PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon sınavım var

mesutt1905
04/07/2014, 16:16
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 5 aydır ehliyetsiz şekilde aracımı kullanmaktayım haziran da yazılı sınavı geçtim pazar öğlen de direksiyon sınavım var. Kullanmamda herhangi bir sıkıntı yok ama hocalar zıt gider basit bir hatadan bırakır falan sorun olur benim için çünkü bayrama yetişmesi lazım ehliyetin. uzun yola gideceğim için ilk sınavda geçmem lazım.
Bana önerileriniz neler olur.
İlk emniyet kemeri takıp, aynaları, koltuğumu,direksiyonu ayarlayacağım ve sinyal vererek kalkacağım başka tavsiyeniz varmıdır ?

cemdogu
04/07/2014, 16:19
Önce koltuk ayarınız, sonra emniyet kemeri,aynalar. sinyalleri unutmayın sakın ola ki.Ayrıca bazı kandırmacalar yapıyorlar.mesela bu araba sıcak oldu diye sizi klimayı açmak için gaza getiriyorlar.gözünüzü yoldan ayırmadan açarsanız ne ala.yoksa geçiriyorlar eksiyi.bu şekilde abim hala ehliyet alamadı :))

mesutt1905
04/07/2014, 16:27
Önce koltuk ayarınız, sonra emniyet kemeri,aynalar. sinyalleri unutmayın sakın ola ki.Ayrıca bazı kandırmacalar yapıyorlar.mesela bu araba sıcak oldu diye sizi klimayı açmak için gaza getiriyorlar.gözünüzü yoldan ayırmadan açarsanız ne ala.yoksa geçiriyorlar eksiyi.bu şekilde abim hala ehliyet alamadı :))

Sıralama böyle demek teşekkürler.

Sorular sorup arkaya dönmenizi sağlıyorlarmış falan sadece 1snlık aynadan bakıp cevap ver diyorlar

tayfux
04/07/2014, 16:37
nerede gireceksin sınava?

mesutt1905
04/07/2014, 16:42
nerede gireceksin sınava?

Cendere caddesinde Kağıthane

cemdogu
04/07/2014, 18:11
Ben ehliyet sınavıma arabayla gittim.Direksiyon hocası bu yüzden gıcıktı ve beni şose yolda sınav yaptılar.o yüzden aklımdaki püf nokta bu, paso yola bakman şart.klima, yok kalem ne renk,yok arka cam falan filan gibi caydırmalara 1 saniyelik ayna tepkileriyle bak.Ya da sağa çek.öyle bak.Neden durdun derse de trafikteyken başka şeyle ilgilenilmez cevabını yapıştır.

Bir de, bana yaptıkları gibi şose yolda en dik yokuşu bulup, durdurup tekrar kaldırırsa.

El frenini çekip 1.viteste kavrama yaptıktan sonra el frenini indir çünkü geri kaçırma ve patinaj durumunda da puan kesiyorlar.Ayrıca fazlasıyla direksiyon sınavına giren kişiyle beraber atlatılacak bu durum.Bu yüzden sağında solunda başka arabalar olabilir.Çok dikkatli olmak gerek.Sonuçta sen değilsin belki ama ordaki herkes amatör.

tayfux
04/07/2014, 18:20
Cendere caddesinde Kağıthane
hmmm...bizim arkadaşlar halkalı da görevli genel olarak yol hakimiyeti vites değiştirirken ki ustalığın gibi ufak ama önemli nüanslara dikkat ederler haberin olsun..

cdogu
04/07/2014, 20:31
Patinaj abartı olmadigi surece puan kirmazlar. Ama sen el frenini cek ve kavrayip indir yokustayken. Ufak pati atabilir sonucta adamlar da biliyor kendi araban degil alisman uzun surebilir

mesutt1905
07/07/2014, 10:56
Teşekkürler uyarılar için arkadaşlar gayet dikkatli şekilde kullandım uyarılarınıza uydum hoca anladı zaten direk sen araba kullanıyormusun normalde dedi evet hocam dedim yanımda ehliyetli birisi eşliğinde öğrenmek amacıyla kullanıyorum dedim. Başka da ağızlarını bile açmadılar yokuş da durdurdu kaldırdım sıkıntısız, park ettirdi muntazam şekilde yanaştım. son olarak araçtan inerken hayırlı olsun dedi ve geçtim :D

katip onur
07/07/2014, 11:14
Hayırlı olsun o zaman :) arabayı süren ehliyet değil zaten. O yüzden sınavda çok kasmamalılar. 20 yıllık ehliyeti olup araba sürmeyi unutanlar da var, ehliyetsiz olup Ankara İstanbul trafiğinde cirit atanlar da var :)