PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YARIŞ ! Grande punto 1.4 tjet & 2001 megane 2.0 FR7

zahirbaba
01/07/2014, 14:12
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/t31.0-8/p720x720/10494393_1468242756751286_7519282972096972022_o.jp g

kim kazanır?

rockforever
01/07/2014, 14:59
f7r demek istedin sanirim f7r 99 dan sonra yok diye biliyorum
coupe alir ayrica

tayfux
01/07/2014, 15:37
f7r çok hatırı sayılır bir araçtır..dikkat etmekte fayda var..

kalite kontrol
01/07/2014, 16:27
tabiki punto alır kısada

kalite kontrol
01/07/2014, 16:33
punto alır diyorum

SteinGP
01/07/2014, 19:51
HeYeCaNLa BeKLiYoRuZ!!!!!

zahirbaba
01/07/2014, 20:45
F7R ALDI gırtlağa kadar doluymuş araba. biz gariban stock stock takılıyorduk. :)

videosu....

https://www.facebook.com/photo.php?v=776688262362820&set=vb.100000649600547&type=2&theater

...

SteinGP
01/07/2014, 21:08
Video kaput olmuş içeriğe erişilemiyor..

CMasteR
01/07/2014, 22:47
işte buna inanmam. Senin yenilmemen lazımdı ?

zahirbaba
01/07/2014, 23:14
video ''sadece arkadaslar'' olarak ayarlamışlar. acılmıyor

eren makine yüklü son nefeslerini veriyor. O nefeslerden biride bize denk geldi.

tayfux
01/07/2014, 23:42
f7r biz Honda ile uğraşırken milletin dilinde olan bir araçtı canlı canlı yürüyüşünü görmek nasip oldu..araba çok gırtlak yapıldığında 0-400 de patiye düşüyor ama usta şöför varsa gerçekten adama direksiyon simidini yedirebilir..dikkat edilmesi gereken bir araç..çünkü diğer coupelerden kaporta da ayıran tek nokta jantlar..siz 1.6 coupe zannedip yürüyelim derseniz ağlatabilir :)

zahirbaba
02/07/2014, 00:46
f7r biz Honda ile uğraşırken milletin dilinde olan bir araçtı canlı canlı yürüyüşünü görmek nasip oldu..araba çok gırtlak yapıldığında 0-400 de patiye düşüyor ama usta şöför varsa gerçekten adama direksiyon simidini yedirebilir..dikkat edilmesi gereken bir araç..çünkü diğer coupelerden kaporta da ayıran tek nokta jantlar..siz 1.6 coupe zannedip yürüyelim derseniz ağlatabilir :)

ben f7r olduğunu bile bile girdim :) içinden canavar çıktı. yüklemede yapmışlar. duman dumana geçti

cdogu
02/07/2014, 01:27
Ah be zahir baba. Yanlış yapıyorsun. sokak ortasında trafiğe açık alanda yapılan yarış yarış mıdır? Kazandığın zaman için rahat oluyor mu gerçekten? ''Birinin canını tehlikeye atmış olabilirim'' diye düşünmüyorsun hiç. Üzülüyorum senin adına.

İşin komiği facebookta fotoğrafın altındaki yorumlar da ironik. Bir pohpohlama. Tamam hız konusunda arabanın nasıl olduğunu biliyorsundur,kontrolün iyidir. Ama millet senin iyi şoför olduğunu düşünüyor. Sen de öyle düşünüyorsun. Bak ben sana kardeşin olarak iyi şoför nedir bir söyleyeyim ;

Şoförlük sokak ortasında yarışmak insanların canlarını tehlikeye atmak değildir. Bir yerden bir yere SAĞLIKLI ve GÜVENLİ ulaşmak için kullanırız arabalarımızı. Bu yüzdendir ki yollarımız bu amaca hizmet etmek için yapılmıştır. Yarışmak için (özellikle) Türkiye'nin yolları uygun değil. Gidip bir piste,bir toprak alana,ya da ne bileyim kullanılmayan bir alanda yapsanız şu yarışlarınızı? Ne yalan söyleyeyim,sen 33 yaşında adamsın,benim öğretmek haddime değil ama,bizim Ankara'da böyle yapan insanları ben sokakta top oynayıp milletin camını kıran çocuklar gibi görüyorum açıkçası.

Allah aşkına bir de şu güvenli olmayan yarışlarınızı Facebook'ta paylaşıp pohpohlatmayın kendinizi.Hayır bir de Plakalar vs. açık saçık. Trafik şube böyle videoları görüp internetten araştırıyor. Umarım bir ceza yemezsiniz. Harun diye bir driftçi var onun gibi :)

Gorky
02/07/2014, 02:31
motor sağlıklıysa punto alır diye düşünüyorum.

Ah be zahir baba. Yanlış yapıyorsun. sokak ortasında trafiğe açık alanda yapılan yarış yarış mıdır?

abartmışın abi. youtube'da vs. bir sürü rolling videosu var. techturkeyde dolu.. zaten genelde seyrek trafiğin oldu yerlerde çoğunlukla gece yapıyorlarç videoları izleyince farkedersiniz. bunlara "yarış ouv çok tehlikeli" vs. demenin ben gereksiz olduğunu düşünüyorum çünkü rollingde sıkıştırma kapışma vs. olmaz. "yarış" bile değil zaten deneme daha çok :)
harun taştan uçuk bi örnek olmuş o bildiğin terör estiriyor :D

cdogu
02/07/2014, 03:36
motor sağlıklıysa punto alır diye düşünüyorum.

abartmışın abi. youtube'da vs. bir sürü rolling videosu var. techturkeyde dolu.. zaten genelde seyrek trafiğin oldu yerlerde çoğunlukla gece yapıyorlarç videoları izleyince farkedersiniz. bunlara "yarış ouv çok tehlikeli" vs. demenin ben gereksiz olduğunu düşünüyorum çünkü rollingde sıkıştırma kapışma vs. olmaz. "yarış" bile değil zaten deneme daha çok :)
harun taştan uçuk bi örnek olmuş o bildiğin terör estiriyor :D

Ben bu olayın hiç bir türlü güvenli olmadığını düşünüyorum. Yapılır yapılmaz buna tabiiki ben bir şey diyemem. Ama burada böyle övünür gibi gövde gösterisi yapmak hoş değil,Facebook sayfasına aç bir bak çok komik pohpohluyor insanlar birbirlerini. Anlaşılmaz bir sidik yarışı var.

Castell
02/07/2014, 09:53
F7R ALDI gırtlağa kadar doluymuş araba. biz gariban stock stock takılıyorduk. :)

videosu....

https://www.facebook.com/photo.php?v=776688262362820&set=vb.100000649600547&type=2&theater

...
Hayli fark yemiş, hayırlısı olsun........

Honor COOPER
02/07/2014, 10:01
Hayli fark yemiş, hayırlısı olsun........
Zahir baba Megane'a dikkat Allahtan sana R7R denk gelmiş birde bunların babası olan R26R var ördek kıçlı kasada hiç modifiyesiz Nurburgring pisti rekoru kırmışlığı var kendisinin denk gelirse araba sürmekten ifrit ettirir adama aman dikkat Megane oldumu girme:busted_b:
Bu arada senden birde Mitsubishi Evolution vs Punto videosu bekliyoruz bu arada forumca :whip0000:

Ayberk0616
02/07/2014, 11:28
F7R da sadece filtre eksoz olsa tjetin yine şansı yok :) eski hothachlerden bi araçtır kendisi çok pis şakalar

elbruz
02/07/2014, 11:33
Benim merak ettiğim orkun abinin tjet bunu geçer mi....:)

cemdogu
02/07/2014, 14:30
Hahahahahahaahah stock abarth verilerine sahip orkun abi :) kapışma teklifini bile değerlendirmez bence

zahirbaba
02/07/2014, 14:35
bu uyarıları daha önce yapsaydınız keşke :)
bizim gurupta lancer yok olsa denerdik

Honor COOPER
02/07/2014, 14:43
Onlar her gruba girmiyor genelde M sersisi-Ferrari-Maseratti ile takılıyor.

zahirbaba
02/07/2014, 15:11
parasıyla değilmi. basar parayı alırız.

cemdogu
02/07/2014, 15:39
Vay arkadaş :)

OAGP1960
02/07/2014, 15:48

Hahahahahahaahah stock abarth verilerine sahip orkun abi :) kapışma teklifini bile değerlendirmez bence
Arkadaşlar arabam şu anda güvenli sınırlar içerisinde turboşarjlı olarak 214HP-321,6Nm., yani, Punto Abarth Esseesse'den de yüksek performans değerlerine sahip ve de ayarlanabilir durumdaki 'Garrett gt 1446 turbo waste gate' ayarı ile ''daha da yüksek performans değerlerine'' çıkabilmekte. Bu durumda modifiye edimiş de olsa, atmosferik emişli Renault Megane'ın sizce şansı olabilirmi?:)

rockforever
02/07/2014, 15:52
orkun abi sen type r fln bul hakki odur senin t jetin

cdogu
02/07/2014, 15:54
Arkadaşlar arabam şu anda güvenli sınırlar içerisinde turboşarjlı olarak 214HP-321,6Nm., yani, Punto Abarth Esseesse'den de yüksek performans değerlerine sahip ve de wg ayarı ile daha da yüksek performans değerlerine çıkabilmekte. Bu durumda modifiye edimiş de olsa, atmosferik emişli Renault Megane'ın sizce şansı olabilirmi?:)

abi denk gelirsek seninle kapışıp bir haddimi bilmek istiyorum müsadenle :D bu aralar kafam çok dağınık belki T-jetle tokatlarsan kendime gelirim :bye20000:

OAGP1960
02/07/2014, 15:55
Teşekkürler Ali'ciğim fakat, gerçekten de teknik veriler ortada iken ki, daha önce dynamometer sonuçlarını burada da paylaşmıştım, sonuç da belli demektir diye düşünüyorum.:)

OAGP1960
02/07/2014, 15:57
abi denk gelirsek seninle kapışıp bir haddimi bilmek istiyorum müsadenle :D bu aralar kafam çok dağınık belki T-jetle tokatlarsan kendime gelirim :bye20000:
Hehehehehee...bu arada rakip hangi araba olacak sevgili Cenk?:) :) :)

cdogu
02/07/2014, 16:05
Hehehehehee...bu arada rakip hangi araba olacak sevgili Cenk?:) :) :)

Ben koşacağım abi. Bizde sana yetişcek araba yok :)

OAGP1960
02/07/2014, 16:09
Ben koşacağım abi. Bizde sana yetişcek araba yok :)
Hehehehehehehe.....:)

cemdogu
02/07/2014, 17:49
Zahir baba orkun abiyle kapışma bekliyoruz ahahahahaha öyle megane falan kolay :D

ResulNigdeli
02/07/2014, 18:00

Typer'mı :hotornot: Typer içinden geçer tjetin :hotornot:

rockforever
02/07/2014, 18:44
t jet 220 hp olursa yavaşş geçsin:poster_s:

ResulNigdeli
02/07/2014, 19:18

Typer kaç hp 120 mi ? :hotornot: Ayrıca 2.0 motor bir araçtan bahsediyoruz bir canavar. Ki tjette oynama varsa typerda hayli hayli olur piyasada stock typermı var? Yavaş geçsin :cool:

2jz
02/07/2014, 19:51

yanılıyorsam düzeltin lütfen, 220 hp yazınca araç ilgimi çekti, dyno çıktılarında araç 179 hp gibi bir rakam gözüküyor

https://forum.grandepuntotr.com/905019-post51.html

bahsettiğiniz bu araç mı? stok abarth puntolar 180 hp diye biliyorum o araçların motor gücü 180 hp'de tekerlek gücü daha mı düşük ?

EFLZ
02/07/2014, 20:00
beyler,zamanında az çok işin içinden geçmiş bi kardeşiniz olarak şunu söylemek isterim 'parası olan hızlıdır' birbirinizi böyle basit konulardan sakın kırmayın .

iPhone 'dan aracılığı ile gönderildi

rockforever
02/07/2014, 20:15
beyler,zamanında az çok işin içinden geçmiş bi kardeşiniz olarak şunu söylemek isterim 'parası olan hızlıdır' birbirinizi böyle basit konulardan sakın kırmayın .

ha agzina saglik tam da bunu yazacaktim
para varsa hp n var :)

EFLZ
02/07/2014, 20:23
aynı araç,aynı pist,imkanı olan varsa pilotaj görelim biraz ..

cdogu
02/07/2014, 21:00
Typer kaç hp 120 mi ? :hotornot: Ayrıca 2.0 motor bir araçtan bahsediyoruz bir canavar. Ki tjette oynama varsa typerda hayli hayli olur piyasada stock typermı var? Yavaş geçsin :cool:

2.0 olması hiç bir şey ifade etmez. Orkun abinin T-jeti standart bir motor değil. Abarth konfigürasyonunda 214 HP verilere sahip bir motor ki bu daha westgate'in tabiri caizse güvenli moddaki kullanımında olan bir değer. Ola ki westgate'i ayarlayıp öyle çıkarsa yola bilelim ki Stock Type-R Orkun abimizin T-jetini geçemeyecektir.

Ekstra olarak sizi tenzih ederim. 53 yaşında saygı duyduğumuz bir abimiz hakkında bu şekilde Yavaş geçsin vs. konuşmanız pek hoş olmuyor.

OAGP1960
02/07/2014, 21:37
Zahir baba orkun abiyle kapışma bekliyoruz ahahahahaha öyle megane falan kolay :D
:)

Resul kardeşim, Arabam şu anda güvenli mode da 214HP-321,6Nm. performans değerlerine sahip. Ayrıca belirttiğim gibi, daha yüksek performans değerlerine de sadece basit bir waste gate ayarı ile çıkabilmekte. Bu nedenle, Type r stock haliyle arabamı geçemez.:)

Sevgili Ali, belirttiğim gibi 220HP üzerine de rahatça çıkabilmekte arabam. Tabiki bu durumda da Type r yavaş kalacaktır.:)

Resul kardeşim, arabam yetkili Fıat ana bayi tarafından orijinal GP Abarth Esseesse motor donanımı ile yüklenmiş olup, ECU yazılımı da özel olarak PS chiptuning'de yapılmıştır. Mevcut koşullarda 214HP üstünde de ayarlanabilmektedir. Bu durumda sanırım Type r ancak yavaş yavaş geçilecektir.:)

yanılıyorsam düzeltin lütfen, 220 hp yazınca araç ilgimi çekti, dyno çıktılarında araç 179 hp gibi bir rakam gözüküyor

https://forum.grandepuntotr.com/905019-post51.html

bahsettiğiniz bu araç mı? stok abarth puntolar 180 hp diye biliyorum o araçların motor gücü 180 hp'de tekerlek gücü daha mı düşük ?
Emin kardeşim, araç benimdir ve dikkatli incelerseniz, dyno çıktısında güvenli mode da 214HP-321,6Nm. olduğu net olarak görülebiliyor. Punto Abarth Esseesse 180HP-270Nm. dir.:)

ha agzina saglik tam da bunu yazacaktim
para varsa hp n var :)
:) :) :)

2.0 olması hiç bir şey ifade etmez. Orkun abinin T-jeti standart bir motor değil. Abarth konfigürasyonunda 214 HP verilere sahip bir motor ki bu daha westgate'in tabiri caizse güvenli moddaki kullanımında olan bir değer. Ola ki westgate'i ayarlayıp öyle çıkarsa yola bilelim ki Stock Type-R Orkun abimizin T-jetini geçemeyecektir.

Ekstra olarak sizi tenzih ederim. 53 yaşında saygı duyduğumuz bir abimiz hakkında bu şekilde Yavaş geçsin vs. konuşmanız pek hoş olmuyor.
Çok teşekkür ederim sevgili Cenk, belirtmekte olduğun gibi, gerçekler net bir şekilde görülmekte, genç arkadaşlar da zaman içerisinde doğru tecrübeleri mutlaka edineceklerdir, isteyen arkadaşlar da memnuniyetle gelip canlı olarak arabamı görebilirler.:)

ResulNigdeli
02/07/2014, 21:52
:)

Resul kardeşim, Arabam şu anda güvenli mode da 214HP-321,6Nm. performans değerlerine sahip. Ayrıca belirttiğim gibi, daha yüksek performans değerlerine de sadece basit bir waste gate ayarı ile çıkabilmekte. Bu nedenle, Type r stock haliyle arabamı geçemez.:)

Sevgili Ali, belirttiğim gibi 220HP üzerine de rahatça çıkabilmekte arabam. Tabiki bu durumda da Type r yavaş kalacaktır.:)

Resul kardeşim, arabam yetkili Fıat ana bayi tarafından orijinal GP Abarth Esseesse motor donanımı ile yüklenmiş olup, ECU yazılımı da özel olarak PS chiptuning'de yapılmıştır. Mevcut koşullarda 214HP üstünde de ayarlanabilmektedir. Bu durumda sanırım Type r ancak yavaş yavaş geçilecektir.:)

Emin kardeşim, araç benimdir ve dikkatli incelerseniz, dyno çıktısında güvenli mode da 214HP-321,6Nm. olduğu net olarak görülebiliyor. Punto Abarth Esseesse 180HP-270Nm. dir.:)

Çok teşekkür ederim sevgili Cenk, belirtmekte olduğun gibi, gerçekler net bir şekilde görülmekte, genç arkadaşlar da zaman içerisinde doğru tecrübeleri mutlaka edineceklerdir, isteyen arkadaşlar da memnuniyetle gelip canlı olarak arabamı görebilirler.:)

Abi araban iyi güzel keşke benim olsa ama gerçekçi olmak lazım. Stock typer belki geçebilirsin ama malesef geçebilcek typer bulamazsın yani bu mümkün olmucak. Çünkü stock typer yok piyasada. Nasılki sen arabana modifiyeler yaıp motorunu güçlendiriyosan kaç paraya aynı paraya adamlarda yapıyor :cool: Senin karşına gelcek en düşük typer 250 beygir olur harcar oda :whip0000: tjet motor ile vtec motor birmi allasen :cool:

OAGP1960
02/07/2014, 22:04
Abi araban iyi güzel keşke benim olsa ama gerçekçi olmak lazım. Stock typer belki geçebilirsin ama malesef geçebilcek typer bulamazsın yani bu mümkün olmucak. Çünkü stock typer yok piyasada. Nasılki sen arabana modifiyeler yaıp motorunu güçlendiriyosan kaç paraya aynı paraya adamlarda yapıyor :cool: Senin karşına gelcek en düşük typer 250 beygir olur harcar oda :whip0000: tjet motor ile vtec motor birmi allasen :cool:
Beğeninize teşekkür ederim Resul kardeşim, fakat, arabamın performans değerlerinin ayarlanabilir olduğunu belirttim ve 250HP lik bir Type r malesef arabamı sizin deyiminizle harcayamaz. T-jet motoru, bugün Grande Punto Abarth araçlarda kullanılmakta olan turboşarjlı bir motordur ve tabiki atmosferik vtec motorundan daha üstün bir motordur. Motor iç yapısına dokunmaksızın yapmış olduğumuz işlemler ve eriştiğimiz performans değerleri ortadadır. Vtec atmosferik motoruna göre daha düşük devirlerde daha yüksek tork(Nm) ve HP değerlerine ulaşabilmekteyiz. Daha üst stage modifikasyon koşullarında ise t-jet motoru forged olarak ve heleki farklı yapı ve ebadda turbo ile revize edilirse, atmosferik vtec motoru ne denli modifiye edilse de, asla modifiye edilmiş bir t-jet motorunu yakalayamayacaktır.::)

ResulNigdeli
02/07/2014, 22:13
Beğeninize teşekkür ederim Resul kardeşim, fakat, arabamın performans değerlerinin ayarlanabilir olduğunu belirttim ve 250HP lik bir Type r malesef arabamı sizin deyiminizle harcayamaz. T-jet motoru, bugün Grande Punto Abarth araçlarda kullanılmakta olan turboşarjlı bir motordur ve tabiki atmosferik vtec motorundan daha üstün bir motordur. Motor iç yapısına dokunmaksızın yapmış olduğumuz işlemler ve eriştiğimiz performans değerleri ortadadır. Vtec atmosferik motoruna göre daha düşük devirlerde daha yüksek tork ve HP değerlerine ulaşabilmekteyiz. Daha üst stage modifikasyon koşullarında ise t-jet motoru forged olarak revize edilirse, atmosferik motor ne denli modifiye edilse de, asla t-jet motorunu yakalayamayacaktır.::)

Abi bak kendi deyiminle çelişiyosun. Tjet turbo bir motor turbo ile +200 hp beygir yakalarken diğeri atmosferik ile +200 beygir yakalıyor. Bu durumda hangisi daha başarılı düşünmek lazım? Ayrıca vtec motor yani honda motoru dünyanın bişey başına en çok güç üreten motoruydu şimdi hatırlayamadım ne başına :whip0000:.. Sonuçta senin aracın 216 beygir demişsin nasıl 250 beygirlik araç harcayamıyor anlamadım. Sonuçta senin aracın turbo veya atmosferik olması değil en fazla ürettiği gün 216 beygir. Diğeride en fazla 250 beygir. Nasıl geçemiyor anlamadım? Kalkışı bilemem ama uzunda eritir bildiğin abi yapma typer diyoz :) teachturkeyde üye isen bir konu açayım istersen sende yorum yap bakalım typercılar ne dicek.

CMasteR
02/07/2014, 22:22
Garajdan anadol'u çıkarmanın vakiti geldi anlaşılan.

Nerede o Typer ? :D

OAGP1960
02/07/2014, 22:24
Abi bak kendi deyiminle çelişiyosun. Tjet turbo bir motor turbo ile +200 hp beygir yakalarken diğeri atmosferik ile +200 beygir yakalıyor. Bu durumda hangisi daha başarılı düşünmek lazım? Ayrıca vtec motor yani honda motoru dünyanın bişey başına en çok güç üreten motoruydu şimdi hatırlayamadım ne başına :whip0000:.. Sonuçta senin aracın 216 beygir demişsin nasıl 250 beygirlik araç harcayamıyor anlamadım. Sonuçta senin aracın turbo veya atmosferik olması değil en fazla ürettiği gün 216 beygir. Diğeride en fazla 250 beygir. Nasıl geçemiyor anlamadım? Kalkışı bilemem ama uzunda eritir bildiğin abi yapma typer diyoz :) teachturkeyde üye isen bir konu açayım istersen sende yorum yap bakalım typercılar ne dicek.
Değerli kardeşim, dikkatli okursanız verdiğim bilgilerde çelişki olmadığını görebilirsiniz, arabamın performans değerlerini daha üst değerlere de ayarlayabiliyor olduğumuzu belirttim. Bu nedenle, 250HP lik aracın harcayamayacağını anlamakta pek bir zorluk yok. Performansın hangi devirlerde elde ediliyor olduğu çok önemlidir. Ayrıca, 120HP-206Nm. 1,4 lt. lik t-jet motorunun 214(+)(üstü) HP değerlere çıkması ile 2,0 lt. ve 200HP lik vtec motorları arasındaki başarı farkı, izninizle t-jet motorunun lehine olsun. Yani, arabam başka bir deyişle 214HP-321,6Nm. lik değerleri kolayca aşabiliyor demekteyim. Bu arada konuyu karşılıklı konuşmaktayken, başka bir forumdaki diğer yorumların bu sohbete katılmak istenmesi de gereksiz değerli kardeşim. Çünkü, her zaman gerçek ve rakamsal veriler geçerli.

cemdogu
02/07/2014, 22:27
Westgate denen sistem, turbo basıncı ayarlayan manuel elle ayarlanan bir sistem ve Orkun abinin Garret turbosu var.Stock Tjet turbosu değil, ayrıca bu westgate ile ayarlanabiliyor basınç.Bu durumda motora daha basınçlı hava gidecek, ayar maksimuma geldiğinde yaklaşık 20/30 beygir artış olacaktır ki westgate in markasını bilmiyorum bile.Ne westgateler var.

Şimdi bu durumda, orkun abinin arabasını 214 olarak düşünme.Çünkü tek ayar yapıldığında 250 belki 260 hp olabilir.

Atnosferik motor, 300 beygir, turbo motor 250 beygir olsa bile turbo motor daha atak, daha hızlı olur.Aradaki mesafe açılacağından ötürü de standart bir drag yarışında tjet, vtec i döver rahatlıkla.Roll da olabilir, drag da tabii...Turbo araç başkadır...

ResulNigdeli
02/07/2014, 22:30
Değerli kardeşim, dikkatli okursanız arabamın performans değerlerini daha üst değerlere de ayarlayabiliyor olduğumuzu belirttim. Bu nedenle, 250HP lik aracın harcayamayacağını anlamakta pek bir sorun yok. Performansın hangi devirlerde elde ediliyor olduğu çok önemlidir. Ayrıca, 120HP-206Nm. 1,4 lt. lik t-jet motorunun 214(+)(üstü) HP değerlere çıkması ile 2,0 lt. ve 200HP lik vtec motorları arasındaki başarı farkı, izninizle t-jet motorunun lehine olsun. Yani, arabam başka bir deyişle 214HP-321,6Nm. lik değerleri kolayca aşabiliyor demekteyim. Bu arada konuyu karşılıklı konuşmaktayken, başka bir forum ve diğer kişilerin bu sohbete katılmak istenmesi de gereksiz değerli kardeşim. Çünkü, her zaman gerçek ve rakamsal veriler geçerlidir.

Sonuçta benim typerım yok abi. Typerı olan adamlarla konuşsan dedim :) Gerçekler çıksın ortaya ben imkan vermiyorum ama. Ayrıca başarıyı şöyle dedim adamlar atmosferik motor ile 200 beygir yakalıyor. Tjet turbo 1.4 ama 120 beygir... Bu devirde 1.4 atmosferik arabalar var zaten 100 beygir neresi başarı :).. Turbo 1.4 lere bak piyasadaki cupra polo falan hepsi 180 beygir stock..

Ayrıca abi sen bu aracı niye bu kadar para harcadın boş yolda tek başına basmak içinmi? O zaman ne zevki varki birilerini şakalayıp geçmedikten sonra. Hiç kapışma videon yok ne typerla ne başka araçla.. halaa diyom imkansız typer geçemezsin stock belki zar zor geçersin ama oynanmış imkansız sen istediğin kadar oyna karşındaki boş olmucak :) Tjet motoruna yapcağın oynama ile honda motoruna yapcağın oynama hangisinden daha çok verim alırsın ? :))

Tekrar diyorum. Typerla video çekte bizde geyifle izleyelim hatta geçebilirsen geç bizde övünelim punto typer yiyo diye :cool:

cdogu
02/07/2014, 22:35
Orkun abi.konuşma adabını bilmeyen insanlarla münakaşaya girmemen daha iyi sanki. Anlamadığı gibi bir de böyle saçmasapan hitaplarla konuşuyorlar malum.

Sanane arkadaş adamın parası ve harcamış yahu?

ResulNigdeli
02/07/2014, 22:36
Orkun abi.konuşma adabını bilmeyen insanlarla münakaşaya girmemen daha iyi sanki. Anlamadığı gibi bir de böyle saçmasapan hitaplarla konuşuyorlar malum.

Type-R vs Punto Tjet (https://www.teamhondaturkey.com/forum/karsilastirmalar/typer_vs_punto_tjet-t77621.0.html;new#new)

THT de konu açtım takip edebilirsiniz bakalım bu büyük iddaaya typercı arkadaşlar ne cevap vericek. :cool:

cdogu
02/07/2014, 22:47
Type-R vs Punto Tjet (https://www.teamhondaturkey.com/forum/karsilastirmalar/typer_vs_punto_tjet-t77621.0.html;new#new)

THT de konu açtım takip edebilirsiniz bakalım bu büyük iddaaya typercı arkadaşlar ne cevap vericek. :cool:
Valla forumlar arası tartışma çıkarıp ban yediğinde görücem ben o gözlüklü smileyi. Kalbini kırmayayım. Olur mu? 53 yasindaki insani burada sacmasapan konusmalarinla muhattap etme.

ResulNigdeli
02/07/2014, 22:50
Valla forumlar arası tartışma çıkarıp ban yediğinde görücem ben o gözlüklü smileyi. Kalbini kırmayayım. Olur mu? 53 yasindaki insani burada sacmasapan konusmalarinla muhattap etme.

Amacım tartışma değil arabalar hakkında bilgilenmemiz sonuçta hepimizin ortak hevesi araba. Bilelim neyin ne olduğunu :thumbup1:

OAGP1960
02/07/2014, 22:50
Sonuçta benim typerım yok abi. Typerı olan adamlarla konuşsan dedim :) Gerçekler çıksın ortaya ben imkan vermiyorum ama. Ayrıca başarıyı şöyle dedim adamlar atmosferik motor ile 200 beygir yakalıyor. Tjet turbo 1.4 ama 120 beygir... Bu devirde 1.4 atmosferik arabalar var zaten 100 beygir neresi başarı :).. Turbo 1.4 lere bak piyasadaki cupra polo falan hepsi 180 beygir stock..

Ayrıca abi sen bu aracı niye bu kadar para harcadın boş yolda tek başına basmak içinmi? O zaman ne zevki varki birilerini şakalayıp geçmedikten sonra. Hiç kapışma videon yok ne typerla ne başka araçla.. halaa diyom imkansız typer geçemezsin stock belki zar zor geçersin ama oynanmış imkansız sen istediğin kadar oyna karşındaki boş olmucak :) Tjet motoruna yapcağın oynama ile honda motoruna yapcağın oynama hangisinden daha çok verim alırsın ? :))

Tekrar diyorum. Typerla video çekte bizde geyifle izleyelim hatta geçebilirsen geç bizde övünelim punto typer yiyo diye :cool:
Sohbetimizi üyesi olduğumuz bu forumda objektif değerlendirmelerle yapmaya çalışalım değerli kardeşim, t-jet 1,4lt. ve 120HP-206Nm. olduğu gibi, Abarth Punto aynı motorla stock halde 180HP-270Nm. dir. 1,4 lt. 100HP atmosferik araçlar eğer var ise de, bunların tork (Nm.) değerleri turbo 1,4 t-jet'e göre çok düşük olduğu gibi, 20HP lik stock güç farkı turboşarj lehine oldukça yüksek bir performans farkı yaratır zaten. Yakıt ekonomisi ise, kıyaslanamaz bile. Bu nedenle 1,4 lt. turboşarjlı t-jet motoru son derece başarılı bir motordur. Diğer 1,4 lt. 180HP araçlara rakip olarak da, 1,4 lt. t-jet motorlu 180HP-270Nm. stock Grande Punto Abarth Esseesse var zaten. Ben, 36 yıldır ehliyetli araba kullanmakta olan otomobil ve mekanik meraklısı birisi olarak, trafik kurallarının mahiyetinin ciddiyetine vakıf birisi olduğumu düşünüyorum ve tabiki asla trafikde yarışmak gibi uygunsuz tavırlar içerisinde olmam. Bu nedenle bahsettiğiniz tarzda yarış-deneme videolarım da olmaz. Modifikasyon ve mekanik benim için sadece bir hobidir, nedeni de sadece tabiki bana aittir, bu bir meraktır, zevktir, kişiseldir ve mutlaka yarışmak gerekmez. Tekrar belirtmeliyimki, turboşarjlı ve de son derece verimli bir motor olması nedeniyle t-jet motoruna yapılan doğru uygulamalar her zaman atmosferik bir Honda motoruna yapılacak olan uygulamalardan çok daha verimli olur.

OAGP1960
02/07/2014, 22:52

Doğruları arkadaşlara anlatmaya çalışalım sevgili Cenk.:)

cdogu
02/07/2014, 22:53
Amacım tartışma değil arabalar hakkında bilgilenmemiz sonuçta hepimizin ortak hevesi araba. Bilelim neyin ne olduğunu :thumbup1:
Biraderim. Sen mi bunun dersini vereceksin ? Senin üstüne vazife mi? Şimdi oradan bu forum okunacak.orada sitemiz hakkında belki de yanlış şeyler konuşulacak? Bunun sonucunda belki de birkaç kişi birbiriyle didişecek? Ne gerek var böyle çocuk çocuk şeylere. Sidik yarıştırmıyoruz. Teknik bilgi zaten var. Adam gitmiş konu açmış yahu hakikaten. Işsizlik nelere kadir.

OAGP1960
02/07/2014, 22:55

Resul kardeş, bu büyük bir iddia değil, sadece teknik anlamda bir fikir alışverişidir. Konuyu burada konuşmak varken, başka ortamlarda destek aramak ve tartışma yaratmak son derece yanlış ve anlamsız, bence en doğru tavır, bundan vaz geçmektir.

cdogu
02/07/2014, 22:57
Gereği yapılır muhtemelen.arkadaş haddini ve bizim forum sınırlarını aştı.

Şaka gibi ya. Adam bir de bizi oraya ispiyonlamış ya la :)

OAGP1960
02/07/2014, 23:01
Gereği yapılır muhtemelen.arkadaş haddini ve bizim forum sınırlarını aştı.

Şaka gibi ya. Adam bir de bizi oraya ispiyonlamış ya la :)
Bence de Cenk, moderatörler konuyla ilgilenmeli bence de.

ResulNigdeli
02/07/2014, 23:15
O foruma açtım typler kullanıcıları cevap versin diye. Neden bu korkunuz gerçekler ortaya çıkcak tjet typerı geçemicek diyemi ? :D Bozacının şahidi çıracı.

OAGP1960
02/07/2014, 23:24
O foruma açtım typler kullanıcıları cevap versin diye. Neden bu korkunuz gerçekler ortaya çıkcak tjet typerı geçemicek diyemi ? :D Bozacının şahidi çıracı.
Güzel kardeşim, halen konuyu yanlış yöne çekmekte ısrarcı davranıyorsun, senin kendi isteğinle başkalarıyla konuşmak mecburiyetimiz yok. Burada korkuya hiçbir zaman yer yok, t-jet vs Type r konusu da son derece önemsiz, gerçekler de bu şekilde polemik yaratarak ortaya çıkmaz zaten. Lütfen başkalarına ihtiyaç duymadan kendi kendimize daha üretken olalım ve doğru bir tarzda ifadeler kullanalım.

cdogu
02/07/2014, 23:25
Terbiyesizlik yapma. Neyden korkacağız? Teknik verilerle anlatmaya çalışmış adam zaten. Kimseye bişey kanıtlamaya çalışmıyor kimse. Burada tek sorun senin densizlik yapman. Işsiz gibi oraya buraya konu açman ve burada yapmamız gereken tartışmayı başka yerlere taşıman.

Bence bu konuyu daha fazla uzatma sesini kıs.zaten mutlaka yetkililer uyaracaktır. Büyüklerinle nasıl konuşman gerektiğini sana öğretmeyelim bir de.. Ayıp yaw

ligdevi
02/07/2014, 23:26
Puntolar bugün v-tec vs kıyaslanma yapılıyosa clioların fiestaların poloların vay haline :D
Araçta modifiye yapmak illa biriyle yarıştırmayı gerektirmez, zevk meselesi, adam modifiye yaptı diye illa yarışmak videolar çekmek zorunda değil kardeşim, dediğim gibi zevk meselesi, birilerini gaza getirip kenardan izlemek delikanlılığa sığmaz ...

ResulNigdeli
02/07/2014, 23:30
Konu silme veya içerik düzenleme olsa honda forumundaki konumu silerdim. Ama malesef düzenleme veya konu silme yok moderatöre mesaj attım orda silsin diye.

OAGP1960
02/07/2014, 23:32
Burada herkes, birbirine saygı ve nezaket sınırları içerisinde hitap etmek durumundadır. Aynı zamanda da herkes özgüven ile, bilimsel veriler ve birikimleri doğrultusunda objektif ve doğru paylaşımlar yapmalı, bunun dışındaki kaynaklardan medet ummamalıdır. Forum ruhu budur, arkadaşlık ve kardeşlik budur.

cdogu
02/07/2014, 23:34
Konu silme veya içerik düzenleme olsa honda forumundaki konumu silerdim. Ama malesef düzenleme veya konu silme yok moderatöre mesaj attım orda silsin diye.
Iyi olur. Oldukça gereksiz tartışmalara yol açmamak gerekir. Kafana yatmayan ne varsa sor Orkun abi zaten cevaplıyor elinden geldiğince sağolsun. Orada burada sidik yarıştırır gibi,hele ki ispiyonlar gibi konu açmak yakışmaz.

OAGP1960
02/07/2014, 23:36
Doğru bir iş yapmışsın, tebrikler. Kendi fikrini duygusallığa yer vermeksizin, objektif olarak sadece burada ve sadece kendin belirtmelisin Resul. Özgüvenle ve buradaki forum dostlarına da güven duyarak.

ResulNigdeli
02/07/2014, 23:38
Doğru bir iş yapmışsın, tebrikler. Kendi fikrini duygusallığa yer vermeksizin, objektif olarak sadece burada ve sadece kendin belirtmelisin Resul. Özgüvenle ve başkalarına da güvenerek.

Orasıda pasif bir forum gibi ne ilgilenen var ne bakan nede konuya yazan. Mesaj attım ama silerler herhalde. :thumbup1:

OAGP1960
02/07/2014, 23:38
Iyi olur. Oldukça gereksiz tartışmalara yol açmamak gerekir. Kafana yatmayan ne varsa sor Orkun abi zaten cevaplıyor elinden geldiğince sağolsun. Orada burada sidik yarıştırır gibi,hele ki ispiyonlar gibi konu açmak yakışmaz.
Çok teşekkürler, arkadaşlar forum ruhunu zamanla daha iyi hissedeceklerdir Cenk'ciğim.

OAGP1960
02/07/2014, 23:42
Orasıda pasif bir forum gibi ne ilgilenen var ne bakan nede konuya yazan. Mesaj attım ama silerler herhalde. :thumbup1:
Takip etmende fayda var, burada belli bir marka veya model arabanın reklamı yapılmıyor, belli marka ve modeller göz ardı edilmiyor, sadece teknik anlamda ve objektif olarak doğru bilgiye dayalı görüşler belirtilerek paylaşımlar yapılmaya çalışılıyor.

rockforever
02/07/2014, 23:43
sirf muhalefet adina gelip uye olup konuya dalip birde baska forumlara tasiman hic hos olmamis resul!
herkes roll yapmak zorunda degil modifiye zevk icinde yapilir ,
haa t jet type r gecemez mi harcarsan gecer diyoruz bu bir gercek aksini kim soyleyebilir!!
madem bukadar biliyorsun 220 hp czt nin kprolu type ri gectiginide biliyorsundur heralde ( videosu tech de var) sandigin kadar bilgisiz degil buradakiler sevgili cok akilli kardesim...

OAGP1960
02/07/2014, 23:45
sirf muhalefet adina gelip uye olup konuya dalip birde baska forumlara tasiman hic hos olmamis resul!
haa t jet type r gecemez mi harcarsan gecer diyoruz bu bir gercek aksini kim soyleyebilir!!
madem bukadar biliyorsun 220 hp czt nin kprolu type ri gectiginide biliyorsundur heralde ( videosu tech de var) sandigin kadar bilgisiz degil buradakiler sevgili cok akilli kardesim...
Güzel bir örnekleme olmuş Ali'ciğim, teşekkürler.:)

cemdogu
02/07/2014, 23:49
Orkun abinin aracını forumdan çoğu kişi gördü, biliyor.nasipse ben de incelemek için randevu alıcam münasıp bir vakitte.kendisi forumumuzun gözünün nurudur ayrıca bu işi zevk için yapan biridir.Kendisini o kadar çok tanıyan vardır ki bu forumda herkes hemfikirdir.

16 yaşındasın, yaş farkımız çok ta yok.Ama senin aksine biz 53 yaşında,müthiş emekler vererek arabasını türkiyede tek modifiye eden birine nasıl hitap edeceğimizi, ne söyleyip ne söyleyemeyeceğimizi iyi biliriz..Ehliyetin bile yoktur.Merak etsen etsen, 15 yaşından beridir ilgileniyorsundur araçlarla.Bu adam kaç yıldır bu işlerle uğraşıyor.Sadece arabasına baksan saygı duyman gerekir.Vtec ile Tjet'i karşılaştırıyorsun eyvallah ama bu forumda atmosferik motorla turbo benzinli motoru kıyaslamamayı herkes bilir.Sen de öğrenirsin umarım.

OAGP1960
02/07/2014, 23:56
Orkun abinin aracını forumdan çoğu kişi gördü, biliyor.nasipse ben de incelemek için randevu alıcam münasıp bir vakitte.kendisi forumumuzun gözünün nurudur ayrıca bu işi zevk için yapan biridir.Kendisini o kadar çok tanıyan vardır ki bu forumda herkes hemfikirdir.

16 yaşındasın, yaş farkımız çok ta yok.Ama senin aksine biz 53 yaşında,müthiş emekler vererek arabasını türkiyede tek modifiye eden birine nasıl hitap edeceğimizi, ne söyleyip ne söyleyemeyeceğimizi iyi biliriz..Ehliyetin bile yoktur.Merak etsen etsen, 15 yaşından beridir ilgileniyorsundur araçlarla.Bu adam kaç yıldır bu işlerle uğraşıyor.Sadece arabasına baksan saygı duyman gerekir.Vtec ile Tjet'i karşılaştırıyorsun eyvallah ama bu forumda atmosferik motorla turbo benzinli motoru kıyaslamamayı herkes bilir.Sen de öğrenirsin umarım.
Güzel görüşlerine çok teşekkür ederim sevgili Cem. Elimden geldiğince objektif olarak doğru veriler ışığında değerlendirme yapmaya çalışıyorum her zaman. Arabamın da hiçbir zaman ''en müthiş araba'' olduğu iddiasında değilim. Tabiki her zaman seni misafir etmekten onur duyarım. İlk fırsatta bir araya gelelim değerli kardeşim.:)

cemdogu
02/07/2014, 23:59
Güzel görüşlerine çok teşekkür ederim sevgili Cem. Elimden geldiğince objektif olarak doğru veriler ışığında değerlendirme yapmaya çalışıyorum her zaman. Arabamın da hiçbir zaman ''en müthiş araba'' olduğu iddiasında değilim. Tabiki her zaman seni misafir etmekten onur duyarım. İlk fırsatta bir araya gelelim değerli kardeşim.:)

Satoyla geçen görüşmüştünüz abi, gelemedim keşke gelseydim dedim.muhabbet olurdu.Birdahakine artık...

ResulNigdeli
03/07/2014, 00:00

Czt ile tjet birmi... Czt bi kere 1.5 ve çok hafif bir araç kuş gibi :shy: Ayrıca ben tjet typer karşılaştırması yapmadım. Bir arkadaş demiş typerıda geçmeni bekliyoz abi diye bende zor geçer dedim okumanızda fayda var eski sayfaları :vertag00:

cdogu
03/07/2014, 00:02
Czt ile tjet birmi... Czt bi kere 1.5 ve çok hafif bir araç kuş gibi :shy: Ayrıca ben tjet typer karşılaştırması yapmadım. Bir arkadaş demiş typerıda geçmeni bekliyoz abi diye bende zor geçer dedim okumanızda fayda var eski sayfaları :vertag00:
Bak hala ne diyor. Kardesim. Terbiyeni takin :)

OAGP1960
03/07/2014, 00:02
Satoyla geçen görüşmüştünüz abi, gelemedim keşke gelseydim dedim.muhabbet olurdu.Birdahakine artık...
Tabiki Cem'ciğim, her zaman bir araya gelelim.:)

OAGP1960
03/07/2014, 00:08
1,5 Czt 1145 kg., 148HP-210Nm., 1,4 GP t-jet ise 1155 kg. 120HP-206Nm. Görüldüğü gibi arada 10kg. gibi önemsiz bir ağırlık farkı var. Daha önceki sayfalarda arkadaşımızın belirtmiş olduğu görüşe bu şekilde cevap vermen doğru olmadı, bana cevap yazmak gereği doğdu Resul, problem burada.

rockforever
03/07/2014, 00:09

kus gibi derken!! neyse yakin bir ornek vermeye calistim anlamani bekleyerek hata etmisim!!
tum postlari okudum merak etme sevgili kardesim...

OAGP1960
03/07/2014, 00:11
Bak hala ne diyor. Kardesim. Terbiyeni takin :)
Anlaşılacak Cenk'ciğim, ümitliyim.:)

OAGP1960
03/07/2014, 00:12
kus gibi derken!! neyse yakin bir ornek vermeye calistim anlamani bekleyerek hata etmisim!!
tum postlari okudum merak etme sevgili kardesim...
Bu son derece güzel örnek anlaşılacak mutlaka Ali'ciğim, sabırlı olmak lazım.:)

rockforever
03/07/2014, 00:14
Anlaşılacak Cenk'ciğim, ümitliyim.:)

abi sabrim tasiyor birazdan bisey diyecegim modlar banliyacak :):)

OAGP1960
03/07/2014, 00:15
abi sabrim tasiyor birazdan bisey diyecegim modlar banliyacak :):)

cdogu
03/07/2014, 00:16
Şu an anlamaya çalışıyor olsa gerek. Bekleyelim arkadaşlar :) :)

ResulNigdeli
03/07/2014, 00:23
Niye kendi kendinize tirpe giriyonuz karşıt görüş kullanamıcazmı bu forumda? Herkesin görüşü sizle aynımı olmak zorunda? O zaman forumun amacı ne.

OAGP1960
03/07/2014, 00:28
Niye kendi kendinize tirpe giriyonuz karşıt görüş kullanamıcazmı bu forumda? Herkesin görüşü sizle aynımı olmak zorunda? O zaman forumun amacı ne.
Seninkisi, gerçek rakamsal verilerle samimi olarak yapılan paylaşımlara cevaben özgün bir şekilde karşıt fikir belirtmek olmadıki Resul, gerçek ve objektif paylaşımlar yerine, polemik yaratacak şekilde başka forumlardan ve başka yorumlardan medet ummak oldu. Forumun amacını ve paylaşım tarzını sana açıklamaya çalıştık hep birlikte.

cdogu
03/07/2014, 00:32
Bak ya. Kardeşim...

Bu benim sana son düzgün cevabım ve uyarımdır. Ben 21 yaşında senden 5 yaş büyük bir abinim. Orkun abimiz 53 yaşında bizim sevdiğimiz saydığımız ve TR Punto camiasında bilinen saygı duyulan birisidir. Senin bizim hakkımızda söylediğin lafları şöyle özetliyorum. "Yavaş geçsin,tribe girmek,madem öyle niye videon yok kapışsana,korktun mu vs vs."

Bunlar kendinden yaşça büyük birilerine söylememen gereken laflardır. Bu yüzden başından beri terbiyeni takın diyorum sana.

Karşıt görüş tabii ki sun. Tartışma olmasa insanların fikirleri olmazdı. Ama bunu düzgün üslupla ve iyi niyetle söylemen gerekir.

En önemlisi de Resul,kimsenin bildiğini başkasına kanıtlamaya çalışmamasına rağmen gidip Honda forumlarına "bak bu puntocular sizin arabalarınız hakkında böyle böyle diyor" şeklinde bir konu açman,bence gerçekten komik bir durum. Üstüne korktunuz mu demense yüzsüzlüğün,terbiyesizliğin dibine vurmaktan başka bir şey değil.

Bu sondu. Terbiyeni takın LÜTFEN... :)

OAGP1960
03/07/2014, 00:36
Bak ya. Kardeşim...

Bu benim sana son düzgün cevabım ve uyarımdır. Ben 21 yaşında senden 5 yaş büyük bir abinim. Orkun abimiz 53 yaşında bizim sevdiğimiz saydığımız ve TR Punto camiasında bilinen saygı duyulan birisidir. Senin bizim hakkımızda söylediğin lafları şöyle özetliyorum. "Yavaş geçsin,tribe girmek,madem öyle niye videon yok kapışsana,korktun mu vs vs."

Bunlar kendinden yaşça büyük birilerine söylememen gereken laflardır. Bu yüzden başından beri terbiyeni takın diyorum sana.

Karşıt görüş tabii ki sun. Tartışma olmasa insanların fikirleri olmazdı. Ama bunu düzgün üslupla ve iyi niyetle söylemen gerekir.

En önemlisi de Resul,kimsenin bildiğini başkasına kanıtlamaya çalışmamasına rağmen gidip Honda forumlarına "bak bu puntocular sizin arabalarınız hakkında böyle böyle diyor" şeklinde bir konu açman,bence gerçekten komik bir durum. Üstüne korktunuz mu demense yüzsüzlüğün,terbiyesizliğin dibine vurmaktan başka bir şey değil.

Bu sondu. Terbiyeni takın LÜTFEN... :)
Övgülerinizi hak edebiliyorsam çok sevinirim Cenk'ciğim, bu genç kardeşimizin de, forum ruhunu en kısa zamanda kavrayacağına dair ümidimi korumak istiyorum değerli kardeşim.:)

cdogu
03/07/2014, 00:41
Övgülerinizi hak edebiliyorsam çok sevinirim Cenk'ciğim, bu genç kardeşimizin de, forum ruhunu en kısa zamanda kavrayacağına dair ümidimi korumak istiyorum değerli kardeşim.:)
Samanlıkta iğne oldu bizim umut abi :) Umudu bırak ışık bile yok :)

SaLDo
03/07/2014, 00:41
Konu nerelere gitmiş bir tane ilgilenen moderatör yok :)

cdogu
03/07/2014, 00:43
Konu nerelere gitmiş bir tane ilgilenen moderatör yok :)
Valla ne yalan söyleyeyim. Saat geç oldu. Forum da yoğun bu aralar yenileme çalışması var. Mazur görmek lazım bence.

Hoş yeni ve aktif modlar varolanlara eklense daha iyi olur tabii.

OAGP1960
03/07/2014, 00:46
Samanlıkta iğne oldu bizim umut abi :) Umudu bırak ışık bile yok :)

Valla ne yalan söyleyeyim. Saat geç oldu. Forum da yoğun bu aralar yenileme çalışması var. Mazur görmek lazım bence.

Hoş yeni ve aktif modlar varolanlara eklense daha iyi olur tabii.
Yine de ümitli olalım Cenk'ciğim, bu genç kardeşimizi kazanalım.:)

cdogu
03/07/2014, 00:48
Yine de ümitli olalım Cenk'ciğim, bu genç kardeşimizi kazanalım.:)
Bence de.Cevval ve ilgili bir gence benziyor :) Rizeliymiş.İnadının sebebi anlaşıldı :)

SteinGP
03/07/2014, 01:13
Resul Bey,

Ne yapmaya çalışıyorsunuz inanın anlamadım. Gidipte Honda forumunda konu açmak ve link vermek hiç yakışık alan bir davranış değil. Oradaki kişiler sizin istediğiniz gibi cevaplar verince mutlu olacak gibi bir haliniz var. Fikirlerinizi özgürce belirtebilirsiniz burada hiç bir sorun yok, her kim burada sizin fikrinize bir saldırıda bulunursa her moderatör emin olun sizin tarafınızda olacaktır. Ancak karşınızdaki kişi size beyefendice cevaplar verirken, sizin ona yaklaşım tarzınız yanlış.

Ve değerli üyelerimiz,

Zahir arkadaşımızın konuları iddia bülteni gibi, sürekli bahisler dönüyor ortada. Moderatörler her yazılan tartışma içerikli mesajı silip her ters konuşanı forumdan banlayamaz arkadaşlar. Bizler polis değiliz, ve bu tarz durumlarda çoğunlukla üyelerimizin sorunlarını kendi aralarında konuşarak çözmesinden yanayız.

Eğer bir şikayetiniz olursa yazılan mesajın sağ üst köşesinde bulunan sarı ünlem işaretini tıklayarak şikayetinizi moderasyona daha hızlı iletebilirsiniz. Bizler her saat her dakika burada olamayız. Gece 3 te forumda küfürlü mesajlar paylaşan adamın iletilerini anında silemeyiz.

Ben bugün 40 derece sıcağın altında oruçlu halimle 400 km yol yaptım, en az 40 tane müşteri gezdim, dert dinledim malımı satmaya çalıştım sattığımdan paramı almaya çalıştım araba kullandım kısaca canım burnumdan geldi.

Bunu şunu anlamanız için söylüyorum; ben ve diğer tüm moderatör arkadaşlar burada otomobil sevdası adına, bu forumu ve sizleri uğraşmaya değer gördükleri için bu görevi yapıyorlar. Yoksa kimsenin 1 lira bir şey beklediği yok, tenezzül dahi etmem zaten. Ben bu forumu bir hobi olarak görüyorum, ve düzen sağlamak adına verilen görevi de elimden geldiği kadar "uygun vakitlerimde" yapmaya çalışıyorum. Asli işim bu değil yani diğer hiç bir moderatöründe olmadığı gibi. Hayatımı idame ettirmek içinde bana bir katkısı yok. Dediğim gibi bu sadece bir "hobi ve otomobil sevgisi". Ancak konuşmalarınızdan anlıyorumki, burada moderatör diye istediğiniz adam elinde sopasıyla bekleyecek, höt diyenin ağzına vuracak. Maalesef böyle bir işleyiş mümkün değil değerli arkadaşlarım. Değil 10 110 moderatör de olsa yine problemler olacak. Nasıl sokaktaki her kavgaya polisin yetişmesi mümkün değilse, buradaki her tartışmayada sıcağı sıcağına bir moderatörün yetişmesi mümkün değil arkadaşlar. Anlayacağınızı umuyorum.

Saygılar

zahirbaba
03/07/2014, 01:50
orkun abi sen bu toplara neden girdin senin makineyi bilen biliyor bilmeyenlerde sallıyor. 3.18 bmw yede tjeti geçer diyen lere. kendi bindikleri arabayı bilmeyenlere ne anlatacaksın sen boş ver abi gül geç
bizimde şu modlama işini yapacaz abi sonbaharda f7r megane coupe geçti beni çok üzüldüm

OAGP1960
03/07/2014, 02:02
orkun abi sen bu toplara neden girdin senin makineyi bilen biliyor bilmeyenlerde sallıyor. 3.18 bmw yede tjeti geçer diyen lere. kendi bindikleri arabayı bilmeyenlere ne anlatacaksın sen boş ver abi gül geç
bizimde şu modlama işini yapacaz abi sonbaharda f7r megane coupe geçti beni çok üzüldüm
Sadece doğru paylaşımlar yapmaya çalışıyorum sevgili Zahir, bu arada modifikasyon uygulaman şimdiden hayırlı olsun, sonuçta hangi araç mekanik anlamda daha güçlü konumdaysa, o araç daha yüksek performans verecektir, modifikasyon sonrasında da senin t-jet'in Megane'a göre kesinlikle tartışmasız bir şekilde çok daha güçlü ve performanslı konuma geçecektir, merak etme. :)

cemdogu
03/07/2014, 03:02
Resul Bey,

Ne yapmaya çalışıyorsunuz inanın anlamadım. Gidipte Honda forumunda konu açmak ve link vermek hiç yakışık alan bir davranış değil. Oradaki kişiler sizin istediğiniz gibi cevaplar verince mutlu olacak gibi bir haliniz var. Fikirlerinizi özgürce belirtebilirsiniz burada hiç bir sorun yok, her kim burada sizin fikrinize bir saldırıda bulunursa her moderatör emin olun sizin tarafınızda olacaktır. Ancak karşınızdaki kişi size beyefendice cevaplar verirken, sizin ona yaklaşım tarzınız yanlış.

Ve değerli üyelerimiz,

Zahir arkadaşımızın konuları iddia bülteni gibi, sürekli bahisler dönüyor ortada. Moderatörler her yazılan tartışma içerikli mesajı silip her ters konuşanı forumdan banlayamaz arkadaşlar. Bizler polis değiliz, ve bu tarz durumlarda çoğunlukla üyelerimizin sorunlarını kendi aralarında konuşarak çözmesinden yanayız.

Eğer bir şikayetiniz olursa yazılan mesajın sağ üst köşesinde bulunan sarı ünlem işaretini tıklayarak şikayetinizi moderasyona daha hızlı iletebilirsiniz. Bizler her saat her dakika burada olamayız. Gece 3 te forumda küfürlü mesajlar paylaşan adamın iletilerini anında silemeyiz.

Ben bugün 40 derece sıcağın altında oruçlu halimle 400 km yol yaptım, en az 40 tane müşteri gezdim, dert dinledim malımı satmaya çalıştım sattığımdan paramı almaya çalıştım araba kullandım kısaca canım burnumdan geldi.

Bunu şunu anlamanız için söylüyorum; ben ve diğer tüm moderatör arkadaşlar burada otomobil sevdası adına, bu forumu ve sizleri uğraşmaya değer gördükleri için bu görevi yapıyorlar. Yoksa kimsenin 1 lira bir şey beklediği yok, tenezzül dahi etmem zaten. Ben bu forumu bir hobi olarak görüyorum, ve düzen sağlamak adına verilen görevi de elimden geldiği kadar "uygun vakitlerimde" yapmaya çalışıyorum. Asli işim bu değil yani diğer hiç bir moderatöründe olmadığı gibi. Hayatımı idame ettirmek içinde bana bir katkısı yok. Dediğim gibi bu sadece bir "hobi ve otomobil sevgisi". Ancak konuşmalarınızdan anlıyorumki, burada moderatör diye istediğiniz adam elinde sopasıyla bekleyecek, höt diyenin ağzına vuracak. Maalesef böyle bir işleyiş mümkün değil değerli arkadaşlarım. Değil 10 110 moderatör de olsa yine problemler olacak. Nasıl sokaktaki her kavgaya polisin yetişmesi mümkün değilse, buradaki her tartışmayada sıcağı sıcağına bir moderatörün yetişmesi mümkün değil arkadaşlar. Anlayacağınızı umuyorum.

Saygılar

yanlış anlamışsın abi sen.ben de seninle aynı görüşteyim.Senin gibi işi gücü olan kaç kişi forumdadır farkındayım.Kimse de elinde sopayla insanları zokala diye bi beklenti duyamaz.Kaldı ki, gerektiğinde eline sopa almayı iyi biliyorsun.

Bizim bahsettiğimiz, forum düzeninin sağlanması yönündedir.Bu gerek konu düzeni,başlık düzeni gerekse de tartışmalara müdahaledir.İstek öneri ve şikayet kısmında da belirttiğim gibi, birçok konuda müdahaleye geç kalınıyor ki bu bir hata değil.Moderatörlerin de işleri güçleri var ve aktif bir gerçek hayatları var.Sanal hayata her daim girmek zorunda değiller, ama sanal da olsa burda da bi muhabbet dönüyor.Ben de senin gibi forumu hobi olarak görüyorum, birçok araba forumuna üyeyim.Ancak bizim forumumuzda moderatör eksikliği hissediliyor.Geçen günlerde harun abi'ye ağıza alınmayacak küfürler edildi, iğrenç konular açıldı.Ancak moderatörün konuya dahili yaklaşık 1 saat sonra gerçekleşti ki konu 4 sayfa küfüre ulaşmıştı bile...

Kimse elinde sopa olan bi moderatör beklemiyor.Sadece böyle şeyler olduğu zaman müdahale edecek moderatör bekliyor.Bu senin ya da başka moderatörlerin bir hatası değil, forumun eksikliğidir bence.

saygılar benden abi, değerlisin :)

SaLDo
03/07/2014, 03:25
Resul Bey,

Ve değerli üyelerimiz,

Saygılar

Yok be kardeş mevcut moderatör görevlilerine lafımız yok bizim. Sadece eksiklik var. Bunun giderilmesi şart. Forum düzeni için bir konu açılmıştı. Önerilerimizi sunmuştuk bunun için bir adım atıldı mı merak ediyoruz. Örneğin, alıntı yapıldığında bildirim olayını defalarca dile getirdik ama hiç bir çaba göremediğimiz gibi cevapta alamadık. Forumun alt yapısında bu özellik mevcut. Kaldı ki burada sürekli alıntı yapılmakta. Ve çok geç görünüyor. Emin olun çok faydası olacaktır.

SteinGP
03/07/2014, 03:48
Cevaplarınız için her ikinizede teşekkür ederim. Önerilerinizin tamamı dikkate alınacak bundan emin olun. Ama dediğim gibi bu ara herkes çok yoğun. Bak sabah 7 de kalkıyorum ben normalde, henüz uyumak nasip olmadı :) Valla şu yoğunluk konusunda çok doluymuşum onu fark ettim :D Her neyse, kısa zamanda bütün sorunlar çözülecektir bundan emin olun :)

CMasteR
03/07/2014, 06:34
Orkun abinin arabayı koşarak geçerim. Tabi ayağıma güzel bir Adidas.almam lazım. :D

alee367
03/07/2014, 09:50
yıl 2014 hala arabanın sadece beygirle gittiğini sananlar var ya şaşırdım :D

zahirbaba
03/07/2014, 10:55
orkun abi madem müdahil oldun sana bişi sorayım.
ben megane ile yarış 5-6 km şehre uzak bir yerde çevre yolunda trafiği keserek yapıyoruz. bu 5-6 kilometreyi ben basarak gittimm. bu zorlama bennim performansımı etkilermi.

OAGP1960
03/07/2014, 12:17
Orkun abinin arabayı koşarak geçerim. Tabi ayağıma güzel bir Adidas.almam lazım. :D
Bu durumda geçilmem kaçınılmaz oluyor Eren'ciğim...hehehehehehee....:) :) :)

OAGP1960
03/07/2014, 12:27
yıl 2014 hala arabanın sadece beygirle gittiğini sananlar var ya şaşırdım :D
Ali kardeşim, çok haklısınız, her defasında araç performansını düşük devirlerden itibaren tork değerinin ne denli etkilediğini izah etmeye çalışıyorum, umarım kısa zamanda anlaşılır değerli kardeşim.:)

orkun abi madem müdahil oldun sana bişi sorayım.
ben megane ile yarış 5-6 km şehre uzak bir yerde çevre yolunda trafiği keserek yapıyoruz. bu 5-6 kilometreyi ben basarak gittimm. bu zorlama bennim performansımı etkilermi.
Sevgili Zahir, eğer aracın her anlamda iyi durumda ise, 5-6km. lik yüksek performanslı kullanım aracı olumsuz yönde etkilemez fakat, turboşarj sisteminde hava emişi (intake) mutlaka mümkün olduğunca serin olmak durumunda olduğundan, intercooler, turbo ve intake hattını serin tutmak açısından fazla ısıtmamak amacıyla aracı zorlamamak şüphesizki daha verimli olacaktır.

Kadir00906
03/07/2014, 13:59
Ne konuymuş arkadaş,iş ortasında ilk defa işimden çok fazla önem verdim bu konuyu okurken,doğrusunu söylemek gerekirse heyecanlıydı :) :D Neyseki tatlıya bağlandı herşey :)

Orkun abi ayrıca senin bu sakinliğine ve dürüstlüğüne hayranım ya baştan bu yana bakıyorum aha patladı aha patlıcak ama sen hala aynısın :D İftara gelmeni çok isterim ismin vardı gerçi eğer sildirmediysen.Görüşmek üzere...

brcan157
03/07/2014, 16:27
valla onu bunu bilmem gecen bı a7 solladım sonra yanyola kaçtım ahuhhaha kazandım.75lık aga fazla değil

OAGP1960
03/07/2014, 16:28
Ne konuymuş arkadaş,iş ortasında ilk defa işimden çok fazla önem verdim bu konuyu okurken,doğrusunu söylemek gerekirse heyecanlıydı :) :D Neyseki tatlıya bağlandı herşey :)

Orkun abi ayrıca senin bu sakinliğine ve dürüstlüğüne hayranım ya baştan bu yana bakıyorum aha patladı aha patlıcak ama sen hala aynısın :D İftara gelmeni çok isterim ismin vardı gerçi eğer sildirmediysen.Görüşmek üzere...
Sevgili Kadir, gerektiğinde konulara müdahil olmanın ve de objektif olarak doğruları paylaşmanın faydasına inanmaktayım, sonunda doğrulara birlikte ulaşılabiliyor diye düşünüyorum. Övgülerin için ise gerçekten müteşekkirim, ben de bir araya gelmeyi çok isterim, bir mani çıkmazsa görüşmek üzere değerli kardeşim.:)