PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Xenon farlarım farklı yanıyor

didi77
01/07/2014, 00:46
Arkadaşlar 3 gündür aracımda bir sey farkettim duvara doğru yaklaştırdım aracı farlar farklı yanıyor benim farlar xenon far birisi tam beyaz yaparken biri sarıya dönük yanıyor acaba neden ? Değişmesi gerekiyorsa nasıl xenon alacam herhangi bir xenon olurmu ? Teşekkürler

cdogu
01/07/2014, 00:54
Valla muhtemelen şu an üzerinde olanlar kalitesiz merceksiz xenon sistemidir. bence orjinale dönün ve osram breaker gibi beyaz ışık veren ampul takın. şu anki sistemin sorunu ampülden de olabilir balastlardan vs. de olabilir. En temizi ve güvenlisi paraya kıyıp ciddi ciddi mercekli bi-xenon gibi bir sistem yapmak ama cebi çok yoruyor gerçekten.

2jz
01/07/2014, 08:47
Arkadaşlar 3 gündür aracımda bir sey farkettim duvara doğru yaklaştırdım aracı farlar farklı yanıyor benim farlar xenon far birisi tam beyaz yaparken biri sarıya dönük yanıyor acaba neden ? Değişmesi gerekiyorsa nasıl xenon alacam herhangi bir xenon olurmu ? Teşekkürler

ampüller arasında kelvin farkı olabilir mi? biri 8000 k'dır öteki 6000 k dır, ikisini aynı anda mı aldınız ? ya da ampüllerden birinin ömrü bitiyor olabilir, zamanla bitmeye yakın renk değiştirip en son açık pembe renge gelince patlıyorlar.

Arrest
01/07/2014, 08:56
Ampullerin biri sonradan degistiyse digeri bitmis veya biri digerinden daha cabuk bitmis olabilir. Bu yuzden renk farkli olusmustur.

Kaliteli Xenon ampulu isterseniz 0312 394 15 10 dan ulasabilirsiniz.

Ve osram breaker %90 fazla isik verirken artik %120 fazla isik veren ampuller var demode oldu osram :)

katip onur
01/07/2014, 10:06
Arkadaşlar gerekli cevapları vermiş, benim de aklıma kelvin oranlarının farkı gelmişti. Garantisi varsa aldığınız yerden ampüllerini değiştirerek sorunu çözebilirsiniz diye düşünüyorum. Çin malı xenon kullanacağıma beyaz ampül kullanırdım şahsen. Arrest %120 ışık veren, Osram'ın pabucunu dama atan farlar :) hangi marka ve fiyatı nedir acaba..

eray35
22/07/2014, 11:47