıyla işi çözersin ama body ecu ile kodlama yapıyormuş bu nedenle çıkmalarda ecu da değişirse anahtar koduyla araç çalışabiliyormuş. Şuana dek edindiğim bilgi bu ama bence body sıfırlanabilir diye düşünüyorum zira içinde cpu var ya da pig var yani program resetlnirse sıfır body gibi iş görür ama denemek gerek.