PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klima (Kalorifer) Rezistörü Sorunu

korguntuyenc
01/07/2014, 12:24
Arkadaşlar daha önce açılan konuları baya bi araştırdım sağda solda da baktım aracım digital klimalı geçen gün servisten çıktım bi baktım klima çalışmıyor hiç üflemiyor klima tuşuna basılı olduğu halde ekranda klima işareti yanmıyor.

Tekrar gittim servise buraya gelırken calısan klımam sımdı nıye calısmıyor dıye orda bır usta torpidonun altına eğildi tekrar çalıştırdı klimayı ve dediki kalorifer rezistörü var aracınız bunun plastiği erimiş değişmesi lazım fiyat ne kadar dedim 279 tl artı işçilik

neyse daha sonra araştırdım ve bazı arkadaşlar elektrikçilerinin yardımıyla bu sorundan kurtulmuşlar kimisi geçici kimisi temelli.
Birkaç lehimin bozulmasından kaynaklı demişler o lehimlerin tekrar yapılmasıyla yada ordakı soketlerın değişimi ile çözülmüş sorunları

bende simdi bu kadar para vermemek için elektrikçime gidicem ancak daha önce yaptıran arkadaslar nasıl ve ne sekılde yaptıklarını anlatırlarsa bende cok rahat edıcem
mısal ben parçaya baktım bır tarafı plastık soket girişleri vs var diğer tarafı tamamen metal ızgaraları bir parça bu plastik kısımdakı soketlerın orda bır lehim işlemi gerçekleştiriliyor sanırım değil mi?

korguntuyenc
01/07/2014, 17:05
güncel

Arrest
02/07/2014, 09:50
Soketleri kesip direk fiş ile fana takin ( elektirikciye gidin ) arabayi yakmayin :)

korguntuyenc
02/07/2014, 12:23
buda aslında okuduklarımdan bırıydı ama bu bı sakınca doğururmu? yanı digital klıma olması farkedermi bu durumda

Arrest
02/07/2014, 12:27
Yok etmez ankarada olsaniz kemalotoya gelin halledelim dixektim. Servise giderseniz soketler ve fan degisicek derler 1400 lira falan :) soketler isidan eriyor.

korguntuyenc
02/07/2014, 13:26
aynen ole sımdı bı elektrıkcım var onunla konustum zaten konuyu anlatırken tamam dedı sorunun su dımı dedı bende evet dedım yarım saat ugra hallederız dedı

Arrest
02/07/2014, 14:26
Aynen oyle