PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1. viteste kalkışta titreme

ccoglu
27/06/2014, 17:14
Selamlar arkadaşlar aranıza yeni katıldım. şimdi merak ettiğim bi var. benim aracım 1. viteste kalkarken debriyaj tam ortaya geldiğinde titreme oluyor bell bi miktar daha kaldırıyorum titreme duruyor ve araç yol alıyor.

bunlardan önce şunu da açıklıyayım sizlere. yeni aldım sayılır. fiyat servisine gösterdim. hava filtresi kabin ayağının kırık olduğunu sölediler. dışarıda yaptırdım. oldu gibi. fakt çalışırken biraz gürültülü çalışıyor. motor da da problem yok. birde ustanın dediği şanzuman alt takozu biraz gevşemiş ama değiştirmeye gerek yok dedi.

bu titremeyi hava filtresi kabin ayağından mı yapıyor yoksa sanzuman alt takozundan mı yapar. hafiften bastırıyorum motor çalışırken hava filtresi kabininine sanki çalışma sesi biraz daha hafifliyor gibi oluyor. yeniden yaptırabilirmiyim kabin ayaklarını bilmiyorum.

yardımcı olur düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.

skirsan
27/06/2014, 17:21
Aynı sıkıntı bende de var silkeleme-titreme. Motor takozları, şanzuman takozu, enjektörler vs. her şeye bakıldı bir sorun arıza bulunamadı. Kalkışta gazı az daha fazla verince ve kavramadan sonra debriyaja basılı tutmayınca silkeleme-titreme yapmıyor, ben böyle yapıyorum :)

ccoglu
27/06/2014, 17:37
evet aslında bazen ben de öle yapıyorum. ama bu kalıcı bi çözüm değil tabiki. tamamen ortadan kalmasını düşüncesindeyim. yarın şanzuman alt takozunu değiştiricem bakalım ne olacak. fikirleri bekliyorum

halils2
27/06/2014, 17:41
Sıkıntı baskı balata da ama değiştirseniz de bir süresonra tekrar yapıyor volant da kontrol edilmeli yüzeyinde sıkıntı varsa değişmeli.

okan atak
27/06/2014, 18:37
Baski balata ben deistirmistim eski puntomda sorun geçmişti

skirsan
28/06/2014, 00:05
Takoz değiştikten sonra sonucu bekliyoruz :)

tab
28/06/2014, 22:22
1. viteste sallama yaptığı zaman alt, üst veya şanzıman takozlarında bir şey yok ise aks veya aks başına baktırın.
AKS MİLİ KOMPLE FIAT GRANDE PUNTO 1.3 MULTİJET - İrem Oto Market (https://www.iremotomarket.com/urun/2964/aks_mili_komple_fiat_grande_punto_13_multijet.aspx ) VEYA SinSed Oto Yedek Parça Kaliteyi Ucuza Alın FİAT PUNTO AKS KAFASI GRANDE PUNTO 1.3 MTJ 06+ CİFAM CFMM100017 (https://www.parcayedek.com/fiat-punto-mekanik/15994-fiat-punto-aks-kafasi-grande-punto-13-mtj-06-cifam-cfmm100017.html)

hasanerdemir
28/06/2014, 22:37
El fireni çekili sağ ayak topuğu frende burnu gazda olacak şekilde yarım debriyaj yap biraz zorla arazı balatayi silsin biraz geçer gecmezse degistircen balatayi büyük ihtimal balata cakmislar araca o yüzden titrer