PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Aracım Artık Honda HR-V

outlife
01/07/2014, 15:16
Arkadaşlar dün itibari ile 2005 model lpg li kendince temiz bir honda hrv sahibiyim.

Her ne kadar ilk gözağrım puntomu çok özlesemde hrv nin de tadı bir başkaymış...

Uzun uğraşlar ve psikopatlığa dönen araç arayışlarım sonunda izmirde son buldu. bakalım bunu ne zaman elden çıkaracağız :)

Honor COOPER
01/07/2014, 15:24
Hayırlı olsun.

Tunaboylu
01/07/2014, 15:25
Hayirli olsun kardesim. Allah kaza bela vermesin. Insallah puntoda yaşadığın sikintilarin hicbirini yeni arabanda yasamazsın.

Arrest
01/07/2014, 15:35
Ooooo hayirli olsun kuyruğu eğri duruyo abi dadlusunu ne zaman yiyoz

tayfux
01/07/2014, 15:38
Hayırlı olsun uygun fiyatlı benzinli jip sınıfında en mantıklı tercihlerden birtanesi..tebrikler..

outlife
01/07/2014, 15:44
teşekkür ederim arkadaşlar. inşşallah hepimiz kazasız belasız masrafsız keyifli sürüşler yaşarız.

bakalım daha 24 saat olmadı elime geçeli :) ama önümüzde 1 ayda yapılacak ortalama 8-9 bin km var bakalım... o zaman göreceğiz hanyayı hondayı... :)

Evren_c
01/07/2014, 16:58
Hayırlı olsun :) Ben de çok merak ediyorum bu aracı. Bol bol foto ve bilgi bekliyorum :)

outlife
01/07/2014, 17:18
sigorta için fotoğraf istemişlerdi. çekeceğim bu akşam bol bol. ilk fırsatta eklerim.

bende bıraktığı ilk izlenim yüksek abi yaa :D ikinci izlenim hantal. 3. izlenim ağır... 4 izlenim güçlü... yol tutuşu ve dönüş kabiliyeti gayet iyi. geniş ve rahat. görüş alanı gayet iyi. ses izolasyonu kötü. ses alıyor. kasislerde vs yumuşak ve dengeli hoplatıyor :D hızlanması kötü tabi :) ama geniş bagajı standart ve eski sahibinin eklenti donanımları ile ihtiyacımı fazlası ile görüyor.

YaYa
01/07/2014, 17:33
Hayırlı olsun güle güle kullanın, yüksek araba her zaman için farklıdır, güven verir kullanımı rahattır.

Kadir00906
01/07/2014, 18:12
hayırlı olsun,kazasız belasız inşallah.

tasso40
01/07/2014, 21:05
Ayiptt sorması kaça aldınız hocam motor çok güçsüz kalıyormu yokuslarda benimde dusundugum bir arac

HTC One S cihazımdan gönderildi

cdogu
01/07/2014, 22:31
Abi Punto'dan yükseğe geçince yalpalıyor insan onu ben de hissetmiştim :) Hayırlı uğurlu olsun inşallah :) Fotoları beklerim. Honda forumlara kaçma bizle kal ha...

outlife
01/07/2014, 22:36
Ayiptt sorması kaça aldınız hocam motor çok güçsüz kalıyormu yokuslarda benimde dusundugum bir arac

hocam ben denk geldi biraz uygun aldım piyasaya göre. yarı otomatik yarı manuel puntodan tam otomatiğe geçince tepkileri biraz yavaş kalıyor puntoya göre. ama güçlü.

halils2
02/07/2014, 00:12
Hayırlı olsun umarım bu aracınızdan yüzünüz güler kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

byadrenalin
02/07/2014, 00:29
Hayırlı olsun. Puntoyu hiç özleyeceğinizi sanmıyorum :) Honda hayat onda diye boşa dememişler :)
Bu araca umarım sıkıntı yaşamadan binersiniz. Bende sizin gibi bir sürü sıkıntı yaşayıp Puntomu sattım ve 3 aydır psikopatca araba arıyorum fakat hala bir karar verip araba alamadım :)

tasso40
02/07/2014, 08:30
hocam ben denk geldi biraz uygun aldım piyasaya göre. yarı otomatik yarı manuel puntodan tam otomatiğe geçince tepkileri biraz yavaş kalıyor puntoya göre. ama güçlü.

Eyvallah hocam teşekkürler bilgiler için yakıt durumu nasıl peki olcebildinizmi.

katip onur
02/07/2014, 08:56
Hayırlı olsun, kazasız belasız keyifli yolculuklar nasip olsun.. HR-V'ler benim de dikkatimi çeken araçlar. Ben de yakıtını ve MTV'sini merak ediyorum :)

erdiyilmaz
02/07/2014, 09:45
Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin

outlife
02/07/2014, 11:43
aracın mtv si 340 lira yıllık. brc lpg var araçta. gelirken biraz hızlı ve arabaya alışma çabaları ile çok sakin kullanmadan geldim lpg de ortalama 27 kuruş yaktı. sakin kullanımda cvt ye alıştıkça sanırım daha da düşer.

arabanın sevmediğim alışamadığım sıkıntısı sarsıntılarda özellikle bagaj tarafında çok takırtı tukurtu yapması. bide kapı kapanırken ki teneke sesi :) öyle tok bi sesi yok. ona da contaların içine serum hortumu ile falan halleetmeye çalışacağım bakalım :) (aracın arka koltuk arkasında demir parmaklıklar var sanırım onlar yapıyor.)

Arrest
02/07/2014, 11:53
Ftolari yokmu makinanin :D

Arrest
02/07/2014, 11:54
Hem tatlisini dedim ne zaman yiyoruz dedim hic iplemedin abi. Internetten tatli siparisini unutma lutfen :d baklava olsun. Ha diosan sana nah baklava :D bise demiyom :D

outlife
02/07/2014, 13:11
Hem tatlisini dedim ne zaman yiyoruz dedim hic iplemedin abi. Internetten tatli siparisini unutma lutfen :d baklava olsun. Ha diosan sana nah baklava :D bise demiyom :D

hahaha internetten baklavamı gönderilirmiş yaa.. ilk fırsatta ankaraya gelip uğrayacam yanınıza tatlıyla birlikte.

outlife
02/07/2014, 13:12
bunlarda fotoları

https://i.hizliresim.com/1P172p.jpg (https://hizliresim.com/1P172p)
https://i.hizliresim.com/LPkGYG.jpg (https://hizliresim.com/LPkGYG)
https://i.hizliresim.com/rLWymN.jpg (https://hizliresim.com/rLWymN)
https://i.hizliresim.com/7m9QVW.jpg (https://hizliresim.com/7m9QVW)
https://i.hizliresim.com/P38GYN.jpg (https://hizliresim.com/P38GYN)
https://i.hizliresim.com/gldb4R.jpg (https://hizliresim.com/gldb4R)

Arrest
02/07/2014, 13:20
Dogan haber ajansindanmi aldin abi plakayi kessss

Hayirli ugurlu olsun:))

outlife
02/07/2014, 13:31
teşekkür ederim sato kardeşim. plakayı değiştirmedim. güzel bi plaka idi.

cemdogu
02/07/2014, 17:50
Abi polisajlayıp detay girmek gerek :))

dexter
02/07/2014, 18:50
hayırlı olsun ne kadara aldınız?

EFLZ
02/07/2014, 19:00
hayırlı olsun yeni aracınız,biraz yol yaptıktan sonra detaylı değerlendirme isteriz : )

Granit
03/07/2014, 08:27
Aracınız hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanım.

Ben de geçen sene puntomu satıp 2005 model bir HRV almıştım. Kullanması oldukça zevkli ve masrafları (vergi&bakım&yakıt) makul bir araç. Otomatik oluşu ve yerden yüksek oluşu nedeniyle hanıma kaptırdık arabayı o da ayrı bir konu :) CVT şanzuman yağının zamanında değişimi önemlidir. Sport modda kullanım aracın sürüş karakterini ve sesini bayağı değiştiriyor. Ancak ben gerekmedikçe kullanmıyorum.

Bu arada aracımdan memnun olsam da Puntonun tadı başkaydı :)

Seronet
03/07/2014, 09:17
Hayırlı olsun, güzel görünüyor.
Kazasız belasız inşallah.

celenlee
03/07/2014, 10:20
Aracınız hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanım.

Ben de geçen sene puntomu satıp 2005 model bir HRV almıştım. Kullanması oldukça zevkli ve masrafları (vergi&bakım&yakıt) makul bir araç. Otomatik oluşu ve yerden yüksek oluşu nedeniyle hanıma kaptırdık arabayı o da ayrı bir konu :) CVT şanzuman yağının zamanında değişimi önemlidir. Sport modda kullanım aracın sürüş karakterini ve sesini bayağı değiştiriyor. Ancak ben gerekmedikçe kullanmıyorum.

Bu arada aracımdan memnun olsam da Puntonun tadı başkaydı :)

İkinize de hayırlı olsun..

Yakıt nasıl peki?
2wd mi?
4wd mi?

outlife
03/07/2014, 10:31
teşekkür ederim arkadaşlar. bu hafta hem mekanik hem donanım hemde görsel bir bakıma sokacağım. listemi yaptım.

furkan kardeş benim araç 2wd. yakıt olarak izmir istanbul arası km de 27 kuruş yaktım ortalama. ama daha da düşürülebilir diye düşünüyorum.

uğur kardeş ben çok maddi kaygısı olmayan samsunsporlu bir futbolcudan aldım aracı. 27500 e anlaştık. alım satım biraz uzadı ama sağolsunlar çok ilgili alakalı ve efendi tavırları vardı.

outlife
03/07/2014, 10:34
granit arkadaşa katılıyorum puntonun tadı başkaydı hakikaten.

ykaya1983
03/07/2014, 10:48
Hayırlı olsun yeni aracınız.Yazdıklarınıza baktığımda puntodan sonra pek tatmin etmemiş gibi.Canınızı sıkmak istemem ama bence puntoyu ararsınız.

outlife
03/07/2014, 11:04
puntonun artıları ve eksileri vardı benim gözümde elbette hrv nin de var. birde nerdeyse ilk arabam puntoyken ikinci aracımın suv segmentinde bir araç olması da tatmin konusunda düşünüdürüyor.

herkes herşeyi bir öncekiyle değerlendirir. puntonun tadı hala damağımda ama zamanla hrv ye de alışacağımı düşünüyorum ki puntoyu ilk aldığımda da tedirginlik ve temkinlilik vardı üstümde.

bakalım şuan değerlendirme aşamasındayım. eğer keyif alamazsam tekrar düşünürüp satıp yenisini almayı.

sanırım bu tatminsizlik izlenimi alışmayla alakalı.

Honor COOPER
03/07/2014, 11:38
teşekkür ederim arkadaşlar. bu hafta hem mekanik hem donanım hemde görsel bir bakıma sokacağım. listemi yaptım.

furkan kardeş benim araç 2wd. yakıt olarak izmir istanbul arası km de 27 kuruş yaktım ortalama. ama daha da düşürülebilir diye düşünüyorum.

uğur kardeş ben çok maddi kaygısı olmayan samsunsporlu bir futbolcudan aldım aracı. 27500 e anlaştık. alım satım biraz uzadı ama sağolsunlar çok ilgili alakalı ve efendi tavırları vardı.
Tekrardan hayırlı olsun, aynı model yılı Civic ten hesaplı daha ne olsun.
Dizaynı da bana göre geçen onca yıla rağmen hala iddalı bir araç.

Granit
03/07/2014, 12:11
İkinize de hayırlı olsun..

Yakıt nasıl peki?
2wd mi?
4wd mi?

Bendeki araç 4wd. Geçen hafta Bodrum'a git gel vs. 1700km yol yaptım. Ortalamam 9,5lt -10lt LPG civarında. Klima %50 açıktı, araç ortanın biraz üzerinde yüklüydü.

Punto da uzun yolda ortalamayı 4,2 litreye kadar indirmeyi başardım (500 km'lik yoldan bahsediyorum). Ama bu arabada ortalama 10 lt LPG'de çakıldım kaldım. Yol bilgisayarının gözünü seveyim :)

cemdogu
03/07/2014, 13:25
Bendeki araç 4wd. Geçen hafta Bodrum'a git gel vs. 1700km yol yaptım. Ortalamam 9,5lt -10lt LPG civarında. Klima %50 açıktı, araç ortanın biraz üzerinde yüklüydü.

Punto da uzun yolda ortalamayı 4,2 litreye kadar indirmeyi başardım (500 km'lik yoldan bahsediyorum). Ama bu arabada ortalama 10 lt LPG'de çakıldım kaldım. Yol bilgisayarının gözünü seveyim :)
Punto da lpgli mi? Yol bilgisayarı lpgyi hep fazla gösterir de ondan sordum

dexter
03/07/2014, 13:47
benim de çok beğendiğim bir araç,güle güle kullanın

Granit
03/07/2014, 14:16
Punto da lpgli mi? Yol bilgisayarı lpgyi hep fazla gösterir de ondan sordum

Aracım 75 bg dizeldi.
Araçtan araca değişir ancak babamın LPG'li corollası yol bilgisayarında görünen benzin değerinden +/- %20 fazla LPG harcıyor.

celenlee
03/07/2014, 14:38
Araca göre güzel tüketimi varmış.
Dış tarasımı gerçekten 10 numara...
Yıllara meydan okuyor.

cemdogu
03/07/2014, 15:56
Aracım 75 bg dizeldi.
Araçtan araca değişir ancak babamın LPG'li corollası yol bilgisayarında görünen benzin değerinden +/- %20 fazla LPG harcıyor.
Lpg her daim daha fazla yandığı için fazla gösterir bu da yanıltır.Asıl testi depoyu doldurup kaç km gittiğiyle yapmalısınız

Granit
03/07/2014, 17:17
Lpg her daim daha fazla yandığı için fazla gösterir bu da yanıltır.Asıl testi depoyu doldurup kaç km gittiğiyle yapmalısınız

Selam,

Ufak bir yanlış anlaşılma oldu galiba. Sizinle aynı görüşteyim. LPG tüketim miktarıyla ilgili bir sıkıntımız yok çok şükür.
Benim anlatmak istediğim; örneğin LPG takılmış benzinli bir arabanın yol bilgisayarı ortalama 7 lt/100km tüketim gösterirken harcanan LPG miktarı litre cinsinden +/- %20 (temsili olarak) fazlası olacaktır. Yani araç 8,4 lt LPG (7x%120) yakacaktır.

Buradaki artışın temel sebebi 1 litre benzin ve LPG'nin kalorifik değerlerindeki farklılıktan kaynaklanmaktadır. 1 litre benzinin verdiği enerjiyi yakalamak için 1 litreden daha fazla LPG gerekmektedir.
Yine de ilginiz için teşekkürler.

cemdogu
03/07/2014, 18:06
Selam,

Ufak bir yanlış anlaşılma oldu galiba. Sizinle aynı görüşteyim. LPG tüketim miktarıyla ilgili bir sıkıntımız yok çok şükür.
Benim anlatmak istediğim; örneğin LPG takılmış benzinli bir arabanın yol bilgisayarı ortalama 7 lt/100km tüketim gösterirken harcanan LPG miktarı litre cinsinden +/- %20 (temsili olarak) fazlası olacaktır. Yani araç 8,4 lt LPG (7x%120) yakacaktır.

Buradaki artışın temel sebebi 1 litre benzin ve LPG'nin kalorifik değerlerindeki farklılıktan kaynaklanmaktadır. 1 litre benzinin verdiği enerjiyi yakalamak için 1 litreden daha fazla LPG gerekmektedir.
Yine de ilginiz için teşekkürler.
Teknik detsyını bilmiyordum iyi olmuş :) basitçe şöyle diyebiliriz, daha fazla yakıtla daha uzun menzili sağlıyor ama ucuz olduğu için kar ettiriyor.Ben bu tanımını biliyorum :) teşekkürler

Granit
04/07/2014, 08:19
Teknik detsyını bilmiyordum iyi olmuş :) basitçe şöyle diyebiliriz, daha fazla yakıtla daha uzun menzili sağlıyor ama ucuz olduğu için kar ettiriyor.Ben bu tanımını biliyorum :) teşekkürler

Rica ederim. :)

srkaradag
04/07/2014, 08:21
hayırlı olsun, kazasız arızasız sürmek nasip olsun